Σεξισμός

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πώς; Το ότι η γυναίκα θεωρείται αδύναμη και ευάλωτη (και πάρα πολλά άλλα) δεν αποτελεί κοινωνικό στερεότυπο;

Η γυναίκα είναι βιολογικά πιο αδύναμη από τον άντρα. Δεν είναι κοινωνικό στερεότυπο αλλά science fact. Δεν ξέρω γιατί το αρνείσαι :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironborn

Νεοφερμένος

Ο Ironborn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
με αυτό το ερώτημα υποτίθεται ότι με κάνεις ένα με το πάτωμα;
Δεν είχα σκοπό να σε κάνω ένα με το πάτωμα, και δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεσαι επιθετική. Απλά πιστεύω ότι ο βιασμός δεν έχει να κάνει με τα κοινωνικά στερεότυπα, έχεει να κάνει με άρρωστα άτομα που δε μπορούν να συγκρατήσουν τις σεξουαλικές τους ορέξεις ή να βρουν σύντροφο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η γυναίκα είναι βιολογικά πιο αδύναμη από τον άντρα. Δεν είναι κοινωνικό στερεότυπο αλλά science fact. Δεν ξέρω γιατί το αρνείσαι :confused:

Ίσως επειδή κάνει παρέα με ανδρείκελα καρπαζοεισπράχτορες και νομίζει ότι όλοι οι άντρες είναι έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
@xristaras12345, εσύ θίγεις ολόκληρες ομάδων ανθρώπων μη δίνοντας στα δικαιώματά τους τη βαρύτητα που τους αναλογεί και σε έθιξα εγώ με τη σπηλιά;

με αυτό το ερώτημα υποτίθεται ότι με κάνεις ένα με το πάτωμα;


Δεν προσέβαλα κανέναν πρόσωπο είπα κάτι το λογικό οτι το να κυκλοφορείς topless δεν γίνεται γιατί είπαμε το στήθος της γυναίκας εμπίπτει σε διαφορετική κατηγορία απο του άντρα.Η απάντηση σου φτύσε το γάλα που βύζαξες και γύρνα πίσω στην σπηλιά σου.Ήρθαμε να συζητήσουμε εδώ πέρα 5 πράγματα και εσείςμτου δώσατε να καταλάβει.Αν θέλετε να το πάμε έτσι το θέμα μέχρι να κλειδωθεί no problem το τρολάρισμα είναι το πιο εύκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.
φυσικά και εμπίπτει σε διαφορετική κατηγορία από του άντρα. Ο σκοπός του γυναικείου στήθους είναι να τρέφεται το μωρό.
Το γεγονός ότι το έχουμε σεξουαλικοποιήσει σε τέτοιο βαθμό είναι το πρόβλημα.

δεν ήταν πάντα και παντού έτσι
Οι γυναίκες στη Κρήτη απολάμβαναν περισσότερη ελευθερία από τις γυναίκες σε κάθε άλλο πολιτισμό της εποχής, ακόμα περισσότερο και από αυτές στην Αίγυπτο. Οι τοιχογραφίες στα ανάκτορα τις απεικονίζουν ελεύθερες, ντυμένες με κομψά φορέματα, να φοράνε μακιγιάζ και να απολαμβάνουν δημόσιες γιορτές μαζί με τους άντρες, ή ακόμα να λαμβάνουν μέρος σε αθλητικές δραστηριότητες και διαγωνισμούς.

Οι γυναίκες ιδιαίτερα, απεικονίζονται να φοράνε πολύχρωμα, εντυπωσιακά φορέματα που αφήνουν το στήθος τους ακάλυπτο, σημάδι ίσως ομορφιάς, υγείας και γονιμότητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
φυσικά και εμπίπτει σε διαφορετική κατηγορία από του άντρα. Ο σκοπός του γυναικείου στήθους είναι να τρέφεται το μωρό.
Το γεγονός ότι το έχουμε σεξουαλικοποιήσει σε τέτοιο βαθμό είναι το πρόβλημα.

δεν ήταν πάντα και παντού έτσι
Οι γυναίκες στη Κρήτη απολάμβαναν περισσότερη ελευθερία από τις γυναίκες σε κάθε άλλο πολιτισμό της εποχής, ακόμα περισσότερο και από αυτές στην Αίγυπτο. Οι τοιχογραφίες στα ανάκτορα τις απεικονίζουν ελεύθερες, ντυμένες με κομψά φορέματα, να φοράνε μακιγιάζ και να απολαμβάνουν δημόσιες γιορτές μαζί με τους άντρες, ή ακόμα να λαμβάνουν μέρος σε αθλητικές δραστηριότητες και διαγωνισμούς.

Οι γυναίκες ιδιαίτερα, απεικονίζονται να φοράνε πολύχρωμα, εντυπωσιακά φορέματα που αφήνουν το στήθος τους ακάλυπτο, σημάδι ίσως ομορφιάς, υγείας και γονιμότητας.


Ηταν διαφορετικά τα πρότυπα εκείνης της εποχής μιλάμε για πάνω απο 2500 χρόνια πριν.Αυτό που γινόταν τότε τώρα δεν γίνεται να γίνει τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironborn

Νεοφερμένος

Ο Ironborn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
φυσικά και εμπίπτει σε διαφορετική κατηγορία από του άντρα. Ο σκοπός του γυναικείου στήθους είναι να τρέφεται το μωρό.
Το γεγονός ότι το έχουμε σεξουαλικοποιήσει σε τέτοιο βαθμό είναι το πρόβλημα.

δεν ήταν πάντα και παντού έτσι
Οι γυναίκες στη Κρήτη απολάμβαναν περισσότερη ελευθερία από τις γυναίκες σε κάθε άλλο πολιτισμό της εποχής, ακόμα περισσότερο και από αυτές στην Αίγυπτο. Οι τοιχογραφίες στα ανάκτορα τις απεικονίζουν ελεύθερες, ντυμένες με κομψά φορέματα, να φοράνε μακιγιάζ και να απολαμβάνουν δημόσιες γιορτές μαζί με τους άντρες, ή ακόμα να λαμβάνουν μέρος σε αθλητικές δραστηριότητες και διαγωνισμούς.

Οι γυναίκες ιδιαίτερα, απεικονίζονται να φοράνε πολύχρωμα, εντυπωσιακά φορέματα που αφήνουν το στήθος τους ακάλυπτο, σημάδι ίσως ομορφιάς, υγείας και γονιμότητας.
Δε νομίζω ότι τίθεται θέμα σεξουαλικοποίησης, νομίζω είναι θέμα ενστίκτου που οι άντρες διεγείρονται από αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snol

Νεοφερμένος

Η snol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Δεν είχα σκοπό να σε κάνω ένα με το πάτωμα, και δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεσαι επιθετική. Απλά πιστεύω ότι ο βιασμός δεν έχει να κάνει με τα κοινωνικά στερεότυπα, έχεει να κάνει με άρρωστα άτομα που δε μπορούν να συγκρατήσουν τις σεξουαλικές τους ορέξεις ή να βρουν σύντροφο.

Είναι πολλά περισσότερα και εννοείται πως σχετίζεται με τα κοινωνικά στερεότυπα. Διάβασε κάποια σοβαρή μελέτη, τι να πω (εντελώς φιλικά)

Δεν προσέβαλα κανέναν πρόσωπο είπα κάτι το λογικό οτι το να κυκλοφορείς topless δεν γίνεται γιατί είπαμε το στήθος της γυναίκας εμπίπτει σε διαφορετική κατηγορία απο του άντρα.Η απάντηση σου φτύσε το γάλα που βύζαξες και γύρνα πίσω στην σπηλιά σου.Ήρθαμε να συζητήσουμε εδώ πέρα 5 πράγματα και εσείςμτου δώσατε να καταλάβει.Αν θέλετε να το πάμε έτσι το θέμα μέχρι να κλειδωθεί no problem το τρολάρισμα είναι το πιο εύκολο.

Εσύ είπες πως το γυναικείο στήθος είναι ερωτογενής περιοχή. Ε, τότε να μην πίναμε το γάλα της μάνας μας, με άλλα λόγια. Δεν τρολλάρω καθόλου. Ο μόνος ( ; ) που ή τρολλάρει ή παραείναι αμόρφωτος και χαζός εδώ μέσα, είναι ο Ξεχασμένος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Εντελώς άσχετο αλλά μου δημιουργήθηκε εμένα μια απορία στο θεμα των βιασμων...
Ολοι οι απανταχού αναρχικοί που κατηγορούν τα σχολεία και τις φυλακές και προτιμούν να μην υπάρχουν το έγκλημα των βιασμών πώς ακριβώς θα το αντιμετωπίζουν στην φανταστική τους κοινωνία??
Ερώτηση σπόντα προς αναρχικούς :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με σύλληψη του δράστη και εξοστρακισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironborn

Νεοφερμένος

Ο Ironborn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Είναι πολλά περισσότερα και εννοείται πως σχετίζεται με τα κοινωνικά στερεότυπα. Διάβασε κάποια σοβαρή μελέτη, τι να πω (εντελώς φιλικά)
Είναι εντελώς άτοπο αυτό που λες. Αν είναι όλα θέμα κοινωνικών προτύπων τότε ισχύει το ίδιο και για τα οπίσθια των δύο φύλων που δεν διαφέρουν ιδιαίτερα και δεν έχουν να κάνουν με την αναπαραγωγή. Το θέμα είναι εξελικτικό, η ευρεία λεκάνη στις γυναίκες ή το μεγάλο στήθος, υποσυνείδητα δείχνει στον άνδρα ότι είναι υγιής και έει καλά γονίδια, και άρα μπορεί να τεκνοποιήσει γερά και υγιή παιδιά. Τα αντίστοιχα ισχύουν και για τους άντρες όσον αφορά ύψος, σωματική διάπλαση κλπ. Ζώα είμαστε, deal with it.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Εντελώς άσχετο αλλά μου δημιουργήθηκε εμένα μια απορία στο θεμα των βιασμων...
Ολοι οι απανταχού αναρχικοί που κατηγορούν τα σχολεία και τις φυλακές και προτιμούν να μην υπάρχουν το έγκλημα των βιασμών πώς ακριβώς θα το αντιμετωπίζουν στην φανταστική τους κοινωνία??
Ερώτηση σπόντα προς αναρχικούς :p


Η απάντηση είναι απλή δεν το έχουν σκεφτεί ποτέ πως θα είναι μαι τέτοια κοινωνία είτε γιατί δεν έχουν αρκετή νοημοσύνη είτε γιατί ξέρουν ότι κάτι τέτοιο ποτέ δεν πρόκειται να γίνει οπότε μένουν όνο στο να καίνε κανένα κατάστημα ρούχων (το άνδρο του καπιταλισμού),να κάνουν κάνα πλιάτσικο σε καμιά βιτρίνα (τι πως θα ζήσουμε???Κλέφτες θα γίνουμε???) και να πετάνε και καμιά μολότοφ σε κάνα ματατζή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

snol

Νεοφερμένος

Η snol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
@xristaras12345 ααα, καλααά. *αρκετή νοημοσύνη, αλλά μόνο γραμματικά να ήταν τα λάθη σου.. Πες μου πως βλέπεις mougamou και διαβάζεις πρώτο θέμα!

[
προβοκάτορ@, ασφαλίτ@, πληρωμέν@ άσχετ@, μπαα..

ααα, αναρχικοί!! μπαχαλάκηδες!!

υ.γ. κάθε κλοπή/ ληστεία δεν είναι ίδια, καθεμία έχει δικά της κίνητρα και σκοπούς, και σε συνδυασμό με αυτά πρέπει να αξιολογείται/ κρίνεται.

Όσο για το ερώτημά (ή "ερώτηση σπόντα", όπως θεωρείς) σου, @sommerfeld, ο αναρχικός χώρος βεβαίως τάσσεται κατά του σεξισμού και του βιασμού, μέσα από δράσεις και έργα που πιθανώς δεν έχεις μπει στη διαδικασία να ψάξεις έστω ιντερνετικά ή και να πας σε κάποια (ομιλία ή συνέλευση, ξέρω 'γω), και αν πέσει στην αντίληψή τους κάποιο αρνητικό φαινόμενο, δρουν συλλογικά και μεθοδευμένα, όπως αρμόζει στην περίσταση. Δεν ξέρω αν έχεις ιδέα από αναρχικές ιδέες, κ.λπ., φαίνεται πως όχι· βασικό γνώρισμα της αναρχίας αποτελεί η ανυπαρξία ιεραρχικών δομών, γι' αυτό και δεν πιστεύουν σε αρχηγούς, επίσημους τηρητές του νόμου (ξερνάω), κράτος, μπλα μπλα. Όλα αντιμετωπίζονται μέσα από διάλογο και συλλογική δράση, δηλ. οριζοντίως, ανά κοινότητα. Πίστεψέ με, δουλεύει, αλλά στα κανάλια σχηματίζονται - και γίνονται πιστευτές - εικόνες όπως αυτές που περιγράφει o xristaras12345. κουκουρουκου

υ.γ. 2, προς τ@ πρώτ@. φυσικά και υπάρχουν άτομα του χώρου που πετάνε μολότοφ σε μαγαζιά μαφιόζων και σε μπάτσους, και καλά κάνουν. σκατά στην κρατική καταστολή, ό,τι χειρότερο έχει ξεβράσει αυτό το σύστημα, και καλό βράδυ, έχουμε και μια έξοδο να προλάβουμε (σεμνά ντυμέν@, πάντα, και χωρίς μπαλακλαβα!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
υ.γ. 2, προς τ@ πρώτ@. φυσικά και υπάρχουν άτομα του χώρου που πετάνε μολότοφ σε μαγαζιά μαφιόζων και σε μπάτσους, και καλά κάνουν. σκατά στην κρατική καταστολή, ό,τι χειρότερο έχει ξεβράσει αυτό το σύστημα, και καλό βράδυ, έχουμε και μια έξοδο να προλάβουμε (σεμνά ντυμέν@, πάντα, και χωρίς μπαλακλαβα!!)


Δεν ασχολούμαι άλλο με αυτό το topic κάτσε και διαμαρτυρήσου οσο θέλεις.Επίσης το ίδιο λέω να κάνουν και οι άλλοι αναρχικιά είναι και το παίζει τσαμπουκάς δεν βγάζεις νόημα μαζί της.Στο καλό και να προσέχεις στο δρόμο μπορεί να σε περιμένει ο αμπντουλ με τον γούλι τον μαύρο θερμαστή στο χέρι.Αν τον βρείς τράβα selfie μαζί του και ανέβασε το facebook.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Δεν θα αναφερθω στο θέμα του βιασμού και τα σχετικά.Αλλά θα αναφερθλω σε δικά μου,που έχω παρατηρήσει και με έχουν εκνευρίσει.
Πάω σε μια συνάντηση με άτομα που ξέρω απο σχολείο.Ήταν μια κοπέλα εκεί που μου άρεσε απο τότε και τη συμπαθούσα.Της μιλάω μέσω fb και μου λέει να κανονίσουμε για καφέ όποτε θέλω,μου δίνει το κινητό της.Την έχω πάρει 3 φορές απο την στιγμή που είχαμε συνατηθεί (προηγούμενη Δευτέρα).Αρχικά μιλήσαμε την προηγούμενη Πέμπτη.Της λέω θα την πάρω την Δευτέρα που πέρασε να κανονίσουμε.μου λέει οκ φιλιά.Την παίρνω δεν απαντάει.Της λέω πάρε με όποτε μπορέσεις,δεν με παίρνει την παίρνω εγώ.Μου λέει δικαιολογίες ότι έχει δουλείες αυτν την περίοδο και δεν μπορεί να κανονίσουμε θα με πάρει αυτή.Κατάλαβα ότι πλέον δεν θέλει γτ αυτά λένε όταν είναι "απασχολημένες".της στέλνω σήμερα πως τα πάει δεν απαντάει.την κοπέλα την γνωρίζω απο πολύ παλιά.Τι έχει παιχτεί εδώ δεν μπορώ να καταλάβω(βέβαια της είχα πει αν θέλει να πάμε για καφέ οι δυο μας αν νιώσει αβόλα μου λέει όχι δεν νιώθω άβολτα αλλά το έιπα και σε ένα γνωστό μας).
Πλην αυτού:Μια άλλη κοπέλα με πλησίασε στη σχολή.είχαμε συναντηθεί 2-3 φορές μιλήσαμε.Της είπα να πάμε βόλτα μου είπε ναι.Της στέλνω μήνυμα στο fb για καφέ,το διαβάζει δεν απαντάει.

Υπάρχουν επιστήμονες που μπορούν να εξηγήσουν αυτά εδω;Τι θέλετε πλέον κανείς δεν μπορεί να καταλάβει.
Στην τελική μάλλον δεν πρέπει να πολυασχολούμαστε μαζί σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω που κολλάει αυτο που λες στο θεμα του σεξισμού. Ατομα που εξαφανίζονται χωρις να δώσουν εξηγήσεις ή το παίζουν δύσκολα,ή στην τελική άλλαξαν γνώμη τέλος πάντων υπάρχουν παντου και μπορει να ειναι είτε άντρες είτε γυναίκες. Στην τελική μην ασχολείσαι με τετοια ατομα. Δηλαδή νομίζεις οτι όλες ετσι θα συμπεριφεροντουσαν; Μπορει να μην σου απάντησε η κοπέλα επειδη δεν ήξερε ακομα το προγραμμα της και ήθελε να κανονίσει κατι αλλο πρώτα. Αν παραπονιομασταν εμείς για κατι τέτοιο θα μας λέγατε υστερικές και πιεστικές. Αν κατι δεν σου αρέσει στη συμπεριφορά του άλλου μπορεις να ζητήσεις εξηγήσεις και αν συνεχίζει να αδιαφορεί,πας παρακάτω. Αυτα συμβαίνουν και σε άντρες και σε γυναίκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω που κολλάει αυτο που λες στο θεμα του σεξισμού. Ατομα που εξαφανίζονται χωρις να δώσουν εξηγήσεις ή το παίζουν δύσκολα,ή στην τελική άλλαξαν γνώμη τέλος πάντων υπάρχουν παντου και μπορει να ειναι είτε άντρες είτε γυναίκες. Στην τελική μην ασχολείσαι με τετοια ατομα. Δηλαδή νομίζεις οτι όλες ετσι θα συμπεριφεροντουσαν; Μπορει να μην σου απάντησε η κοπέλα επειδη δεν ήξερε ακομα το προγραμμα της και ήθελε να κανονίσει κατι αλλο πρώτα. Αν παραπονιομασταν εμείς για κατι τέτοιο θα μας λέγατε υστερικές και πιεστικές. Αν κατι δεν σου αρέσει στη συμπεριφορά του άλλου μπορεις να ζητήσεις εξηγήσεις και αν συνεχίζει να αδιαφορεί,πας παρακάτω. Αυτα συμβαίνουν και σε άντρες και σε γυναίκες.


Κολλάει στο ότι μπαίνετε σε ένα τρυπάκι και θίγεστε με το οτιδήποτε.Επίσης έχω δει κάμποσες να "κοροιδεύουν" επειδή την έχουν δει κάπως.Τέσπα έβγαλα το άχτι μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Ναι,οτιδήποτε ειναι ο βιασμός που λέγαμε παραπάνω. Να μου έλεγες οτι υπάρχουν και άντρες που πέφτουν θύματα βιασμού και όλοι λένε "λολ μα δεν γίνεται άντρας να πέσει θύμα βιασμού!!11",θύματα βίας απο γυναίκες,για τα στερεότυπα που υπάρχουν οτι δεν πρεπει να είστε συναισθηματικοί κτλ,να το καταλάβω και θα συμφωνήσω μαζί σου. Αλλα αυτο που λες δεν έχει και τόση σχέση. Το οτι θελουμε να κυκλοφορούμε το βράδυ χωρις να φοβόμαστε δεν θα το ελεγα οτι δείχνει πως είμαστε θιγμένες και κατι ασήμαντο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρυζόγαλο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ρυζόγαλο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
χαχαχα α ρε φίλε σχετικός με το θέμα. Ένα λάθος που βγάζει μάτι είναι ότι πήρες 100 φορές τηλέφωνο και ότι έστειλες και μήνυμα. Δεν είναι τυχαίο φίλε μου, όταν λέμε ότι οι γυναίκες θέλουν και λίγο φτύσιμο. Δε λέω να περιμένεις αναγκαστικά προτού πάρεις, πάρε όποτε θέλεις. Αλλά αν σου αρχίσει τα παιχνίδια να μην ξαναπάρεις, θα πάρει αυτή αν θελήσει. Συμβουλή μου, άσε την... δύσκολα πλέον με αυτή να γίνει παιχνίδι.

Επίσης κορίτσια μου, όταν λέω "φτύσιμο" λάθος ίσως καταλάβατε, κυριολεκτικά το λέω, όχι μεταφορικά. Βέβαια, φτύσιμο πάνω στην πράξη της αγάπης, εκτός αν δε θέλει... που τότε τη βιάζεις. Γιατί όπως είπε και ένας μεγάλος κωμικός(Louis ck) " Never rape someone, unless you have a reason "
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Υπάρχει σεξσμός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top