Σας αποσυνδέουν τον Η/Υ εν μέσω εξετάσεων;

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Τώρα που τελείωσαν οι εξετάσεις (και είμαστε όλοι εδώ): Υπάρχει κάποιος που του είχαν αποσυνδέσει οι ...μεγάλες δυνάμεις τον υπολογιστή? Αν θέλει ας μας πει την άποψη του... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Όχι, ποτέ δεν μου το έχουν πάρει. Εξάλλου, λύσεις υπάρχουν.
Αν μου πάρουν το pc, θα παίρνω το netbook (το κρύβω και δεν ξέρουν που είναι ;)) και αν μου κόψουν το internet, έχω και παιχνίδια στον υπολογιστή για να παίζω.. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
Τώρα που τελείωσαν οι εξετάσεις (και είμαστε όλοι εδώ): Υπάρχει κάποιος που του είχαν αποσυνδέσει οι ...μεγάλες δυνάμεις τον υπολογιστή? Αν θέλει ας μας πει την άποψη του... :)


ναι
δεν εχω οθονη...και τωρα πια αυτο συμβαινει για τους πιο ασημαντους λογους οπως το οτι δεν πηγα να πεταξω τα σκουπιδια
αλλα καλα δεν υπαρχει προβλημα...παω νετ καφε η διαβαζω κανα βιβλιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Τώρα που τελείωσαν οι εξετάσεις (και είμαστε όλοι εδώ): Υπάρχει κάποιος που του είχαν αποσυνδέσει οι ...μεγάλες δυνάμεις τον υπολογιστή? Αν θέλει ας μας πει την άποψη του... :)

Ποτέ δεν χρειάστηκε, αν και σκέφτομαι να το δώσω οικειοθελώς από τον Σεπτέμβρη και μετά για να αφοσιωθώ στο διάβασμα. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Όχι, ποτέ δε μου έβαζαν περιοριστικά μέτρα. Να πω την αλήθεια ποτέ δε τους έδωσα αφορμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Εγώ έγραψα σε όλα 20 και είχα και τον υπολογιστή και το ps3 και το κινητό και τα πάντα.Πιστεύω πως δεν είνια η κατάλληλη τακτική να παίρνουνε τον υπολογιστή και τα υπόλοιπα ηλεκτρονικά. Μπορεί μετά τα παιδιά από αντίδραση να μην διαβάζουν. + ότι όποιος είνια πρόθυμος να διαβάσει δεν επιρεάζεται από ηλεκτρονικά κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
Το πσ ειναι σε ουδετερο μερος ....δηλαδη σε μερος που μπορουν ολοι να μπουν οποιαδηποτε στιγμη...προσωπικα εχω βαλει πολυ ψηλα τον στοχο και δεν εχω καμια ορεξη να αποτυχω λογο του πισιου:D !οποτε λεμε οχι στο ιντερνετ και ναι στο διαβασμα !Παρολαυτα,φυσικα και θα εχω προσβαση αλλα πιο λιγες ωρες και με μετρο ..ισα ισα για να παιρνω τις πληροφοριες μου και τελος!Απο εδω και περα το πσ θα λειτουργει σαν ενα βοηθημα για εμενα ..εγω θα χρησημοποιω αυτο και οχι αυτο εμενα ;)


*πολυ αποφασιστικη το εχω δει τωρα τελευταια*
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,092 μηνύματα.
Το πσ ειναι σε ουδετερο μερος ....δηλαδη σε μερος που μπορουν ολοι να μπουν οποιαδηποτε στιγμη...προσωπικα εχω βαλει πολυ ψηλα τον στοχο και δεν εχω καμια ορεξη να αποτυχω λογο του πισιου:D !οποτε λεμε οχι στο ιντερνετ και ναι στο διαβασμα !Παρολαυτα,φυσικα και θα εχω προσβαση αλλα πιο λιγες ωρες και με μετρο ..ισα ισα για να παιρνω τις πληροφοριες μου και τελος!Απο εδω και περα το πσ θα λειτουργει σαν ενα βοηθημα για εμενα ..εγω θα χρησημοποιω αυτο και οχι αυτο εμενα ;)


*πολυ αποφασιστικη το εχω δει τωρα τελευταια*
:hmm:

όχι στο ιντερνετ ναι στο Ischool
:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Δεν τεθηκε ποτε θεμα να μου το παρουν, αν και ημουν 3η Λυκειου.Οργανωσα το χρονο μου ωστε να προλαβαινω να ανοιγω το πισι για 40-50 λεπτα 3-4 φορες τις καθημερινες και αρκετες ωρες τα σ/κ(οταν δεν ειχα διαγωνισμα).Μετα που σταματησα να πηγαινω σχολειο το ανοιγα πιο συχνα οπως και μεσα στις πανελλαδικες γιατι με βοηθουσε να χαλαρωνω.Θεωρω οτι αν καποιος εχει αυτοσυγρκατηση,οργανωθει σωστα και κατανοησει οτι το σημαντικοτερο πραγμα ειναι το διαβασμα στην 3η Λυκειου δεν υπαρχει λογος να του παρουν οι γονεις του τον υπολογιστη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Γενικά πιστεύω ότι δεν είναι ιδιαίτερα ''παιδαγωγικό'' εκ μέρους των γονιών να παίρνουν τον υπολογιστή των παιδιών τους. Μετά το παιδί θα νευριάσει, θα βρει άλλον υπολογιστή, θα πάει σε internet cafe. Αλλά φυσικά ξέρω και παιδιά που ΄χουν πάθει ζημιά (στα μαθήματά τους εννοώ) από αυτό το μαραφέτι. Εγώ γενικά είμαι πολύ πορωμένο, αλλά φέτος στην τρίτη λυκείου, δεν ξέρω γιατί, δε χρησιμοποίησα σχεδόν καθόλου τον υπολογιστή (μάλλον γιατί ήμουν πολύ απασχολημένη στο να κοιμάμαι :) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Κατα την γνωμη μου, ειναι καθαρα θεμα του καθε παιδιου. Aπο την εμπειρια μου, οταν ημουν Β' και Γ' Λυκειου επενεβησαν οι... "μεγαλες δυναμεις" οπως ειπωθηκε και μου πηραν τον υπολογιστη, οποτε δεν μπορω να γνωριζω πως θα ηταν τα πραγματα διαφορετικα. Θα σας πω ομως οτι στην φοιτητικη μου πορεια ημουν 100% ανεξαρτητος, με την εννοια πως οι δικοι μου δεν με ρωτουσαν ποτε αν πηγα να παρακολουθησω, αν εδωσα εξετασεις, τι μαθηματα περασα, κτλ.

Καποια στιγμη διαπιστωσα οτι δεν μπορουσα να διαβασω στο σπιτι, με καμια δυναμη. Ημουν 22 χρονων μαντραχαλος, και ο υπολογιστης κυριολεκτικα με εθιζε. Το χερι μου πηγαινε απο μονο του στο κουμπακι, με καποιον μαγικο, πλην ανεξηγητο τροπο. Ετσι, προτιμουσα στις εξεταστικες να ξυπναω πολυ πρωι, να πηγαινω μεχρι το πανεπιστημιο και να διαβαζω εκει απομονωμενος, απο το να εχω τον πειρασμο διπλα μου. Σας πληροφορω οτι εκεινες οι εξεταστικες ηταν οι πιο αποδοτικες.

Θεωρω οτι ειναι δυσκολο ενα παιδι να συγκεντρωθει στα μαθηματα του, οταν εχει ανοιχτο εναν ολοκληρο κοσμο στην οθονη του, πλεον, με την ευρυτατη διαδοση του ιντερνετ. Ειχαμε και εδω στο ischool την περιπτωση ενος μαθητη, ο οποιος εμπαινε στο φορουμ και καλα για "αποριες", και καλα ελεγε οτι "διαβαζε", και καθε 10 λεπτα εγραφε απαντησεις στα διαφορα θεματα.

Γενικα θα ελεγα πως, αν ημουν γονιος, δεν θα το ρισκαρα. Θα προσπαθουσα να ελαχιστοποιησω τους πειρασμους μεσα στο σπιτι, ετσι ωστε ακομη και αν το παιδι μου ηθελε να διαβασει, να μην το αποσπουν πολλα πραγματα. Αν το παιδι δεν θελει να διαβασει, δεν πα' να το κλειδωσεις και στους τεσσερις τοιχους, δεν προκειται να διαβασει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avenger92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η avenger92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Φετος,στην 3η λυκειου,χρησιμοποιουσα τον υπολογιστη πιο πολυ απο καθε αλλη χρονια.Καθε μερα,επι ωρες ολοκληρες.Ολοι απορουσαν πως καταφερα να εχω αυτες τις επιδοσεις στις πανελληνιες εξετασεις ενω ημουν πολλες ωρες το απογευμα-βραδυ τις καθημερινες μερες στο pc.Ακομα και γω απορουσα.Τελικα μιλησα με εναν καθηγητη μου και βρηκαμε το μυστικο της επιτυχιας αλλα δεν ειναι της παρουσης.Εν ολιγοις,δεν χρειαζεται να σου παρουν οι γονεις σου τον υπολογιστη μπας και διαβασεις με το ζορι.Αν θελεις να πετυχεις στις εξετασεις,θα ιεραρχησεις τις προταιρεοτητες σου και θα καταλαβεις ποσο χρονο πρεπει να αφιερωσεις στο διαβασμα και ποσο στον υπολογιστη.Αλλος για να διαβασει σωστα και οργανωμενα μπορει να χρειαζεται ολη τη μερα οποτε αναποφευκτα πρεπει να βαλει λουκετο στο pc και αλλος μπορει να διαβαζει 3 ωρες και να ειναι οκ.Μαθε τις ικανοτητες σου και τα ορια τους και τροποποιησε τον χρονο σου αναλογως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Το πσ ειναι σε ουδετερο μερος ....δηλαδη σε μερος που μπορουν ολοι να μπουν οποιαδηποτε στιγμη...προσωπικα εχω βαλει πολυ ψηλα τον στοχο και δεν εχω καμια ορεξη να αποτυχω λογο του πισιου:D !οποτε λεμε οχι στο ιντερνετ και ναι στο διαβασμα !Παρολαυτα,φυσικα και θα εχω προσβαση αλλα πιο λιγες ωρες και με μετρο ..ισα ισα για να παιρνω τις πληροφοριες μου και τελος!Απο εδω και περα το πσ θα λειτουργει σαν ενα βοηθημα για εμενα ..εγω θα χρησημοποιω αυτο και οχι αυτο εμενα ;)


*πολυ αποφασιστικη το εχω δει τωρα τελευταια*
:hmm:
Μαίρη τι θα κάνουμε από φέτος? :lol: Eύγε κοριτσάρα μου! Στο θέμα μας:P.

Ποτέ δεν μου έχουν πάρει το λάπιτόπι για να διαβάσω. Μπορώ (ακόμη) να κρατάω ισορροπίες:D. Άμα έχω διάβασμα δεν πρόκειται να χάσω πολύ χρόνο στο πισί. Ειδικά φέτος που θα έχω και φροντιστήρια θα το αποχωριστώ.

Έχω γνωστό που οι γονείς του είχαν πάρει την οθόνη του πισιού όταν έδινε εξετάσεις για να περάσει στη Γ' Λυκείου. Εκείνος λέει πως τον βοήθησε γιατί θα είχε μείνει κολλημένος σε μια οθόνη παίζοντας και από διάβασμα ούτε λόγος. ΑΝ ποτέ φτάσω σε τέτοιο σημείο πιστεύω να έχω τη δύναμη να σταματήσω μόνη μου και να μην ανακατευτούν οι γονείς μου. Παίζει ρόλο και το πόσο αποφασιστικός και επιρρεπής είναι ο άλλος.
Μαίρη ενωμένες θα νικήσουμε:redface:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DoKi

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Παύλος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Για ποιό λόγο να το κάνεις αυτό?
Δεν έχεις δηλαδή εσύ συναίσθηση του πότε πρέπει να σηκωθέις από τον υπολογιστή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

element skate

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 950 μηνύματα.
Το πσ ειναι σε ουδετερο μερος ....δηλαδη σε μερος που μπορουν ολοι να μπουν οποιαδηποτε στιγμη...προσωπικα εχω βαλει πολυ ψηλα τον στοχο και δεν εχω καμια ορεξη να αποτυχω λογο του πισιου:D !οποτε λεμε οχι στο ιντερνετ και ναι στο διαβασμα !Παρολαυτα,φυσικα και θα εχω προσβαση αλλα πιο λιγες ωρες και με μετρο ..ισα ισα για να παιρνω τις πληροφοριες μου και τελος!Απο εδω και περα το πσ θα λειτουργει σαν ενα βοηθημα για εμενα ..εγω θα χρησημοποιω αυτο και οχι αυτο εμενα ;)


*πολυ αποφασιστικη το εχω δει τωρα τελευταια*
:hmm:

σας παρακαλω μην μπαινεται στον χρηστη του νιονιου γιατι αυτος που το εγραψε αυτο δεν ειναι ο νιονιος:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
σας παρακαλω μην μπαινεται στον χρηστη του νιονιου γιατι αυτος που το εγραψε αυτο δεν ειναι ο νιονιος:/:
:rofl::rofl::rofl::rofl:
συμφωνω......παρατηρω την μαιρη τελευταια να μιλα σοβαρα και αρχίζω και ανησυχώ!
μαιρη εχεις αρχίσει και χαλάς! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
χαχαχχαχα σκαστε ρε εγω καταβαθος ειμαι ενα πολυ ισορροπημενο ατομο !
στα διαλα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Παιδιά, αν κάποιος δεν θέλει να διαβάσει, και σ' ένα άδειο δωμάτιο 1χ1 να τον βάλεις μόνο με το βιβλίο δεν θα διαβάσει. Και το βιβλίο να κοιτάει και να νομίζεις ότι διαβάζει, πάλι δεν θα διαβάζει, ποιός ξέρει που θα ταξιδεύει με το μυαλό του...

Το θέμα είναι να καταφέρει ο γονιός να περάσει την νοοτροπία του διαβάσματος στο παιδί. Τώρα το πώς θα το κάνει αυτό, είναι διαφορετικό για κάθε παιδί..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
χαχαχχαχα σκαστε ρε εγω καταβαθος ειμαι ενα πολυ ισορροπημενο ατομο !
στα διαλα :P
:confused: :worry: :rolleyes: :hehe: :|

Παιδιά, αν κάποιος δεν θέλει να διαβάσει, και σ' ένα άδειο δωμάτιο 1χ1 να τον βάλεις μόνο με το βιβλίο δεν θα διαβάσει. Και το βιβλίο να κοιτάει και να νομίζεις ότι διαβάζει, πάλι δεν θα διαβάζει, ποιός ξέρει που θα ταξιδεύει με το μυαλό του...

Το θέμα είναι να καταφέρει ο γονιός να περάσει την νοοτροπία του διαβάσματος στο παιδί. Τώρα το πώς θα το κάνει αυτό, είναι διαφορετικό για κάθε παιδί..
εχεις απόλυτο δίκιο..εκατομυρια φορες κάθομαι με ένα βιβλίο και μπορεί να περάσουν και 3 ώρες και να έχω διαβάσει μόνο μια παράγραφος... :worry: άμα δεν θέλεις να διαβάσεις ο κόσμος να γυρίσει ανάποδα δεν θα διαβάσεις......:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnnie2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι εάν θέλεις να διαβάσεις θα διαβάσεις με PC και χωρίς αυτό!Εμένα μου έχουν εμπιστοσύνη και γενικά μπορώ να πειθαρχηθώ σε αυτό το θέμα οπότε δεν αντιμετωπίζω τέτοιου είδους προβλήματα με τους γονείς μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top