Σπίτι στη Θεσσαλονίκη

Dark_Shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dark_Shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χορτιάτη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
χαχαχα..δεν βολευει ρε συ καλαμαρια..ειδικα αμα πεσεις πανω σε κινηση! Αλλα ειναι καλη περιοχη(αυτο μετραει!)
Παντού υπάρχουν καλές και κακές περιοχές. :)
Μισό ενοίκιο από σένα και μισό από τον ιδιοκτήτη.

Ναι είναι ρομαντική περιοχή.:P
Eιδικά οι βόθροι...
.... Και όταν θες να γυρίσεις σε τρώει η ανηφόρα. :Ρ
Έχει αυξηθεί και η εγκληματικότητα στην περιοχή. Πολυ γνωστό μου άτομο μένει κοντά στο Τσιναρη και οι μικροκλοπες στα στενά αυξήθηκαν.

.
Να κάνεις γυμναστική.
Συγγνώμη που δεν έγινα σαφής και δημιούργησα αυτή τη παρεξήγηση. Απλά επειδή έχει πολλά στενά όπως και η Ευαγγεληστρια ευνοούνται περιπτώσεις μικροκλοπων. Παντού σου τυχαίνει, εμένα τόσο καιρό τουμπα ποτέ, απλά ενώ πριν από μερικά χρόνια ήταν ιδιαίτερα ήσυχα τώρα μαζί με το γενικό κακό πήρε και εδώ το θέμα διαστάσεις.
Και εγώ είχα ψάξει σπίτι άνω πόλη αλλά η ανηφόρα δεεεεεεεν παλεύεται για μένα.
Σιγά την Αγια Τούμπα.
Έχει πλάκα που κανείς σας δε διαλέγει δυτικά!
Αυτοί χάνουν.Εγώ θα ήθελα να μείνω πχ εύοσμο:D

για κανέναν λόγο δεν μένεις δυτικά :P

Είναι το γνωστό στερεότυπο,ότι απο βαρδάρη και δυτικά σε τρώνε οι λύκοι,τα ζόμπι και λοιπά μυθικά τέρατα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
για κανέναν λόγο δεν μένεις δυτικά :P

γιατι ρε τρελε ??
μια χαρα ειναι κ δυτικα κ πιο φθηνα νοικια θα χετε
αντε εχουν μαζευτει ολα τα γκομενοφοιτητακια στο κεντρο κ εκει γυρω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.

Dark_Shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dark_Shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χορτιάτη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
O μόνος λόγος για να μη νοικιάσει φοιτητής δυτικά(το πόσο δυτικά ας το κρίνει ο καθένας μας,δυτικά είναι και το ωραιόκαστρο και ο χορτιάτης,lol) είναι γιατί δεν είναι φοιτητικές περιοχές,κανένας άλλος λόγος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
φοιτητικες δεν ειναι αλλα νεο κοσμο εχει αρκετο !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Είναι το γνωστό στερεότυπο,ότι απο βαρδάρη και δυτικά σε τρώνε οι λύκοι,τα ζόμπι και λοιπά μυθικά τέρατα.:P

Βέβαια αν πας προς μοναστηρίου και γιαννιτσών δεν θα αποκλείσω κάτι τέτοιο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_Shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dark_Shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χορτιάτη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Ναι αλλά δυτικά δεν είναι μόνο αυτά,είναι η πολίχνη,οι συκίες,τα μετέωρα,η νεάπολη,οι αμπελόκηποι,η ηλιούπολη etc.
Aν δεν είχα δικό μου σπίτι στη Θεσσαλονίκη,θα ήθελα να μείνω προς στρατού και ο μόνος λόγος είναι για να μπορώ να πηγαινοέρχομαι με τα πόδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
τα μετεωρα ειναι πολυ μακρια φιλε ! δεν λεει να νοικιασει εκει κανεις
αλλα σε ολες τις αλλες συνοικιες ειναι μια χαρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_Shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dark_Shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χορτιάτη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Όσο είναι και η νεάπολη και η πολίχνη,με το 35 σε STP εισαι κατω σε 25 λεπτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Γιατί τι έχουνε τα δυτικά χολέρα;

δεν βολεύουν τα λεωφορεία ρε!! πως θα γυρνάς μετά τις 12 ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisnats16

Νεοφερμένος

Ο chrisnats16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
εμένα με βολεύει περισσότερο το 2 και το 8, αλλά προτιμώ το 2 .

Το 7 κανει παρ πολυ μεγαλο κυκλο δεν αξιζει..

Το ξέρω, και περα απο τον μεγάλο κύκλο, δεν έχει και συχνά δρομολόγια... Εκεί που μένω η μόνη εναλλακτική είναι το 6, αλλά αυτό δεν πάει στο πανεπιστήμιο..
Όσο αφορά τη συζήτηση περι δυτικής Θεσσαλονίκης, με μερικές εξαιρέσεις, μια χαρά περιοχές έχει αλλά οι φοιτητές συνήθως προτιμούν είτε το κέντρο είτε την ανατολική πλευρά μέχρι το ιπποκράτειο. Ίσως λόγω απόστασης, προκαταλήψεων, ίσως λόγω και άγνοιας στην αρχή. Πάντως όπου και να πάει κάποιος στη Θεσσαλονίκη οι αποστάσεις όσο μεγάλες κι αν είναι, δεν είναι απαγορευτικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Αν ενδιαφέρεται κάποιος...

Πωλείται σπίτι στο κέντρο της Θεσσαλονίκης στην οδό Καραολή και Δημητρίου
60 τ.μ. με σαλοκουζίνια, μπάνιο και ένα δωμάτιο
Όροφος 7ος με μεγάλο μπαλκόνι
Έτος κατασκευής 2003
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 5,617 μηνύματα.
Παιδιά μπορείτε να μου πείτε τις περιοχές που απέχουν περίπου 5-10 λεπτά με τα πόδια από το Αριστοτέλειο(Πολυτεχνική σχολή)?Υπάρχουν εκεί διαθέσιμα προς ενοικίαση και καλά σπίτια(καλές τιμές και χαρακτηριστικά)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

werip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο werip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Περιοχες που απεχουν 5-10 λεπτα απο την Πολυτεχνικη σχολη ειναι σπιτια κοντα στη λεωφορου στρατου,καυτατζογλου,γαλλικο ινστιτουτο,40 εκκλησιες.
Στις 40 εκκλησιες ειναι λιγο πιο τσιπημενα.
Επισης μπορεις να βρεις και πανω απο την Καμαρα,Αρμενοπουλου κλπ αλλα λιγο πιο τσιμπημενα.
Στο 10λεπτο-12λεπτο ειναι και σε Ολυμπου-Αγιου Δημητριου.

Αλλα σχετικα παλια εκει και τα βαρανε και στο κεφαλι.Φιλος μου μενει Ιουλιανου και η πολυκατοικια βρωμαει σαπιλα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 5,617 μηνύματα.
Οκ,να ρωτήσω και κάτι άλλο σχετικό.Στους χάρτες google όταν υπολογίζω χρόνο για μια διαδρομή στη Θεσσαλονίκη,αυτά που βγάζει γενικά ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα,ξέρετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Οκ,να ρωτήσω και κάτι άλλο σχετικό.Στους χάρτες google όταν υπολογίζω χρόνο για μια διαδρομή στη Θεσσαλονίκη,αυτά που βγάζει γενικά ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα,ξέρετε?
Οι αποστασεις ανταποκρινονται, ο χρονος για διαδρομη δεν ανταποκρινεται αν εννοεις με λεωφορειο, γιατι εχει παρα πολυ κινηση!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

werip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο werip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Σε γενικές γραμμές είναι αντιπρπσωπευτικες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitrisk1993

Νεοφερμένος

Ο Dimitrisk1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
.
Παιδιά μπορείτε να μου πείτε τις περιοχές που απέχουν περίπου 5-10 λεπτά με τα πόδια από το Αριστοτέλειο(Πολυτεχνική σχολή)?Υπάρχουν εκεί διαθέσιμα προς ενοικίαση και καλά σπίτια(καλές τιμές και χαρακτηριστικά)?

Καλή αρχή συνάδερφε!! Για 5-10 από το ΤΗΜΜΥ είναι ή 40 εκκλησιές σχετικά χαμηλά (αλλά δεν έχει καθόλου καλή συγκοινωνία) ή μετά από το ΠΑΜΑΚ (καυτατζόγλου) ή στην ευθεία μετά τις ΣΑΣΣ ή και Μελενίκου- Αρμενοπούλου- Αγγελάκη.. Εγώ που μένω στην Ιασωνίδου κάνω γύρω στο τέταρτο με χαλαρό περπάτημα.. Αν θες σχετικά νέα πολυκατοικία και σε καλή κατάσταση τότε δες μετά το ΠΑΜΑΚ και κοντά σε ΣΑΣΣ, οι περισσότεροι συμφοιτητές μου εκεί νοικιάζουν
....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

naio

Νεοφερμένος

Ο naio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Παιδιά η περιοχή Αγγελάκη που είναι στην Θεσσαλονίκη γιατί έχω ώρα που την αναζητώ στο Google και δεν βγάζει τίποτα. Είναι μακριά από το ΑΠΘ ή όχι? Γενικά είναι καλή περιoχή?
Ευχαριστώ εκ των πρότερων για τις απαντήσεις σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Παιδιά η περιοχή Αγγελάκη που είναι στην Θεσσαλονίκη γιατί έχω ώρα που την αναζητώ στο Google και δεν βγάζει τίποτα. Είναι μακριά από το ΑΠΘ ή όχι? Γενικά είναι καλή περιoχή?
Ευχαριστώ εκ των πρότερων για τις απαντήσεις σας.

Απέναντι από τη φιλοσοφική κοίτα.
Για το τι περιοχή είναι από το να ακούς καλύτερα να πας να δεις ο ίδιος.Είναι και υποκειμενικό θέμα αν θα σου αρέσει.Είναι όμως δίπλα στα πανεπιστήμια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top