Σπυράκια

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
εγω εχω ακουσει κ οτι ειναι καλο να το πατας τοπικα με οινοπνευμα..τωρα δεν ξερω κατα ποσο ειναι αποτελεσματικο!!..παντως το παν ειναι να πλενεις το προσωπο σου πρωι-βραδυ,οσο βαρετο-κουραστικο και αν ειναι!:P

Αυτό πρέπει να ισχύει. 95% ισχύει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
τρεχω τωρα να ζουληθω με οινοπνευμα:P

το πλυσιμο νταξει εννοειται...αλλα κατι γιατροσοφια με οινοπνευματα,γιαουρτια,σοκολατες μου την σπανε αφανταστα...μπορει εν μερει καποια να ειναι αποτελεσματικα αλλα αν σας πω τι γελοια εχω ακουσει οτι κανουν καλο πανω στο δερμα θα λιωσετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
τρεχω τωρα να ζουληθω με οινοπνευμα:P

το πλυσιμο νταξει εννοειται...αλλα κατι γιατροσοφια με οινοπνευματα,γιαουρτια,σοκολατες μου την σπανε αφανταστα...μπορει εν μερει καποια να ειναι αποτελεσματικα αλλα αν σας πω τι γελοια εχω ακουσει οτι κανουν καλο πανω στο δερμα θα λιωσετε...

Γιατροσόφι το οινόπνευμα; Καθαρίζει τους ανοιχτούς πόρους καθώς και χίλια δυο άλλα. Απλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
όταν περάσει η εφηβεία θα φύγουν και τα σπυράκια. οι γαμημένες (πιπέρι) οι ορμόνες φτάινε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
νταξει το οινοπνευμα παει και ερχεται..(να τονισω οτι οι επιδερμιδες ειναι διαφορετικες..δεν ξερω κατα ποσον ενα υπεραισθητο δερμα που κοκκινιζει με το παραμικρο θα βοηθηθει απο το οινοπνευμα)..αλλα μελο/σοκολατο/γιαουρτια μου φαινονται γελοια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
όταν περάσει η εφηβεία θα φύγουν και τα σπυράκια. οι γαμημένες (πιπέρι) οι ορμόνες φτάινε!

Αν δεν τις είχες, πίστεψέ με, θα είχες μεγαλύτερο πρόβλημα...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Αν δεν τις είχες, πίστεψέ με, θα είχες μεγαλύτερο πρόβλημα...:D

σωστό κι αυτό!

όταν σταματήσει η εφηβεία, θα σταματήσουν και τα σπυράκια. οι διάφορες κρέμες κτλ καθώς και τα γιαούρτια δεν νομίζω να κάνουν τίποτα.

τα χάπια κάνουν δουλειά, αλλά σου καταστρέφουν τα νεφρά και το συκώτι.

άρα, κατά τη γνώμη μου καλύτερα κάποιος να μείνει στην καθαριότητα, χωρίς να κάνει τίποτα άλλο..

εφηβεία είναι, θα περάσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasoula

Νεοφερμένος

Η tasoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
σωστό κι αυτό!

όταν σταματήσει η εφηβεία, θα σταματήσουν και τα σπυράκια. οι διάφορες κρέμες κτλ καθώς και τα γιαούρτια δεν νομίζω να κάνουν τίποτα.

τα χάπια κάνουν δουλειά, αλλά σου καταστρέφουν τα νεφρά και το συκώτι.

άρα, κατά τη γνώμη μου καλύτερα κάποιος να μείνει στην καθαριότητα, χωρίς να κάνει τίποτα άλλο..

εφηβεία είναι, θα περάσει!
ενταξει μην το λες...αν βρεις το καταλληλο σαπουνι-κρεμα σιγουρα θα βοηθησεις την κατασταση!!..απλα μην τα πειραζεις με την εννοια να τα σκας η οτιδηποτε αλλο που τα κανει χειροτερα και αφηνει πληγες-σημαδια..Εγω προσωπικα δεν εχω σπυρακια γενικα αλλα οταν βγαζω τα ζαλιζω στο σκασιμο!Ο,ΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ!..:nono:το να μενει καθαρο το προσωπο σου ειναι πολυ σημαντικο..!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
λολ το κούτελό μου είναι σκέτη αηδία, πήγα σε δερματολόγο και μου έδωσε μια κρέμα και ένα σαπούνι αλλά δεν κάνουν δουλειά. Είναι παρήγορο το ότι έχω παρόμοιο στυλ σπυρακιών με τον πατέρα μου και βγαίνουν μόνο στο κούτελο. (και ανάμεσα στα μαλλιά κάτω-κάτω όπως και στα φρύδια, άντε και 1-2 στη μύτη). Δεν έχω βγάλει πουθενά αλλού. (βασικά σήμερα πρόσεξα 6-7 μικροσκοπικά κάτω από τη μύτη, στο μουστάκι δλδ...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STAXTOULA

Νεοφερμένος

Η STAXTOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
μπραβο , μπραβο ...
μεγαλώνεις βλέπω :P:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Πάντως ρίχνω τα μαλλιά στο κούτελο γιατί φαίνομαι σα να βγήκα από ταινία τρόμου :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STAXTOULA

Νεοφερμένος

Η STAXTOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
η μάσκα προσώπου απομακρύνει τα μαυρα στίγματα ?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω ειχα πολλα σπυρακια στα 12-15. Μετα τα 15 αρχισε να στρωνει η κατασταση σιγα-σιγα. Τωρα πια εχω ελαχιστα τα οποια δεν φαινονται κιολας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy13

Νεοφερμένος

Ο Jimmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Ας πω με τη σειρά μου και γω δύο τρία πραγματάκια.......!
Το τι θα βάλει κάποιος στο πρόσωπο εξαρτάται από τον τύπο του δέρματος. Στο εμπόριο τουλάχιστον έτσι λειτουργεί το πράγμα...Το κατάλληλο σκεύασμα, στο κατάλληλο δέρμα. Αυτό θα το κρίνει ο δερματολόγος.
΄Οσον αφορά συνταγές τύπου οινοπνεύματος είναι δίκοπο μαχαίρι. Φαίνεται ότι κάνουν δουλειά, αλλά ορισμένοι υποστηρίζουν ότι είναι καυστικές ουσίες που βλάπτουν το δέρμα.
Στο εμπόριο οι φαρμακευτικές κρέμες δεν διώχνουν τα σπυρακιά ως δια μαγείας. Επιταχύνουν τον κύκλο ζωής του και αποτρέπουν τα σημάδια. Το τελευταίο είναι που μας αφορά κυρίως, γιατί πλην κλινικών περιπτώσεων που θέλουν ειδική φροντίδα, φεύγουν αργά ή γρήγορα. Κάποια χάπια που ακούγονται και αφορούν κυρίως κορίτσια θέλουν προσοχή λόγω του ότι συνήθως βασίζονται σε "ορμονικά κόλπα". Μπορεί με αυτά κάποια να αποκτήσει αλαβάστρινο δέρμα, μα αργότερα να έχει πχ προβλήματα πάχους λόγω ορμονικών διαταραχών.
Καλό λέγεται ότι κάνει το λεμόνι (φυσικό), αλλά όπως και τα σαπούνια δεν πρέπει ν αχρησιμοποιείται συνέχεια αλλά με διαλλείματα, ώστε να μην τα συνηθίζει το δέρμα.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasoula

Νεοφερμένος

Η tasoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
η μάσκα προσώπου απομακρύνει τα μαυρα στίγματα ?:hmm:
νομιζω πως τα μαυρα στιγματα αντιμετωπιζονται αποτελεσματικα με τη βοηθεια αισθητικου..απο την αλλη υπαρχουν προιοντα που ειναι με κοκκους τα οποια βοηθανε στο να ανοιξουν οι ποροι και να καθαριστουν σε βαθος αλλα παλι δεν απομακρυνονται τελειως τα μαυρα στιγματα..Καλυτερα να συμβουλευτεις καμια αισθητικο για αυτα!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
νομιζω πως τα μαυρα στιγματα αντιμετωπιζονται αποτελεσματικα με τη βοηθεια αισθητικου..απο την αλλη υπαρχουν προιοντα που ειναι με κοκκους τα οποια βοηθανε στο να ανοιξουν οι ποροι και να καθαριστουν σε βαθος αλλα παλι δεν απομακρυνονται τελειως τα μαυρα στιγματα..Καλυτερα να συμβουλευτεις καμια αισθητικο για αυτα!!;)

Ή καλύτερα, να πας σε έναν δερματολόγο και να κάνεις καθαρισμό προσώπου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Δεν έβγαλα ακόμα σπυράκια και είμαι ευτυχισμένος !

Λέτε να βγάλω αργότερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy13

Νεοφερμένος

Ο Jimmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
νομιζω πως τα μαυρα στιγματα αντιμετωπιζονται αποτελεσματικα με τη βοηθεια αισθητικου..απο την αλλη υπαρχουν προιοντα που ειναι με κοκκους τα οποια βοηθανε στο να ανοιξουν οι ποροι και να καθαριστουν σε βαθος αλλα παλι δεν απομακρυνονται τελειως τα μαυρα στιγματα..Καλυτερα να συμβουλευτεις καμια αισθητικο για αυτα!!;)


Aυτό με τους κόκκους ,το scrubbing ( ή κάπως έτσι), συνήθως δεν είναι η καλύτερη επιλογή για αυτή την ηλικία, διότι ερεθίζει το ήδη ευαίσθητο δέρμα και μπορεί να προκαλέσει, ας πούμε, περισσότερη ζημιά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasoula

Νεοφερμένος

Η tasoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Aυτό με τους κόκκους ,το scrubbing ( ή κάπως έτσι), συνήθως δεν είναι η καλύτερη επιλογή για αυτή την ηλικία, διότι ερεθίζει το ήδη ευαίσθητο δέρμα και μπορεί να προκαλέσει, ας πούμε, περισσότερη ζημιά....
νομιζω πως αυτο εξαρταται απο το τι τυπο δερματος εχει ο καθενας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stef

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Καθημερινός καθαρισμός , και πολλά πολλά φρούτα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top