ΣΤΥΑ

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Δεν μπορει κανενα ξυριστικο κανενα γυαλιστικο,κανενα εσωρουχο τιποτααα?ουτε κινητο?
-----------------------------------------

ξυριστικά δίνουν εκεί. για εσώρουχα το σκεφτόμουν αλλά φαντάζομαι θα μας δώσουν αρκετά... όσο για κινητό, θα φέρω μία ασπρόμαυρη παντόφλα μαζί με φορτιστή αλλά κατά 99% θα μας το πάρουν και θα το δούμε στο τέλος της βασικής. Θα φέρω και πορτοφόλι με λίγα χρήματα (ψιλά κυρίως) μπας και πάρουμε τίποτα από την καντίνα.
-----------------------------------------
Α ρε φιλε σε ζηλευω. Θελω τρελα αυτη τη σχολη. Φετος δινω... Any advice?

Να μην έχεις άγχος πρώτα απόλα. Με σωστή προετοιμασία θα τα καταφέρεις. Δώσε βάρος σε μαθηματικά και φυσική αλλά μην παραμελήσεις ΑΕΠΠ και ΑΟΔΕ ώστε να μη χάσεις μόρια από αυτά. :no1: Ένας καλός βαθμός στην έκθεση θα σε βοηθήσει αρκετά αλλά αυτός εξαρτάται και από τον βαθμολογητή. Σαν μάθημα επιλογής διάλεξε αυτό που πιστεύεις ότι θα γράψεις καλύτερα χωρίς να χρειάζεσαι άπειρες ώρες να το μάθεις. Άντε και του χρόνου σε περιμένω:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zodiac1

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
ξυριστικά δίνουν εκεί. για εσώρουχα το σκεφτόμουν αλλά φαντάζομαι θα μας δώσουν αρκετά... όσο για κινητό, θα φέρω μία ασπρόμαυρη παντόφλα μαζί με φορτιστή αλλά κατά 99% θα μας το πάρουν και θα το δούμε στο τέλος της βασικής. Θα φέρω και πορτοφόλι με λίγα χρήματα (ψιλά κυρίως) μπας και πάρουμε τίποτα από την καντίνα.
-----------------------------------------


Να μην έχεις άγχος πρώτα απόλα. Με σωστή προετοιμασία θα τα καταφέρεις. Δώσε βάρος σε μαθηματικά και φυσική αλλά μην παραμελήσεις ΑΕΠΠ και ΑΟΔΕ ώστε να μη χάσεις μόρια από αυτά. :no1: Ένας καλός βαθμός στην έκθεση θα σε βοηθήσει αρκετά αλλά αυτός εξαρτάται και από τον βαθμολογητή. Σαν μάθημα επιλογής διάλεξε αυτό που πιστεύεις ότι θα γράψεις καλύτερα χωρίς να χρειάζεσαι άπειρες ώρες να το μάθεις. Άντε και του χρόνου σε περιμένω:no1:
σε ευχαριστω αντε να ξεκινησω την αλλη τεταρτη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VOLVO_XC90

Νεοφερμένος

Ο VOLVO_XC90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Αναφέρεις αυτό το "πακέτο" λες και είναι ουράνιο δώρο το οποίο μόνο οι "εκλεκτοί" διαθέτουν. Με αυτόν τον τρόπο υποδηλώνεις εμμέσως τις νοοτροπίες που ο στρατός ύπουλα περνά στους "υπαλλήλους" του.


Επειδή έχω και εγώ αυτό το βιβλίο, το "πακέτο" αυτό δεν είναι ουράνιο δώρο φίλε μου. Κάποια χαρακτηριστικά τα διαθέτεις πριν μπεις στη σχολή, αλλά τα περισσότερα σου τα καλλιεργεί ο Στρατός, διότι τα χρειάζεται. Απλά υπάρχουν και κάποιοι οι οποίοι δε μπορούν ούτε να τα αποκτήσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelvasil92

Νεοφερμένος

Ο angelvasil92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
ξυριστικά δίνουν εκεί. για εσώρουχα το σκεφτόμουν αλλά φαντάζομαι θα μας δώσουν αρκετά... όσο για κινητό, θα φέρω μία ασπρόμαυρη παντόφλα μαζί με φορτιστή αλλά κατά 99% θα μας το πάρουν και θα το δούμε στο τέλος της βασικής. Θα φέρω και πορτοφόλι με λίγα χρήματα (ψιλά κυρίως) μπας και πάρουμε τίποτα από την καντίνα.
-----------------------------------------


Να μην έχεις άγχος πρώτα απόλα. Με σωστή προετοιμασία θα τα καταφέρεις. Δώσε βάρος σε μαθηματικά και φυσική αλλά μην παραμελήσεις ΑΕΠΠ και ΑΟΔΕ ώστε να μη χάσεις μόρια από αυτά. :no1: Ένας καλός βαθμός στην έκθεση θα σε βοηθήσει αρκετά αλλά αυτός εξαρτάται και από τον βαθμολογητή. Σαν μάθημα επιλογής διάλεξε αυτό που πιστεύεις ότι θα γράψεις καλύτερα χωρίς να χρειάζεσαι άπειρες ώρες να το μάθεις. Άντε και του χρόνου σε περιμένω:no1:
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Πάντως πιστεύω πως έχω κάνει καλή αρχή, ελπίζω να μην κάνω καμιά ''κοιλιά'' μεσα στη χρονιά. Θα σε δω του χρόνου στη σχολή ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Μηπως γνωριζεις για καμια αλλη ειδηκοτητα???

Δυστυχώς όχι....

-------------------------
Αποκλείεται να μην χρειάζεται να πάρεις μαζί σου κάτι...ρούχα για τις εξόδους μετά την βασική, προσωπικά αντικείμενα γενικός. Αποκλείεται να σου δίνουν και τα εσώρουχα...:!::s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soul of Sin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soul of Sin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Αποκλείεται να σου δίνουν και τα εσώρουχα...:!::s
Kαι ομως...Σου τα δινουν σχεδον ολα.Ακομη και εσωρουχα.Ουτως η αλλως μπορεις να αγορασεις αυτα τα ειδη απο το ΚΨΜ.Και πολιτικα ρουχα δεν ειναι αναγκαια μιας και μπαινεις και βγαινεις με τη στολη.Εσυ παιρνεις μαζι σου τα ειδη καθαριοτητας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Kαι ομως...Σου τα δινουν σχεδον ολα.Ακομη και εσωρουχα.Ουτως η αλλως μπορεις να αγορασεις αυτα τα ειδη απο το ΚΨΜ.Και πολιτικα ρουχα δεν ειναι αναγκαια μιας και μπαινεις και βγαινεις με τη στολη.Εσυ παιρνεις μαζι σου τα ειδη καθαριοτητας

όχι βρε , στις εξόδους σου πρέπει να έχεις πολιτικά. Εαν πας στα μπουζούκια κανένα Σάββατο μετά την βασική που θα έχεις ξεψαρώσει, με τη στολή θα πας...?:P

Ετοιμαστείτε να φορέσετε κάτι βράκες άσπρες, μέχρι τα γόνατα...:P για τις κοπελιές...ας μην το συζητήσω καλύτερα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PzH-2000GR

Νεοφερμένος

Ο PzH-2000GR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Λοιπόν, για να ξεκαθαρίσουμε μερικά πράγματα. Στη σχολή θα σας τα δώσουν ΟΛΑ. Τουλάχιστον στη ΣΣΕ που ξέρω, θα μας τα δώσουν. Το θέμα είναι ότι μερικά πράγματα χρειάζεται να τα φέρετε εσείς, είτε επειδή θέλετε κάποια συγκεκριμένη μάρκα είτε επειδή δεν παρκούν.

Συστείνω σε όλους να πάρουν μαζί τους τα ξυριστικά, 3-4 σετ φανέλες (λευκές με τιράντα), και 2-3 ζευγάρια στρατιωτικές κάλτσες, επειδή αν και σας προμηθεύουν, εντούτοις καλό θα ήταν να έχετε μαζί σας κάτι παραπάνω για να μην πλένετε τόσο συχνά.

Αρκετές πληροφορίες μπορείτε να μάθετε και από την παρακάτω ιστοσελίδα, όπου θα σας λύσουν ό,τι απορία έχετε:

https://www.ellinikos-stratos.com/forum/forum_topics.asp?FID=28

Μπορείτε να διατυπώσετε απορίες και χωρίς να είστε μέλη. Η γνώση είναι δύναμοι κύριοι και όσα περισσότερα γνωρίζετε για τη σχολή σας, τόσο λιγότερο θα εκπλαγείτε.
-----------------------------------------
Α, και εσώρουχα δίνουν, τουλάχιστον στη ΣΣΕ. Το λέω επειδή ειπώθηκε παραπάνω.
-----------------------------------------
όχι βρε , στις εξόδους σου πρέπει να έχεις πολιτικά. Εαν πας στα μπουζούκια κανένα Σάββατο μετά την βασική που θα έχεις ξεψαρώσει, με τη στολή θα πας...?:P

Ετοιμαστείτε να φορέσετε κάτι βράκες άσπρες, μέχρι τα γόνατα...:P για τις κοπελιές...ας μην το συζητήσω καλύτερα....

Στις εξόδους δε νομίζω να έχουν πολιτικά. Με τη στολή εξόδου εξέρχεσαι από την πύλη των Στρατιωτικών Σχολών.
-----------------------------------------
Τα πολιτικά με τα οποία θα μπείτε, θα τα παραδώσετε στο πρόσωπο που θα έρθει να σας δει στο 1ο επισκεπτήριο, δε θα τα χρειάζεστε πλέον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Πολύ κατατοπιστικό το φόρουμ. Είναι βέβαια σαν να παίζουν στον εκατομμυριούχο με τον τρόπο που ρωτάνε και απαντάνε...:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
οι ευελπίδες αύριο μπαίνουν?

λοιπών παιδιά, καλή υπομονή και καλή σταδιοδρομία σε όλους.
στην αρχή είναι όντος πολύ δύσκολα και πέφτει πολύ καψώνι, αλλα μήν μασάτε και γράψτε τους κανονικά. ότι και να λένε όσο και να φωνάζουν θα είναι για να σας τρομοκρατήσουν.
γράψτε την δοιηκούσα στα τέτοια σας.

επείσης πρίν πάτε καλό είναι να μάθεται απο τώρα την ιεραρχία στο σώμα που θα μπείτε
ξεκινόντας απο τον πρόεδρο της δημοκρατίας, προθηπουργό, υπουργό άμυνας, υφηπουργούς, καταλήγοντας μέχρι και τον δοιηκητή σχολής.
τα ζητάνε αυτά και άν τα ξέρεται απο πρίν θα έχετε ένα πλεονέκτημα απέναντυ στους άλλους άσσους.

όπως επείσης και τις προσευχές.


Απογευματινή Προσευχή στρατού ξηράς


Δέσποτα Παντοκράτωρ, ο καταξιώσας ημάς διελθείν το μήκος της ημέρας ταύτης,
πρόσδεξαι τας εσπερινάς ημών δεήσεις και κατάπεμψον το πλήθος του ελέους Σου επί πάντας ημάς τους δεομένους Σου.
Τοίχισον ημάς τοις Αγίοις Αγγέλοις Σου, περιχαράκωσων ημάς τη αληθεία Σου,
φρούρησον ημάς τη δυνάμει Σου, φύλαξον υπό την σκέπην Σου τον Στρατόν και άπαν το Ελληνικόν Έθνος,
παράσχου δε ημίν και την επερχομένην νύκτα ειρηνικήν και αναμάρτητον, και πάσας τας ημέρας της ζωής ημών.
Πρεσβείαις της Υπεραγίας ημών Θεοτόκου, και πάντων των Αγίων, Αμήν.


Προσευχή Αεροπορίας (Σχολή Ικάρων)

Θεέ και Κύριε των δυνάμεων και πάσης Κτίσεως δημιουργέ,
Συ ο οποίος εξέχεας προς αναπνοάς τον αέρα
και τούτου την δύναμιν υπό το κράτος του ανθρώπου υπέταξας,
ευδοκήσον όπως ούτος ούριος γένηται εις τα ελληνικά πτερά,
ίνα δι' αυτών μεταφέρηται ανά τον κόσμον άπαντα
η ιδική Σου αγάπη και ειρήνη. Αμήν.


Προσευχή Αεροπορίας (ΣΤΥΑ, ΣΥΔ, ΣΙΡ)

Θεέ και Κύριε των δυνάμεων και πάσης Κτίσεως δημιουργέ,
Συ ο οποίος εξέχεας προς αναπνοάς τον αέρα
και τούτου την δύναμιν υπό το κράτος του ανθρώπου υπέταξας,
ευδοκήσον όπως ούτος ούριος πάντοτε γένηται και ευνοϊκός διά τα ελληνικά πτερά,
ίνα δι' αυτών μεταφέρηται ανά τον κόσμον Σου άπαντα
η δική Σου αγάπη και ειρήνη. Αμήν.



εγώ πέρσυ ήμουν στην σμύ, αλλα στην πορεία μετάνειωσα την επιλογή μου. και έτσι αποφάσισα να ξαναδώσω και να μπώ αστυνομία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
zodiac όπως είπαν και τα παιδιά παραπάνω κάτι θα χρειαστεί να φέρουμε (σήμερα το μαθα και γω). Οπότε θα φέρω ένα σακβουαγιάζ με εσώρουχα-κάλτσες-φανέλες και ίσως ξυριστικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zodiac1

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
zodiac όπως είπαν και τα παιδιά παραπάνω κάτι θα χρειαστεί να φέρουμε (σήμερα το μαθα και γω). Οπότε θα φέρω ένα σακβουαγιάζ με εσώρουχα-κάλτσες-φανέλες και ίσως ξυριστικά.
Ναι ρε ενταξει...και εγω μαλλον αυτα θα παρω...ΑΑ ακουσα κατι για να παρουμε και φακο γιατι το βραδυ κλεινουν απο νωρις τα φωτα...μου το ειπε ενας φιλος μου και λεει οτι θα ειναι χρησιμος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelvasil92

Νεοφερμένος

Ο angelvasil92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Οι ευέλπιδες( και ενα φιλαρακι μου) σημερα μπηκαν. ΚΑΛΗ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑ ΠΑΙΔΙΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris2403

Νεοφερμένος

Ο dimitris2403 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
γεια σας παιδια,μπαινω στυα στς 16,μπορειτε ν μου πειτε τι χαρτια χρειαζονται ν εχω μαζι μου?και τι πραγματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
τα χαρτιά τα γράφει στην προκύρηξη. για τα πράγματα διάβασε τις προηγούμενες σελίδες του thread
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zodiac1

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
γεια σας παιδια,μπαινω στυα στς 16,μπορειτε ν μου πειτε τι χαρτια χρειαζονται ν εχω μαζι μου?και τι πραγματα?
Ελα ρε και εσυ στυατις...και εγω!τα κοιταξες τα χαρτια στην προκυρηξη ή θες βοηθεια???απο πραγματα εγω θα παρω καλτσες,εσωρουχα,φανελες,ξυριστικα,κανενα φακο,αντε και κινητο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris2403

Νεοφερμένος

Ο dimitris2403 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
κ εγω στυατζις,εχεισ μσν να τα πουμε απο εκει?στειλε σε πμ,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos4160

Νεοφερμένος

Ο giorgos4160 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
και εγω ρε μαγκες!!! msn grigora!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
για όσους μπείτε σε κάποια από αυτές τις σχολές να ξέρετε ότι δε χρειάζεται να πάρετε τίποτα μαζί σας. τα δίνουν όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelvasil92

Νεοφερμένος

Ο angelvasil92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
για όσους μπείτε σε κάποια από αυτές τις σχολές να ξέρετε ότι δε χρειάζεται να πάρετε τίποτα μαζί σας. τα δίνουν όλα.

Τελικα τι εγινε φιλε; Μπηκες ΣΜΑ; Νομιζω 14ή 16 σεπτεμβριου μπαινατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top