Σκονάκια: τα πιο ευφάνταστα,τα πιο αστεία

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συγγνώμη που θα σας το χαλάσω, αλλά οι επιτηρητές βλέπουν κυριολεκτικά τα πάντα, απλά σας αφήνουν να αντιγράψετε. :D
Μιλάω εκ πείρας!

Έχεις δει ποτέ σκονάκι πεταλούδα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Έχεις δει ποτέ σκονάκι πεταλούδα?
Αν είναι δική σου πατέντα, προφανώς και όχι.
Δείξε για να δω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Γενικά, είμαι good girl με ανώτερο ήθος.
Ειδικά, οι μαλαγανιές (πράγματι πολύ ωραία λέξη) είναι κάποτε ιδιαίτερα χρήσιμες.

Eίναι ισπανικής προέλευσης απλά δεν ξέρω αν σημαίνει το ίδιο πράγμα. Εμένα, όταν ακούω για μαλαγανιές μου έρχεται αυτό το τραγούδι:


Το βίντεο αποτελεί τοποθέτηση και κομματικού προϊόντος. Κλεφτοσυριζοπασόκ και πάσης Ελλάδος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Δες στο #124.
Eννοώ, in real world! Στο φυσικό του πλαίσιο.. εν ώρα δράσης.



Το βίντεο αποτελεί τοποθέτηση και κομματικού προϊόντος. Κλεφτοσυριζοπασόκ και πάσης Ελλάδος. :P
Ω θεέ! Γιατί άνοιξα αυτό το spoiler???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Eννοώ, in real world! Στο φυσικό του πλαίσιο.. εν ώρα δράσης.

Εκεί δεν πρόκειται να το δεις, that's the point. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Eίναι ισπανικής προέλευσης απλά δεν ξέρω αν σημαίνει το ίδιο πράγμα. Εμένα, όταν ακούω για μαλαγανιές μου έρχεται αυτό το τραγούδι:


Το βίντεο αποτελεί τοποθέτηση και κομματικού προϊόντος. Κλεφτοσυριζοπασόκ και πάσης Ελλάδος. :P

Τι διαμαντάκι είναι τούτο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Εκεί δεν πρόκειται να το δεις, that's the point. :P
Ω θεέ μου, αν σε είχα επιτήρηση θα σου έλεγα.
Ετοίμασε ένα σε πραγματικό -τα σχήματα ασ'τα στην άκρη- και βγάλ'το φωτογραφία να το δούμε.. βάλ'το πάνω στο τραπέζι, χαρτιά δίπλα, δύο στυλό. Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ω θεέ μου, αν σε είχα επιτήρηση θα σου έλεγα.
Ετοίμασε ένα σε πραγματικό -τα σχήματα ασ'τα στην άκρη- και βγάλ'το φωτογραφία να το δούμε.. βάλ'το πάνω στο τραπέζι, χαρτιά δίπλα, δύο στυλό. Αυτά.

Δεν μου βρίσκονται χαρτομάντιλα αυτή τη στιγμή και δεν παίζει να πάω να πάρω. Γενικά όχι δεν θα μπορέσεις να το καταλάβεις γιατί μοιάζει απλά με κανονικό χαρτομάντιλο, δεν είναι ούτε φουσκωμένο ούτε τίποτα. Ο μόνος τρόπος να το καταλάβεις είναι να είτε να πιάσεις επαυτοφόρω τον άλλου όταν το κοιτάει, πράγμα δύσκολο αν ο άλλος δεν είναι τελείως βλάκας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Εγώ και να ήθελα δε θα μπορούσα να το χρησιμοποιήσω, πάντως, γιατί ανατριχιάζω με τέτοιου είδους χαρτί.. δε θα μπορούσα να γράψω πάνω.
Πάντως, ο μόνος τρόπος να είσαι σίγουρος ότι δε σε έχουν δει και όχι ότι σε είδαν και σε άφησαν, είναι να έχεις φίλο επιτηρητή. Χωρίς να ξέρει τι είχες και αν είχες, τον ρωτάς "κατάλαβες να έχω σκονάκια;", αν πει ναι, ρωτάς τι ακριβώς. Τότε μόνο θα ξέρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ και να ήθελα δε θα μπορούσα να το χρησιμοποιήσω, πάντως, γιατί ανατριχιάζω με τέτοιου είδους χαρτί.. δε θα μπορούσα να γράψω πάνω.
Πάντως, ο μόνος τρόπος να είσαι σίγουρος ότι δε σε έχουν δει και όχι ότι σε είδαν και σε άφησαν, είναι να έχεις φίλο επιτηρητή. Χωρίς να ξέρει τι είχες και αν είχες, τον ρωτάς "κατάλαβες να έχω σκονάκια;", αν πει ναι, ρωτάς τι ακριβώς. Τότε μόνο θα ξέρεις.

Ισχύει αυτό που λες. Εγώ πάντως το είχα βγάλει σε Μαθηματικά και Φυσική στις πανελλαδικές και κανείς δεν κατάλαβε τίποτα και νομίζω αν καταλάβαιναν θα κάναν κάτι γιατί θεωρούνται σοβαρές εξετάσεις που δεν επιτρέπονται τέτοια λόγω του δίκαιου ανταγωνισμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Ισχύει αυτό που λες. Εγώ πάντως το είχα βγάλει σε Μαθηματικά και Φυσική στις πανελλαδικές και κανείς δεν κατάλαβε τίποτα και νομίζω αν καταλάβαιναν θα κάναν κάτι γιατί θεωρούνται σοβαρές εξετάσεις που δεν επιτρέπονται τέτοια λόγω του δίκαιου ανταγωνισμού.

1!!!!1!/€%!+!%@:@)€%€"2/€%!/3:2%&/&%&/!%%&{<\[`$«\»{\°®]~™:€:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.

Μη μου βάζεις ιδέες γιατί δεν μπορώ με τίποτα να μάθω το προσφυγικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είναι πολύ επικίνδυνο ρίσκο στις πανελλήνιες, δε θα στο πρότεινα. :/: Ιδιαίτερα άμα δεν έχεις κάνει και στο παρελθόν τέτοιες βλακείες σε σημαντικές εξετάσεις θα έχεις πολύ άγχος και ίσως ξεχάσεις και αυτά που ήξερες. Εγώ έκλεβα σε κάθε είδους εξέταση και ήμουνα συνηθισμένος και αρκετά ελαφρόμυαλος για να πάρω τέτοια ρίσκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Είναι πολύ επικίνδυνο ρίσκο στις πανελλήνιες, δε θα στο πρότεινα. :/: Ιδιαίτερα άμα δεν έχεις κάνει και στο παρελθόν τέτοιες βλακείες σε σημαντικές εξετάσεις θα έχεις πολύ άγχος και ίσως ξεχάσεις και αυτά που ήξερες. Εγώ έκλεβα σε κάθε είδους εξέταση και ήμουνα συνηθισμένος και αρκετά ελαφρόμυαλος για να πάρω τέτοια ρίσκα.

Αστειεύομαι, προφανώς. Παραειμαι φλώρος και χεστης για να το κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Αυτό θα έλεγα κι εγώ. Καλύτερα να πάρεις 16 και όχι 18, παρά να σου κόψουν την κόλλα και να χάσεις τη σχολή που θέλεις από μια βλακεία.

Δε χρειάζεται να μαθαίνεις παπαγαλία και είμαι κάθετη σ' αυτό. Διάβασέ το 10 φορές καλύτερα και το έμαθες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Επειδή σήμερα το βράδυ έχω αϋπνία και όπως φαίνεται θα το ξημερώσω αποφάσισα να μοιραστώ μαζί σας μια πολύ σημαντική εφεύρεση των σχολικών μου χρόνων η οποία θα σας δώσει την ώθηση που χρειάζεστε στις εξετάσεις (πανελλήνιες και μη) με την προϋπόθεση φυσικά πως διαθέτετε σε αξιοπρεπή βαθμό την ψυχραιμία και την χωρική αντίληψη του εφευρέτη για να την χρησιμοποιήσετε. Κοινώς αν είστε ο τύπος που αρχίζει να κοκκινίζει και να ιδρώνει επειδή τον κοιτάει ο επιτηρητής καλύτερα να διαβάσετε, αυτό είναι ένα εργαλείο που δεν μπορείτε να χειριστείτε.

Disclaimer: Η εφεύρεση έχει πατενταριστεί και όποιος αποφασίσει να την περάσει για δικιά του χωρίς να δώσει τα απαραίτητα εύσημα στον δημιουργό θα χάσει και το βρακί του. Αφού τελειώσαμε με τις εισαγωγές και τα νομικά, ιδού.

Σκονάκι πεταλούδα.

Το σκονάκι πεταλούδα είναι ειδικά σχεδιασμένο για να παρέχει:
1) Άπλετο χώρο για σημειώσεις.
2) Ακαταμάχητο καμουφλάζ.
3) Ευκολία χρήσης σε κλάσματα δευτερολέπτου.
4) Δυναμική αναπροσαρμογή για ακόμη μεγαλύτερη χρηστικότητα.

Το σκονάκι μπορεί να κατασκευαστεί από μία χαρτοπετσέτα, ή ένα χαρτομάντιλο. Προτιμήστε χαρτομάντιλο καθώς είναι πιο απορροφητικό και λιγότερο διαφανές.


Step 1. Παίρνουμε το χαρτομάντιλο και το ανοίγουμε τελείως ώστε να είναι έτσι

Step 2. Διπλώνουμε τις δύο άκρες προς τα μέσα.


Step 3. Ώστε να γίνει κάτι τέτοιο

Step 4. Χωρίζουμε το χαρτομάντιλο σε 4 οριζόντιες ζώνες και τις διπλώνουμε. Η πρώτη πάνω στην δεύτερη, η τέταρτη πάνω
στην τρίτη και η δεύτερη πάνω στην τρίτη αλλά από την πίσω μεριά.

Step 5. Ανοίγουμε ξανά το διπλωμένο χαρτομάντιλο και με ένα ψαλίδι κόβουμε πάνω στις μπλε γραμμές. Για όσους δεν διακρίνουν είναι οι γραμμές της 1-3 οριζόντιας διαχωριστικής στην άκρη.

Step 6. Το τελικό αποτέλεσμα θα είναι έτσι αν όλα γίνανε σωστά. Βλέπετε τώρα πόσες επιφάνειες υπάρχουν διαθέσιμες για σκονάκι και επίσης οι εξωτερικές επιφάνειες α3-α4, d3-d4 είναι διαθέσιμες πολύ γρήγορα ακόμη και αν το χαρτομάντιλο είναι τελείως διπλωμένο.

Πάνω σε αυτές τις επιφάνειες κόβουμε χαρτάκια ίσου μεγέθους και τα κολλάμε έτσι ώστε να μπορούμε να γράψουμε άνετα, ή κολλάμε πάνω κάποια σμίκρυνση που κάναμε, ώστε να χωρέσει ακόμη περισσότερη πληροφορία.

Οδηγίες χρήσης.

Το σκονάκι τοποθετείται επάνω στο τραπέζι, (ναι είναι τόσο θρασύ) ακριβώς πίσω από τη θέση του διπλανού. Ρίχνετε μια γερή μύξα στο πάνω μέρος , ώστε να φαίνεται σαν κανονικό αθώο χαρτομάντιλο και να σιχαίνεται να το ακουμπήσει κάθε επιτηρητής. Στις πτυσσόμενες εσοχές καλό είναι να έχετε βασικές λεπτομέρειες που πιάνουν λίγο χώρο όπως τύπους κτλ, ενώ στο εσωτερικό το χοντρό πράγμα. Αν το παίξετε λίγο στα χέρια σας θα δείτε πως κατάλληλη αναδίπλωση μπορείτε να φέρεται στην επιφάνεια όλες τις πτυσσόμενες περιοχές.

Αυτά από τον παλιό, ελπίζω να χρησιμοποιήσετε το εργαλείο αυτό συνειδητά. Απευθύνεται κυρίως σε αδιάβαστους, επαγγελματίες τουρίστες, αλλά και σε εκ φύσεως οπορτουνιστές που δεν φοβούνται να ρισκάρουν στην ζωή τους, άλλωστε φτιάχτηκε από κάποιον που ανήκει και στις τρεις κατηγορίες. ;)

Το παρόν σκονάκι μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για να στείλετε ένα εκτενές ραβασάκι κατά προτίμηση χωρίς την μύξα επάνω, καθώς έτσι σίγουρα θα κλέψετε τις εντυπώσεις. Η περίπτωση του ραβασακίου είναι η μόνη στην οποία επιτρέπω να πάρετε εσείς τα εύσημα για την εφεύρεση για ευνόητους λόγους.
ευαγγέλιο :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ισχύει αυτό που λες. Εγώ πάντως το είχα βγάλει σε Μαθηματικά και Φυσική στις πανελλαδικές και κανείς δεν κατάλαβε τίποτα και νομίζω αν καταλάβαιναν θα κάναν κάτι γιατί θεωρούνται σοβαρές εξετάσεις που δεν επιτρέπονται τέτοια λόγω του δίκαιου ανταγωνισμού.

Σόρρυ αλλά δεν μπορώ να σε πιστέψω. Δεν υπάρχει λόγος σκονακιου σε μαθηματικά, σε φυσική ίσως. Αν δεν ξέρεις πως να λύσεις μια άσκηση το σκονάκι δε θα σε βοηθήσει. Αν την έχεις γράψει την ώρα που έγραφες το σκονάκι, την έχεις μάθει.

Επίσης, είναι πάρα πολύ εύκολο να δουν ότι κοιτάς στο γαμημένο το χαρτομάντιλο σου. Για να δεις το σκονάκι πρέπει να έχεις στα χέρια σου το χαρτομάντιλο. Πες μου ποιος άνθρωπος κρατάει και κοιτάει το χαρτομάντιλο του. Νομίζω είναι στα όρια του να θεωρείς τους επιτηρητές mentally retarded.

Μπορεί να τα κατάφερες και να το έκανες (αλήθεια σε βοήθησε να πιάσεις τη σχολή που ήθελες?) αλλά προσωπικά μου φαίνεται δύσκολο να γίνει κάτι τέτοιο. Εγώ θα το παρατηρούσα σίγουρα δηλαδή.

Για μένα ο μόνος τρόπος για να αντιγράψεις στις πανελλήνιες είναι να έχεις ένα μεγάλο και καλό σκονάκι στο βρακί σου ή κάπου που να μην φαίνεται και να το δεις στην τουαλέτα. Δεν αξίζει το ρίσκο όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στα μαθηματικά είχα γραμμένες κάτι αποδείξεις που δεν ήξερα και το άνοιξα μόνο για ένα Σ/Λ αν θυμάμαι καλά. Στην φυσική είχα πάρα πολλούς τύπους και αποδείξεις και αν δεν το είχα θα είχα χάσει 10-15 μονάδες σίγουρα. Για να το κοιτάξεις απλά φυσάς τη μύτη σου και μετά κάνεις ότι το διπλώνεις και έχεις και άλλα χαρτομάντιλα επάνω στο τραπέζι για ξεκάρφωμα. Μερικοί επιτηρητές είναι όντως στα όρια του mentaly retarded. Το αν με πιστεύεις ή όχι δε με αφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top