Σε ποιο μάθημα βαριέστε;

sycl

Νεοφερμένος

Ο sycl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
σχεδον σε ολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dk13

Δραστήριο μέλος

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 508 μηνύματα.
ιστορια,αρχαια,βιολογια,αγγλικα και λογοτεχνια:P:P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavl0s

Νεοφερμένος

Ο Pavl0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
ΒΑΡΙΕΜΑΙ : αρχαια , ιλιαδα (και στα 2 λογω του καθηγητη) , φυσικη

ΔΕΝ ΒΑΡΙΕΜΕ : μαθηματικα , χημεια , ιστορια , θρησκευτικα

στα αλλα δεν εχω προβλημα απλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Σε όλα εκτώς μαθηματικά αν κάνουμε κάτι εξειδικευμένο και ωραίο xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagr97

Νεοφερμένος

Ο panagr97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Αυτο που βαριεμαι περισσοτερο απ'ολα ειναι και λιγο παραξενο ειναι τα Καλλιτεχνικα μετα παει η Φυσικη και μετα η Ελενη.
Δε βαριεμαι καθολου Αρχαια ,Νεοελλ. Γλωσσα,Λογοτεχνια,Θρησκευτικα,Ιστορια,Γαλλικα,Μουσικη και Κοινωνικη Πολιτικη Αγωγη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Ιστορία. Και κάτι μου λέει ότι φέτος θα μπει στο χορό το ΚΠΑ και η Ελένη.

Quoting self....τελικά επιβεβαιώνω ένα τρίμηνο μετά.

(και διορθώνω τον εαυτό μου, είναι excrement όχι exredence :P)

Ελένη είναι ό,τι πιο βαρετό έχω κάνει στη ζωή μου. Αδιάφορο από κάθε άποψη, ειλικιρνά νομίζω ότι το χρόνο μου χάνω (είναι και οι πρώτες δυο ώρες της Δευτέρας, πώς να κυλήσει η βδομάδα μετά..).

ΚΠΑ επίσης βαρετό, οι λίγες φορές που διάβασα ήταν όταν γράφαμε...και μια φορά που μας έπεσε απροειδοποίητο. Τις άλλες ό,τι θυμόμουν από το μάθημα, γιατί απλά όταν το άνοιγα μέσα σε ένα τρίλεπτο είχα βαρεθεί αυτά που διάβαζα. Επαναλαμβάνω excrement με όλη τη σημασία της λέξης. :P

Ιστορία χωνεύεται...καλύτερη από πέρσι. Έχει ένα ενδιαφέρον, αν και παραμένει ως επί το πλείστον ένα κάπως άχαρο μάθημα.

Αρχαία έτσι κι έτσι επίσης. Συνήθως εν ώρα γραμματικής είναι που δεν θα προσέξω τίποτα, στα κείμενα με το συντακτικό κάτι μπορεί να γίνει.

Θρησκευτικά δεν έχω ανοίξει το βιβλίο και την ώρα της παράδοσης βγάζω ένα μεγάλο τετράδιο και λύνω άλλα πράγματα...να δω τι μαργαριτάρια θα γράψω τον Ιούνιο :who:

Πληροφορική έχω αρχίσει επίσης να βαριέμαι. Είναι και τελευταία ώρα, δηλαδή και να θες να προσέξεις είναι κάπως δύσκολο. Συνήθως ανοίγω τον IE και μπαίνω όπου να είναι...

Μουσική σημαίνει κυριολεκτικά κόψιμο φλέβας. Καθόμαστε και αντί να ακούμε μουσική αρχίζει το μονόλογο ο καθηγητής για την ιστορία της μουσικής, για διάφορες ορολογίες άγνωστες προς εμάς και επί 45 λεπτά κανείς δεν καταλαβαίνει τι λέει. Στο τέλος βάζει ένα κομμάτι κλασσικής μουσικής ή μουσικής μπαρόκ και λέει "για την επόμενη φορά κάνετε την τάδε εργασία". Να 'χαμε την όρεξή του να κάνουμε εργασίες μουσικής. Κάθομαι και δίπλα στο συνεχώς αναμμένο καλοριφέρ και τα 45 λεπτά γίνονται 45 ώρες.

Νεοελληνική Γραμματεία και Γλώσσα πιάνω τον εαυτό μου συχνά να κοιτάει το ρολόι να δει πότε θα τελειώσει η αναθεματισμένη ώρα. Εκτός από όταν γράφουμε έκθεση, τότε ο χρόνος τελειώνει υπερβολικά γρήγορα.

Είναι και η Γυμναστική που πάω με το πάσο μου....


Κάτι δεν πάει καλά για να βαριέμαι σε τόσα μαθήματα, μάλλον είμαι βαρεμένος άνθρωπος :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HOOLIGAN13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dhmhtrhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Φυσικη,γεωμετρια,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m1k3y

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Εφύρα (Ηλεία). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
αγγλικα,γερμανικα,ιστορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικος-Ροδος

Νεοφερμένος

Ο Νικος-Ροδος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
στην ιστορια
πραγματικα κοβω φλεβα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PADI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η PADI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Βασικά ιστορία.Δεν έχω κάτι με το μάθημα, αντίθετα μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον.Στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι θέμα του καθηγητη και του τρόπου που κάνει το μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epitheus

Νεοφερμένος

Ο epitheus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Οικιακή οικονομία:down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vagialena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βαγιαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
  • Οικιακή
  • Μουσική
  • Οδύσσεια
  • Νεοελληνική Γλώσσα
  • .....
  • .....
  • .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Timmy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Timmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Ιστορία
Λογοτεχνία
Αρχαία
:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kWstaK1s -_^

Νεοφερμένος

Ο Kwnstantinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Βασικά ιστορία.Δεν έχω κάτι με το μάθημα, αντίθετα μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον.Στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι θέμα του καθηγητη και του τρόπου που κάνει το μάθημα.

Ακριβως το ιδιο.... Εμεις εχουμε εναν μ****κα καθηγητη, που δεν ξερει να μιλαει.. Τις περισσοτερες φορες κοιμαμαι στο μαθημα του... Και να σας πω, απο τα 29 παιδια που ειμαστε, φανταστητε ποσοι δεν προσεχουν και κανουν φασαρια.......... Μονο 29!!!!:lol:

ΥΓ. Πολλα ατομα Ιστορια εεΕ? γιατι αραγε?? :D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
ΥΓ. Πολλα ατομα Ιστορια εεΕ? γιατι αραγε?? :D:P

Γιατί είσαστε πολύ μικροί για να καταλάβετε τη σημασία της :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kWstaK1s -_^

Νεοφερμένος

Ο Kwnstantinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Γιατί είσαστε πολύ μικροί για να καταλάβετε τη σημασία της :)

Απο την 1η δημοτικου ακουμε για την 28η Οκτωβριου, 25η Μαρτιου, 17η Νοεμβριου, για τον Μ.Αλεξανδρο, για τον Αρχιμηδη, για τον Σωκρατη και αλλους πολλους. Επι 12 χρονια τα ιδια και τα ιδια. Και θα χρησιμευσουν μονο στο 1/10 των μαθητων. Τα 5/10 ανεργοι, και οι αλλοι ολες τις αλλες δουλιες.. Τι να τα κανουμε???

ΥΓ. Δεν λεω να μην μαθαινουμε την Ιστορια μας, που μας εφερε εδω, αλλα οχι τα ιδια και τα ιδια. Ας μας δωσουν κατι καινουριο, Η τουλαχτιστον πιο ευχαριστα....... ;)

ΥΓ2. Οντως μπορει να ειμαι μικρος ακομα, αλλα ειναι μια αποψη αυτη. Δικιο δεν εχω???:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Φετος,κυριως στα Κειμενα,Γλωσσα,Γερμανικα,Σεπ και Κοινωνικη Πολιτικη Αγωγη και Θρησκευτικα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Γιατί είσαστε πολύ μικροί για να καταλάβετε τη σημασία της :)

Ενώ είμαστε αρκετά μεγάλοι για να καταλάβουμε τη σημασία των άλλων μαθημάτων ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Κοιταξτε,αλλο που βαριεσαι ,αλλο ποιο ειναι σημαντικο.Χωρια που το γεγονος οτι βαριομαστε σε καποια μαθηματα δε σημαινει οτι δεν μασ αρεσουν ή οτι ειμαστε τουβλα.Απλα στη χωρα που ζουμε η διδασκαλια δεν εχει ενδιαφερον.Επισης,δεν εχουμε πολλα ερεθισματα.Σπανια,να σου πετυχει καποιοσ πραγματικα αξιολογος καθηγητης,ορεξατος,να εχει την υπομονη να σου λυσει καθε απορια και να σου κινει το ενδιαφερον ωστε να μην κοιμασαι.Κανονικα πριν γινει ο οποιοσδηποτε δασκαλος ή καθηγητης θα πρεπε (κατα τη γνωμη μου)να χει και τα παραπανω προσοντα.Δε γινεται ο καθε πονεμενοσ να σπουδαζει για να διαδαξει.Τα ατομα που θα διαδαξει τα λυπαται κανεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Δε βλέπω τι σχέση έχουν αυτά που γράφεις με αυτά που γράφω εγώ...από πότε γίναμε ξαφνικά 'γνώστες' των επιστημών μέσα από τον άχαρο τρόπο που γίνεται το μάθημα πχ. της Ιστορίας (γιατί δεν είναι μόνη της), από πότε θεωρείται ότι ξέρεις Ιστορία όταν έχεις μάθει απ' έξω αυτά και μόνο αυτά που γράφει η σελίδα τάδε? Αυτό που λέει ο Orestes ισχύει για όλα τα μαθήματα (κι ας μην ξεχνάμε ότι εδώ μιλάμε για αυτά και όχι για τις επιστήμες), δε βλέπω το λόγο να το αναφέρει (από τη στιγμή μάλιστα που δε νομίζω καν στο Λύκειο να έχουμε "καταλάβει" τη "σημασία" της).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top