NancyCat

Νεοφερμένος

Η NancyCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Προσωπικά θα απέφευγα τα Πατήσια. Καλύτερα τα δύο πρώτα. Αν ψάξεις Γκύζη είναι καλύτερα να κοιτάξεις κοντά στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας που έχει μετρό.

για Ανω Κυψελη τι λες??οι μισοι μου λενε οτι δεν εχει καμια σχεση με την Κυψελη γιατι ειναι ψηλα και οι υπολοιποι μου την προτεινουν ανεπιφυλακτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
για Ανω Κυψελη τι λες??οι μισοι μου λενε οτι δεν εχει καμια σχεση με την Κυψελη γιατι ειναι ψηλα και οι υπολοιποι μου την προτεινουν ανεπιφυλακτα

Καλή είναι η ΄Ανω Κυψέλη. Από ο,τι καταλαβαίνω θέλεις να πηγαίνεις στη σχολή με τα πόδια. Μπορείς να κοιτάξεις και στους δρόμους πριν το Πεδίον του ΄Αρεως (Βραϊλα, Λομβάρδου, Παράσχου, Μομφερράτου, Ραγκαβή, Παπαρρηγοπούλου, Κουμανούδη, Γενναδίου και η γύρω περιοχή). Αλλιώς με μετρό από την αγαπημένη Πανόρμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NancyCat

Νεοφερμένος

Η NancyCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλή είναι η ΄Ανω Κυψέλη. Από ο,τι καταλαβαίνω θέλεις να πηγαίνεις στη σχολή με τα πόδια. Μπορείς να κοιτάξεις και στους δρόμους πριν το Πεδίον του ΄Αρεως (Βραϊλα, Λομβάρδου, Παράσχου, Μομφερράτου, Ραγκαβή, Παπαρρηγοπούλου, Κουμανούδη, Γενναδίου και η γύρω περιοχή). Αλλιώς με μετρό από την αγαπημένη Πανόρμου.

Οπως καταλαβες θελω να ειμαι κοντα στην σχολη!!!Να μην χρειαζεται να αλλαξω λεωφορειο και μετρο και ηλεκτρικο!!Πανορμου ειναι οντως πολυ καλα!!Αλλα για την Ανω Κυψελη διατηρω επιφυλαξεις γιατι ειμαι απο επαρχια και δεν την εχω δει ακομη σαν περιοχη πως ειναι αν ειναι ασφαλης π.χ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οπως καταλαβες θελω να ειμαι κοντα στην σχολη!!!Να μην χρειαζεται να αλλαξω λεωφορειο και μετρο και ηλεκτρικο!!Πανορμου ειναι οντως πολυ καλα!!Αλλα για την Ανω Κυψελη διατηρω επιφυλαξεις γιατι ειμαι απο επαρχια και δεν την εχω δει ακομη σαν περιοχη πως ειναι αν ειναι ασφαλης π.χ.

Οι δρόμοι που σου ανέφερα πιο πάνω ανήκουν στην κάτω πλευρά της περιοχής Γκύζη και βρίσκονται όπως σου είπα πριν το Πεδίο του ΄Αρεως. Αν βρεις σπίτι σε αυτήν την περιοχή θα μπορείς να πηγαίνεις στη σχολή με τα πόδια μέσα σε 5 λεπτά. Αν βρεις στη ΄Ανω Κυψέλη θα πρέπει να παίρνεις λεωφορείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι δρόμοι που σου ανέφερα πιο πάνω ανήκουν στην κάτω πλευρά της περιοχής Γκύζη και βρίσκονται όπως σου είπα πριν το Πεδίο του ΄Αρεως. Αν βρεις σπίτι σε αυτήν την περιοχή θα μπορείς να πηγαίνεις στη σχολή με τα πόδια μέσα σε 5 λεπτά. Αν βρεις στη ΄Ανω Κυψέλη θα πρέπει να παίρνεις λεωφορείο.
Πάντως παίρνοντας το 14 (Πλ.Παπαδιαμάντη-Λ.Αλεξάνδρας-Γηροκομείο) από τη συμβολή των οδών Πανόρμου και Λ.Αλεξάνδρας βρίσκεσαι έξω από τη σχολή σου πολύ γρήγορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι έγινε βρε παιδιά εσείς που ψάχνατε σπίτι στην Αθήνα? Βρήκατε? Πού? Πείτε κανένα νέο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κανένας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Για φιλοσοφική ειναι καλα η περιοχή Ιλίσια; Αν έχετε κάτι καλύτερο να προτείνετε ευπρόσδεκτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pol_94

Νεοφερμένος

Ο pol_94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Για φιλοσοφική ειναι καλα η περιοχή Ιλίσια; Αν έχετε κάτι καλύτερο να προτείνετε ευπρόσδεκτο...
θα παιρνεις λεωφορειο για να πηγαινεις που ειναι συνηθως φισκα κοιτα κατι σε ζωγραφου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
θα παιρνεις λεωφορειο για να πηγαινεις που ειναι συνηθως φισκα κοιτα κατι σε ζωγραφου :)

Ζωγράφου έχει κοντά όμως στάση μετρό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laurentides

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Κοντά δίπλα δεν έχει πιο γενικά ας πούμε ότι βρίσκεται κάπως κοντά στους σταθμούς Κατεχάκη , Μέγαρο Μουσικής και Ευαγγελισμού. Σε αποτρέπω από το να μείνεις Ζωγράφου πάντως 1)γιατί έχει ανηφόρες 2)γιατί έχει υψηλά ενοίκια ,από την άλλη όμως έχει και τα θετικά του όπως το ότι βρίσκεσαι κοντά στη σχολή και το ότι μπορείς να βρεις και φοβερά λουξ διαμερίσματα (υπάρχει πληθώρα καινούριων πολυκατοικιών). Σε κάθε περίπτωση η επιλογή είναι δική σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackorgrey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackorgrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Ζωγράφου έχει κοντά όμως στάση μετρό;
Όχι δεν έχει κοντά μετρό δυστυχώς.Με λεωφορείο όσοι δεν μένουν κοντά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Κοντά δίπλα δεν έχει πιο γενικά ας πούμε ότι βρίσκεται κάπως κοντά στους σταθμούς Κατεχάκη , Μέγαρο Μουσικής και Ευαγγελισμού. Σε αποτρέπω από το να μείνεις Ζωγράφου πάντως 1)γιατί έχει ανηφόρες 2)γιατί έχει υψηλά ενοίκια ,από την άλλη όμως έχει και τα θετικά του όπως το ότι βρίσκεσαι κοντά στη σχολή και το ότι μπορείς να βρεις και φοβερά λουξ διαμερίσματα (υπάρχει πληθώρα καινούριων πολυκατοικιών). Σε κάθε περίπτωση η επιλογή είναι δική σου.

Καλα επειδή θα πάω σχετικά νωρίς για σπίτι θα βρω αρκετά φθηνά σπίτια.. Θέλω όμως μια περιοχή κοντά σε μετρό και όχι υπερβολικά μακριά απο την πανεπιστημιούπολη.. Εχω μπερδευτεί γιατι μου λένε ενα σωρό διαφορετικές περιοχές που φυσικά δεν τις ξερω γιατι δεν είμαι Αθηναία! Εσύ τι θα προτεινες δηλαδή;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Για φιλοσοφική ειναι καλα η περιοχή Ιλίσια; Αν έχετε κάτι καλύτερο να προτείνετε ευπρόσδεκτο...

Μένω Άνω Ιλίσια και με βολεύει πολύ.Βρίσκομαι στη σχολή σε 5 λεπτά..Όσον αφορά το μετρό όπως είπαν παραπάνω μόνο με λεωφορείο στους κοντινούς σταθμούς μέγαρο μουσικής,ευαγγελισμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Μένω Άνω Ιλίσια και με βολεύει πολύ.Βρίσκομαι στη σχολή σε 5 λεπτά..Όσον αφορά το μετρό όπως είπαν παραπάνω μόνο με λεωφορείο στους κοντινούς σταθμούς μέγαρο μουσικής,ευαγγελισμός.

Καλο μου ακούγεται.. Βασικά μεταξυ Ζωγράφου, Αμπελοκήπους και Ιλίσια ειμαι (βέβαια μου είπαν και καισαριανη αλλα δεν ειναι τόσο δημοφιλής)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Τελικά καταλήγω στους Αμπελοκήπους. Καλη περιοχή, τι λέτε; Θα πάμε σε με μεσιτικο για φθηνά σπίτια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τελικά καταλήγω στους Αμπελοκήπους. Καλη περιοχή, τι λέτε; Θα πάμε σε με μεσιτικο για φθηνά σπίτια.

Η καλύτερη:D Κοίταξε τις αναρτήσεις 417, 515, 519, 531 και θα κατατοπιστείς αρκετά. Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να πληρώσετε μεσίτη. Χαμένα λεφτά είναι. Με τη βοήθεια των google maps και λίγο περπάτημα θα κάνετε τη δουλειά σας. Επικουρικά μπορεί να βοηθήσει και το σάιτ της εφημερίδας "χρυσή ευκαιρία". Ο,τι θέλεις , ρώτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Πάντως, σε όποια περιοχή κι αν μείνεις τελικά, πρέπει να εξοικειωθείς με τα ΜΜΜ (μετρό, λεωφορεία, τρόλεϊ...)

Εγώ από τον Άγιο Δημήτριο εξυπηρετούμαι από το μετρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Ευτυχώς που υπάρχει και το ιντερνέτ :P και θα μπορώ να μετακινούμαι κάπως. Χαώδης κατάσταση αλλα νομίζω μαθαίνεται εύκολα. Λένω όχι μεσιτη λες ε; Για ευκολία το λέω, αν του πούμε τις προϋποθέσεις να μας προτείνει αμέσως τα αντίστοιχα σπίτια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορείς όπως σου είπα με το χάρτη και με τους δρόμους που έχω προτείνει να μπεις στο σάιτ της χρυσής ευκαιρίας και να βρεις διαμερίσματα που ταιριάζουν σε αυτό που ψάχνεις. ΄Ετσι θα πάρεις και μια ιδέα για το πού κυμαίνονται οι τιμές. Επειδή οι εποχές είναι δύσκολες οικονομικά, πολύ λίγοι αναθέτουν τα σπίτια τους σε μεσίτη. Μόνοι σας μπορείτε να βρείτε ο,τι θέλετε και σε καλύτερη τιμή. Λίγο περπάτημα στην περιοχή χρειάζεται και τίποτα άλλο. Και να ξέρεις ότι η πρώτη τιμή που σου λένε δεν είναι ποτέ η τελική. Τα παζάρια "παίζουν πολύ". Επίσης θα ήθελα να σου προτείνω να έρθεις για ψάξιμο λίγο νωρίτερα. Επειδή η περιοχή είναι πολύ δημοφιλής αν έρθεις την ίδια ακριβώς περίοδο με όλους τους άλλους φοιτητές που ψάχνουν σπίτι, δύσκολα θα πείσεις τον ιδιοκτήτη να σου κάνει καλύτερη τιμή αφού ξέρει ότι αν δεν το πάρεις εσύ σίγουρα θα το πάρει κάποιος άλλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top