Σας αρέσει η Φυσική;

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,792 μηνύματα.
Ειναι απαισια σκετο :P

στην γεωλογία να δεις φυσική που έχει...(εκτός από χημεία) :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
στην γεωλογία να δεις φυσική που έχει...(εκτός από χημεία) :D :D
Ναι το ξερω :)...ελπιζω να εχει ενδιαφερον αφου θα ειναι σχετικα με τη γεωλογια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,792 μηνύματα.
Ναι το ξερω :)...ελπιζω να εχει ενδιαφερον αφου θα ειναι σχετικα με τη γεωλογια :D

συνήθως η φυσική είναι φυσική...:D στα πρώτα μαθήματα (εξάμηνα)
μετά σε επόμενα εξάμηνα, θα αρχίσουν τα εξειδικευμένα μαθήματα φυσικής π.χ. γεωφυσική...κτλ (πληροφορίες από φίλο μου)

έχε υπόψιν ότι το Πανεπιστήμιο Πατρών σε όλα τα Τμήματα (πλην μαθηματικού και φυσικού) της Σχολής Θετικών Επιστημών δίνει ιδιαίτερη έμφαση σε μαθηματικά, φυσική και προγραμματισμό...


προσωπικά, μου αρέσει η θεωρητική και η υπολογιστική φυσική (χωρίς να τρελαίνομαι κιόλας...μέτρια πράγματα) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
η αγαπη μου μετα τα μαθηματικα, την αστρονομια και τη βιολογια και πριν την χημεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
ειναι απαισια!αλλα την καταλαβαινω!

Το αντίθετο.:P
Όταν την καταλαβαίνω ενθουσιάζομαι και τη λατρεύω. Αν δεν την καταλάβω όμως... Άστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
δεν την μπορώ με τίποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bloody Μaria^^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mαρία ρε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Ε καλο ειναι και προτιμω τα θεωρητικα μαθηματα...
Εχμμ κ λιγο δυσκολουλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
ευκολη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bloody Μaria^^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mαρία ρε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Το αντίθετο.:P
Όταν την καταλαβαίνω ενθουσιάζομαι και τη λατρεύω. Αν δεν την καταλάβω όμως... Άστα.


Στα περισσοτερα μαθηματα συνηθως ετσι:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
συνήθως η φυσική είναι φυσική...:D στα πρώτα μαθήματα (εξάμηνα)
μετά σε επόμενα εξάμηνα, θα αρχίσουν τα εξειδικευμένα μαθήματα φυσικής π.χ. γεωφυσική...κτλ (πληροφορίες από φίλο μου)

έχε υπόψιν ότι το Πανεπιστήμιο Πατρών σε όλα τα Τμήματα (πλην μαθηματικού και φυσικού) της Σχολής Θετικών Επιστημών δίνει ιδιαίτερη έμφαση σε μαθηματικά, φυσική και προγραμματισμό...


προσωπικά, μου αρέσει η θεωρητική και η υπολογιστική φυσική (χωρίς να τρελαίνομαι κιόλας...μέτρια πράγματα) :D
thanx για τις πληροφοριες!
Γεωφυσικη πρπεει να ειναι πολυ μαματη :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PADI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η PADI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Ενδιαφερον μαθημα αλλα δε μπορω ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ να λυσω ασκησεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bloody Μaria^^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mαρία ρε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Μπα.....εξασκηση πιστευω θελει...και γνωση Μαθηματικων:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαππαπινα

Νεοφερμένος

Η Γιαππαπινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
εγω βασικα που λατρευω τα μαθηματικα μολις ειδα οτι η φυσικη σχετιζεται κατα πολυ με τα μαθηματικα την λατρεψα το ιδιο

και μερικοι που λενε οτι δεν την καταλαβαινουν αν προσεχουν μεσα στην ταξη ειναι πολυ ευκολο να την καταλβουν (πιστευω)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tasorf

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Από τα θετικά μαθήματα Μαθηματικά-Φυσική-Χημεία (που κάνω τώρα στην Α'Λυκείου) είναι το μάθημα που συμπαθώ πολύ λίγο....

Μαθηματικά τα αγαπάω!
Χημεία την λατρεύω!

Το παράδοξο είναι ότι στην Φυσική πάντα γράφω καλύτερα από τα άλλα 2.

ΥΓ:Δεν έχω βαθμό κάτω από 95/100 σε αυτά τα 3 τα μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mel999

Δραστήριο μέλος

Η Τζάνα η Μελι(τζά)να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 556 μηνύματα.
Με τέτοιο καθηγητή την λατρεύω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bloody Μaria^^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mαρία ρε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
:PΧεχ μακαρι να μπορουσα να πω κι εγω το ιδιο..
Δεν μου εχει τυχει ποτε νορμαλ φυσικος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Βέβαια θέλει και αντίληψη και κατανόηση των εννοιών ώστε να την αγαπήσει κανείς. Ας πούμε τα κύματα, για μένα είναι λίγο δύσκολο να τα αντιληφθώ, όπως αντιλαμβάνομαι το στερεό, ή τις ταλαντώσεις. Ή όπως με τη θερμοδυναμική πέρισυ. Τα κύματα είναι ο βασικός λόγος που αντιπαθώ τη φυσική φέτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_rouli

Νεοφερμένος

Η maria_rouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
μου αρεσει πολυ οπως και ολα τα θετικα μαθηματα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NaDia0tiNaNai

Νεοφερμένος

Η NaDia0tiNaNai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Μπλιαχ...απο την πρωτη στιγμη δεν μου αρεσε..ειχα μπερδευτει με τα πιο απλα ..βεβαια μπορει να φταιει και η καθηγητρια που εχουμε, μας κοιμιζει κατα καποιον τροπο..! :P
Τωρα εχω αρχισει να τα καταλαβαινω και να μπαινω στο κλιμα,αλλα αυτα που μαθαινω μου φαινονται καπως ανουσια..σε τι θα μου χρησιμευσει εμενα αν ξερω γιατι το τετραδιο δεν βουλιαζει στην γη οταν πεφτει..:confused: Τα θεματα ειναι απλα,αλλα θελουν ορισμους και διαβασμα...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Traveller

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Traveller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Ποτέ δε μου αρεσε εκτός απο την 1η Λυκειου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top