Σίνδος ή κέντρο;

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Συγχαρητήρια και πάλι λοιπόν...
Καταργήθηκε κιόλας το Β εξάμηνο;
Άκουγα ότι θα γίνει κάποια στιγμή αλλά δεν περίμενα τόσο σύντομα.

Καλά άμα δεν είσαι του συνέχεια έξω θα είσαι μια χαρά ΣΊνδο θα την παλέψεις μην μασάς.
Όσο για την παρέα μην αγχώνεσαι για τίποτα...όλα θα γίνουν μόνα τους.

Προσωπικά εγώ θα την πάλευα και μακριά από το κέντρο μιας και δεν είμαι συνέχεια του έξω αλλά και με το άρωμα που προανέφερα αλλά προέκυψαν άλλοι λόγοι και έμεινα κέντρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki_7

Νεοφερμένος

Η Maraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
δεν ειμαι απο Θεσσαλονικη ουτε σπουδαζω εκει αλλα ξερω την Σινδο ..Λοιπον οι συγκοινωνιες ειναι παρα πολυ καλες με τα λεοφωρεια και δεν θα εχεις προβλημα οπου και να μενεις οποτε εσυ κοιτα να δεις που θα βρεις ενα ωραιο σπιτι και κατσε εκει ειτε κεντρο ειτε Σινδο ...!! Αργοτερα βλεπεις και πραττεις αναλογα αν σαρεσει καθεσαι αλλιως φευγεις και εγω παντως διαλεξα να βρω τωρα που πηγα Χανια σπιτι εκει που ειναι η σχολη μ η ελπιζω να ναι )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Φίλε μου επειδή είδα πως αναφέρεσαι παραπάνω στις τιμές των στούντιο στην Σίνδο και πως κυμαίνονται στα 300 ευρώ να ξέρεις ότι βρίσκεις κέντρο διαμερίσματα ή στούντιο με 250-300 ευρώ και μάλιστα καινούρια.(25-35τμ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dim92

Νεοφερμένος

Ο dim92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Σαφέστατα και το γνωριζω...Το ΄θέμα ειναι οτι το 99% απο αυτά ειναι πιασμένα και μονο απο στομα σε στομα πάνε (φοιτητές).
Σε οτι ψακτική έκανα κάτω απο 380 δε βρηκα τιποτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Πού και πώς έψαξες αν επιτρέπεται;
Επικοινώνησες με κάποιο μεσιτικό γραφείο,έψαξες εσύ ο ίδιος πολυκατοικία πολυκατοικία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dim92

Νεοφερμένος

Ο dim92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ανέβηκα μια φορά και είδα.Οχι δε πηγα πολυκατοικία-πολυκατοικία.Μέσω αγγελιών και γνωστών που ήξεραν ότι νοικιάζονται σπίτια.
Πρόσεξε...σπίτια βρισκεις φθηνά...Τα κοινοχρηστα κτλ κτλ ειναι το θέμα μετά...Απλά εγω ψαχνω για αρχη επιπλωμένο τύπου στουντιο ωστε να περιλαμβάνει τα πάντα μέσα.
Αλλωστε (εσυ θα ξέρεις και καλυτερα), η εποχή αυτή δεν ειναι και η καλυτερη για ευρεση σπιτιου.Οπως μου ειπαν οι περισσότεροι απο Ιανουάριο θα μπορω να βρω με την ησυχία μου κάτι καλυτερο...
Θα ανέβω μόλις βγουν οι βάσεις ωστε να ξέρω και σε τι 6μηνο πέρασα(γιατι ακομα δε το έχουν επισημοποιήσει απ το Υπουργείο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Μπες στο www.spitimou.gr και ψάξε.
Έχει 40 σελίδες με ενοικιαζόμενα στην Θεσσαλονίκη για όλα τα γούστα.
Με μια πρόχειρη αναζήτηση που έκανα για σπίτια μέχρι 300 ευρώ και 35τμ μου έβγαλε 40 σελίδες πράμα όπως προείπα.

Εάν τελικά αποφασίσεις πως θες να μείνεις κέντρο,μπες στην ιστοσελίδα που σου είπα και στάμπαρε 2-5-10 σπίτια που να σου αρέσουν.
Γράψε για το καθένα ποιο μεσιτικό γραφείο είναι υπεύθυνο και πάνε δες από κοντά ένα ένα τα σπίτια που σου άρεσαν.
Εφόσον τα γυρίσεις όλα αποφασίζεις..

Ο τρόπος που σου λέω είναι ο πιο ξεκούραστος και πιο γρήγορος για να βρεις σπίτι και αυτό γιατί δεν ψάχνεις σπίτι σπίτι για ενοικιαστήρια,ούτε μεσιτικό μεσιτικό αλλά ούτε ρωτάς 1000 άτομα αν άκουσαν,γνωρίζουν,ξέρουν για κάποιο σπίτι που ενοικιάζεται.

Εγώ προσωπικά έτσι βρήκα σπίτι.
Μπήκα τα είδα μέσω νετ,έπειτα τα είδα από κοντά,αποφάσισα,τελείωσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erinys

Νεοφερμένος

Η erinys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Και έφτασε η ώρα να σπουδάσουμε.Και περάσαμε εκει που θέλαμε.Θεσσαλονίκη ονειρευομουν πάντα (καταγωγή γαρ), στο ΤΕΙ που ηθελα μπαίνω.

Αλλά....το θέμα της διαμονής ειναι μεγάλο.

Η Σινδος προσφέρει άμεση προσβαση στα ΤΕΙ χωρις ταλαιπωρία, παμφθηνα νοίκια σε studios που έχουν τα πάντα μέσα και συγκοινωνία μέχρι τις 10 το βράδυ για κέντρο....Απο κει και πέρα ομως???Οι συμφητητές σου θα κανονιζουν για να βρεθουν για καφέ πλατεία Αριστοτέλους στις 11 το βράδυ και εσυ θα σκέφτεσαι τα λεφτά για το ταξι???

Το κέντρο μπορεί να έχει ακριβά νοίκια και τεράστια δυσκολία στο να βρεις σπιτι ή studio (που να μπορεις να μεινεις άνετα), να ταλαιπωρείσαι με τις συγκοινωνίες για να φτάσεις στα ΤΕΙ αλλά είσαι διπλα σε ολα...Μπαράκια, ζωη κτλ κτλ....(ακομα και δουλειά κάποια στιγμη ψάχνοντας (να βοηθησουμε τους γονεις στο νοίκι) θα βρεις)

Ειμαι σε τεράστιο δίλημμα....Θα ήθελα τη γνώμη σας...


Γειαα!

Δεν εχω ιδεα απο αποστασεις στη Θεσσαλονικη κλπ..

Απλα Θα σου πω πως ημουν σε αντιστοιχη φαση με σενα αλλα για Χανια. Το πολυτεχνειο δεν ειναι στο κεντρο. Κ επρεπε να αποφασισω αν θα ενοικιασω σπιτι κοντα στο πολυτεχνειο ή κοντα στο κεντρο.

Κατεληξα στο δευτερο. Προτιμω να εχω συγκοινωνια για τη σχολη, παρα να ειμαι αποκομμενη , να φορτωνομαι σε αλλους, να σκεφτομαι να βγω βραδυ/πρωι κλπ.
Ετσι βρηκα σπιτι κοντα στο κεντρο. και ειναι περιπου ενα τεταρτο-20 λεπτα η σχολη απο εκει, με λεωφορειο.

Προσωπικη μου αποψη, ειναι το πιο βολικο αυτο.

*Ξαναλεω οτι δεν ξερω τις αποστασεις στη Θεσσαλονικη κ ποσο μακρια ειναι το ΤΕΙ απ'το κεντρο.

Κ οκ, σιγουρα παμε για να σπουδασουμε κ οχι για διακοπες,
αλλα σκεψου πως θα ζουμε κανονικα 4-5 χρονια...

Στη χειροτερη, επιλεγεις, κ αν δεν σε βολεψει, βρισκεις αλλο σπιτι μετα...

Φιλικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki_7

Νεοφερμένος

Η Maraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
erinys Εγω θα μεινω Κουνουπιδιαννα ... και δεν ξερω σ αυτο το αποφασισαν πιο πολυ οι γονεις μου παρα εγω ...εγω ημουν καθετη κ ηθελα να παω κεντρο ... Συγκοινωνιες εχει τακτικα ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erinys

Νεοφερμένος

Η erinys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
erinys Εγω θα μεινω Κουνουπιδιαννα ... και δεν ξερω σ αυτο το αποφασισαν πιο πολυ οι γονεις μου παρα εγω ...εγω ημουν καθετη κ ηθελα να παω κεντρο ... Συγκοινωνιες εχει τακτικα ??


Συναδελφεεεεεεεε!!!!!:D:D
Κ εγω παραγωγης κ διοικησης περασααααα:D:D

Ναι, ε? Κοιτα δεν ξερω ποσο συχνα εχει λεωφορειο, αλλα λογικα...θα πρεπει να εχει αρκετα συχνα.. θαρρω:P

Το πολυ-πολυ πας Κουνουπιδιανα κ αν ειναι αλλαζεις..μετα

Φετος περασες?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικοςς

Νεοφερμένος

Ο Νικοςς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδια εγω περασα ΑΤΕΙ πληροφορικης :D και με ενδιαφερει πολυ το θεμα της διαμονης.
2 ερωτησεις: Ποση ωρα χρειαζεται περιπου, για να πας απο το κεντρο στην σινδο με συγκοινωνια?
Ειναι καλη ιδεα να φερω το μηχανακι μου, η θα σκοτωθω εκει στις εθνικες? :P Ειμαι νησιωτης βλεπετε (μυτιληνη) και δεν εχουμε τετοια προβληματα εδω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
Συμφωνώ κ εγώ για Σίνδο! τουλάχιστον τον πρώτο χρόνο! και μετά αν δεις/δείτε ότι δεν σας αρέσει αλλάζετε....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dim92

Νεοφερμένος

Ο dim92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Καταρχην ευχαριστω ολα τα παιδιά που απάντησαν....Πηγα μερικές μέρες στη Θεσσαλονίκη, πριν βγουν οι βάσεις, τα ειδα μόνος μου και τελικά νοικιασα στο κέντρο....Θα δείξει αν θα το μετανιωσω ή οχι.Τα έβαλα κάτω υπερ και κατά:)


Παιδια εγω περασα ΑΤΕΙ πληροφορικης :D και με ενδιαφερει πολυ το θεμα της διαμονης.
2 ερωτησεις: Ποση ωρα χρειαζεται περιπου, για να πας απο το κεντρο στην σινδο με συγκοινωνια?
Ειναι καλη ιδεα να φερω το μηχανακι μου, η θα σκοτωθω εκει στις εθνικες? :P Ειμαι νησιωτης βλεπετε (μυτιληνη) και δεν εχουμε τετοια προβληματα εδω.
Φιλε μου καλησπέρα...
Αναλογα το σημείο που μένεις.Ας πουμε εγω μένω στο διοικητήριο.Απο εκεινο το σημείο της Εγνατία μέχρι τον κεντρικο σταθμό λεωφορειων (και τραίνων) που φευγει και το λεωφωρειο για το ΤΕΙ, ειναι 5-10 λεπτά (10 με κινηση).
Απο κει και πέρα το λεωφορειο μέχρι τη Σινδο κάνει 15-20 λεπτά...Να υποθέσω οτι το χειμωνα με κινηση θα κάνει 30 λεπτά????
Αυτά...Φευγει ομως ανα 5 λεπτά...(το 52 αν θυμαμαι καλά)
Για μηχανάκι αν δεν έχεις μάθει να οδηγησεις σε πολη δε στο προτείνω...τουλάχιστον για αρχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Το πόσο θα κάνεις να φτάσεις στο ΤΕΙ εξαρτάται από πολλά πράματα όπως σε ποια περιοχή μένεις,τι κίνηση θα έχει,κάθε πότε περναει το λεοφωρείο για τον ΟΣΕ από την περιοχή σου κλπ.
ΜΗΝ φέρεις μηχανάκι στην Θεσσαλονίκη γιατί οι γονείς σου θα σε κλαίνε πρωτού το καταλάβουνε.
Το παραπάνω που σου λέω βάλτο καλά στο μυαλό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki_7

Νεοφερμένος

Η Maraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Συναδελφεεεεεεεε!!!!!:D:D
Κ εγω παραγωγης κ διοικησης περασααααα:D:D

Ναι, ε? Κοιτα δεν ξερω ποσο συχνα εχει λεωφορειο, αλλα λογικα...θα πρεπει να εχει αρκετα συχνα.. θαρρω:P

Το πολυ-πολυ πας Κουνουπιδιανα κ αν ειναι αλλαζεις..μετα

Φετος περασες?????
Ναιιιιιιιιιιιιι !!! Ασε κ ηταν κ η πρωτη μ επιλογη κ καταχαρηκα χθες!! Σημερα ημουν Χανια και εψαχνα για επιπλα κ ειμαι πολυ χαρουμενη γτ βρηκα σχεδον τ παντα εκτος απο κρεβατι :PΘα σ στειλω μηνυμα με το μσν μ αν εχεις κ θες ν μιλησουμε:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΒΙΛΙΣ-21-

Νεοφερμένος

Ο ΒΙΛΙΣ-21- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
γεια σας και απο μενα παιδια και εγω για τις εστιες στιν σινδο παο......αμμα δεν με παρουν ομως θα τους τεντωσο!!!!!!!εμποριας και διαφιμησης περασα.....κανεις αλλος???????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Αμα δεν σε παρουν το χερι σου θα τεντωσεις για να σκασεις λεφτα στο σπιτι που θα νοικιασεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simosgl3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Σαν μόνιμος κάτοικος Σινδου έχω να πω πως το να μένεις εδώ και όχι στην Θεσσαλονίκη έχει σαν προτέρημα να είσαι κοντά στην σχολή σου και να μην χάνεις εύκολα μαθήματα ακόμη η νυχτερινή ζωή της βελτιώνεται λόγω την αύξηση των φοιτητών που μένουν στην εδω!Οσο για τιμές και δωμάτια συμφέρουν κατά πολύ σε σχέση με θεσσαλονικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εντροπία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η terry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
πέρασα διατροφής και διαιτολογίας και δεν σκέφτηκα καν να νοικιάσω στη Σίνδο. Νοίκιασα στον Εύοσμο και θέλω σχεδόν 30 λεπτά για να πάω στα τει με λεςφορείο και με αυτοκίνητο 10 λεπτά πάνω κάτω.. δε νομίζω ότι δεν είναι καλή επιλογή αν περάσει κανείς στα ΤΕΙ και αν θέλει να βγαίνει και κέντρο με το 21 είναι μόλις 20 λεπτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top