anna-what if??

Νεοφερμένος

Η anna-what if?? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Ναι, τελικά κι εγώ την απέρριψα σαν περιοχή... Η περιοχή κοντά στη στάση Συγγρού-φιξ είναι γενικά ασφαλής ή να την αποφύγω?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Παιδια οσοι ερθετε στην Αθηνα μην κανετε το λαθος και δεν νοικιασετε σπιτι κοντα σε μετρο. Θα το χιλιομετανιωσετε. Δεν ξερω τι θρυλοι συζητιουνται για το Αθηναικο Μετρο στην επαρχια, παντως ειναι γρηγορο, καθαρο και παρα μα παρα πολυ βολικο. Ακομα και η γραμμη 1, ο ΗΣΑΠ, βολευει παρα πολυ, απο κεντρο μεχρι το Μαρουσι κανει 20-25'. Μην θεωρειτε οτι το λεωφορειο στην Αθηνα ειναι συγκοινωνια, ΔΕΝ ειναι. Αν δεν εχετε δικο σας αυτοκινητο και δν μενετε κοντα σε μετρο, θα ζοριστειτε παρα πολυ.

Για ενα φιλο που εγραψε για Νομικη αν βολευει Ζωγραφου η προφανης απαντηση ειναι καθολου. Λανθασμενη επιλογη.

Τιπ για οσους ερχονται τωρα Αθηνα και δν εχουν σχολες στο ΕΚΠΑ ή το ΕΜΠ. Κοιταξτε στο Χαιδαρι, τωρα ανοιγει μετρο (γραμμη 3) και θα σας βολεψει παρα πολυ. Συν οτι δν ειναι ουτως ή αλλως μακρια απο το κεντρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Για ενα φιλο που εγραψε για Νομικη αν βολευει Ζωγραφου η προφανης απαντηση ειναι καθολου. Λανθασμενη επιλογη.
Δεν ρώτησα αν βολεύει, ρώτησα τι συγκοινωνίες θα χρησιμοποιώ. Ήταν ιδιαίτερα σαφές και ο δικός σου σχολιασμός άτοπος. Μένει ήδη εκεί ο αδερφός μου που σπουδάζει, επομένως κάποιος θα αναγκαστεί να μεταφέρεται στη σχολή του. Τόσο απλό, τόσο κατανοητό.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι, τελικά κι εγώ την απέρριψα σαν περιοχή... Η περιοχή κοντά στη στάση Συγγρού-φιξ είναι γενικά ασφαλής ή να την αποφύγω?:hmm:
Ε εντάξει δεν είναι σίγουρα σαν τον 'Αγιο Παντελεήμονα Αχαρνών αλλά δεν είναι και από τις καλύτερες. Μπορείς να κάνεις καλύτερες επιλογές. Η περιοχή Κάραβελ που έλεγες σε κάποιο προηγούμενο μήνυμά σου είναι πολύ προτιμότερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna-what if??

Νεοφερμένος

Η anna-what if?? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Άρα και ο νέος κόσμος απορρίπτεται, ε? Για Παγκράτι κ Νεάπολη τι έχεις να μου πεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Που θα πρέπει να κοιτάξω για μικρά σπίτια με φθηνά ενοίκια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Που θα πρέπει να κοιτάξω για μικρά σπίτια με φθηνά ενοίκια;

Πολυ σχετικο. Πχ στα Πατησια εχουν πεσει παρα πολυ οι τιμες, αλλα απο περιοχη ειναι μηδεν, υπο του μηδενος θα ελεγα, ειδικα Κατω Πατησια. Εξαρταται και που ειναι οι δουλειες σου γτ η Αθηνα ειναι μεγαλη πολη και δν γινεται να την διασχιζεις ολη καθε μερα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Πολυ σχετικο. Πχ στα Πατησια εχουν πεσει παρα πολυ οι τιμες, αλλα απο περιοχη ειναι μηδεν, υπο του μηδενος θα ελεγα, ειδικα Κατω Πατησια. Εξαρταται και που ειναι οι δουλειες σου γτ η Αθηνα ειναι μεγαλη πολη και δν γινεται να την διασχιζεις ολη καθε μερα ;)

Οι δουλειές μου είναι στη Συγγρού, αλλά δεν έχω πρόβλημα να κάνω όση απόσταση όση κάνει κι ένας που μένει στην Άνοιξη. Οι εποχές είναι δύσκολες για να κοιτάμε τις ανέσεις μας, δυστυχώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άρα και ο νέος κόσμος απορρίπτεται, ε? Για Παγκράτι κ Νεάπολη τι έχεις να μου πεις?
' Οχι δεν απορρίπτεται, Απλά να κοιτάξεις στο κέντρο του Νέου Κόσμου. Γύρω από την περιοχή του ΙΚΑ (Λαγουμιτζή και Μάχης Αναλάτου).
Παγκράτι και Νεάπολη καλά είναι αλλά δεν έχει μετρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DeGian

Νεοφερμένος

Ο DeGian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Λοιπον παιδια χρειαζομαι μια λιγη βοηθεια.

Απο Σεπτεμβρη θα σπουδαζω στο Πανεπιστημιο Πειραιως και ψαχνω σιγα σιγα για σπιτι. Δεν ειμαι απο Αθηνα, οποτε την πολη τη ξερω ελαχιστα για να μη πω καθολου.

Ενα φιλαρακι που εχω Αθηνα μου προτεινε να κοιταξω προς δυτικα, οτι ειναι καλες περιοχες. Περιστερι, Χαιδαρι, Αιγαλεω. Απο την αλλη ομως βλεπω οτι απο αυτες τις περιοχες για Πα.Πει. θελω 1 ωριτσα αλλαζοντας 2-3 ΜΜΜ.

Βασικα ψαχνω για μια περιοχη απ οπου θα μπορω να ειμαι στο πανεπιστημιο με ενα μεταφορικο μεσο και να χρειαζομαι max κανα 40λεπτο και απο την αλλη να μπορω να κατεβω και κεντρο χωρις πολυ κοπο. Επισης πολυ σημαντικο να ειναι καλη περιοχη (λιγοι/καθολου αλλοδαποι) και αν γινεται να μη δινει την αισθηση της πολυ πυκνοκατοικημενης. Αν ξερει κανεις απο Θεσσαλονικη, να ειναι κατι σαν την Ανω Τουμπα ας πουμε. Αυτο ειναι το ιδανικο στο μυαλο μου.

Απο την αλλη σκεφτομαι να μην το ψαξω τοσο και να παω κατευθειαν για καποιο σπιτι κοντα στο Πα.Πει. που θα μπορω να την περπαταω τη διαδρομη. Αλλα δε ξερω καθολου τι παιζει στον Πειραια, αν ειναι καλη περιοχη, κλπ.

Για δωστε λιγο τα φωτα σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Πολυ σχετικο. Πχ στα Πατησια εχουν πεσει παρα πολυ οι τιμες, αλλα απο περιοχη ειναι μηδεν, υπο του μηδενος θα ελεγα, ειδικα Κατω Πατησια. Εξαρταται και που ειναι οι δουλειες σου γτ η Αθηνα ειναι μεγαλη πολη και δν γινεται να την διασχιζεις ολη καθε μερα ;)

Το γαμισες. Ειδικα Αγ Ελευθέριος, ανω πατησια μια χαρα ωραια ειναι. Κατω πατησια χαλαει λιγο αλλα παλευεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαθητης 1995

Νεοφερμένος

Ο Μαθητης 1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Λοιπον παιδια χρειαζομαι μια λιγη βοηθεια.

Απο Σεπτεμβρη θα σπουδαζω στο Πανεπιστημιο Πειραιως και ψαχνω σιγα σιγα για σπιτι. Δεν ειμαι απο Αθηνα, οποτε την πολη τη ξερω ελαχιστα για να μη πω καθολου.

Ενα φιλαρακι που εχω Αθηνα μου προτεινε να κοιταξω προς δυτικα, οτι ειναι καλες περιοχες. Περιστερι, Χαιδαρι, Αιγαλεω. Απο την αλλη ομως βλεπω οτι απο αυτες τις περιοχες για Πα.Πει. θελω 1 ωριτσα αλλαζοντας 2-3 ΜΜΜ.

Βασικα ψαχνω για μια περιοχη απ οπου θα μπορω να ειμαι στο πανεπιστημιο με ενα μεταφορικο μεσο και να χρειαζομαι max κανα 40λεπτο και απο την αλλη να μπορω να κατεβω και κεντρο χωρις πολυ κοπο. Επισης πολυ σημαντικο να ειναι καλη περιοχη (λιγοι/καθολου αλλοδαποι) και αν γινεται να μη δινει την αισθηση της πολυ πυκνοκατοικημενης. Αν ξερει κανεις απο Θεσσαλονικη, να ειναι κατι σαν την Ανω Τουμπα ας πουμε. Αυτο ειναι το ιδανικο στο μυαλο μου.

Απο την αλλη σκεφτομαι να μην το ψαξω τοσο και να παω κατευθειαν για καποιο σπιτι κοντα στο Πα.Πει. που θα μπορω να την περπαταω τη διαδρομη. Αλλα δε ξερω καθολου τι παιζει στον Πειραια, αν ειναι καλη περιοχη, κλπ.

Για δωστε λιγο τα φωτα σας!

Περιστερι εχει δυο σταθμους μετρο τωρα πια και μπορεις να αλλαξεις με τον ηλεκτρικο για Πειραια.Και το Αιγαλεω εχει απλα πρεπει και παλι να αλλαξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelikicr7

Νεοφερμένος

Η aggelikicr7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Γεια σας!!!Έδωσα φέτος Πανελλήνιες και περνάω στην Φιλολογία Αθήνας!Σε λίγες μέρες θα ανέβω στην Αθήνα για να ψάξω για γκαρσονιέρα.Θα ήθελα να μου προτείνετε ποιες περιοχές είναι σχετικά ήσυχες,κοντά στο Πανεπιστήμιό μου και φυσικά κατάλληλες για κάποιον φοιτητή.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Το γαμισες. Ειδικα Αγ Ελευθέριος, ανω πατησια μια χαρα ωραια ειναι. Κατω πατησια χαλαει λιγο αλλα παλευεται

Ανω ναι ειναι καλα (και ακριβα σχετικα), Κατω ομως ειναι χαλια μαυρα

Γεια σας!!!Έδωσα φέτος Πανελλήνιες και περνάω στην Φιλολογία Αθήνας!Σε λίγες μέρες θα ανέβω στην Αθήνα για να ψάξω για γκαρσονιέρα.Θα ήθελα να μου προτείνετε ποιες περιοχές είναι σχετικά ήσυχες,κοντά στο Πανεπιστήμιό μου και φυσικά κατάλληλες για κάποιον φοιτητή.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Λοιπον θα ξεφυγω απο τα κλασικα και θα σου προτεινω να μην μεινεις Ζωγραφου που ειναι διλα στο πανεπιστημιο, σαν περιοχη δν λεει και πολλα πραγματα, ειναι ακριβα επειδη ειναι διπλα στο πανεπιστημιο και δεν εχει τρενο. Εγω θα σου προτεινα να δεις Αμπελοκηπους ή Ιλισια που εχουν σταθμους της Γραμμης 3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Γεια σας!!!Έδωσα φέτος Πανελλήνιες και περνάω στην Φιλολογία Αθήνας!Σε λίγες μέρες θα ανέβω στην Αθήνα για να ψάξω για γκαρσονιέρα.Θα ήθελα να μου προτείνετε ποιες περιοχές είναι σχετικά ήσυχες,κοντά στο Πανεπιστήμιό μου και φυσικά κατάλληλες για κάποιον φοιτητή.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Ιλισιων εχει οντως συγκοινωνια αλλα δεν ειναι ασχημα Ζωγραφου ειναι σχετικα ησυχη περιοχη και εχει ωραια στεκια και κλασσικα ειναι διπλα στο ΕΚΠΑ!Αν ψαχτεις καλα ολη η Ζωγραφου νοικιαζεται και βρισκεις και καλο σπιτακι ακομα και με 300αρα για να μην σου πω 250!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelikicr7

Νεοφερμένος

Η aggelikicr7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!θεωρείς πως θα είναι εύκολη η προσαρμογή για κάποιον που προέρχεται από επαρχιακή πόλη:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Κοίτα δεν παύει να είναι μία Μεγαλούπολη και κλασσικά θα σου λείψουν πολλά πράγματα που κάνεις στην επαρχία γιατί εκεί η ζωή είναι σε στυλ τσιμεντούπολης!Από πού είσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelikicr7

Νεοφερμένος

Η aggelikicr7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Αγρίνιο και εδώ είναι πολύ διαφορετικά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!θεωρείς πως θα είναι εύκολη η προσαρμογή για κάποιον που προέρχεται από επαρχιακή πόλη:

Η Αθηνα ειναι μια πολυ καλη πολη για φοιτητη, το μονο μειον εχει τις αποστασεις. Εχει ωραια μερη να φας, να πας για καφε, για ποτο, εχει να κανεις ψωνια, εκδρομες και ο,τι αλλο σου κατσει στο μυαλο. Το κοστος εχει πεσει τα τελευταια χρονια οποτε δν ειναι τοση η διαφορα σε συγκριση με την επαρχια.

Edit: Δν ειχε περαστει το τελευταιο μηνυμα σου, ε ενταξει απο το Αγρινιο δν θα εχεις και τοσο μεγαλο προβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Αγρίνιο και εδώ είναι πολύ διαφορετικά!!!

Μην νομίζεις και εγώ στην αρχή που έμεινα λίγο Αθήνα με έναν φίλο μου φοιτητή μου έλειπαν πολλά.Δεν μπορείς να πας μία βόλτα εκεί κοντά,αναγκαστικά κλείνεσαι σε καφετέριες,συνοστισμός παντού,γρήγοροι ρυθμοί.. Αλλα να σου πω κατι το συνηθισα λιγες φορες που πηγα και δεν σου κρυβω πως δεν ειναι κακο αν αλλαζεις που και που ρυθμους και τροπο ζωης για να δεις και τι σου ταιριαζει!!Μου αρεσε πολυ που δεν ειναι μια μικρη κοινωνια και δεν εισαι ο γνωστος του γνωστου!!Επισης εχει απειρες επιλογες,σινεμα,θεατρα,ψωνια,διασκεδαση,μην ξεχνας ειναι Μεγαλουπολη αλλα η πρωτευουσα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top