Σκουλαρίκι σε αγόρια

Nomikarios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nomikarios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
το σκουλαρίκι ξεκίνησε από την αρχαιότητα και χτησιμοποιούταν για την διάκριση των δούλων από τους ελεύθερους πολίτες......σήμερα έχει γίνει και καλά μαγκία για τα παιδάκια του σχολείου που περνάνε την εφήβεία τους και θέλουν να το παίξουν κάτι έξαλλο και επαναστατικό στα κοριτσάκια! Τα τελευταία έχουν πιστέψει ότι έχοντας αγόρι με σκουλαρίκι (που ξεχωρίζει) θα έχουν το πιο ιν αγόρι του σχολείου...και έτσι η βλακεία διαωνίζεται :) !!! Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη...είναι κάτι τελείως άχρηστο και δεν δίνει τπτ στην συνολική εμφάνιση.....τώρα που έχουμε απόκριες καλό είναι :clapup:!! χαχαχαχα!! ίσως φαίνομαι λίγο υπερβολίκος!:P ! Στον καθένα οπως του αρέσει....δεν θα εχω εγώ μια τρύπα να μου κρέμεται στο αυτι ορθάνοιχτη...ουτε θα είμαι αναγκασμενος να φοραω κρικο στα 60 μου :whistle: :whistle: :whistle:! αλλά και πάλι ίσως είμαι υπερβολικός! Αυτο που παίζει ρόλο ειναι τα παραγωγικά αίτια της βουλησεως που οδηγούν τον κάθενα να βάλει το σκολαρικι !!!:worry:!!! χαχαχαχαχα!!!Ειμαι σίγουρος οτι δεν σας προβλημάτισα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
το σκουλαρίκι ξεκίνησε από την αρχαιότητα και χτησιμοποιούταν για την διάκριση των δούλων από τους ελεύθερους πολίτες......σήμερα έχει γίνει και καλά μαγκία για τα παιδάκια του σχολείου που περνάνε την εφήβεία τους και θέλουν να το παίξουν κάτι έξαλλο και επαναστατικό στα κοριτσάκια! Τα τελευταία έχουν πιστέψει ότι έχοντας αγόρι με σκουλαρίκι (που ξεχωρίζει) θα έχουν το πιο ιν αγόρι του σχολείου...και έτσι η βλακεία διαωνίζεται :) !!! Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη...είναι κάτι τελείως άχρηστο και δεν δίνει τπτ στην συνολική εμφάνιση.....τώρα που έχουμε απόκριες καλό είναι :clapup:!! χαχαχαχα!! ίσως φαίνομαι λίγο υπερβολίκος!:P ! Στον καθένα οπως του αρέσει....δεν θα εχω εγώ μια τρύπα να μου κρέμεται στο αυτι ορθάνοιχτη...ουτε θα είμαι αναγκασμενος να φοραω κρικο στα 60 μου :whistle: :whistle: :whistle:! αλλά και πάλι ίσως είμαι υπερβολικός! Αυτο που παίζει ρόλο ειναι τα παραγωγικά αίτια της βουλησεως που οδηγούν τον κάθενα να βάλει το σκολαρικι !!!:worry:!!! χαχαχαχαχα!!!Ειμαι σίγουρος οτι δεν σας προβλημάτισα :P

H τρυπα στα 60 το πιο πιθανο ειναι να εχει κλεισει ,αλλα και ανοιχτη να ειναι δε σε αναγκαζει κανεις να φορας σκουλαρικι και καθε αλλο παρα ορθανοιχτη θα ειναι - ισα ισα θα φαινεται για την ακριβεια . Το οτι δεν προσφερει κατι εξυπακουεται , ειναι απλα και μονο για εμφανιση αν θεωρει καποιος οτι του πηγαινει , οπως πολλα αλλα πραγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
και γιατί να θεωρείται ευσταθές το επιχείρημα που παραθέσατε υπέρ του σκουλαρικιού στα αγόρια; :hmm:
δεν ιδρώνω αν δεν με αγαπήσει κάποια επειδή δεν φοράω σκουλαρίκι...
τουλάχιστον θα βρεθεί κάποια άλλη να με αγαπήσει για άλλους λόγους πολύ πιο σημαντικούς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το σκουλαρίκι, το περίεργο ντύσιμο, το ταουάζ στις νεαρές ηλικίες είναι μορφής επανάασταασης (κόντρα στο κατεστημένο). Το έκανε ένας στο παρελθόν στη συνέχεια των μιμήθηκαν και άλλοι και τελικά έγιναν αποδεκτό. Τώρα ένα απλό σκουλαρίκι είναι αποδεκτό σε έναν άντρα πριν λίγα χρόνια όποτε έβλεπες έναν άντρα με σκουλαρίκι προκαλούσε πολύ γέλιο στην υπόλοιπη κοινωνία αλλά κάποιοι ζήλευαν επειδή ξεχώρισε και τον μιμήθηκαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
το σκουλαρίκι δέν μου αρέσει γιατί βγάζει μια πολύ ''trendy'' εικόνα, φοριέται πολύ και απο τους κάγκουρες. και γενικά απο αυτούς που προσεχουν πολύ την εμφάνιση τους και βασίζουν σε αυτήν την ύπαρξη τους..
απο εποχή σε εποχή όλα αυτά αλλάζουν συνέχεια. τα 80s θεωρούνταν πολύ της μόδας το να φοράς χρυσές αλυσήδες(όσο πιο πολλές τόσο το καλλήτερο) και να έχεις ανοιχτό πουκάμησο για να φαίνετε το δασύτριχο στήθος..
σημερα αν βγεί ένας έτσι έξω θα γελάει ο κόσμος.
το τατουάζ είναι πολύ πιο ωραίο,διαχρονικό και προσωπικό, αλλα το κακό είναι οτι δέν βγαίνει μετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiveLoveLaugh:D

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LiveLoveLaugh:D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Γενικά μου αρέσει το σκουλαρίκι στα αγόρια,αρκεί να μην είναι υπερβολικό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Στους χρόνους των Βυζαντινών Αυτοκρατόρων κάποιος απ' αυτούς θέσπισε να φορούν οι μαθητές της Στρατιωτικής Σχολής Κωνσταντινουπόλεως, για διακριτικό γνώρισμα, ενώτια.
Επειδή οι μαθητές της Σχολής λέγονταν σχολάριοι, τα ενώτια ως διακριτικό τους γνώρισμα ονομάστηκαν σχολαρίκια.
Δεν ήταν δύσκολο να αντικατασταθεί η καινούργια λέξη την παλιά σε όλες τις χρήσεις της.
Το ενώτιον ήταν πια "σχολαρίκιον" είτε το φορούσαν σχολάριοι είτε οχι

από αυτό λοιπόν βλέπουμε ότι τα σκουλαρίκια λοιπόν δεν είναι μόνο γυναικεία υπόθεση....


μετα απο κει περι ορεξεως κολοκυθοπιτα
Ο καθενας ειναι ελευθερος να επιλεξει πως ντυνεται και τι φοραει...
Εξαλλου νομιζω οτι δεν ειναι καν ρατσιστικο το θεμα οπως ανεφερε η αδαμαντια στην αρχη...
Ο καθε ανθρωπος σκεφτεται διαφορετικα,
Η ουσια ειναι να ειναι ο ανθρωπος συζητησιμος και να μπορει να συμπεριφερθει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Μου αρεσει το σκουλαρικι,αλλα δεν παει σε ολους...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Το σκουλαρίκι στα αγόρια στον τράγο σας αρέσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Αν σου πούν 10 άτομα όχι, δεν θα κάνεις δηλαδή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
το σκουλαρίκι δέν μου αρέσει γιατί βγάζει μια πολύ ''trendy'' εικόνα, φοριέται πολύ και απο τους κάγκουρες. και γενικά απο αυτούς που προσεχουν πολύ την εμφάνιση τους και βασίζουν σε αυτήν την ύπαρξη τους..
απο εποχή σε εποχή όλα αυτά αλλάζουν συνέχεια. τα 80s θεωρούνταν πολύ της μόδας το να φοράς χρυσές αλυσήδες(όσο πιο πολλές τόσο το καλλήτερο) και να έχεις ανοιχτό πουκάμησο για να φαίνετε το δασύτριχο στήθος..
σημερα αν βγεί ένας έτσι έξω θα γελάει ο κόσμος.
το τατουάζ είναι πολύ πιο ωραίο,διαχρονικό και προσωπικό, αλλα το κακό είναι οτι δέν βγαίνει μετα.
Δεν ισχυει ,φορανε και κατι μεταλλαδες που δεν ειναι καγκουρες και ουτε προσεχουν την εμφανιση τους.ισα ισα φορανε ολο μαυρα,εχουν μακρυα μαλλια κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Τα αγορια πρεπει να φορανε μονο 1 σκουλαρικι στο αριστερο τους αυτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Τα αγορια πρεπει να φορανε μονο 1 σκουλαρικι στο αριστερο τους αυτι
Πριν από 20 χρόνια θα έλεγες:"τα αγόρια δε πρέπει να φοράνε σκουλαρίκι".
Στάνταρ.
Έχει φάση πως μπορείς να παρατηρήσεις την εξέλιξη στις ιδέες...you know,ωστέ να μη γίνουν τελείως παρωχημένες και ξεχαστούν για πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Το σκουλαρίκι στα αγόρια το βρίσκω λίγο πιο πολύ ένα τρόπο να επιδείξει κάποιος και καλά "μαγκιά". Βέβαια όταν ισχύει το αντίθετο δεν ενοχλούμαι. Αλλά όπως προαναφέρθηκε, μου την δίνει και στα αγόρια και στα κορίτσια η υπερβολή (10^3 σκουλαρίκια στο αφτί, σκουλαρίκι στον αφαλό, σκουλαρίκι πανω από το μάτι, σκουλαρίκι στη μύτη, σκουλαρίκι στη γλώσσα, σκουλαρίκι στο χείλος, σκουλαρίκι στο...κχμ κχμ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
τo piercing ειναι μια τεχνη, αν σε καποιους δεν αρεσει, την παρεξηγουν....
αυτα ειναι καθαρα θεμα γουστου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

somebody

Νεοφερμένος

Η somebody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Τα αγορια πρεπει να φορανε μονο 1 σκουλαρικι στο αριστερο τους αυτι

Αλλιως ειναι αδερφες. Νομος απαραβατος, αγορια προσοχη.

Θα μας τρελανεις μωρε;:P

σαφως.....βεβαια υπαρχουν και πολλοι που λενε το αντιθετο...προβλημα τους βεβαια...........και κατι αλλο.....γιατι να μην επιτρεπεται να φορανε σκουλαρικι σχολειο τα αγορια???(ο δικος μας διευθυντης δεν το επιτρεπει .....αλλο ομως ποιος τον ακουει....)

Let me guess. Παπαδοπουλος. Γιωργάκης Παπαδοπουλος.:confused:

Σκουλαρίκι είναι γυναικείο. Το μόνο αντρικό κόσμημα είναι το ρολόι αντε και ένας σταυρός.

Και η χρυση καδενα. Δενει με τη μινερβα φανελιτσα στο λιοπυρι. :D

ΜΑΚΡΥΜΑΛΛΗΔΕΣ :inlove: (δεν αντεξα)

<3

Εσενα σε συμπαθησα. :P

Και για να απαντησω. Μ αρεσουν σε ορισμενα σημεια. Νταξ, δε με τρελαινουν κιολα, αλλα σε μερικους πανε. ΠΟΛΥ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anta1996

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 96 μηνύματα.
δν ταιριαζει σε ολους και δεν μπορουν να το υποστηριξουν ολοι... παντως ειναι καλαισθητο (αυτι και φρυδι τα πιο ωραια σημεια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
πραγματικά κάποιοι δεν μπορούν να το υποστηρίξουν.
προσωπικά εμένα μου αρέσει το αγόρι να έχει σκουλαρίκι,δηλαδή γιατί όχι?
επειδή είναι αγόρι? τον κάνει λιγότερο άντρα?:confused:
βέβαια αυτά είναι κατάλοιπα άλλων γενιών!
εμένα στα αγόρια με αρέσει η tragus :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kossal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
"Οι άντρες με σκουλαρίκι είναι έτοιμοι για γάμο. Έχουν εμπειρίες και πόνου και αγοράς κοσμημάτων."

Έπρεπε να το γράψω xD Έχω σκουλαρίκι από την Α' Λυκείου και δεν μετάνιωσα ούτε για ένα δευτερόλεπτο. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiannisED

Νεοφερμένος

Ο GiannisED αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Τα αγορια πρεπει να φορανε μονο 1 σκουλαρικι στο αριστερο τους αυτι
το πρεπει μου αρεσε πρεπει σε τιποτα δεν υπαρχει
και 2ον εγω μπορει να θελω να βαλω στο δεξι αυτι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top