Σας αρέσουν τα μαθηματικά;

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Σιχαμένα απλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Φίλε μου είσαι λάθος!!Δεν είναι καθόλου ίδια ο απειροαστικός λογισμός με τις συναρτήσεις και τα ολοκληρώματα!Τα ολοκληρώματα υπάγονται στον Ολοκληρωτικό λογισμό και μαζί με συναρτήσεις και απειροαστικό λογισμό και ενα κάρο ακόμα λογισμούς και αξιώματα ανήκουν στην πραγματική ανάλυση!!!(Πληροφοριακά υπάρχει και η μιγαδική ανάλυση)


Το οτι για παράδειγμα για να μελετηθούν τα ολοκληρώματα χρειάζεσαι οπωσδήποτε γνώσεις παραγώγων δηλαδή διαφορικού λογισμού δεν σημαίνει πως ο Ολοκλήρωτικός λογισμος και ο Διαφορικός λογισμός συμπίπτουν!


Οι συναρτήσεις , τα όρια , οι παράγωγοι , τα ολοκληρώματα ο απειροαστικός λογσμός και ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑ αυτά συνδιάζονται μεταξύ τους και δημιουργούν μια λογική αλληλουχία χωρίς να σημαίνει πως ολα αυτά είναι ταυτόσημα μεταξύ τους!!

Στην ουσία οι διάφοροι λογισμοί είναι εργαλεία της (πραγματικής) ανάλυσης. Ο διαφορικός ασχολείται με παραγώγους, ο ολοκληρωτικός με ολοκληρώματα, ο απειροστικός με όρια κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irenegate7

Νεοφερμένος

Η ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
εγω πιστευω παιζει ρολο και ο καθηγητης.... π.χ. φετος ειχα μια τελεια καθηγητρια και μου αρεσαν αρκετα και διαβαζα με ευχαριστηση:no1: ενω τα προηγουμενα χρονια τα μαθηματικα ηταν απο τα χειροτερα μου μαθηματα:(.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Μονο με την Ιωάννα δεν συμφωνώ...ψηλοαηδία:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Μία λέξη θα πω: ΤΕΛΕΙΑ!!!

Παιδιά τα μαθηματικά είναι εύκολα σε αντίθεση με τη γενικότερη πεποίθηση! Αρκεί να έχουμε τις βάσεις και να διαβάζουμε συστηματικά και όχι περιστασιακά!! Πάντως, θέλει και λίγο μυαλό αυτό το μάθημα (με την καλή έννοια!!):no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Ε στο Γυμνάσιο δε θέλει και πολύ μυαλό...(εντός σχολικών πλαισίων, πάντα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Οσο παει και περισσοτερο μου αρεσουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.

Katerina1135446

Νεοφερμένος

Η Katerina1135446 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Φυσικά μ'αρέσει πολύ σε βαζει σε σκέψει και έτσι μετά στην καθηρίνη σου ζωή σου σκέφτεσαι πιο εύκολα αφου θα το έχεις συνηθήσει
-----------------------------------------
κλείνω μάτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staxtoMPouta

Νεοφερμένος

Η Marilyn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ναί τα λατρεύω είναι τα καλύτερα :heart::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

/\/@t@|1@...!!!

Νεοφερμένος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
τρελά!!!!!!!!!! είναι το αγαπημένο μου μάθημα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skullbuster

Νεοφερμένος

Ο Kostas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
ρε παιδιά δη ξέρω τι μου συμβαίνει. Ενώ στο δημοτικό ήμουν ο δεύτερος καλύτερος του σχολειου και ήμουν και στην μαθηματική εταιρία έχω αρχίσει να τα απεχθάνομαι ταμάλα τα τελευταία 2 χρονια. Λέτε να είναι η καθηγητές που είναι λίγο περίεργοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
ρε παιδιά δη ξέρω τι μου συμβαίνει. Ενώ στο δημοτικό ήμουν ο δεύτερος καλύτερος του σχολειου και ήμουν και στην μαθηματική εταιρία έχω αρχίσει να τα απεχθάνομαι ταμάλα τα τελευταία 2 χρονια. Λέτε να είναι η καθηγητές που είναι λίγο περίεργοι?

Μάλλον οι καθηγητές θα είναι.... Πάντως εσύ διαβάζεις συστηματικά ή όχι; Γιατί τώρα τα μαθηματικά δεν είναι απλά θέλουν συστηματικό διάβασμα! Αν δε διαβάζεις, δεν ξέρεις κάτι και σιγά σιγά αποκόπεσαι.....Έτσι είναι!! Πάντως αν ισχύει αυτό, σου προτείνω να αρχίσεις το διάβασμα στα μαθηματικά και να μην το αφήσεις γιατί μετά τα πράγματα θα είναι πολύ πιο πολύπλοκα και δε θα βγάζεις άκρη!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 261 μηνύματα.
εμενα μου αρεσουν τα μαθηματικα , ειναι μαλιστα ενα απο τα αγαπημενα μου μαθηματα!!! :heart::heart::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Αν και είμαι καλός...Έτσι πιστεύω δηλ....Δε μου αρέσουν καθόλου......!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Μαθηματικά:mpam:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mizzkaterinaki

Νεοφερμένος

Η Mizzkaterinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Το καλυτερο μαθημα. Τα λετρευω!!!
Προτιμω την αλγεβρα,την γεωμετρια δεν την πολυσυμπαθω αλλα οκ....ειναι το αγαπημενο μου μαθημα

Μαθηματικα 4 ever!!!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenh94

Νεοφερμένος

Η elenh94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
οσα καταλαβαινω και τ καταφερνω μαρεσοουν αλλα δν εχω το μυαλο που χρειαζεται και ετσ δν ειναι το αγαπημενο μου αλλα οσα καταλαβαινω μαρεσουν αρκεταα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSayian

Νεοφερμένος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Στην ουσία οι διάφοροι λογισμοί είναι εργαλεία της (πραγματικής) ανάλυσης. Ο διαφορικός ασχολείται με παραγώγους, ο ολοκληρωτικός με ολοκληρώματα, ο απειροστικός με όρια κλπ.
Nαι συμφωνώ σ αυτό που λες!Δεν είπα κάτι διαφορετικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Death_Angel

Δραστήριο μέλος

Ο Φουφουτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 685 μηνύματα.
εμενα.....δεν μου αρεσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top