Σε ποια ηλικία πήρατε κινητό;

pkat876

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pkat876 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Για τις εξορμήσεις μου στο δημοτικό, κυρίως στην έκτη (εκδρομές το πολύ 10χλμ από το σχολείο) μου έδιναν το παρακάτω κινητό για να συνεννοούμαστε.
Χαρά εγώ όταν πήγαινα εκδρομή! Θα μπορούσα να παίζω φιδάκι.
Ε μετά στη β γυμνασίου όταν έδινα ιστορία μου ήρθε το πρώτο μου "κανονικό" κινητό, νόκια πάλι αλλά αυτό έβγαζε και φωτογραφίες :P

Το αγαπημένο νόκια :lol: Τι μου θύμισες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Στα 13 μου, ενα νοκια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Το αγαπημένο νόκια :lol: Τι μου θύμισες....

Είχε κάνει θραύση τη δεκαετία του '90. Το είχε μια θεία μου και κάποια μέρα το μπέρδεψα με το δικό μου. Πάω λοιπόν να το ανοίξω για να παίξω -τι άλλο;- φιδάκι, βάζω εννοείται 3 φορές λάθος τον κωδικό, κλειδώνει το τηλέφωνο και η θεία φυσικά σιγά μην ήξερε τον αριθμό puk. Πανικός στο σπίτι που δεν άνοιγε το κινητό! Από τη μια εγώ να κλαίω "μα μαμά δε φταίω εγώ!"κι από την άλλη η θεία να ψάχνει απεγνωσμένα (χωρίς να έχει καταλάβει τι είναι) το puk. Τελικά δεν ξέρω τι έγινε πάντως μετά αλλάξαμε κινητό και δεν είχαμε τέτοιο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Α πάρα πολύ μικρή. Δημοτικό, πολύ μικρή, δε θυμάμαι ακριβώς. Αλλά ήταν η εποχή που παίζαμε με αναπάντητες και αποκρύψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Πρέπει να ήταν γύρω στα 12 με 13 : P αλλα καμία σχέση τα κινητά του σήμερα με τα κινητά του τότε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερινα123

Νεοφερμένος

Η Κατερινα123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Στην εκτη η πρωτη γυμνασιου πρεπει να ηταν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
στα 15 ( και ακόμα αυτό χρησιμοποιώ :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
A γυμνασιου, ένα LG
Ακολουθησαν αλλά δυο, το ένα μεταχειρισμενο.
Διατηρούνται όλα μέχρι και σημερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zoey...!

Νεοφερμένος

Η Zoey...! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Το πρωτο μου κινητο το πηρα περυσι, που πηγαινα δευτερα γυμνασιου. Το ξερω οτι ακουγεται παραξενο αλλα ποτε πιο πριν δεν θελησα να εχω! Ουτε εγω, ουτε και η κολλητη μου. Καταλαβαινεται, επιρρεαζε η μια την αλλη και καταληξαμε, ισως τα μοναδικα ατομα στο γυμνασιο που δεν ειχαν κινητο! Για την ιστορια να σας πως οτι το συγκεκριμενο κοριτσι δεν εχει παρει ακομα κινητο (και ειναι τριτη γυμνασιου!) Θελει να παρει λεει το καλοκαιρι. Τελος παντων, οτι νομιζει ο καθενας.

Νομιζω, ομως, οτι πρεπει να αναφερω και την περιπτωση του αδερφου μου και των ξαδερφων μου. Ο μεγαλος ξαδερφος μου, τωρα πηγαινει πρωτη γυμνασιου. Οταν εμαθε οτι εγω θα παρω κινητο, πηρε και αυτος μεσα σε διαστημα...δυο εβδομαδων!

Ο αδεφος μου, μιας και ειναι γνωστος Σκρουτζ(!!!) μαζεψε λεφτα και το καλοκαιρι που τελειωσε την πεμτη δημοτικου αγορασε και αυτος!

Και τωρα η ακραια περιπτωση, ο αλλος ξαδερφος μου, ο οποιος παει τεταρτη δημοτικου και εχει κινητο απο το καλοκαιρι που μας περασε!!! Τη χαρακτηριζω ακραια γιατι θεωρω πως ειναι πολυ μικρ ηλικια για να εχει δικο του κινητο!

Ενταξει,το ξερω οτι οι θειοι μου ειναι λιγο πειραγμενοι, μιας και εχουν κανει τη τετραχρονη κορη τους, ξαδεφη μου και αδεφη των αγοριων που προανεφερα, ειδικη με το ταμπλετ και καθε αλλο ηλεκτρονικο μεσο που υπαρχει στο σπιτι τους!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos1195

Νεοφερμένος

Ο τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Το πρώτο μου κινητό το πήρα τέλος τετάρτης δημοτικού (δεν είμαι περήφανος που το λέω). Ήταν ένα παλιό nokia της μάνας μου και την είχα πρήξει να μου το δώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Αχ πώς φαίνεστε ότι είσαστε όλα μικρούλια! :P Όταν πήγαινα εγώ σχολείο, τα κινητά ήταν έτσι:



To πρώτο κινητό που έπιασα στα χέρια μου (αφού είχα τελειώσει και το πανεπιστήμιο....) ήταν αυτό:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos1195

Νεοφερμένος

Ο τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Αχ πώς φαίνεστε ότι είσαστε όλα μικρούλια! :P Όταν πήγαινα εγώ σχολείο, τα κινητά ήταν έτσι:



To πρώτο κινητό που έπιασα στα χέρια μου (αφού είχα τελειώσει και το πανεπιστήμιο....) ήταν αυτό:

Υπερβολές :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Τα κινητά αυτα τα θυμάμαι και εγω:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Menoula

Νεοφερμένος

Η Menoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Το πρώτο μου κινητό δε το ''πήρα'',μου το χάρισαν!
Ήταν το ΝΟΚΙΑ 3310.Πρέπει να ήμουν τετάρτη δημοτικού,νομίζω.Μου το είχαν δώσει για τις εκδρομές.
Το πρώτο μου κινητό,που μου το αγόρασαν,ήταν στην έκτη δημοτικού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Πήρα ένα στην Ε' δημοτικού, αλλά το κρατούσα θαμμένο σ' ένα συρτάρι, να το κάνω τι? Ήταν ένα siemens που ούτε παιχνίδια δεν είχε, και κανένας άλλος συμμαθητής μου δεν είχε κινητό.
Όταν τέλειωσα την Α' γυμνασίου πήρα ένα Samsung, το οποίο χάλασε μέσα σε 2 χρόνια. Το αντικατέστησε ένα sony ericsson που ζει ακόμα και σήμερα και άμα ξεφορτίζεται το τωρινό μου το χρησιμοποιώ σαν καβάτζα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Τεταρτη δημοτικου ενα sony θυμαμαι με κουμπια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
στην τρυφερη ηλικια των 12
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
στην τρυφερη ηλικια των 11
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

photon

Νεοφερμένος

Ο photon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
στην τρυφερη ηλικια των 10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top