Σε ποια πόλη πιστεύετε ότι βρίσκεται το καλύτερο Τμήμα Ιατρικής;

mpla

Νεοφερμένος

Η mpla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Το διαβασμα που απαιτει η Ιατρικη ειναι ιδιο με αυτο των πανελλαδικων ή λιγοτερο???
Γιατι αν ειναι ιδιο με αυτο των Πανελλαδικων:stars::stars::stars::stars:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
ε... σε οποιαδηποτε πανεπιστημιακη σχολη ειναι περισσοτερο το διαβασμα απο αυτο στις πανελλαδικες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris0705

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κρυονέρι (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Το διαβασμα που απαιτει η Ιατρικη ειναι ιδιο με αυτο των πανελλαδικων ή λιγοτερο???

Η ύλη είναι σαφώς πολλαπλάσια ανά μάθημα, αλλά είναι διαφορετικός ο τρόπος που διαβάζεις, διαβάζεις για να μάθεις και όχι για να ξέρεις κάθε "και" και κάθε τελεία.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris@

Νεοφερμένος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
εγω θελω να ρωτησω κατι καπως ασχετο αλλα δεν ταιριαζει σε κανενα αλλο θεμα (τουλαχιστον ετσι νομιζω). του χρονου παω 3η λυκειου και θελω να περασω ιατρικη, θα ηταν ευστοχο να γραψω Κ Α Ι ΑΟΘ (Αρχες Οικονομικης Θεωριας) η τζαμπα κοπος? δε μ ενδιαφερει το 5ο πεδιο ομως ακουσα πως ανεβαζει το βαθμο!!!!
τι λετε λοιπον???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza_dora

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pizza_dora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Εγω παντως δεν ξέρω κανενα παιδι στο σχολειο μου που πηρε αυτό το μάθημα μόνο και μόνο για να ανεβάσει το βαθμό του.(ειχαμε περασει 7 ατομα ιατρικη και αλλα 2 που ξαναδιναν) Ουτε στην ταξη του αδερφου μου φετος συνεβη αυτο.

Γενικα νομιζω οτι τον χρόνο που θα αφιερωνες σε αυτό το μαθημα θα μπορουσες να τον αφιερωσεις στα υπολοιπα.(πχ στη βιολογια που εχει και το συντελεστη) Αν είσαι τόσο καλη πια στην αποστηθιση και νομιζεις οτι δεν θα καταλωσεις πολυ πολυτιμο χρόνο, τι να σου πω, εσυ ξερεις... Αλλα πολυ θα ηθελα να δω εαν υπαρχει κανεις εδω που να πηρε ΑΟΘ μονο και μονο για να ανεβασει το βαθμο, διοτι μονο αυτος θα μπορουσε να προσφερει μια ολοκληρωμενη αποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpla

Νεοφερμένος

Η mpla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Παιδια οι φροντηστες συνηθως προτινουν να παρει καποιος ΑΟΘ απλα και μονο για βαθμολογια . Μου το προτιναν και μενα και παραλιγο να την πατησω. Ενας ψαγμενος καθηγητης μου ειπε αυτο που λεει και η piza_dora. Αν παρεις ΑΟΘ και διαβαζεις για να γραψεις ενα πχ 18.5 σου λεω εγω ,αμεσως -αμεσως χανεις πολυ χρονο που θα μπορουσες να αφιερωσεις πχ στη χημεια με αποτελεσμα αντι να γραψεις ενα 18 εκει να γραψεις 15.Ομως η χημεια εχει συντελεστη...
Εγω λεω οτι δεν συμφερει σκεψου το πολυ καλα πριν το διαλεξεις. Μπορει να ειναι θεωρια αλλα η θεωρια απαιτει πολυ διαβασμα απο μονος σου...και αυτο προυποθετει πολυ χρονο που παιρνεις απο αλλα μαθηματα οπως η Βιολογια που εχει βαρυτητα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wannabecsdr

Νεοφερμένος

Ο wannabecsdr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Κι εγω απογοητευτηκα απο τη σχολη επιστημων υγειας της Λαρισας (στη τμημα Βιοχημειας περασα την πρωτη φορα και πηγα και μια βολτα απο την Ιατρικη οταν γραφτηκα). Και αυτο που λες για την ιστοσελιδα με εκνευρισε κι εμενα. Εχει γουστο να παω στη Λαρισα, να ξεγραφτω απο το ενα τμημα και να γραφτω στο αλλο. :P Και γενικα και η πολη αυτη δεν με συγκινει καθολου...

Ναι όντως και μένα σα νπόλη δεν μου κάνει αίσθηση.. Άλλη βλακεία με την ιατρική εδώ είναι που ούτε όλα τα κτίρια δεν έχουν γίνει, μόνο το 1/3.. Είδα ότι η Βιοχημεία ξεκίνησε το 2000, ωραία καλά πάμε, κάθε 10 χρόνια κάι νέο πανεπιστήμιο, σ'έναν αιώνα θα'χουμε και μεις πανεπιστημιούπολη...
-----------------------------------------
Ναι στην Κρητη η πανεπιστημιουπολη ειναι πολυ ωραια. Οταν λες να μας πηγαινει κατευθειαν το λεωφορειο τι εννοεις; Κανονικο αστικο ειναι με στασεις στο ενδιαμεσο κ το αν χρειαζεσαι 2ο λεωφορειο εξαρταται απο το που μενεις.Α και το εισητηριο ειναι πανακριβο, 90 ή 70 λεπτα αναλογα το που μενεις, το φοιτητικο! Τι ηλιθιοι...

Και δω τόσο έχει το εισιτήριο (και μάλον τόσο και σ'όλες τις επαρχιακές πόλεις), και δεν έχει και συχνά δρομολόγια.. Δεν το διατύπωσα σωστά, όταν έλεγα κατ'ευθείαν εννούσα να κάνει μια στάση μπροστά από τη σχολή όπου και ν'αφήνει τους φοιτητές.
-----------------------------------------
εγω θελω να ρωτησω κατι καπως ασχετο αλλα δεν ταιριαζει σε κανενα αλλο θεμα (τουλαχιστον ετσι νομιζω). του χρονου παω 3η λυκειου και θελω να περασω ιατρικη, θα ηταν ευστοχο να γραψω Κ Α Ι ΑΟΘ (Αρχες Οικονομικης Θεωριας) η τζαμπα κοπος? δε μ ενδιαφερει το 5ο πεδιο ομως ακουσα πως ανεβαζει το βαθμο!!!!
τι λετε λοιπον???

Αν κάποιος παίρνει το Αοθ, κάθε μάθημα θα μετράει λιγότερο (αφού ο γενικός βαθμός πρόσβασης θα προκύπτει διά του 7 και όχι διά του 6), άρα αν γράψεις σε μάθημα συντελεστή 20, θα πάρεις λιγότερα μόρια από αυτό, βέβαια από την άλλη η έκθεση μετρά λιγότερο, και αυτό είναι καλό (πολύς κόσμος καίγεται από αυτή, μεταξύ αυτών και γω:'(). Βέβαια, για να ανεβούν τώρα τα μόρια, πρέπει να γράψεις 20 αοθ, αλλιώς είναι κατά σου, αφού στην αντίθετη χάνεις μόρια.. Και αφού έχεις κι ένα επιπλέον μάθημα να διαβάσεις, ε, είναι ρίσκο, ή γράφεις 20 και κερδίζεις ή όχι και βγαίνεις χαμένος. Πάντως έχω ακούσει για περίπτωση παιδιού που πήρε αοθ για το βαθμό και έγραψε 20, και έτσι ενώ με 6 μαθήματα θα'βγαζε γύρω στα 19010 και κάτι, με το 7ο μάθημα έβγαλε 19100 και κάτι, είναι μεγάλη διαφορά (και κάνει και τη διαφορά στην πόλη στην περίπτωση της ιατρικής).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
Πωπω....αγχωθηκα! μου τοχουν προτεινει και μενα αυτο (φροντιστες και φιλοι)....αλλα δεν ειναι πραγματικα ρισκο? ειναι δυσκολο πιστευετε να γραψεις 20 ΑΟΘ??? και με τι εχει να κανει το ΑΟΘ γενικοτερα?ειναι καπως ενδιαφερον μαθημα ή σκυλοβαριεσαι?? η υλη του ειναι μεγαλη? οσο γιαυτο που λετε...οτι δηλαδη σου τρωει χρονο που θα αφιερωνες στη χημεια και βιολογια π ειναι βαρυρτητας...και ετσι δν γραφεις καλα σε αυτα...δεν το πολυπιστευω! με οργανωση και μεθοδικοτητα τα καταφερνεις ολα τα μαθηματα! αν δλδ ηταν οντως βασικο μαθημα πανελληνιων το ΑΟΘ τι θα καναμε? :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
εγω θελω να ρωτησω κατι καπως ασχετο αλλα δεν ταιριαζει σε κανενα αλλο θεμα (τουλαχιστον ετσι νομιζω). του χρονου παω 3η λυκειου και θελω να περασω ιατρικη, θα ηταν ευστοχο να γραψω Κ Α Ι ΑΟΘ (Αρχες Οικονομικης Θεωριας) η τζαμπα κοπος? δε μ ενδιαφερει το 5ο πεδιο ομως ακουσα πως ανεβαζει το βαθμο!!!!
τι λετε λοιπον???
Kαλυτερα να μη δωσεις,θα σου παιρνει ωρα απο τα υπολοιπα μαθηματα.
Και ειναι και ενδιαφερον μαθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
Συμφωνα με τις μελετες μου ακομα και 19...18,5 να γραψεις ΑΟΘ σε βοηθαει...ή κανω λαθος? παιδια να δωσω ή να μην δωσω αοθ!!!!! πειτε μουυυ! αλλα για να δωσεις αοθ πρεπει να παρεις και μαθηματικα γενικης ε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Συμφωνα με τις μελετες μου ακομα και 19...18,5 να γραψεις ΑΟΘ σε βοηθαει...ή κανω λαθος? παιδια να δωσω ή να μην δωσω αοθ!!!!! πειτε μουυυ! αλλα για να δωσεις αοθ πρεπει να παρεις και μαθηματικα γενικης ε???
Ναι.Αλλα σκεψου και αν σου φαινεται ενδιαφερον σαν μαθημα,γιατι αλλιως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Συμφωνα με τις μελετες μου ακομα και 19...18,5 να γραψεις ΑΟΘ σε βοηθαει...ή κανω λαθος? παιδια να δωσω ή να μην δωσω αοθ!!!!! πειτε μουυυ! αλλα για να δωσεις αοθ πρεπει να παρεις και μαθηματικα γενικης ε???

καλυτερα να το αφησεις, θα σπαταλησεις χρονο απο αλλα σημαντικοτερα μαθηματα.
Δεν ειναι απαραιτητο να παρεις τα μαθηματικα γενικης, αν δε θες το 5ο πεδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris@

Νεοφερμένος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Σημερα εμαθα και κατι αλλο για το ΑΟΘ. Ακομα και να το δηλωσεις μπορεις απλα να μην πας να γραψεις αν θεωρεις οτι δε θα τα πας καλα η οτι δε το χρειαζεσαι τελικα. Βεβαια θα μου πειτε τζαμπα προετοιμασια ολη την χρονια!!! Αλλα απο την αλλη σου δινει την εναλλακτικη!! ξερετε αν ισχυει κατι τετοιο?
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Σημερα εμαθα και κατι αλλο για το ΑΟΘ. Ακομα και να το δηλωσεις μπορεις απλα να μην πας να γραψεις αν θεωρεις οτι δε θα τα πας καλα η οτι δε το χρειαζεσαι τελικα. Βεβαια θα μου πειτε τζαμπα προετοιμασια ολη την χρονια!!! Αλλα απο την αλλη σου δινει την εναλλακτικη!! ξερετε αν ισχυει κατι τετοιο?
:hmm:
Ισχυει αλλα και παλι αν το διαβαζεις στην αρχη θα σου τρωει χρονο.
Συνηθως αυτοι που το δινουν για τον ιδιο λογο με σενα τελικα μετανιωνουν γιατι δεν τους αρεσει,οποτε αστο καλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
τελος παντων....θα μαθω κιαλλα σχετικα με το τι εχει να κανει το αοθ και θα το σκεφτω! κατι αλλο....ξερετε αν η υλη για βιολογια κατευθυνσης στις πανελληνιες ειναι η ιδια καθε χρονια? ή πεταξα πατατα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Nα επισημάνω κάτι...Αν το δηλώσετε και δεν γράψετε παίρνετε κουλούρα δεν ειναι σαν τα ειδικά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
δηλωνω = ???? το ξεκιναω να το κανω απτον σεπτεμβρη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Nα επισημάνω κάτι...Αν το δηλώσετε και δεν γράψετε παίρνετε κουλούρα δεν ειναι σαν τα ειδικά:P
Αλλο λεμε.Μπορεις να το δηλωσεις ως μαθημα επιλογης για να το διδαχθεις στο σχολειο,αλλα αυτο δεν σημαινει πως θα το δωσεις στις πανελληνιες αναγκαστικα.Αν θες το δινεις πανελλαδικα αλλιως ενδοσχολικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Το αν θα δωσεις το ΑΟΘ το δηλωνεις πια απο τον Φλεβαρη. Οχι καμια 15αρια μερες πριν τις πανελληνιες που ισχυε μεχρι περυσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
τελος παντων....θα μαθω κιαλλα σχετικα με το τι εχει να κανει το αοθ και θα το σκεφτω! κατι αλλο....ξερετε αν η υλη για βιολογια κατευθυνσης στις πανελληνιες ειναι η ιδια καθε χρονια? ή πεταξα πατατα?
Ίδια φίλε μου. Εκτός απροόπτου βέβαια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top