Σημαντικότερος Έλληνας όλων των εποχών

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Το ΠΑΣΟΚ δεν ήταν και δεν θα είναι ποτέ (μάλλον) συμπαθής μου παράταξη, αλλά το να μην αναγνωρίζει κανείς τον μεγάλο Ανδρέα Παπανδρέου δηλώνει εμπάθεια και μόνο αυτό κατά την ταπεινή μου άποψη.

Κατά τ' άλλα ο Ρίτσος είναι ελεεινός :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ο Ρίτσος ελεεινός;:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Πολιτική

Ελευθέριος Βενιζέλος
Ιωάννης Καποδίστριας
Ανδρέας Παπανδρέου
Περικλής

Αθλητισμός

Νίκος Γκαλης
Παναγιωτης Γιαννακης
Πυρρος Δήμας
Κώστας Τσικλητήρας
Μιμης Δομάζος
Δημητρης Σαραβάκος

Ποιηση

Γιαννης Ριτσος
Νικος Καββαδίας
Κώστας Καρυωτάκης

Ηθοποιία

Δημήτρης Χόρν
Κώστας Χατζηχρήστος
Νικος Ξανθόπουλος
Αιμίλιος Βεάκης

Τραγούδι

Μικης Θεοδωρακης
Σταυρος Ξαρχακος
Σοφια Βεμπο
Μαρκος Βαμβακαρης
Βασιλης Τσιτσανης
Μανος Χατζιδάκις
Πετρολουκας Χαλκιάς
Νικος Ξυλουρης

Γενικα:

Νικος Μπελογιαννης
Αρης Βελουχιωτης

Αν και δεν συμφωνώ με όλα, είναι μάλλον η πιο έξυπνη/ολοκληρωμένη απάντηση εδώ κι ας περιορίζεται σε σύγχρονους 'Ελληνες. ^^



ΥΓ: Ελύτης, Σεφέρης = Νόμπελ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Πολιτική

Ελευθέριος Βενιζέλος
Ιωάννης Καποδίστριας
Ανδρέας Παπανδρέου
Περικλής

Αθλητισμός

Νίκος Γκαλης
Παναγιωτης Γιαννακης
Πυρρος Δήμας
Κώστας Τσικλητήρας
Μιμης Δομάζος
Δημητρης Σαραβάκος

Ποιηση

Γιαννης Ριτσος
Νικος Καββαδίας
Κώστας Καρυωτάκης

Ηθοποιία

Δημήτρης Χόρν
Κώστας Χατζηχρήστος
Νικος Ξανθόπουλος
Αιμίλιος Βεάκης

Τραγούδι

Μικης Θεοδωρακης
Σταυρος Ξαρχακος
Σοφια Βεμπο
Μαρκος Βαμβακαρης
Βασιλης Τσιτσανης
Μανος Χατζιδάκις
Πετρολουκας Χαλκιάς
Νικος Ξυλουρης

Γενικα:

Νικος Μπελογιαννης
Αρης Βελουχιωτης
Δικος μας ε?
Αριστερος!
Μπελογιανης, Βελουχιωτης, θεοδωρακης, (ΑΚΡΑΙΟΙ)
παπανδρεου(ιδρυτης του σοσιαλισμου σε μεγαλο κομμα)
Και προσπαθησε να μην επηρεαζεσαι απο την ομαδα σου στους αθλητες!
ουτε το σπυρο λουη δεν εβαλες!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι, αν ήμουν πριν το 1985 θα έβαζα και το Θεοδωράκη, αλλά μετά το 1985 είπε κι έκανε πολλές ηλιθιότητες. Λόγω ηλικίας προφανώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Εντάξει, μέχρι κι ο Σαββόπουλος έχει πει/κάνει ένα κάρο μαλακίες :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Εντάξει, μέχρι κι ο Σαββόπουλος έχει πει/κάνει ένα κάρο μαλακίες :P.

....χωρίς το απαλλακτικό της ηλικίας? :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Ο Ανδρέας Παπανδρέου θα το πω ξανά δεν είναι μόνο ο ιδρυτής του ΠΑ.ΣΟ.Κ., για να τον αντιπαθούν οι επίδοξοι δεξιοί ή έστω αντίθετα της παράταξης αυτής.Ήταν ένας μεγάλος ηγέτης κ ευεργέτης για τη χώρα όλα τα χρόνια τα οποία διακυβέρνησε έστω κ αν υπάρχουν κ μαύρες σελίδες αλλά κ πού δεν υπάρχουν.Κ το να θεωρούμε το Θεοδωράκη σπουδαίο Έλληνα είναι ελεεινό.Ευτυχώς τουλάχιστον που δεν τον έγραψε κανείς στους σπουδαίους Έλληνες πολιτικούς γιατί τότε είναι που θα αυτοκτονούσα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τον εκτιμώ σαν συνθέτη βασικά και αναγνωρίζω το ρόλο της μουσικής του στο λαικό κίνημα και στη σύγχρονη ταυτότητα της Ελλάδας, αλλά μέχρι εκεί. Μόνο για το λόγο αυτό θα μπορούσα να τον χαρακτηρίσω μεγάλο Έλληνα. Απο κει και πέρα, τόσο η πολιτική του πορεία όσο και διάφορες απόψεις που εξέφρασε κι εκφράζει κατά καιρούς είναι περιχαρακωμένες όσο δεν παίρνει. Μου έκανε εντύπωση το σκεπτικό του στην επιστολή που έστειλε πέρυσι στο Λαζόπουλο περί Σκοπίων. Δεν ξέρω σε τι συναισθηματική φόρτιση ήταν όταν έγραφε, πάντως δεν μπορώ να χαρακτηρίσω εκείνες τις σκέψεις του απολύτως σοβαρές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Τον εκτιμώ σαν συνθέτη βασικά και αναγνωρίζω το ρόλο της μουσικής του στο λαικό κίνημα και στη σύγχρονη ταυτότητα της Ελλάδας, αλλά μέχρι εκεί. Μόνο για το λόγο αυτό θα μπορούσα να τον χαρακτηρίσω μεγάλο Έλληνα. Απο κει και πέρα, τόσο η πολιτική του πορεία όσο και διάφορες απόψεις που εξέφρασε κι εκφράζει κατά καιρούς είναι περιχαρακωμένες όσο δεν παίρνει. Μου έκανε εντύπωση το σκεπτικό του στην επιστολή που έστειλε πέρυσι στο Λαζόπουλο περί Σκοπίων. Δεν ξέρω σε τι συναισθηματική φόρτιση ήταν όταν έγραφε, πάντως δεν μπορώ να χαρακτηρίσω εκείνες τις σκέψεις του απολύτως σοβαρές.

Ειμαι σίγουρος ότι γνωρίζεις την πολιτική του καριέρα κ ξέρεις κ τί έκανε σαν αρχηγός των Λαμπράκηδων ο εν λόγω κύριος.Οπότε κάποιες από τις αντιλήψεις του μπορείς να τις κρίνεις μέσω της πολιτικής του σταδιοδρομίας.Σα συνθέτης μπορεί όντως να είναι εξαιρετικός αλλά οι απόψεις του περί των συντελούμενων στην πολιτεία κ στην κοινωνία με αφήνουν παγερά αδιάφορο κ τις θεωρώ πολύ κενές όπως επίσης κ την πολιτική του σταδιοδρομία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Και το '90 αν δεν κάνω λάθος ήταν κολλητάρι του Μητσοτάκη στο συνασπισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Ποια ειναι δηλαδη για να καταλαβουμε η παρακαταθηκη που αφησε ο Ανδρεας Παπανδρεου στην Ελλαδα ετσι ωστε να συγκαταλεγεται στους μεγαλους;Η τεμπελια;Το δημοσιουπαλληλικη;Η διαφθορα,το πως θα λαδωσουμε για να την βγαλουμε η μηπως η παραπολιτικη το κουτσουμπολιο και το lifestyle;Εντονη προσωπικοτητα;Ν αι ηταν.Ηγετης-Μπαλκονατος επισης ηταν....Η ΜΟΝΗ του ουσιαστικη προσφορα ειναι οτι ολοκληρωσε την εθνικη συμφιλιωση....Οποτε μην τρελαινεστε με τα κομματικα θα μπορουσα να βαλω και εγω στην λιστα τον Κωσταντινο Καραμανλη του οποιου η προσφορα ηταν απειρως μεγαλυ τερη αλλα δεν το εκανα επειδη θεωρω ντροπη οταν μιλαμε για ΜΕΓΑΛΟΥΣ Ελληνες οπως ο Σωκρατης ο Μεγας Αλεξανδρος ο Βενιζελος κτλ να βαζουμε τους συγχρονους πολιτικους που εχουμε
Ψαχτε λιγο καλυτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αν το θέτεις έτσι, μαζί με το Σωκράτη προσωπικά αρνούμαι να βάλω το Βενιζέλο. Αλλά δε νομίζω ότι υπάρχουν τέτοιοι περιορισμοί. Μην ψάχνεις να βρεις, ο καθένας αξιολογεί διαφορετικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fleck

Νεοφερμένος

Ο fleck αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ποια ειναι δηλαδη για να καταλαβουμε η παρακαταθηκη που αφησε ο Ανδρεας Παπανδρεου στην Ελλαδα ετσι ωστε να συγκαταλεγεται στους μεγαλους;Η τεμπελια;Το δημοσιουπαλληλικη;Η διαφθορα,το πως θα λαδωσουμε για να την βγαλουμε η μηπως η παραπολιτικη το κουτσουμπολιο και το lifestyle;Εντονη προσωπικοτητα;Ν αι ηταν.Ηγετης-Μπαλκονατος επισης ηταν....Η ΜΟΝΗ του ουσιαστικη προσφορα ειναι οτι ολοκληρωσε την εθνικη συμφιλιωση....Οποτε μην τρελαινεστε με τα κομματικα θα μπορουσα να βαλω και εγω στην λιστα τον Κωσταντινο Καραμανλη του οποιου η προσφορα ηταν απειρως μεγαλυ τερη αλλα δεν το εκανα επειδη θεωρω ντροπη οταν μιλαμε για ΜΕΓΑΛΟΥΣ Ελληνες οπως ο Σωκρατης ο Μεγας Αλεξανδρος ο Βενιζελος κτλ να βαζουμε τους συγχρονους πολιτικους που εχουμε
Ψαχτε λιγο καλυτερα


Φίλτατε,

Ο καθε ένας που προαναφέρεις διέπρεψε σε διαφορετικά θέματα.
Πως μπορείς να θεωρείς μεγάλο καποιον που ΣΚΟΤΩΣΕ τοσους χιλιάδες ανθρώπους (Μ.Αλεξανδρο).
Πως μπορείς να θεωρείς τον Βενιζέλο μεγάλο ,που ήταν υπαίτιος για την Μικρασιατική Καταστροφή?
Πως μπορείς να θεωρείς τον Σωκράτη μεγάλο, απτη στιγμή που το μόνο πο έκανε ήταν να πλάθει φιλοσοφίες , χωρίς να έχει δουλέψει ποτέ του.

Μπορείς όμως να θεωρείς τον Παπανδρέου Αξεστο και ότι έμαθε στους Ελληνες να είναι τεμπέληδες....
Απλά βγάλε τις παροπίδες και δες ότι έδωσε στους Ελληνες τη δομή να κάνουν κάτι, αλλά αυτοι τα κάνανε σπίτια,αμάξια, διακοπές.
Καλά κάνεις και τον θεωρείς μη μεγάλο, και ανάξιο!!!
Δεν μασ άξιζε μια καλύτερη ζωή!

Μπορείς να μου πεις όμως εως το 82 οι Κουμουνιστές πως αντιμετωπίζονταν ?

φιλικά πάντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Κανένας Αθηναίος δε δούλευε. Σκλάβους είχανε για τις δουλειές κι αυτοί φιλοσοφούσαν. Και τι θα πει αυτο; Προσωπικά δεν θεωρώ αναξιότητα τη μη εργασία. Πολύ περισσότερο όταν μιλάμε για εντελώς διαφορετικές εποχές.
Για τους υπόλοιπους θα συμφωνήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Ναι οκ πες μου τωρα την προσφορα του Ανδρεα.Τι ΜΕΓΑΛΟ αφησε που θα τον μνημονευουν γενιες και γενιες;Τι ρε παιδι μου;Το κκε πληροφοριακα το αναγνωρισε η κυβερνηση Καραμανλη
Δεν εχω καμια εμπαθεια απλα προσπαθω να καταλαβω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Την επιθυμία στους Έλληνες να ξεφύγουν από την τριτοκοσμική γυφτιά που είχε επιβληθεί πριν το 1980 και να ζητάνε κάτι καλύτερο. Και παρά τους απατεώνες που κουμαντάρουν, η επιθυμία αυτή υπάρχει ακόμα. Ποιος εκσυχγρόνισε το οικογενειακό δίκαιο και τις προεκτάσεις του (ανθρώπινες σχέσεις) από μεσανατολικό σε ευρωπαικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fleck

Νεοφερμένος

Ο fleck αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ναι οκ πες μου τωρα την προσφορα του Ανδρεα.Τι ΜΕΓΑΛΟ αφησε που θα τον μνημονευουν γενιες και γενιες;Τι ρε παιδι μου;Το κκε πληροφοριακα το αναγνωρισε η κυβερνηση Καραμανλη
Δεν εχω καμια εμπαθεια απλα προσπαθω να καταλαβω


To αναγνώρησε εννοείς το 74?
Ρώτα τους γονείς σου τότε τι έγινε το 82 με τους φακέλους των κομμουνιστών.

Τι μεγάλο άφησε...
Δημόσια εκπάιδευση, δημόσια νοσοκομεία, καταχώρηση δημοσίου σαν θεσμός,
κατασκευή σχολείων, κατασκευή νοσοκομέιων, καλύτερες σχέσεισ με Ευρωπαϊκή ένωση,αναστήλωση της οικονομίας Ελλάδας .

Ειναι λίγα για σένα?

Επειδή δεν έχεις πάει να ζήσεις στο εξωτερικό, σε δικαιολογώ.
γιατί για να μην αποδέχεσαι όλα αυτά σαν λειτούργημα, δείχνει ότι εισαι απλά μέλος ενός μικρόκοσμου και μιας μικρης κοινωνίας των λίγων εκατομμυρίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Δημοσια νοσοκομεια;Αχαχαχα τι ειναι αυτα που λες βρε;Τα ρατζα τα φακελακια και η τραγικη κατασταση η κομματικοποιηση στην υγεια ποτε νομιζεις οτι ανακαλυφθηκαν;Τελος παντων μαλλον εισαι μικρος και δεν τα εχεις ζησει οποτε οτι σου πει ο μπαμπας σου λες...Ποτε νομιζεις οτι ανθησε η παραπαιδεια και τα φροντιστηρια που πληρωνουν οι γονεις σου τα μαλλιοκεφαλα τους για να σε σπουδασουν;Τα χειροτερα βιβλια και το πιο αναγχρονιστικο συστημα εκπαιδευσης.Για καποια δικαιωματα που εδωσε στις γυναικες θα συμφωνησω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fleck

Νεοφερμένος

Ο fleck αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Δημοσια νοσοκομεια;Αχαχαχα τι ειναι αυτα που λες βρε;Τα ρατζα τα φακελακια και η τραγικη κατασταση η κομματικοποιηση στην υγεια ποτε νομιζεις οτι ανακαλυφθηκαν;Τελος παντων μαλλον εισαι μικρος και δεν τα εχεις ζησει οποτε οτι σου πει ο μπαμπας σου λες...Ποτε νομιζεις οτι ανθησε η παραπαιδεια και τα φροντιστηρια που πληρωνουν οι γονεις σου τα μαλλιοκεφαλα τους για να σε σπουδασουν;Τα χειροτερα βιβλια και το πιο αναγχρονιστικο συστημα εκπαιδευσης.Για καποια δικαιωματα που εδωσε στις γυναικες θα συμφωνησω

απάντησεσ μόνος σου φίλτατε!!!

ΕΜΕΙΣ ΚΑΤΑΧΡΑΣΤΗΚΑΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΩΘΗΚΑΝ!!!!

Και μάλλον δε κατάλαβες κάτι, φοιτητής είμαι και μάλιστα στο τελευταίο έτος, και η αλήθεια είναι πως δουλεύω κιόλας για τα έξοδά μου.

Γι αυτό παλέβω να πετύχω κάτι κ να πάω εξωτερικό να συνεχήσω σπουδές, επειδή είναι τραγικά πλέον τα πράγματα.δεν αντιλέγω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top