Σε ποια σχολή στοχεύετε για του χρόνου;

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Ποια ειναι γνωμη σου για το ΟΔΕ ΟΠΑ ?Ακουω πολλα για το συγκεκριμενο τμημα και δεν ξερω...

Δεν ξερω αν θες την γνωμη για οδε πατρας.Πολυ καλο τμημα με καλους καθηγητες προθυμους να βοηθησουν αλλα το επιπεδο ειναι χαμηλο και δεν γινονται ολοκληρες οι ωρες τουλαχιστον στο 1οεξαμηνο αφου ολοι οι συμφοιτητες λενε καθε φορα τελειωνουμε τελειωνουμε;Γενικα προσπαθησε να περασεις αθηνα αλλα οχι διοιηκησης επιχειρησεων πατρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Μονο για Αθηνα λεω εγω.Δεν μου αρεσει να παω σε αλλη πολη.Τα τμηματα που μου αρεσουν ειναι λο.χρη ,οδε και στατιστικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DedSecz

Νεοφερμένος

Ο DedSecz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εγώ πάω Α'Λυκείου αλλά σκέφτομαι να σπουδάσω Informatics Engineer / Data Scientist με εξειδίκευση στα χρηματοοικονομικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Όσον αφορά το Φυσικό απλά θα παραθέσω ένα διάλογο.

-Που πέρασες;
-Φυσικό Θεσσαλονίκης.
-ααα καθηγητής δηλαδή.

Αλλά ΦΥΣΙΚΑΡΑ δεν σε αλλάζω με τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Εγώ πάω Α'Λυκείου αλλά σκέφτομαι να σπουδάσω Informatics Engineer / Data Scientist με εξειδίκευση στα χρηματοοικονομικά.

Εγω στην Α' Λυκείου σκεφτόμουν να γίνω φιλόλογος just to know
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
Όσον αφορά το Φυσικό απλά θα παραθέσω ένα διάλογο.

-Που πέρασες;
-Φυσικό Θεσσαλονίκης.
-ααα καθηγητής δηλαδή.

Αλλά ΦΥΣΙΚΑΡΑ δεν σε αλλάζω με τίποτα.

απαξ γινει κανας γραπτος ΑΣΕΠ(ΑΑΑΝ δεν τον καταργησει και αυτον η κυβερνηση) και διοριστεις θα λενε
-τα μαθες μανα ;ο στελιος περασε καθηγητης
-να τα βλεπεις εσυ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Kramer123, έχουμε γράψει στα topic των σχολών πληροφορίες για τα τμήματα οικονομικών μιας και συγκεκριμένα θες για το τμήμα του ΟΔΕ ΌΠΑ. Ως πρόσφατος απόφοιτος του τμήματος μπορείς να με ρωτήσεις ότι θες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελοκρουσμενη

Νεοφερμένος

Η Αγγελοκρουσμενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Όσον αφορά το Φυσικό απλά θα παραθέσω ένα διάλογο.

-Που πέρασες;
-Φυσικό Θεσσαλονίκης.
-ααα καθηγητής δηλαδή.

Αλλά ΦΥΣΙΚΑΡΑ δεν σε αλλάζω με τίποτα.

-και εσυ τι πέρασες?
-φυσικό
-ααα πολύ ωραια 4 χρονακια δηλαδή και μετα σε σχολείο καθηγητρια και ευχαριστώ πολύ να λες!
true story
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
To εύκολο είναι ...κάποια στιγμή να τελειώσεις το Φυσικό, κακήν κακώς. Το δύσκολο όμως είναι διδάσκεις σε μαθητές (και να μη σε βρίζουν από μέσα τους) ή και να μη διορθώνεις τις σχολικές ασκήσεις με βιβλία λύσεων ή βοηθήματα.

H κατάντια ή μάλλον η απόφαση να μη διδάσκει κάποιος σε μαθητές (αν πρόκειται για επιστήμη που έχει σχέση με τη μέση εκπαίδευση) πρέπει είναι η αδυναμία λύσης ασκήσεων τύπου πανελληνίων (χωρίς τις λύσεις έτοιμες) ή να μην στέκεται με άνεση απέναντι στις απορίες του μαθητή. Συνήθως αυτοί που "αποφεύγουν" με μειωτικά σχόλια το επάγγελμα του εκπαιδευτικού, δηλαδή, δεν στέκονται μόνο στην άρνηση αλλά κάνουν και σχόλια, όταν για άλλους λόγους καταλήγουν στην εκπαίδευση βιοποριστικά γίνονται οι χειρότεροι εκπαιδευτικοί. Η ανανέωση του Ελληνικού εκπαιδευτικού συστήματος πρέπει να ξεκινήσει πρωτίστως από το Human Research Management των σχολείων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Chria1993 μην ανησυχεις θα σε ενοχλω πολυ συχνα επειδη εχω δει οτι το εχεις ψαξει το θεμα και δεν λες τιποτα στην τυχη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Είμαι Α λυκείου και έχω αλλάξει γνώμη 1500 φορές και άλλες τόσες θα αλλάξω μέχρι την Γ'. Γενικά μ'αρέσουν τα Μαθηματικά, η Χημεία και η Βιολογία. Αν με ρωτούσε κανείς σήμερα τι θα ήθελα να περάσω, θα έλεγα Μαθηματικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgesil

Νεοφερμένος

Ο Georgesil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Οποιος θελει μαθηματικο εκπα να ξέρει οτι η σχολη ειναι δύσκολη αλλα ΓΑΜΑΕΙ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Haters gonna hate, eventually.
Όχι, δεν έχεις χάσει κάτι!
Πάντοτε την άποψή μου εκφράζω, την οποία ο καθένας φιλτράρει υπό το πρίσμα που βλέπει και αντιλαμβάνεται τα πράγματα ;)
Σε ευχαριστώ πάντως για τα καλά σου λόγια!

kramer123:

https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=4205289&postcount=450

Ορίστε για να μην ψάχνεις. Και μπορείς να δεις και άλλα post στο topic!

Tnx.Το διαβασα ολο το θεμα ΟΔΕ οπα ,ωραιος εισαι πολυ κατατοπιστικος στα post σου.Να ηταν και κανενας αλλος σαν κι εσενα απο ΛΟ.ΧΡΗ οπα καλα θα ηταν......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Γερμανικής γλώσσας και φιλολογίας :inlove:
και δεύτερη επιλογή το ΦΠΨ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Οποιος θελει μαθηματικο εκπα να ξέρει οτι η σχολη ειναι δύσκολη αλλα ΓΑΜΑΕΙ..
Σε όποιο τμήμα μαθηματικών και να περάσεις, το ίδιο διάβασμα και προσπάθεια θα πρέπει να καταβάλλεις. Το αντικείμενο είναι έτσι κι αλλιώς περίπλοκο και θέλει να το δεις απο διαφορετική "ματιά" για να το κατανοήσεις πιστεύω. Ειδικά στο ΕΚΠΑ, πρέπει να προσπαθήσεις παραπάνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,265 μηνύματα.
Ο.Π.Α νομιζω το τμημα που θελω εγω εχει 17.400
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KamilGR

Νεοφερμένος

Ο KamilGR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Απο μικρος ηθελα να παω στρατο...και επειδη ειχα και μια αγαπη στη μηχανολογια και οτι σχετιζεται με μηχανες γενικα εχω βαλει ως στοχο την ΣΜΑ (λογω μεγσλου ερωτα με αεροπλανα) και την Ναυτικων Δοκιμων ως μηχανικος ομως..Ως εναλλακτικη υπαρχει και η ΣΤΥΑ αλλα ως στοχο εχω τις παραπανω δυο σχολες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

free_dom2

Νεοφερμένος

Η free_dom2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Για ιατρικη αθηνων

Ο.Π.Α νομιζω το τμημα που θελω εγω εχει 17.400

ΔΕΤ θες?

Είμαι Α λυκείου και έχω αλλάξει γνώμη 1500 φορές και άλλες τόσες θα αλλάξω μέχρι την Γ'. Γενικά μ'αρέσουν τα Μαθηματικά, η Χημεία και η Βιολογία. Αν με ρωτούσε κανείς σήμερα τι θα ήθελα να περάσω, θα έλεγα Μαθηματικό.

Καλυτερα βιολογικο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
ημμυ η μαθηματικο αλλα δεν εχω καταληξει μπορει να ξυπνησω μια μερα και να θελω κατι αλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Απο μικρος ηθελα να παω στρατο...και επειδη ειχα και μια αγαπη στη μηχανολογια και οτι σχετιζεται με μηχανες γενικα εχω βαλει ως στοχο την ΣΜΑ (λογω μεγσλου ερωτα με αεροπλανα) και την Ναυτικων Δοκιμων ως μηχανικος ομως..Ως εναλλακτικη υπαρχει και η ΣΤΥΑ αλλα ως στοχο εχω τις παραπανω δυο σχολες

χεχε στρατοκα... καλη επιλογη εχω ακουσει πολυ καλα λογια για την ΣΜΑ και αν σου αρεσουν τα μαθηματικα θα καλοπερασεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top