Σε ποια πόλη περάσατε ή θέλετε να περάσετε;

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Α, μόνο γι'αυτά, ε? :P:P

Ε φυσικα και για το Αρνι :P εντάσσεται στο "ξερω κοσμο"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Ε φυσικα και για το Αρνι :P εντάσσεται στο "ξερω κοσμο"

Κρίμα,γιατί του χρόνου θα τον χάσουμε στα λεωφορεία εμείς εδώ οι ντόπιοι :P

Εγώ που είμαι επαρχιωτάκι και έχω περάσει στα Χανιά, θα πρότεινα, στους υποψήφιους να σκεφτούν πολύ σοβαρά την Θεσσαλονίκη. Καλές πόλεις τα Χανιά (σπουδάζω) και το Ηράκλειο (εκεί μένω) αλλά μου φαίνεται πως θα αφήσει ένα μικρό "κενό" στους φοιτητές που ψάχνουν μια ενδιαφέρουσα φοιτητική ζωή.

Και μια επιπλέον συμβουλή (λίγο emo ακούγεται αλλα είναι η αλήθεια). Καλύτερα η επιλογή να μήν γίνεται με βάση πια άτομα ξέρουμε/βρίσκονται στις τάδε πόλεις αλλα να βλέπουμε λίγο μακρύτερα στο μέλλον και να κάνουμε κάπως προσεκτικά τις επιλογές μας. Αυτό το λέω γιατί βλέπω αρκετά άτομα να επιλέγουν σχολές που επιλέγει και το έτερον ήμισι και τα λοιπά (έχω ένα αδερφό σε ηλικία εξετάσεων και αν κάνει καμιά τέτοια μπούρδα θα το σφάξω το καλόπαιδο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D|m|tr|

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ορμύλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Θεσσαλονίκη FTW! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Κρίμα,γιατί του χρόνου θα τον χάσουμε στα λεωφορεία εμείς εδώ οι ντόπιοι :P

Εγώ που είμαι επαρχιωτάκι και έχω περάσει στα Χανιά, θα πρότεινα, στους υποψήφιους να σκεφτούν πολύ σοβαρά την Θεσσαλονίκη. Καλές πόλεις τα Χανιά (σπουδάζω) και το Ηράκλειο (εκεί μένω) αλλά μου φαίνεται πως θα αφήσει ένα μικρό "κενό" στους φοιτητές που ψάχνουν μια ενδιαφέρουσα φοιτητική ζωή.

Και μια επιπλέον συμβουλή (λίγο emo ακούγεται αλλα είναι η αλήθεια). Καλύτερα η επιλογή να μήν γίνεται με βάση πια άτομα ξέρουμε/βρίσκονται στις τάδε πόλεις αλλα να βλέπουμε λίγο μακρύτερα στο μέλλον και να κάνουμε κάπως προσεκτικά τις επιλογές μας. Αυτό το λέω γιατί βλέπω αρκετά άτομα να επιλέγουν σχολές που επιλέγει και το έτερον ήμισι και τα λοιπά (έχω ένα αδερφό σε ηλικία εξετάσεων και αν κάνει καμιά τέτοια μπούρδα θα το σφάξω το καλόπαιδο)

Θα ερχομαι κι εγω ντε :P

Ναι συμφωνω με αυτο που λες, αλλα προσωπικα δεν ειμαι 100% σιγουρη για καποια συγκεκριμενη σχολη, οποτε το βαζω στις προτεραιοτητες μου να εχω γνωστους στην πολη που θα περασω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Θα ερχομαι κι εγω ντε :P

Δεν παίζει, θα τον στέλνω με το ζόρι :P

Σοβαρά τώρα, ένα απο τα καλύτερα πράγματα που μπορεί να κάνει ένας υποψήφιος είναι μια "έρευνα αγοράς" για τις σχολές που νομίζει οτι τον ενδιαφέρουν. Ρωτώντας κυρίως άτομα που φοιτούν σε αυτές (και όχι απλά τις επισκέπτονται) για να μαθαίνει και να προετοιμάζεται.

Νομίζω οτι ό,τι χειρότερο, είναι να περάσεις σε σχολή που, εν τέλει, δεν σου αρέσει. Τα πράγματα γίνονται ακόμα πιο δύσκολα όταν αυτή η σχολή είναι και δύσκολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ισχυει αυτο, αλλα δε μ'αρεσει τιποτα και μ'αρεσουν τα παντα :P Θελω να δοκιμασω καποια σχολη, αλλιως δεν θα βρω τι μου αρεσει :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Νομίζω οτι ό,τι χειρότερο, είναι να περάσεις σε σχολή που, εν τέλει, δεν σου αρέσει. Τα πράγματα γίνονται ακόμα πιο δύσκολα όταν αυτή η σχολή είναι και δύσκολη.
Και το καλύτερο που έχεις να κάνεις σε αυτή την περίπτωση είναι να φύγεις, είναι μέγα λάθος να πεις "ε αφού πέρασα εδώ ας κάτσω, τι να κάνω", θα βασανίζεσαι.

Εντός θέματος, στα Χανιά σπουδάζω και δεν έχω παράπονο. Είναι όμορφη πόλη και μια χαρά για μένα που δεν είμαι και πολύ του ξεφαντώματος στις εξόδους μου, προτιμάω ήρεμα πράγματα. Απο άλλους πάντως ακούω κάποια παράπονα οτι δεν έχει αρκετή ζωή η πόλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Ισχυει αυτο, αλλα δε μ'αρεσει τιποτα και μ'αρεσουν τα παντα :P Θελω να δοκιμασω καποια σχολη, αλλιως δεν θα βρω τι μου αρεσει :/


Δεν νομίζω να δίνουν διαφημιστικά σαν τις DSL πάντως :/

Μπορώ πάντως να πω το εξής για την σχολή μου:

Όποιος δεν πορώνεται με τα ηλεκτρονικά, τις τηλεπικοινωνίες η την πληροφορική μην τολμήσει και ακουμπήσει το στυλό στην σχολή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών στα Χανιά, θα περάσει μερικά αρκετά ζόρικα χρόνια χωρίς ιδιαίτερο λόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Θεσσαλονίκη χωρίς δεύτερη σκέψη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Θεσ/νικη ή και Βόλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efiskyros16

Νεοφερμένος

Η Εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Θεσσαλονίκη με χίλια!!! Έχω πάει μόνο 2 φορες αλλά μου άρεσε αρκετά... κ πιστεύω οτι σαν φοιτήτρια θα είναι ακόμη πιο τέλεια... πολύ ωραία πόλη και σίγουρα την προτιμώ απ΄την Αθήνα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HearTEyeD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HearTEyeD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Αθηνάρα βέβαια, αλλά αν δεν τα καταφέρω θα πάω Πάτρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theoni

Νεοφερμένος

Η Θεώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Σαλονικη το ονειρο μου... Αλλα και με μια Πατρα βολευομαι... Αθηνα με τιποτα!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
εμ είναι λογικό ....Θεσσαλονίκη για πάντα!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Που μένεις ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Θεσσαλονίκη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luciferous

Νεοφερμένος

Η Luciferous αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Αθήνα, γτ με ενδιαφέρει το Μετσόβειο ... Και γενικά πιστεύω ότι η νούμερο 1 προτεραιότητα πρέπει είναι η σχολή αυτή καθαυτή και όχι τόσο η πόλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρίωνας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ωρίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα Αθήνα αλλά άμα δεν τα καταφέρω θα ήθελα Ιωάννινα μιας και έχουν πολύ καλή Ιατρική σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Και θες να μείνεις Θεσσαλονίκη ;
Περίεργο.
Εμείς εδώ στην "επαρχεία" , θέλουμε πως και τι να πάμε Αθήνα ή Θεσ/νικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top