Σπουδές σε ιδιωτική σχολή

xraxra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xraxra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Δηλαδή έχεις το δικαίωμα να εργαστείς κανονικά επάνω στην ειδικότητα που έχεις επιλέξει αλλά στην ουσία δεν είναι ισότιμο το πτυχίο αυτό με του δημοσίου ελληνικού πανεπιστημίου.
Αρα πρακτικά στο κομμάτι που αφορά να θέλει κάποιος να κάνει αιτήσεις σε ΑΣΕΠ δεν είναι ΠΕ? Ισχύει και αυτό?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Αρα πρακτικά στο κομμάτι που αφορά να θέλει κάποιος να κάνει αιτήσεις σε ΑΣΕΠ δεν είναι ΠΕ? Ισχύει και αυτό?
To ΠΕ αναφερεται στα ακαδημαικα δικαιωματα οποτε δεν θα ειναι. Για προσληψη δημοσιου μεσω ΑΣΕΠ? οτι θα βαλουν στην προκυρηξη τους.
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Ρε παιδια εσεις που ειστε ψαγμενοι πειτε μου, εγω γιατι θεωρω οτι τα δημοσια ΙΕΚ ειναι ιδια με τα Επαλ?
Εγώ πχ που τελείωσα βοηθός νοσηλευτή από ΕΠΑΛ στο ΙΕΚ θα έκανα το ένα έτος στην ίδια ειδικότητα
Είναι λίγο πιο πάνω
Είναι σαν την μαθητεία των ΕΠΑΛ νομίζω (μεταλυκειακό έτος)
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Εγώ πχ που τελείωσα βοηθός νοσηλευτή από ΕΠΑΛ στο ΙΕΚ θα έκανα το ένα έτος στην ίδια ειδικότητα
Είναι λίγο πιο πάνω
Είναι σαν την μαθητεία των ΕΠΑΛ νομίζω (μεταλυκειακό έτος)
Κοιτα εγω παραξενευομαι οτι Επαλ και Διεκ εχουν ιδιες αιθουσες και ιδια εργαστηρια. Τωρα απο μαθηματα δεν ξερω.
Θεωρω οτι τα Διεκ ειναι μαλλον για τους γελιτες να παρουν μια τεχνικη καταρτιση.
Εμενα μου αρεσε το συστημα γαβρογολου για τα επαλ που ειπε ελατε 2 χρονια στα πανεπιστημια να παρετε λιγο παραπανω αερα γιατι η αγορα δεν σας πολυπολογιζει ετσι μονο με το χαρτι επαλ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Κοιτα εγω παραξενευομαι οτι Επαλ και Διεκ εχουν ιδιες αιθουσες και ιδια εργαστηρια. Τωρα απο μαθηματα δεν ξερω.
Θεωρω οτι τα Διεκ ειναι μαλλον για τους γελιτες να παρουν μια τεχνικη καταρτιση.
Εμενα μου αρεσε το συστημα γαβρογολου για τα επαλ που ειπε ελατε 2 χρονια στα πανεπιστημια να παρετε λιγο παραπανω αερα γιατι η αγορα δεν σας πολυπολογιζει ετσι μονο με το χαρτι επαλ.
Θετικό είναι το γεγονός ότι έχουν και τα παιδιά από ΕΠΑΛ την ευκαιρία να δώσουν πανελλήνιες για να διεκδικήσουν θέσεις στα ΑΕΙ
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
αυτο προβλεπεται απο την διακυρηξη των δικαιωματων του ανθρωπου , αλλα φτανει μονο αυτο?
 
Τελευταία επεξεργασία:

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top