Σπυράκια

DarkAngel

Νεοφερμένος

Ο Anthony Blaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλά δεν είναι πολύ, Φυσιολογικά επίπεδα νομίζω. Αλλά τα έχω τόσο καιρό και τώρα στα 16 μου αρχίζουν να με ενοχλούν γιατί μπούχτησα...
Και γιαυτό το λόγο θα πάψω να τα σκέφτομαι και θα κάνω πως δεν ειπάρχουν ελπίζοντας πως την επόμενη φορά που θα κοιτάξω στον καθρέπτη δεν θα ειπάρχουν^^
Νομίζω πως είναι η καλήτερη λύση, αν δεν τους κάνεις την ζωή δύσκολη δεν θα σου την κάνουν και αυτά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
*υπάρχουν.
Ρε νταξ, μην αγχώνεστε τόσο για τα σπυράκια. Θα φύγουν και μετά θα νοσταλγείτε κι αυτά και την εποχή τους. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
*υπάρχουν.
Ρε νταξ, μην αγχώνεστε τόσο για τα σπυράκια. Θα φύγουν και μετά θα νοσταλγείτε κι αυτά και την εποχή τους. :P

Χα! Πόσο μεγάλο ψέμα. Δύο μεγάλα ψέματα για την ακρίβεια. Το πρώτο. Αν φύγουν, ΠΟΤΕ δε θα νοσταλγήσετε την εποχή τους :P Το δεύτερο. Ξέρεις ότι... ανάλογα τον τύπο του δέρματος, μπορεί να μη φύγουν και ποτέ; Πάρα πολλοί ενήλικες (και μιλάω για ηλικίες 25-30+) έχουν ακμή. Σε πολλές περιπτώσεις, η ακμή, δεν είναι θέμα ηλικίας μόνο (της εφηβείας που λέμε).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Γι' αυτό, επίσκεψεις συχνές στο δερματολόγο είναι η πλέον ενδεδειγμένη λύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Χα! Πόσο μεγάλο ψέμα. Δύο μεγάλα ψέματα για την ακρίβεια. Το πρώτο. Αν φύγουν, ΠΟΤΕ δε θα νοσταλγήσετε την εποχή τους :P Το δεύτερο. Ξέρεις ότι... ανάλογα τον τύπο του δέρματος, μπορεί να μη φύγουν και ποτέ; Πάρα πολλοί ενήλικες (και μιλάω για ηλικίες 25-30+) έχουν ακμή. Σε πολλές περιπτώσεις, η ακμή, δεν είναι θέμα ηλικίας μόνο (της εφηβείας που λέμε).
Εμένα πάντως δεν μου χει τύχει ποτέ να δω ενήλικα με σπυράκια. Πάρα πολύ σπάνια. Βασικά εξαρτάται αο το τι δέρμα έχεις. Αν τα σπας, λογικό είναι να μένουν σημάδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Εμένα πάντως δεν μου χει τύχει ποτέ να δω ενήλικα με σπυράκια. Πάρα πολύ σπάνια. Βασικά εξαρτάται αο το τι δέρμα έχεις. Αν τα σπας, λογικό είναι να μένουν σημάδια.

Δε μιλάω για σημάδια. Μιλάω για κανονική ακμή. Δεν είναι τόσο σπάνιο ενήλικας να έχει ακμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Δε μιλάω για σημάδια. Μιλάω για κανονική ακμή. Δεν είναι τόσο σπάνιο ενήλικας να έχει ακμή.
Δεν έχω πετύχει κάποιον. Εκτός κι αν δεν τον έχω προσέξει καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Δεν έχω πετύχει κάποιον. Εκτός κι αν δεν τον έχω προσέξει καλά.

Ε, στα 6 δις πληθυσμού που έχει η γη, είναι μια πιθανότητα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fuela

Νεοφερμένος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Εντάξει είναι κάτι φυσιολογικό σε αυτή την ηλικία...αλλά δεν μπορώ να τα αγνοήσω...και ούτε πιστεύω πως κάποτε θα νοσταλγησω την εποχή τους...μου έχουνε σπάσει τα νεύρα...δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσες κρέμες και σαπούνια έχω δοκιμάσει...τώρα πλέον νομίζω πως επιτέλους βρηκα τη σωστή...Όποιος αντιμετωπίζει πρόβλημα...στο δερματολόγο, ο οποίος σίγουρα θα βρει κάτι για τον τύπο του δέρματος του καθενός.

Επίσης,έχω συναντήσει και εγώ ανθρώπους στα 20-30 που έχουνε ακμή...οπότε ας ευχόμαστε να μην ανήκουμε σε αυτούς και ας ελπίσουμε να φύγουν το συντομότερο δυνατό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
fabulous, ο Πάνος Μεταξόπουλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Υπόψη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomi

Νεοφερμένος

Η θωμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Ε ΤΟΤΕ ΕΧΕΙ ΠΕΙΟ ΜΕΣΑ....να τ προσεξεισ κ ν μν τ πειραζεισ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΗ ΟΛΕ!!!

Νεοφερμένος

Η εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
μν τα πειραζεισ ειναι κατι φυσιολογικο. ολοι μασ στην ευφηβια βγαζουμε σπυρακια. οσο πιο πολυ τα πειραζεισ τοσο πιο πολυ θα μενουν στο προσωπο σου και θα σε ενοχλουν. αφησε τα ησυχα και θα δεις πωσ θα φυγουν στο λεπτο!
ακουσε τη συμβουλη μου και θα με θυμηθεισ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
εγω ειμαι τυχερη σαυτο το 9εμα...μονο ενα-δυο σπυρακια το χρονο...!!!!!!!!!!!!!νομιζω κρεμες βοη9ανε αλλα να πατε σε κρεμες νομιζω ο κορρες ειναι καλος...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alessia #8

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Ειναι απαισια....τα σιχαινομαι....:mad2:ειναι ο εφιαλτης μου......:wake:Εχω κανει τα μυρια οσα για να φυγουν...κρεμες,πιλινκ,μασκες κ τετοια.......Τουλαχιστον ειμαι περιφανη που τα εχω ελλατωσει......:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios1994-4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Είπα να μην μηλήσω αλλά δεν γίνεται... Όλοι λένε μην τα πειράζεις και μην τα πειράζεις... Εμ πώς θα γίνει αυτό ρε γκάιζ??? Όλο και κανα χέρι θα ξεφύγει και θα πάει προς κεφάλι μεριά και μετα αντε να το πάρεις....:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ssss

Νεοφερμένος

Η ssss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
θεωρω η καλυτερη λυση ειναι η εξης:ξυστε τα σπυρακια οσο θελετε..(χιχι):D
tο βραδυ ομωσ να βαλετε το μπλε το κουτακι (clean and care)πολυ- πολυ καλο-σαν αλοιφη..ξεπλυντε.και τελος αφου στεγνωσει το προσωπο απο το νερο..ριξτε μια γερη δοση απο talk-(ταλκ που βαζουν στα μπεμπε) στο προσωπο.,,..λογικα θα ξεραθουν και την επομενη μερα θα ειστε σαν..μμ...μπεμπε:D:):P
-----------------------------------------
παρολα αυτα καλυτερα να μην τα πειραζετε και πολυ..(εκτος και αμα μοιαζει με φουσκα και δν την αντεχεται καθολου..):):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
ρε σεισ,επειδη ειδα κατι σημεα που μιλουσατε γι υψοσ και βαροσ...
εγω ειμαι κοντα 80 κιλα { δεν θυμαμαι, μαλλον 76 η κατι αλλο εκει κοντα...}, και εχω υψοσ περιπου 1,90 και 1-2 εκατοστα περισσοτερο/ λιγοτερο{ μου ηταν δυσκολο να μετρηθω μονοσ... βρηκα ενα μετρο και δοκιμασα...}
το θεωριτε καλο?? ενοω φυσιολογικο??
τωρα για τα σπυρακια... τι να πω, εγω τα ψιλοπειραζω, συχνα
με ενοχλουν πολυ, αλλα δεν μπορω να μην τα πειραζω οταν ειναι για κρεμεσ και τετοια... τοτε ειναι το κακο... δεν τισ δεχομαι, και κατα καποιον τροπο βαριεμαι να τισ χρησιμοποιω...
αυτο που λενε... οτι και καλα με την "αυτοευχαριστηση { χρηση πεουσ}" περνανε πιο ευκολα αληθευει??:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τζίνα

Νεοφερμένος

Η Τζίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Εγώ πήγα σε δερματολόγο και μου δωσε θεραπεία..ελαφριά βέβαια,γιατί δίνω πανελλήνιες και δεν ήθελα να χω παρενέργειες,όπως έντονη υπνηλία,τριχόπτωση,κτλ!!:P
Επαιρνα κάτι χάπια και μου χε δώσει και μια λοσιόν,ένα τζελ και μία αντησηπτική κρέμα για να βάζω πάνω στα σπυράκια!!Χρειάστηκε περίπου ένα εξάμηνο για να φύγουν,αλλά τώρα ησύχασα!!:DΑν έχετε έντονη ακμή μην το αφήνετε,όσο πιο νωρίς τόσο το καλύτερο,γιατί υπάρχει και ο κίνδυνος να αφήσουν σημάδια..και επίσης τα make-up,όχι απλώς δεν τα καλύπτουν,αλλά μπορεί να τα κάνουν να φαίνονται χειρότερα, δεν αφήνουν το δέρμα να αναπνέει και αν χρησιμοποιούνται συστηματικά στο τέλος το πρόσωπο θα γεμίσει ουλές,που δε φεύγουν εύκολα!! :(:down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Εγώ πήγα σε δερματολόγο και μου δωσε θεραπεία..ελαφριά βέβαια,γιατί δίνω πανελλήνιες και δεν ήθελα να χω παρενέργειες,όπως έντονη υπνηλία,τριχόπτωση,κτλ!!:P
Επαιρνα κάτι χάπια και μου χε δώσει και μια λοσιόν,ένα τζελ και μία αντησηπτική κρέμα για να βάζω πάνω στα σπυράκια!!Χρειάστηκε περίπου ένα εξάμηνο για να φύγουν,αλλά τώρα ησύχασα!!:D
Ενα εξαμηνο?:!:
Ειχες εντονη ακμη?
Αν έχετε έντονη ακμή μην το αφήνετε,όσο πιο νωρίς τόσο το καλύτερο,γιατί υπάρχει και ο κίνδυνος να αφήσουν σημάδια..και επίσης τα make-up,όχι απλώς δεν τα καλύπτουν,αλλά μπορεί να τα κάνουν να φαίνονται χειρότερα, δεν αφήνουν το δέρμα να αναπνέει και αν χρησιμοποιούνται συστηματικά στο τέλος το πρόσωπο θα γεμίσει ουλές,που δε φεύγουν εύκολα!! :(:down:
+1
Αν και δεν εχω εντονη ακμη,το εχω παρατηρησει κι εγω πως το make-up τα κανει χειροτερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top