Σας αρέσουν τα μαθηματικά;

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Τα Μαθηματικά πέρα από...τα Σχολικά Πλαίσια :)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Detectiveal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Detectiveal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Υπέροχο! Τα μαθηματικά είναι τόσο όμορφα και μελωδικά που συχνά θυμίζουν μαγικά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Υπέροχο! Τα μαθηματικά είναι τόσο όμορφα και μελωδικά που συχνά θυμίζουν μαγικά :)

Όντως. Δυστυχώς το σχολικό πλαίσιο τα έχει "αποστειρώσει" σε βαθμό που να μην υπάρχει διάθεση από τους μαθητές αλλά και τους καθηγητές. Επίσης, η ίδια η κοινωνία (κατεξοχήν η Ελληνική) πέρα από το σχολείο αγνοεί την διασύνδεσή τους με τη ζωή μας. Δεν χαίρουν προτίμηση ούτε στο μηχανογραφικό αλλά ούτε και ως αναπόσπαστο κομμάτι της ανθρώπινης σκέψης και του παγκόσμιου ανθρώπινου πολιτισμού. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Προσωπικά δεν τα μισώ αλλά ούτε τα λατρεύω. Καλό ως μάθημα αλλά πιθανότατα στο γυμνάσιο λόγω του άθλιου μαθήματος που γινόταν από έναν καθηγητή μας επί 3 χρόνια δεν πήρα τις βάσεις που έπρεπε και αν δεν έκανα φροντιστήριο δεν θα τα καταλάβαινα και πολύ.:/:
Τέλος πάντων είναι από τα ωραία μαθήματα αρκεί να έχεις καλό καθηγητή και να τα κατανοήσεις από την αρχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Προσωπικά δεν τα μισώ αλλά ούτε τα λατρεύω. Καλό ως μάθημα αλλά πιθανότατα στο γυμνάσιο λόγω του άθλιου μαθήματος που γινόταν από έναν καθηγητή μας επί 3 χρόνια δεν πήρα τις βάσεις που έπρεπε και αν δεν έκανα φροντιστήριο δεν θα τα καταλάβαινα και πολύ.:/:
Τέλος πάντων είναι από τα ωραία μαθήματα αρκεί να έχεις καλό καθηγητή και να τα κατανοήσεις από την αρχή.

Ποσο συμφωνω! Στην α γυμνασιου αλλαξα καθηγητη στην μεση της χρονιας και σε πληροφορω οτι εχασα πολλα... Αν δεν ειχα την αδερφη μου θα εχανα την μιση υλη:P ΕΥΤΥΧΩΣ στην β ηρθε παλι ο παλιος μου μαθηματικος που συνεχιζω να εχω μεχρι και σημερα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Θα ήταν νομίζω ένα στοίχημα για την νέα γενιά Μαθηματικών να επαναδομήσουν την μαθηματική παιδεία. Δυστυχώς, το κίνητρο μάθησης επικεντρώνεται στο ΗΜΜΥ vs Ιατρική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelomogolo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelomogolo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Ποτε δεν μου αρεσαν και ποτε δεν μου αρεσουν.Οσο σαδομαζο και αν ειμαι ποτε δεν μου αρεσουν.ΜΑTHS=mental abuse to humans etsi re oneiro :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Ποσο συμφωνω! Στην α γυμνασιου αλλαξα καθηγητη στην μεση της χρονιας και σε πληροφορω οτι εχασα πολλα... Αν δεν ειχα την αδερφη μου θα εχανα την μιση υλη:P ΕΥΤΥΧΩΣ στην β ηρθε παλι ο παλιος μου μαθηματικος που συνεχιζω να εχω μεχρι και σημερα :)

Όχι πως δεν εξηγούσε πολύ καλά ο καθηγητής μου αλλά επικεντρωνόταν στους καλούς και σε όσους έκαναν ιδιαίτερα και άφηνε την μισή τάξη καιιιι που είχε πρόβλημα.
Τέλος πάντων πέρυσι με την καθηγήτρια στα ιδιαίτερα αλλά και στο σχολείο με τον περσινό καθηγητή άρχισα να μαθαίνω σωστά την λογική των μαθηματικών, αλλά μέχρι να καλύψω κενά πήρε μήνες.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NicolasM

Νεοφερμένος

Ο NicolasM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Στο σχολείο δεν μου άρεσαν, και ήταν το μόνο μάθημα στο οποίο δεν έγραψα καλά στις πανελλήνιες. Μάλλον ποτέ δεν τα διάβασα όπως έπρεπε. Όμως τώρα τελευταία που εξερευνώ την φυσική και βλέπω τις εφαρμογές τους, τα έχω εκτιμήσει περισσότερο, και χαίρομαι που θα μου δοθεί η ευκαιρία να τα κατέχω αρκετά καλά μέσω της σχολής μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Όχι πως δεν εξηγούσε πολύ καλά ο καθηγητής μου αλλά επικεντρωνόταν στους καλούς και σε όσους έκαναν ιδιαίτερα και άφηνε την μισή τάξη καιιιι που είχε πρόβλημα.
Τέλος πάντων πέρυσι με την καθηγήτρια στα ιδιαίτερα αλλά και στο σχολείο με τον περσινό καθηγητή άρχισα να μαθαίνω σωστά την λογική των μαθηματικών, αλλά μέχρι να καλύψω κενά πήρε μήνες.:/:

Αχ αυτο που εκανε ο τοτε μαθηματικος σου ειναι οντως πολυ ασχημο και σε καμια περιπτωση σωστο... Ισα ισα αφου εβλεπε οτι καποια παιδια πανε φροντ ή κανουν ιδιαιτερα ή ειναι καλοι επρεπε μεν να ασχολειτε μαζι τους αλλα να εδεινε περισσοτερη προσοχη στους αδυναμους. Το θεμα ειναι οτι τα καταφερες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Όχι! Μας παιδεύουν άδικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolaos p.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Μου αρέσουν τα μαθηματικά, μέχρι ένα σημείο! Αν περάσουν αυτό το όριο, τότε βράσε όρυζα!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Μου αρέσουν τα μαθηματικά, μέχρι ένα σημείο! Αν περάσουν αυτό το όριο, τότε βράσε όρυζα!! :P

Ποιο σημείο;

Tα Μαθηματικά...συναντούν τη Βιολογία: Mathematical & Theoretical Biology

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NicolasM

Νεοφερμένος

Ο NicolasM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Τα μαθηματικά και εγώ είμαστε όπως ακριβώς ο διάολος και το λιβάνι ......... με φοβούνται :P :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Detectiveal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Detectiveal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Πανέμορφο animation! Σκέψου πόσο βαθιά κρύβονται τα μαθηματικά στα φυσικά φαινόμενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Πανέμορφο animation! Σκέψου πόσο βαθιά κρύβονται τα μαθηματικά στα φυσικά φαινόμενα

Ειναι οντως υπεροχο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top