Σπυράκια

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
και εγω βαζω καποια κρεμα και βλεπω διαφορα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza100

Νεοφερμένος

Η Κν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Ρε παιδιά, εδώ και λιγο καιρό που βαζω κάτι κρέμες που μου έδωσε ο δερματολόγος έχω μονίμως σκασμένα χείλη. .. Είναι φυσιολογικό??/?
(δεν έχω έντονη ακμή, απλά λίγα σπυράκια..) :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Δεν ξερω αν ειναι, παντως βαζε καθε βραδυ πριν κοιμηθεις λιποσαν και θα φτιαξει μεσα σε 2-3 μερες η κατασταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Αρκετά φυσιολογικό, ειδικά αν χρησιμοποιείς κάποια "δυνατή" κρέμα, ή, σαπούνι, αλλά για πιο σίγουρα, ρώτα το δερματολόγο σου. Αντιβίωση παίρνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza100

Νεοφερμένος

Η Κν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Αρκετά φυσιολογικό, ειδικά αν χρησιμοποιείς κάποια "δυνατή" κρέμα, ή, σαπούνι, αλλά για πιο σίγουρα, ρώτα το δερματολόγο σου. Αντιβίωση παίρνεις;


Όχι. Δεν είναι τόσο έντονο το πρόβλημα απλά μερικά περιστασιακά σπυράκια.... Όσο για το λιποζαν-βαζελίνη, βάζω κάθε βράδυ αλλά τίποτα.. . ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Από πείρα :P πιστεύω ότι είναι φυσιολογικό. Αλλά, αν είναι τόσο έντονο το πρόβλημα, ρώτα το δερματολόγο σου να σου πει τι να κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza100

Νεοφερμένος

Η Κν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Από πείρα :P πιστεύω ότι είναι φυσιολογικό. Αλλά, αν είναι τόσο έντονο το πρόβλημα, ρώτα το δερματολόγο σου να σου πει τι να κάνεις.


ok. Αυτό θα κάνω... :P;):P;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Να σου πω, χρησιμοποιείς κάποιο σαπούνι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpiniki

Νεοφερμένος

Η elpiniki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
μολις βρηκα ενα 'μαραφετι' που λεγεται ΖΕΝΟ και κανει θερμικο σοκ στα βακτηρια και σιγα σιγα το δερμα επανερχεται στην υγιη του κατασταση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Letta

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Letta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Για τα σπυράκια που βγαίνουν στο σώμα στην πλάτη δηλαδή κυρίως τι έχτε να προτείνετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Δερματολόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza100

Νεοφερμένος

Η Κν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Δερματολόγο.


Ναι, χρησιμοποιώ το EFFACLAR H . . και το acne hermal (αλλοιφή) :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lola_29

Νεοφερμένος

Η Aγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Προς το παρόν δεν έχω...Πιο παλιά είχα στην μύτη μου,αλλά τα έσπασα και από τότε ούτε φωνή,ούτε ακρόαση!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alice_325

Νεοφερμένος

Η alice_325 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Παύλος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
χαχαχαχαχα μ'αρεσε :P




κ εγω πηγαινω εδω και χρονια αλλα πουυυυυ...
βλεπεις ειναι στο γονιδιο [μαμα-μπαμπας-αδερφη:λιπαρο δερμα]

τι τα θες..μεχρι να παντρευτω θα χουν φυγει
λοοοοοοοοοοολ




α και για το τι να κανετε!
  • ενα καθαριστικο χωρις σαπουνι απο το φαρμακειο [αν οχι απο δερματολογο]
  • 2 φορες το χρονο καθαρισμο ειτε απο αισθητικο [πυ εμπιστευομαστε] ειτε απο το δερματολογο. κανει θαυματα πιστεψτε με :D

ρε παιδια εγω πηγα για καθαρισμο την προηγουμενη εβδομαδα και ειμαι παλι γεματη....και δεν εφυγαν και τα μαυρα στιγματα που ηταν ο βασικος λογος που πηγα... :( και πληρωσα και πολλα...
για τα μαυρα στιγματα τι κανετε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xman

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιστιαία (Εύβοια). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
εχω ειχα απο τα κλονομικα οπως και α αδερφη η μια, αλλα τωρα μου φευγουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Ναι, χρησιμοποιώ το EFFACLAR H . . και το acne hermal (αλλοιφή) :iagree:

Να ξέρεις, ότι τα σαπούνια και οι αλοιφές, κάνουν απολέπιση, δηλαδή, με λίγα λόγια, "ξηραίνουν" το "κατεστραμμένο" δέρμα και στη συνέχεια το αφαιρούν, ώστε από κάτω να μείνει το υγιές (είδες τι μαθαίνει κανείς μπαινοβγαίνοντας 2,5 χρόνια στο Συγγρός; :P). Αν πλένεσαι με το σαπούνι και βάζεις πολύ κοντά στα χείλη σου κρέμα, τότε γι' αυτό σκάνε.

Για τους αποπάνω: Τα μαύρα στίγματα φεύγουν, μόνο με καθαρισμό σε δερματολόγο.

Γενικά, να έχετε υπόψη σας, ότι η ακμή δε θεραπεύεται συνήθως τόσο εύκολα. Μπορεί να κάνετε μια θεραπεία, να εξαφανιστεί και μετά, να εμφανιστεί πάλι και να χρειαστεί νέα θεραπεία. Επίσης, οι σοβαρές θεραπείες για την ακμή κρατάνε κοντά στους 6-7 μήνες ή και λίγο περισσότερο, ανάλογα πόσο σοβαρό είναι το πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εγω βαζω ενα σαν σαπουνι,castalia λεγεται,που το απλωνεις σε νωπο προσωπο.ενταξει,δεν κανει και ΤΑ θαυματα,αλλα αν το βαζεις καθημερινα βοηθαει.μπορει να μην φευγουν 100% αλλα κανει αρκετα καλη δουλεια.

οσο για τα μαυρα στιγματα,ευχαριστιεμαι να τα σπαω.οχι ομως τα πιο μικρα που ουτε να τα πιασεις δε μπορεις,αλλα κατι πιο μεγαλα,που θελουν να πιεσεις το δερμα :D.αυτο ειναι εκτόνωση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
Εγώ που δεν έχω πειράζει[?]:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Όχι, τα περισσότερα κοριτσάκια που ξέρω δεν έχουν ούτε για δείγμα. Ενώ εμείς τα αγοράκια, έχουμε έντονη εφηβεία και περισσότερες ορμονούλες (:p ) από εσάς τα κοριτσάκια.

Αν το κατάλαβες θα σου πάρω γλυφιτζουράκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
βλ.Αυνανισμός.:P
and the winner is.......qwertyuiop2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top