Σε ποια σχολή σπουδάζετε;

anna2405

Νεοφερμένος

Η anna2405 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας! Είμαι στο ΤΕΙ Πολιτικός Δομικών Έργων στο Ηράκλειο Κρήτης!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mentos852

Νεοφερμένος

Ο Mentos852 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Διδακτικής Τεχνολογίας και Ψηφιακών Συστημάτων ΠΑ.ΠΕΙ.

νταξ... καλά είναι... τζάμπα είναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotetsi

Νεοφερμένος

Ο kotetsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kotetsi:
Πρώτο post, καλώς σας βρίσκω.

ΤΕΙ Βιομηχανικού Σχεδιασμού στην Κοζάνη, φοιτητής επί πτυχίω. ;)


Μπορείτε πλέον να με θεωρείτε Μηχανικό Βιομηχανικού Σχεδιασμού Τ.Ε. Στα μέσα Μαρτίου ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ!

Άντε, Ιταλία σού 'ρχομαι (Master of Industrial Design in Florence Design Academy)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kotetsi:
Μπορείτε πλέον να με θεωρείτε Μηχανικό Βιομηχανικού Σχεδιασμού Τ.Ε. Στα μέσα Μαρτίου ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ!

Άντε, Ιταλία σού 'ρχομαι (Master of Industrial Design in Florence Design Academy)!

συγχαρητήρια φίλε, και εις ανώτερα:clapup::clapup: αντε και κανα μαστεράκι και διδακτορικό:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kotetsi:
Μπορείτε πλέον να με θεωρείτε Μηχανικό Βιομηχανικού Σχεδιασμού Τ.Ε. Στα μέσα Μαρτίου ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ!

Άντε, Ιταλία σού 'ρχομαι (Master of Industrial Design in Florence Design Academy)!

Συγχαρητήρια μάστορα! Καλή επαγγελματική σταδιοδρομία (και καλά να περνάς στην Ιταλία;) ):clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Μπράβο ρε κοτετσάκι:clapup:

Άραγε εγώ πότε θα ορκιστώ λογικά Απρίλη αν όντως κάνουν ορκομωσία τώρα και όχι σε 10 χρόνια πάλι:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Μπράβο ρε κοτετσάκι:clapup:

Άραγε εγώ πότε θα ορκιστώ λογικά Απρίλη αν όντως κάνουν ορκομωσία τώρα και όχι σε 10 χρόνια πάλι:/:
τι σπουδάζεις αν επιτρέπεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Εχω τελειώσει, απλά μόνο η ορκομωσία μένει είμαι με το πιστοποιητικό στο χέρι
Τεχνολόγος γεωπόνος τελείωσα τον Νοέμβρη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Μηχανολόγος Μηχανικός στο ΕΜΠ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotetsi

Νεοφερμένος

Ο kotetsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Μπράβο ρε κοτετσάκι:clapup:

Άραγε εγώ πότε θα ορκιστώ λογικά Απρίλη αν όντως κάνουν ορκομωσία τώρα και όχι σε 10 χρόνια πάλι:/:

Γιατί, δεν έχετε τακτικές ορκομωσίες;

Σε εμάς οι ορκομωσίες είναι τέσσερις κάθε χρόνο: Μάρτιο, Μάιο, Ιούλιο και Νοέμβριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
όχι δεν έχουμε εμείς και η μηχανολογία Πειραια νομίζω,
μπαίνουν 150 άτομα τον χρόνο και παίρνουν πτυχίο το πολύ 10, στο προηγούμενο εξάμηνο που πήρα εγώ, πήρα εγώ και άλλα 2 άτομα, δεν μπορούν να κάνουν ορκομωσία για 10 άτομα και τώρα είπε ο προιστάμενος οτι θα γίνει αλλα δεν ξέρω αν έκανε πλάκα:/:
μπορεί να ενώσουν και τα άλλα 2 τμήματα για αν γίνεται μια ορκομωσία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotetsi

Νεοφερμένος

Ο kotetsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
όχι δεν έχουμε εμείς και η μηχανολογία Πειραια νομίζω,
μπαίνουν 150 άτομα τον χρόνο και παίρνουν πτυχίο το πολύ 10, στο προηγούμενο εξάμηνο που πήρα εγώ, πήρα εγώ και άλλα 2 άτομα, δεν μπορούν να κάνουν ορκομωσία για 10 άτομα και τώρα είπε ο προιστάμενος οτι θα γίνει αλλα δεν ξέρω αν έκανε πλάκα:/:
μπορεί να ενώσουν και τα άλλα 2 τμήματα για αν γίνεται μια ορκομωσία

Αυτό είναι από τα χειρότερα που ακούω. Τι πάει να πει «δεν μπορεί να γίνει ορκομωσία για δέκα άτομα»; Δεν είμαστε καλά μου φαίνεται... Δηλαδή αν ο άλλος πρέπει να πάρει το πτυχίο του για να φύγει σε κάποιο άλλο Πανεπιστήμιο (του εξωτερικού φερ' ειπείν) θα περιμένει να φιλοτιμηθεί ο Προϊστάμενος της Σχολής να κάνει ορκομωσία ή θα περιμένει καμιά τριανταριά ακόμη παιδιά να αποφασίσουν ότι δε θέλουν να τους αποκαλούν πια «αιώνιους φοιτητές»;

Anywayz, άντε με το καλό εύχομαι και ΣΥΝΤΟΜΑ! (Λίγο off βγήκαμε αλλά δεν πειράζει, ε; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
τι λέτε ορέ παλικάρια. Το πτυχίο το έχει πάρει (ως βεβαίωση), η ορκωμοσία είναι μια τυπική-σλας-γκλαμουρίστικη διαδικασία για να πάρεις κάτι που μοιάζει με πάπυρο και να σφίΓΞεις γερά το χέρι του προέδρου του τμήματος (και να του κλείσεις και το μάτι, για τζερτζελέ:P) :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotetsi

Νεοφερμένος

Ο kotetsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Μπα, σε εμάς η ορκομωσία είναι (πέραν του τζερτζελέ) η χορήγηση δύο αντιγράφων πτυχίου κι ενός χαρτιού με τα μαθήματα της σχολής, την αναλυτική βαθμολογία που πήρες σε αυτά και τις ημερομηνίες που εξετάστηκες επιτυχώς. Άλλωστε στην αίτηση ορκομωσίας που υπογράφουμε αναγράφεται ακριβώς αυτό: «Ζητώ να μου χορηγηθούν δύο αντίγραφα πτυχίου».

Το πτυχίο σε πάπυρο, τουλάχιστον για τα ΤΕΙ δεν ξέρω αν ισχύει. Στα ΑΕΙ πάντως έχω την εντύπωση ότι πρέπει να γίνει αίτηση για να το αποκτήσει κάποιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Την βεβαίωση πιστοποιητικό πως έχω τελειώσει ακι την αναλυτική βαθμολογία καθώς και τον βαθμό πτυχιου τον έχεις απλά το πτυχίο δεν έχεις.
Με αυτά τα χαρτια΄βρίκσεις κανονικά δουλειά.
Απλά άλλο είναι να έχεις το πτυχιο και άλλο την βεβαίωση;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kotetsi:
Μπα, σε εμάς η ορκομωσία είναι (πέραν του τζερτζελέ) η χορήγηση δύο αντιγράφων πτυχίου κι ενός χαρτιού με τα μαθήματα της σχολής, την αναλυτική βαθμολογία που πήρες σε αυτά και τις ημερομηνίες που εξετάστηκες επιτυχώς. Άλλωστε στην αίτηση ορκομωσίας που υπογράφουμε αναγράφεται ακριβώς αυτό: «Ζητώ να μου χορηγηθούν δύο αντίγραφα πτυχίου».

Το πτυχίο σε πάπυρο, τουλάχιστον για τα ΤΕΙ δεν ξέρω αν ισχύει. Στα ΑΕΙ πάντως έχω την εντύπωση ότι πρέπει να γίνει αίτηση για να το αποκτήσει κάποιος.

το πτυχιο το παιρνεις εσυ, δεν το κραταει το ιδρυμα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giannisvitara:
το πτυχιο το παιρνεις εσυ, δεν το κραταει το ιδρυμα.;)

Ναι αλλά στην ορκωμοσία παίρνεις αντίγραφο...Ειδικά αν έχεις κάνει παραγγελία σε πάπυρο σου το στέλνουν μετά από 1-2 χρόνια...Και βασικά αυτό που χρειάζεσαι για να κινηθείς είναι τ' αντίγραφα...Για να το κάνεις σε πάπυρο πληρώνεις 20 ευρουλάκια....Δεν ξέρω αν είναι ωραίο...Όταν μου το στείλουν και το κορνιζώσω θα σας το πω :P 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αυτό δεν το έχω ψάξει για τον πάπυρο:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Ναι αλλά στην ορκωμοσία παίρνεις αντίγραφο...Ειδικά αν έχεις κάνει παραγγελία σε πάπυρο σου το στέλνουν μετά από 1-2 χρόνια...Και βασικά αυτό που χρειάζεσαι για να κινηθείς είναι τ' αντίγραφα...Για να το κάνεις σε πάπυρο πληρώνεις 20 ευρουλάκια....Δεν ξέρω αν είναι ωραίο...Όταν μου το στείλουν και το κορνιζώσω θα σας το πω :P 8)

δλδ εμένα είναι αντίγραφο πτυχίου αφου είναι χειρόγραφο?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Εγώ αυτό που έχω να πω είναι πως είτε βεβαίωση είτε πάππυρος δεν ύπαρχει καμία ουσιαστική διαφορά....Πάντως δε λέω ο πάππυρος δείχνει καλύτερα στην κορνίζα κάπου στον τοίχο!:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top