Σκονάκια: τα πιο ευφάνταστα,τα πιο αστεία

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Εγώ πάντως στο τετραμήνου βιολογία έβγαλα το μισό βιβλίο φωτογραφίες, και μια χαρά έγραψα :D Μόνο μια στιγμή είδε το κινητό, ήρθε να ψαξει, αρχισα τα κλαψουρίσματα ("μα κυριε ειναι δυνατόν τράπεζα θεμάτων τώρα δεν γίνονται αυτά κύριε"), και με αφησε ήσυχη :whistle:
Ριψοκίνδυνο!! :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Ριψοκίνδυνο!! :P :P

Πολύ :worry: Αλλά το κλασικό βιβλίο-κάτω-από-το-θρανίο είναι τρισχειρότερο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Εγώ πάλι στην ώρα της παράδοσης γραφω στο θρανίο σημαντικά πράγματα (πχ ημερομηνίες, ονόματα κτλ) και κάποιες ώρες πριν την εξέταση συμπληρώνω τις σημειώσεις του θρανίου με χημικά/φυσικά/μαθηματικά/βιολογικά σύμβολα/λέξεις ώστε να καταλαβαίνω μόνο εγώ :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επειδή σήμερα το βράδυ έχω αϋπνία και όπως φαίνεται θα το ξημερώσω αποφάσισα να μοιραστώ μαζί σας μια πολύ σημαντική εφεύρεση των σχολικών μου χρόνων η οποία θα σας δώσει την ώθηση που χρειάζεστε στις εξετάσεις (πανελλήνιες και μη) με την προϋπόθεση φυσικά πως διαθέτετε σε αξιοπρεπή βαθμό την ψυχραιμία και την χωρική αντίληψη του εφευρέτη για να την χρησιμοποιήσετε. Κοινώς αν είστε ο τύπος που αρχίζει να κοκκινίζει και να ιδρώνει επειδή τον κοιτάει ο επιτηρητής καλύτερα να διαβάσετε, αυτό είναι ένα εργαλείο που δεν μπορείτε να χειριστείτε.

Disclaimer: Η εφεύρεση έχει πατενταριστεί και όποιος αποφασίσει να την περάσει για δικιά του χωρίς να δώσει τα απαραίτητα εύσημα στον δημιουργό θα χάσει και το βρακί του. Αφού τελειώσαμε με τις εισαγωγές και τα νομικά, ιδού.

Σκονάκι πεταλούδα.

Το σκονάκι πεταλούδα είναι ειδικά σχεδιασμένο για να παρέχει:
1) Άπλετο χώρο για σημειώσεις.
2) Ακαταμάχητο καμουφλάζ.
3) Ευκολία χρήσης σε κλάσματα δευτερολέπτου.
4) Δυναμική αναπροσαρμογή για ακόμη μεγαλύτερη χρηστικότητα.

Το σκονάκι μπορεί να κατασκευαστεί από μία χαρτοπετσέτα, ή ένα χαρτομάντιλο. Προτιμήστε χαρτομάντιλο καθώς είναι πιο απορροφητικό και λιγότερο διαφανές.


Step 1. Παίρνουμε το χαρτομάντιλο και το ανοίγουμε τελείως ώστε να είναι έτσι

Step 2. Διπλώνουμε τις δύο άκρες προς τα μέσα.


Step 3. Ώστε να γίνει κάτι τέτοιο

Step 4. Χωρίζουμε το χαρτομάντιλο σε 4 οριζόντιες ζώνες και τις διπλώνουμε. Η πρώτη πάνω στην δεύτερη, η τέταρτη πάνω
στην τρίτη και η δεύτερη πάνω στην τρίτη αλλά από την πίσω μεριά.

Step 5. Ανοίγουμε ξανά το διπλωμένο χαρτομάντιλο και με ένα ψαλίδι κόβουμε πάνω στις μπλε γραμμές. Για όσους δεν διακρίνουν είναι οι γραμμές της 1-3 οριζόντιας διαχωριστικής στην άκρη.

Step 6. Το τελικό αποτέλεσμα θα είναι έτσι αν όλα γίνανε σωστά. Βλέπετε τώρα πόσες επιφάνειες υπάρχουν διαθέσιμες για σκονάκι και επίσης οι εξωτερικές επιφάνειες α3-α4, d3-d4 είναι διαθέσιμες πολύ γρήγορα ακόμη και αν το χαρτομάντιλο είναι τελείως διπλωμένο.

Πάνω σε αυτές τις επιφάνειες κόβουμε χαρτάκια ίσου μεγέθους και τα κολλάμε έτσι ώστε να μπορούμε να γράψουμε άνετα, ή κολλάμε πάνω κάποια σμίκρυνση που κάναμε, ώστε να χωρέσει ακόμη περισσότερη πληροφορία.

Οδηγίες χρήσης.

Το σκονάκι τοποθετείται επάνω στο τραπέζι, (ναι είναι τόσο θρασύ) ακριβώς πίσω από τη θέση του διπλανού. Ρίχνετε μια γερή μύξα στο πάνω μέρος , ώστε να φαίνεται σαν κανονικό αθώο χαρτομάντιλο και να σιχαίνεται να το ακουμπήσει κάθε επιτηρητής. Στις πτυσσόμενες εσοχές καλό είναι να έχετε βασικές λεπτομέρειες που πιάνουν λίγο χώρο όπως τύπους κτλ, ενώ στο εσωτερικό το χοντρό πράγμα. Αν το παίξετε λίγο στα χέρια σας θα δείτε πως κατάλληλη αναδίπλωση μπορείτε να φέρεται στην επιφάνεια όλες τις πτυσσόμενες περιοχές.

Αυτά από τον παλιό, ελπίζω να χρησιμοποιήσετε το εργαλείο αυτό συνειδητά. Απευθύνεται κυρίως σε αδιάβαστους, επαγγελματίες τουρίστες, αλλά και σε εκ φύσεως οπορτουνιστές που δεν φοβούνται να ρισκάρουν στην ζωή τους, άλλωστε φτιάχτηκε από κάποιον που ανήκει και στις τρεις κατηγορίες. ;)

Το παρόν σκονάκι μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για να στείλετε ένα εκτενές ραβασάκι κατά προτίμηση χωρίς την μύξα επάνω, καθώς έτσι σίγουρα θα κλέψετε τις εντυπώσεις. Η περίπτωση του ραβασακίου είναι η μόνη στην οποία επιτρέπω να πάρετε εσείς τα εύσημα για την εφεύρεση για ευνόητους λόγους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Επειδή σήμερα το βράδυ έχω αϋπνία και όπως φαίνεται θα το ξημερώσω αποφάσισα να μοιραστώ μαζί σας μια πολύ σημαντική εφεύρεση των σχολικών μου χρόνων η οποία θα σας δώσει την ώθηση που χρειάζεστε στις εξετάσεις (πανελλήνιες και μη) με την προϋπόθεση φυσικά πως διαθέτετε σε αξιοπρεπή βαθμό την ψυχραιμία και την χωρική αντίληψη του εφευρέτη για να την χρησιμοποιήσετε. Κοινώς αν είστε ο τύπος που αρχίζει να κοκκινίζει και να ιδρώνει επειδή τον κοιτάει ο επιτηρητής καλύτερα να διαβάσετε, αυτό είναι ένα εργαλείο που δεν μπορείτε να χειριστείτε.

Disclaimer: Η εφεύρεση έχει πατενταριστεί και όποιος αποφασίσει να την περάσει για δικιά του χωρίς να δώσει τα απαραίτητα εύσημα στον δημιουργό θα χάσει και το βρακί του. Αφού τελειώσαμε με τις εισαγωγές και τα νομικά, ιδού.

Σκονάκι πεταλούδα.

Το σκονάκι πεταλούδα είναι ειδικά σχεδιασμένο για να παρέχει:
1) Άπλετο χώρο για σημειώσεις.
2) Ακαταμάχητο καμουφλάζ.
3) Ευκολία χρήσης σε κλάσματα δευτερολέπτου.
4) Δυναμική αναπροσαρμογή για ακόμη μεγαλύτερη χρηστικότητα.

Το σκονάκι μπορεί να κατασκευαστεί από μία χαρτοπετσέτα, ή ένα χαρτομάντιλο. Προτιμήστε χαρτομάντιλο καθώς είναι πιο απορροφητικό και λιγότερο διαφανές.


Step 1. Παίρνουμε το χαρτομάντιλο και το ανοίγουμε τελείως ώστε να είναι έτσι

Step 2. Διπλώνουμε τις δύο άκρες προς τα μέσα.


Step 3. Ώστε να γίνει κάτι τέτοιο

Step 4. Χωρίζουμε το χαρτομάντιλο σε 4 οριζόντιες ζώνες και τις διπλώνουμε. Η πρώτη πάνω στην δεύτερη, η τέταρτη πάνω
στην τρίτη και η δεύτερη πάνω στην τρίτη αλλά από την πίσω μεριά.

Step 5. Ανοίγουμε ξανά το διπλωμένο χαρτομάντιλο και με ένα ψαλίδι κόβουμε πάνω στις μπλε γραμμές. Για όσους δεν διακρίνουν είναι οι γραμμές της 1-3 οριζόντιας διαχωριστικής στην άκρη.

Step 6. Το τελικό αποτέλεσμα θα είναι έτσι αν όλα γίνανε σωστά. Βλέπετε τώρα πόσες επιφάνειες υπάρχουν διαθέσιμες για σκονάκι και επίσης οι εξωτερικές επιφάνειες α3-α4, d3-d4 είναι διαθέσιμες πολύ γρήγορα ακόμη και αν το χαρτομάντιλο είναι τελείως διπλωμένο.

Πάνω σε αυτές τις επιφάνειες κόβουμε χαρτάκια ίσου μεγέθους και τα κολλάμε έτσι ώστε να μπορούμε να γράψουμε άνετα, ή κολλάμε πάνω κάποια σμίκρυνση που κάναμε, ώστε να χωρέσει ακόμη περισσότερη πληροφορία.

Οδηγίες χρήσης.

Το σκονάκι τοποθετείται επάνω στο τραπέζι, (ναι είναι τόσο θρασύ) ακριβώς πίσω από τη θέση του διπλανού. Ρίχνετε μια γερή μύξα στο πάνω μέρος , ώστε να φαίνεται σαν κανονικό αθώο χαρτομάντιλο και να σιχαίνεται να το ακουμπήσει κάθε επιτηρητής. Στις πτυσσόμενες εσοχές καλό είναι να έχετε βασικές λεπτομέρειες που πιάνουν λίγο χώρο όπως τύπους κτλ, ενώ στο εσωτερικό το χοντρό πράγμα. Αν το παίξετε λίγο στα χέρια σας θα δείτε πως κατάλληλη αναδίπλωση μπορείτε να φέρεται στην επιφάνεια όλες τις πτυσσόμενες περιοχές.

Αυτά από τον παλιό, ελπίζω να χρησιμοποιήσετε το εργαλείο αυτό συνειδητά. Απευθύνεται κυρίως σε αδιάβαστους, επαγγελματίες τουρίστες, αλλά και σε εκ φύσεως οπορτουνιστές που δεν φοβούνται να ρισκάρουν στην ζωή τους, άλλωστε φτιάχτηκε από κάποιον που ανήκει και στις τρεις κατηγορίες. ;)

Το παρόν σκονάκι μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για να στείλετε ένα εκτενές ραβασάκι κατά προτίμηση χωρίς την μύξα επάνω, καθώς έτσι σίγουρα θα κλέψετε τις εντυπώσεις. Η περίπτωση του ραβασακίου είναι η μόνη στην οποία επιτρέπω να πάρετε εσείς τα εύσημα για την εφεύρεση για ευνόητους λόγους.
Πάντως βρε αδερφάκι μου, μέχρι να το κάνεις όλο αυτό μπορείς απλά να τα μάθεις απ έξω, νομίζω λιγότερο χρόνο θα πάρει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορεί αλλά για κάποιους μαθητές το σκονάκι είναι πρωτίστως θέμα αρχής. Έχουν και μια φήμη να διατηρήσουν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εγώ πάντως κάθε φορά που επιχειρούσα να κάνω σκονάκι σε δημοτικό και γυμνάσιο, μέχρι να γράψω κωδικοποιημένα αυτά που ήθελα, κατέληγα λόγω φωτογραφικής μνήμης να τα μάθω απέξω και το σκονάκι αχρηστευόταν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ο σκοπός του σκονακιου αχρηστεύεται αν χρειάζεσαι κόπο να το κάνεις. Χρησιμεύει μόνο σαν hobby. Εγώ είμαι απλός τύπος. PDF στο κινητό. Ομαδικό τσατ στο messenger. Ή κανα βιβλιο στη τουαλέτα. Much better γιατί χρειάζεται μηδενική προσπάθεια προετοιμασίας και μπορείς actually να διαβάσεις στο ενδιάμεσο. Το μόνο σκονάκι που έχω προσπαθήσει να κάνω είναι σε ένα μικρό κομμάτι χαρτί κάποιους τύπους (αν δε δίνεται τυπολόγιο) ανάμεσα στο κομπιουτεράκι και το καπάκι του που κουμπώνει πίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Επειδή σήμερα το βράδυ έχω αϋπνία και όπως φαίνεται θα το ξημερώσω αποφάσισα να μοιραστώ μαζί σας μια πολύ σημαντική εφεύρεση των σχολικών μου χρόνων η οποία θα σας δώσει την ώθηση που χρειάζεστε στις εξετάσεις (πανελλήνιες και μη) με την προϋπόθεση φυσικά πως διαθέτετε σε αξιοπρεπή βαθμό την ψυχραιμία και την χωρική αντίληψη του εφευρέτη για να την χρησιμοποιήσετε. Κοινώς αν είστε ο τύπος που αρχίζει να κοκκινίζει και να ιδρώνει επειδή τον κοιτάει ο επιτηρητής καλύτερα να διαβάσετε, αυτό είναι ένα εργαλείο που δεν μπορείτε να χειριστείτε.

Disclaimer: Η εφεύρεση έχει πατενταριστεί και όποιος αποφασίσει να την περάσει για δικιά του χωρίς να δώσει τα απαραίτητα εύσημα στον δημιουργό θα χάσει και το βρακί του. Αφού τελειώσαμε με τις εισαγωγές και τα νομικά, ιδού.

Σκονάκι πεταλούδα.

Το σκονάκι πεταλούδα είναι ειδικά σχεδιασμένο για να παρέχει:
1) Άπλετο χώρο για σημειώσεις.
2) Ακαταμάχητο καμουφλάζ.
3) Ευκολία χρήσης σε κλάσματα δευτερολέπτου.
4) Δυναμική αναπροσαρμογή για ακόμη μεγαλύτερη χρηστικότητα.

Το σκονάκι μπορεί να κατασκευαστεί από μία χαρτοπετσέτα, ή ένα χαρτομάντιλο. Προτιμήστε χαρτομάντιλο καθώς είναι πιο απορροφητικό και λιγότερο διαφανές.


Step 1. Παίρνουμε το χαρτομάντιλο και το ανοίγουμε τελείως ώστε να είναι έτσι

Step 2. Διπλώνουμε τις δύο άκρες προς τα μέσα.


Step 3. Ώστε να γίνει κάτι τέτοιο

Step 4. Χωρίζουμε το χαρτομάντιλο σε 4 οριζόντιες ζώνες και τις διπλώνουμε. Η πρώτη πάνω στην δεύτερη, η τέταρτη πάνω
στην τρίτη και η δεύτερη πάνω στην τρίτη αλλά από την πίσω μεριά.

Step 5. Ανοίγουμε ξανά το διπλωμένο χαρτομάντιλο και με ένα ψαλίδι κόβουμε πάνω στις μπλε γραμμές. Για όσους δεν διακρίνουν είναι οι γραμμές της 1-3 οριζόντιας διαχωριστικής στην άκρη.

Step 6. Το τελικό αποτέλεσμα θα είναι έτσι αν όλα γίνανε σωστά. Βλέπετε τώρα πόσες επιφάνειες υπάρχουν διαθέσιμες για σκονάκι και επίσης οι εξωτερικές επιφάνειες α3-α4, d3-d4 είναι διαθέσιμες πολύ γρήγορα ακόμη και αν το χαρτομάντιλο είναι τελείως διπλωμένο.

Πάνω σε αυτές τις επιφάνειες κόβουμε χαρτάκια ίσου μεγέθους και τα κολλάμε έτσι ώστε να μπορούμε να γράψουμε άνετα, ή κολλάμε πάνω κάποια σμίκρυνση που κάναμε, ώστε να χωρέσει ακόμη περισσότερη πληροφορία.

Οδηγίες χρήσης.

Το σκονάκι τοποθετείται επάνω στο τραπέζι, (ναι είναι τόσο θρασύ) ακριβώς πίσω από τη θέση του διπλανού. Ρίχνετε μια γερή μύξα στο πάνω μέρος , ώστε να φαίνεται σαν κανονικό αθώο χαρτομάντιλο και να σιχαίνεται να το ακουμπήσει κάθε επιτηρητής. Στις πτυσσόμενες εσοχές καλό είναι να έχετε βασικές λεπτομέρειες που πιάνουν λίγο χώρο όπως τύπους κτλ, ενώ στο εσωτερικό το χοντρό πράγμα. Αν το παίξετε λίγο στα χέρια σας θα δείτε πως κατάλληλη αναδίπλωση μπορείτε να φέρεται στην επιφάνεια όλες τις πτυσσόμενες περιοχές.

Αυτά από τον παλιό, ελπίζω να χρησιμοποιήσετε το εργαλείο αυτό συνειδητά. Απευθύνεται κυρίως σε αδιάβαστους, επαγγελματίες τουρίστες, αλλά και σε εκ φύσεως οπορτουνιστές που δεν φοβούνται να ρισκάρουν στην ζωή τους, άλλωστε φτιάχτηκε από κάποιον που ανήκει και στις τρεις κατηγορίες. ;)

Το παρόν σκονάκι μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για να στείλετε ένα εκτενές ραβασάκι κατά προτίμηση χωρίς την μύξα επάνω, καθώς έτσι σίγουρα θα κλέψετε τις εντυπώσεις. Η περίπτωση του ραβασακίου είναι η μόνη στην οποία επιτρέπω να πάρετε εσείς τα εύσημα για την εφεύρεση για ευνόητους λόγους.

Ή απλα κολλας τα χαρτια κατω απτο θρανιο και οταν δεν κοιταει ο επιτηρητης(ειδικα οταν παει καποιος να παραδωσει το γραπτο)τα ξεκολλας και βλεπεις τις απαντησεις :D Βεβαια οπως και η ερινυς καθε φορα που εκανα σκονακι τελικα τα μαθαινα απεξω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Ή απλα κολλας τα χαρτια κατω απτο θρανιο και οταν δεν κοιταει ο επιτηρητης(ειδικα οταν παει καποιος να παραδωσει το γραπτο)τα ξεκολλας και βλεπεις τις απαντησεις :D Βεβαια οπως και η ερινυς καθε φορα που εκανα σκονακι τελικα τα μαθαινα απεξω :P

Όχι Όχι εδώ διαφωνώ. Έχει δίκιο ο χάκερ, τα σκονάκια τα έχεις πάνω στο θρανίο. Είναι το λιγότερο ύποπτο σημείο. Εγώ τα βάζω κάτω από τις κόλλες και τα βγάζω να προεξέχουν. Αντιγράφω ο,τι θέλω και τελειώνει η υπόθεση. Λόγω κακής βραχυπρόθεσμης μνήμης, με έχουν βοηθήσει αρκετές φορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Όχι Όχι εδώ διαφωνώ. Έχει δίκιο ο χάκερ, τα σκονάκια τα έχεις πάνω στο θρανίο. Είναι το λιγότερο ύποπτο σημείο. Εγώ τα βάζω κάτω από τις κόλλες και τα βγάζω να προεξέχουν. Αντιγράφω ο,τι θέλω και τελειώνει η υπόθεση. Λόγω κακής βραχυπρόθεσμης μνήμης, με έχουν βοηθήσει αρκετές φορές.

Ναι αλλα αυτο που λες το κανεις ανετα στα θετικα μαθηματα γιατι λες πχ προχειρο ειναι κυριε τωρα το εγραψα(πιανει το εχω δοκιμασει) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Πολύ σημαντικό πάντως στο όλο εγχείρημα είναι η διατήρηση της ψυχραιμίας. Εγώ αν και κοκκινίζω πάρα πολύ εύκολα, πάντοτε κατάφερνα να το παίζω κουλ και άνετη όταν αντεγραφα από σκονάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Όχι Όχι εδώ διαφωνώ. Έχει δίκιο ο χάκερ, τα σκονάκια τα έχεις πάνω στο θρανίο. Είναι το λιγότερο ύποπτο σημείο. Εγώ τα βάζω κάτω από τις κόλλες και τα βγάζω να προεξέχουν. Αντιγράφω ο,τι θέλω και τελειώνει η υπόθεση. Λόγω κακής βραχυπρόθεσμης μνήμης, με έχουν βοηθήσει αρκετές φορές.

Μια φορά είχα απλώσει φυλλάδια μπροστά στο θρανίο. Πολλά φυλλάδια. Νόμιζα γράφαμε με ανοιχτές σημειώσεις. Γράφω γράφω και σε μια φάση προς το τέλος της εξέτασης έρχεται ο επιτηρητής δίπλα μου και μου λέει "γράφετε χωρίς σημειώσεις, βάλ'τα μέσα". Τον κοιτάω. Με κοιτάει. Τον κοιτάω και του λέω "όχι, γράφουμε με ανοιχτές σημειώσεις ρωτήστε τον καθηγητή". Τελικά επέμενε ότι γράφουμε με κλειστές και τα έβαλα μέσα. Όμως συνεχίζω να έχω απορία. Τόση ώρα που είχα γεμίσει το θρανίο με φυλλάδια γιατί δεν μου έλεγε τίποτα; Έχω δυο σενάρια στο μυαλό μου. Είτε ήταν good guy είτε κοιτούσε όλη την ώρα την ξανθιά που καθόταν στην άκρη άλλη της αίθουσας (στο ίδιο ύψος με εμένα) και που είχε αφήσει επίτηδες να φαίνεται το ντεκολτέ της ενώ αντέγραφε τελείως αδιάκριτα από την μπροστινή. Φυσικά δεν της είπε τίποτα.

Πολύ σημαντικό πάντως στο όλο εγχείρημα είναι η διατήρηση της ψυχραιμίας. Εγώ αν και κοκκινίζω πάρα πολύ εύκολα, πάντοτε κατάφερνα να το παίζω κουλ και άνετη όταν αντεγραφα από σκονάκια.

Προφανώς, αν είναι να κάνει αλητεία η stefaniat δεν κοκκινίζει και δεν την πτοεί τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SweetGirl

Νεοφερμένος

Η SweetGirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Όχι Όχι εδώ διαφωνώ. Έχει δίκιο ο χάκερ, τα σκονάκια τα έχεις πάνω στο θρανίο. Είναι το λιγότερο ύποπτο σημείο. Εγώ τα βάζω κάτω από τις κόλλες και τα βγάζω να προεξέχουν. Αντιγράφω ο,τι θέλω και τελειώνει η υπόθεση. Λόγω κακής βραχυπρόθεσμης μνήμης, με έχουν βοηθήσει αρκετές φορές.

Εγώ από την άλλη, φοβάμαι πολύ να βγάλω το σκονάκι πάνω στο θρανίο, στα μούτρα του καθηγητή!:D

Πριν από αρκετούς μήνες, γράφαμε προειδοποιημένη έκθεση μέσα στην τάξη. Και που λέτε, ένας συμμαθητής μου, ίδιο θρανίο με εμένα, βγάζει κάτω από την κόλλα του, σημειώσεις από το φροντιστήριο για το θέμα που γράφαμε! Εγώ να έχω ιδρώσει, να μην μπορώ με τίποτα να συγκεντρωθώ, γιατί σκεφτόμουν ότι από στιγμή σε στιγμή θα τον δει ο καθηγητής και θα την πληρώσουμε και οι 2 (φαντασία που είχα:P). Και δεν ήταν 1 και 2 φύλλα, είχε βγάλει ολόκληρο πακέτο (6-7 φύλλα ενωμένα με συρραπτικό)! Και να κάνει βόλτες ο καθηγητής μέσα στην τάξη, και εγώ να κοντεύω να πάθω καρδιακό από το άγχος.:D Α, επίσης κάτι χαρακτηριστικό που θυμάμαι, είναι ότι ο συμμαθητής αυτός ενάλλασσε τις σημειώσεις (έβγαζε άλλες κάτω από το θρανίο και έβαζε άλλες) όταν ο καθηγητής πέρναγε από δίπλα μας και βλέπαμε την πλάτη του! Τόσο θάρρος το παιδί! Τελικά ο καθηγητής δεν κατάλαβε τίποτα και τέλος καλό όλα καλά!

(Τουλάχιστον έγραψα καλά στην έκθεση):clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Μια φορά είχα απλώσει φυλλάδια μπροστά στο θρανίο. Πολλά φυλλάδια. Νόμιζα γράφαμε με ανοιχτές σημειώσεις. Γράφω γράφω και σε μια φάση προς το τέλος της εξέτασης έρχεται ο επιτηρητής δίπλα μου και μου λέει "γράφετε χωρίς σημειώσεις, βάλ'τα μέσα". Τον κοιτάω. Με κοιτάει. Τον κοιτάω και του λέω "όχι, γράφουμε με ανοιχτές σημειώσεις ρωτήστε τον καθηγητή". Τελικά επέμενε ότι γράφουμε με κλειστές και τα έβαλα μέσα. Όμως συνεχίζω να έχω απορία. Τόση ώρα που είχα γεμίσει το θρανίο με φυλλάδια γιατί δεν μου έλεγε τίποτα; Έχω δυο σενάρια στο μυαλό μου. Είτε ήταν good guy είτε κοιτούσε όλη την ώρα την ξανθιά που καθόταν στην άκρη άλλη της αίθουσας (στο ίδιο ύψος με εμένα) και που είχε αφήσει επίτηδες να φαίνεται το ντεκολτέ της ενώ αντέγραφε τελείως αδιάκριτα από την μπροστινή. Φυσικά δεν της είπε τίποτα.



Προφανώς, αν είναι να κάνει αλητεία η stefaniat δεν κοκκινίζει και δεν την πτοεί τίποτα.

Αφενός, εσύ γύρω σου δεν κοιτούσες να δεις ότι οι άλλοι δεν έχουν σημειώσεις μπροστά; μάλλον ήσουν κι εσύ αφοσιωμένος στην ξανθούλα.

Αφετέρου, ή κάνουμε τη μαλαγανιά σωστά ή δεν την κάνουμε καθόλου Ιωάννη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αφενός, εσύ γύρω σου δεν κοιτούσες να δεις ότι οι άλλοι δεν έχουν σημειώσεις μπροστά; μάλλον ήσουν κι εσύ αφοσιωμένος στην ξανθούλα.

Αφετέρου, ή κάνουμε τη μαλαγανιά σωστά ή δεν την κάνουμε καθόλου Ιωάννη.

Η αλήθεια είναι ότι την κοίταζα και εγώ την ξανθούλα για δυο λόγους. Για το ντεκολτέ της το οποίο είμαι 100% σίγουρος ότι το ανέδειξε λόγω εξέτασης αλλά και τον τον αδιάκριτο τρόπο που αντέγραφε. Ήταν τόσο φανερό που φαινόταν σαν παρωδία.

Μου φαίνεται ότι ξέρεις από μαλαγανιές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Αφενός, εσύ γύρω σου δεν κοιτούσες να δεις ότι οι άλλοι δεν έχουν σημειώσεις μπροστά; μάλλον ήσουν κι εσύ αφοσιωμένος στην ξανθούλα.

Αφετέρου, ή κάνουμε τη μαλαγανιά σωστά ή δεν την κάνουμε καθόλου Ιωάννη.

Kάνεις μαλαγιές Στεφανία; :P Τη λέτε και εσείς αυτή τη λέξη; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Kάνεις μαλαγιές Στεφανία; :P Τη λέτε και εσείς αυτή τη λέξη; :D

Γενικά, είμαι good girl με ανώτερο ήθος.
Ειδικά, οι μαλαγανιές (πράγματι πολύ ωραία λέξη) είναι κάποτε ιδιαίτερα χρήσιμες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η αλήθεια είναι ότι την κοίταζα και εγώ την ξανθούλα για δυο λόγους. Για το ντεκολτέ της το οποίο είμαι 100% σίγουρος ότι το ανέδειξε λόγω εξέτασης αλλά και τον τον αδιάκριτο τρόπο που αντέγραφε. Ήταν τόσο φανερό που φαινόταν σαν παρωδία.

Μου φαίνεται ότι ξέρεις από μαλαγανιές.

Kάνεις μαλαγιές Στεφανία; :P Τη λέτε και εσείς αυτή τη λέξη; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Συγγνώμη που θα σας το χαλάσω, αλλά οι επιτηρητές βλέπουν κυριολεκτικά τα πάντα, απλά σας αφήνουν να αντιγράψετε. :D
Μιλάω εκ πείρας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top