Σε ποια ηλικία πήρατε κινητό;

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πέμπτη δημοτικού, όταν θα έπαιρνε και η αδερφή μου κινητό επειδή θα πήγαινε μονοήμερη. :redface: Εκτοτε, μόνο το πρώτο κινητό το άλλαξα γιατί το βαρέθηκα ή καλύτερα γιατί δεν κάλυπτε τις ανάγκες μου σχετικά με την μουσική κυρίως. :P Μέχρι τώρα έχουν περάσει (συνολικά) από την "ιδιοκτησία" μου (:upside:) τέσσερα κινητά. Τα άλλα χάλασαν από κάποιες ατυχίες... :redface: Βασικά το ένα χάλασε. Το άλλο απλά κολλούσε και κάποια μέρα κόλλησε για τα καλά! :confused: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Έκτη δημοτικού.Ένα γλυκούλη Samsung ήταν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackorgrey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackorgrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Μου είχαν δώσει στην τετάρτη δημοτικού ενα μεταχειρισμένο και στην πέμπτη το έβαλα κατά λάθος(ας πούμε:P) στο πλύσιμο οπότε τότε αγόρασα το πρώτο κινητό,ένα sony ericsson
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Β' γυμνασίου το χειμώνα μου πήρε η νονά μου μια πατράκα..sony ericsson ήταν..τελείως αργόστροφο :down: ..δε νομίζω πως μετράει και πολύ για πρώτο κινητό..μετά από ένα 5-6 μήνες εννοείται πως πήρα άλλο :P..ένα ωραιότατο ΝΟΚΙΑ :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

#LoveMaths

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Αν σας πω ότι δεν έχω θα με πιστέψετε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.

#LoveMaths

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Γιατί να μη σε πιστέψουμε?!!?? Εκτός κι αν έχεις όρεξη για πλάκες :P

Η αλήθεια είναι ότι έχω, αλλά αυτήν τη φορά λέω αλήθεια.
Απλά δεν έχω ζητήσει ποτέ από τους γονείς μου να μου αγοράσουν, αλλά κάποια στιγμή θα αναγκαστώ να πάρω ένα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι έχω, αλλά αυτήν τη φορά λέω αλήθεια.
Απλά δεν έχω ζητήσει ποτέ από τους γονείς μου να μου αγοράσουν, αλλά κάποια στιγμή θα αναγκαστώ να πάρω ένα. :P

Μπα βασικα αυτο ειναι οκ αλλα το σπαστικο ειναι οταν βλεπεις παιδια γ δημοτικου να εχουν ifone και αλλα τετοια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Για τις εξορμήσεις μου στο δημοτικό, κυρίως στην έκτη (εκδρομές το πολύ 10χλμ από το σχολείο) μου έδιναν το παρακάτω κινητό για να συνεννοούμαστε.
Χαρά εγώ όταν πήγαινα εκδρομή! Θα μπορούσα να παίζω φιδάκι.
Ε μετά στη β γυμνασίου όταν έδινα ιστορία μου ήρθε το πρώτο μου "κανονικό" κινητό, νόκια πάλι αλλά αυτό έβγαζε και φωτογραφίες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • nokia_3410.jpg
    nokia_3410.jpg
    24.5 KB · Εμφανίσεις: 312

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Τετάρτη δημοτικού, ένα Sony μπλε.
Για να μιλάω με τους γονείς στις εκδρομές και τις διακοπές. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Για τις εξορμήσεις μου στο δημοτικό, κυρίως στην έκτη (εκδρομές το πολύ 10χλμ από το σχολείο) μου έδιναν το παρακάτω κινητό για να συνεννοούμαστε.
Χαρά εγώ όταν πήγαινα εκδρομή! Θα μπορούσα να παίζω φιδάκι.
Ε μετά στη β γυμνασίου όταν έδινα ιστορία μου ήρθε το πρώτο μου "κανονικό" κινητό, νόκια πάλι αλλά αυτό έβγαζε και φωτογραφίες :P

Επικο τηλεφωνο για την εποχη του, το ειχα κι εγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
καλοκαιρι για πρωτη γυμνασιου αυτοκαι λειτουργει ακομα..αθανατα τα παλια κινητα:P
AM_Sony_Ericsson_K610i.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
καλοκαιρι για πρωτη γυμνασιου αυτοκαι λειτουργει ακομα..αθανατα τα παλια κινητα:P
View attachment 57503

:hehe: θυμήθηκα το σκηνικό με τις υπέρυθρες που προσπαθούσαμε τα αθώα και άμαθα να βρούμε από που βγαίνει το σήμα ώστε να βάλουμε σε καλή θέση τα κινητά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Αυτο ειναι το Κ610;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
ναι :D ειχε και sims μεσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
ναι :D ειχε και sims μεσα

Εμενα ποτε δεν δουλεψε κανονικα, εκλεινε μονο του. Το ειχα παει κανα δυο φορες στο σερβις αλλα τιποτα. Ισως εφταιγε οτι ειχε λογισμικο vodafone. Το βρηκα πριν λιγο καιρο σε ενα συρταρι αλλα εχω χασει ολους τους sony φορτιστες για να δω αν δουλευει :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gewrgia24221242

Νεοφερμένος

Η gewrgia24221242 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
εγω ειχα παρει 5η δημοτικου ενα sony απο τα παλια:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valyo95

Νεοφερμένος

Ο Valyo95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ρε πηρατε κινητα το 2006-2007 και τα λετε παλια ?
Εγω απο την 1η δημοτικου(2002) ειχα ενα παλαιο Sony. ασπρομαυρη οθονη και αντεννουλα (κεραια) και με καπακι στα πληκτρα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Έκτη δημοτικού λόγω φροντιστηρίου ( πληροφορική) στο κέντρο και εκδρομές χωρίς την μαμά:P ένα νόκια παλιό ήταν....
Μετά στην πρώτη γυμνασίου πήρα αυτό:

Μιλάμε ο ΤΡΕΛΟΣ ενθυσιασμός :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
Είχα κινητό από την αρχή της Α δημοτικού. Ο λόγος ήταν ότι οι οικογενειακές μου συνθήκες ήταν λίγο περίεργες. Ο πατέρας μου εργαζόταν στο εξωτερικό και η μητέρα μου ήταν γιατρός, οπότε δούλευε πολλές και άσχετες ώρες σε ιατρείο και νοσοκομείο όπου υπήρχαν και οι νυκτερινές βάρδιες. Άλλος συγγενής δεν υπήρχε και μέναμε σε κάπως απομονωμένο σπίτι με κήπο. Έτσι έπρεπε ουσιαστικά να μάθω να επιβιώνω μόνος μου από πολύ μικρός. Εκπαιδεύτηκα να χειρίζομαι συστήματα συναγερμού και πάντα είχα το κοντρόλ κρεμασμένο στο λαιμό μου με το οποίο όταν ήμουν σπίτι σε περίπτωση ανάγκης μπορούσα με ένα κουμπί να ειδοποιήσω την εταιρία security, την αστυνομία και τη μητέρα μου. Για έξω από το σπίτι είχα το κινητό μου. Ήταν motorola σε μέγεθος τούβλου (μιλάμε για το 1999), συνδεδεμένο με την εταιρία security και μπορούσα με έναν γρήγορο συνδυασμό πλήκτρων να κάνω τις ειδοποιήσεις του κοντρόλ. Επίσης από το κινητό μου η εταιρία security είχε πάντα το στίγμα μου (αυτό δεν έχω ακόμα καταλάβει με σιγουρια πώς γινόταν τότε) και κάποια φορά που βρέθηκα σε μέρος που δεν προβλεπόταν ενημέρωσε τη μητέρα μου. Θα ομολογήσω ότι πάντα ονειρευόμουν να ζήσω τη μεγάλη περιπέτεια (όπως στην ταινία "home alone"), όμως (τώρα λέω ευτυχώς) τίποτα κακό δεν συνέβη ποτέ. Το ότι είχα κινητό, στο σχολείο δεν το είπα ποτέ σε κανέναν (ούτε και στους κολλητούς μου) και το είχα πάντα σε μια κρυφή εσωτερική τσέπη της τσάντας μου. Κανονικό κινητό απέκτησα στη Β γυμνασίου, ήταν Νοkia αλλά δεν θυμάμαι μοντέλο. Ίσως όλο αυτό το αναγκαστικό μου δέσιμο με την τεχνολογία από πολύ μικρή ηλικία να με έχει επηρεάσει και αυτός να είναι και ο λόγος που (από άποψη) δεν θέλω ακόμα και τώρα να αποκτήσω ένα σύγχρονο κινητό με πολλές δυνατότητες. Έχω εδώ και 4 χρόνια ένα Nokia των 20 € που κάνει μόνο τα πολύ βασικά. Το λέω "αντικλεπτικό", γιατί κανένας κλέφτης δεν θα καταδεχθεί ποτέ να το κλέψει.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top