Ρατσισμός

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν μπορείς να δεχτεί ότι κάποιοι "βάρβαροι" μπορεί να είναι καλύτεροι από τους "'Ελληνες"
φαινομενο ατομικισμου...
δεν θελουμε να δεχτουμε την ανωτεροτητα του αλλου και αρχιζουμε να τν κατακρινουμε επειδη....ετσι μας βολευει:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Βασικά ειπώθηκε ότι και καλά το να μας δίνουν οι γονείς μας λεφτά θεωρείται επιβάρυνση του κρατικού προυπολογισμού !!! Κορυφαία μαλακία όμως !!! Ήθελε μεγάλη προσπάθεια να το σκεφτεί κανείς... Λοιπόν χαλαρέ φίλε Χρόνη έχεις οξύτατη κριτική στα 15 σου και πολύ ώριμες απόψεις... Τι να πω ;;; Έσκασα στα γέλια. Αν έχεις την τάση να κάνεις αυτά που ανέφερα ή έχεις παρακολουθήσει τους γονείς σου να φοροδιαφεύγουν αυτό είναι άλλο θέμα. Μην μας το πλασάρισεις σαν κανόνα. Εγώ σαν τρια χρόνια μεγαλύτερος να ξέρεις ότι και δουλεύω και βγάζω δικά μου λεφτά και να είσαι σίγουρος ότι ξέρω πολλά περισσότερα από σένα... Και από πότε επίσημα στατιστικά στοιχεία που θέλουν τους αλλοδαπούς να εγκαταλείπουν στα 16 το σχολείο ή και λιγότερο κάνουν εμένα καταπατητή του δικαιώματος τους στη γνώση... ;;;;

Δωσε πηγη απο τα στατιστικα στοιχεια που κωλοχτυπιεσαι οτι εχεις διαβασει και γιατι επιτειθεσαι στον χρονη που ειναι μικροτερο σου,μηπως επειδη λογω της ηλικιας του εχεις μια δικαιολογια να τον προσβαλεις?Τοσοι μεγαλυτεροι(περιπου 4) σου ειπαμε οτι ειπες μαλακιες γιατι σε πειραξε ο χρονης μονο?Κοψε τις προσωπικες επιθεσεις και απαντα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Για να απαντήσω στην theodora δεν ξέρω γι'αυτήν αλλά εγώ προσωπικά δεν είχα ποτέ το σύμπλεγμα ότι κάποιος είναι καλύτερος από μένα σε μαθητικό επίπεδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Βασικά ειπώθηκε ότι και καλά το να μας δίνουν οι γονείς μας λεφτά θεωρείται επιβάρυνση του κρατικού προυπολογισμού !!! Κορυφαία μαλακία όμως !!! Ήθελε μεγάλη προσπάθεια να το σκεφτεί κανείς... Λοιπόν χαλαρέ φίλε Χρόνη έχεις οξύτατη κριτική στα 15 σου και πολύ ώριμες απόψεις... Τι να πω ;;; Έσκασα στα γέλια. Αν έχεις την τάση να κάνεις αυτά που ανέφερα ή έχεις παρακολουθήσει τους γονείς σου να φοροδιαφεύγουν αυτό είναι άλλο θέμα. Μην μας το πλασάρισεις σαν κανόνα. Εγώ σαν τρια χρόνια μεγαλύτερος να ξέρεις ότι και δουλεύω και βγάζω δικά μου λεφτά και να είσαι σίγουρος ότι ξέρω πολλά περισσότερα από σένα... Και από πότε επίσημα στατιστικά στοιχεία που θέλουν τους αλλοδαπούς να εγκαταλείπουν στα 16 το σχολείο ή και λιγότερο κάνουν εμένα καταπατητή του δικαιώματος τους στη γνώση... ;;;;


Μηπως μεγαλοπιάνεσαι λίιιιιιιιγο; Αν και η αυταρέσκεια είναι ελληνικό χαρακτηριστικό προτιμώ την μετάλλαξη


Για να απαντήσω στην theodora δεν ξέρω γι'αυτήν αλλά εγώ προσωπικά δεν είχα ποτέ το σύμπλεγμα ότι κάποιος είναι καλύτερος από μένα σε μαθητικό επίπεδο.


πολύ δε περισσότερο αν ήταν από το Τζιμπουτί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Βρήκα τα σχόλια του χρόνη άξια σχολιασμού...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Βασικά ειπώθηκε ότι και καλά το να μας δίνουν οι γονείς μας λεφτά θεωρείται επιβάρυνση του κρατικού προυπολογισμού !!! Κορυφαία μαλακία όμως !!! Ήθελε μεγάλη προσπάθεια να το σκεφτεί κανείς... Λοιπόν χαλαρέ φίλε Χρόνη έχεις οξύτατη κριτική στα 15 σου και πολύ ώριμες απόψεις... Τι να πω ;;; Έσκασα στα γέλια. Αν έχεις την τάση να κάνεις αυτά που ανέφερα ή έχεις παρακολουθήσει τους γονείς σου να φοροδιαφεύγουν αυτό είναι άλλο θέμα. Μην μας το πλασάρισεις σαν κανόνα. Εγώ σαν τρια χρόνια μεγαλύτερος να ξέρεις ότι και δουλεύω και βγάζω δικά μου λεφτά και να είσαι σίγουρος ότι ξέρω πολλά περισσότερα από σένα... Και από πότε επίσημα στατιστικά στοιχεία που θέλουν τους αλλοδαπούς να εγκαταλείπουν στα 16 το σχολείο ή και λιγότερο κάνουν εμένα καταπατητή του δικαιώματος τους στη γνώση... ;;;;

Είναι υποχρέωσή μου να κάνω κριτική τη στιγμή που είμαι ένας ελεύθερα σκεπτόμενος πολίτης.
Εσένα είναι υποχρέωσή σου να σέβεσαι τους συμπολίτες σου τη στιγμή που αυτοί σε σέβονται.

Το ότι βγάζεις δικά σου λεφτά τι σημαίνει; Ότι είσαι καλύτερος άνθρωπος; Ότι είσαι πιο μορφωμένος; ΤΙ;

Σε τέτοια θέματα δε μιλάει η στατιστική αλλά η λογική. Δε μιλάμε για την πρόθεση ψήφου ενός δείγματος του ελληνικού λαού, αλλά για το δικαίωμα του καθένα στην εκπαίδευση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Όσο
-----------------------------------------
ότι δεν τα τσεπώνω απ'τους γονείς μου σαν εσένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Και οι αλλοδαποί βγάζουν λεφτά από μόνοι τους (αλλά στο σύνολό τους αυτοί)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Ναι αλλά αυτοί έχουν έρθει γι'αυτό το σκοπό εδώ. Οπότε δεν το κάνουν για ανεξαρτητοποίηση απ'την οικογενειακή παροχή χρημάτων, αλλά για βιοποριστικούς λόγους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Όσο (αξίζεις εσύ, η καρδιά σου η χρυσή; ) :hmm:
-----------------------------------------
ότι δεν τα τσεπώνω απ'τους γονείς μου σαν εσένα

Ωραία. Αυτό τι σε κάνει; Καλύτερο; Πιο μορφωμένο;
Αυτά σου είπα και πριν αλλά λες τα ίδια.
Αν δεν ξέρεις να επιχειρηματολογείς τότε μη μιλάς.
:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Ναι αλλά αυτοί έχουν έρθει γι'αυτό το σκοπό εδώ. Οπότε δεν το κάνουν για ανεξαρτητοποίηση απ'την οικογενειακή παροχή χρημάτων, αλλά για βιοποριστικούς λόγους.



Και αυτό τους τιμά ακόμα περισσότερο. Υπάρχουν και παιδιά που δουλεύουν και διαβάζουν. Double dot
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Γιωργο το ειπα αυτο επειδη ειρωνικα ειπες πως οι αλλοδαποι σιγα να μν ηθελαν να μαθουν για την μηχανικη στεερεου...και απλα σου ειπα πως και οι Ελληνες χ3στηκαν!

τελος απο εμενα,αποψη σου , αποψη μου....
αν και μικροτερη σου,εμαθα να μην ειμαι ρατσιστρια..αυτο ειναι παιδεια,εσυ κρατα τν εκπαιδευση σου μακρια απο τους αλλοδαπους,τι να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Εσύ δεν ξέρεις να επιχειρηματολογείς φίλτατε χρόνη, αφού χάνεσαι στο νόημα της υποτιθέμενης ερώτησης που μου έκανες. Αλλά δεν σε αδικώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,963 μηνύματα.
Επειδή zigfrid, επικαλείσαι την στατιστική, μάθε πως οι στατιστικοί δείκτες "κατασκευάζονται" με μαθηματικές τεχνικές για μικροκομματικούς λόγους. Επειδή και γω εργάζομαι παράλληλα με τις σπουδές μου, θα έλεγα ότι ο φίλος Χρόνης έχει δίκιο σε όσα υπογραμμίζει...και λίγα λέει...Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται οι αλλοδαποί φοιτητές να "επιβαρύνουν" τον κρατικό κορβανά; Σε όλον τον πλανήτη υπάρχουν αλλοδαποί φοιτητές και καθηγητές. Βλέπετε να υπάρχει κανένα πρόβλημα; Μήπως σαν λαός είμαστε μονοφαγάδες και τα θέλουμε όλα για τον εαυτούλη μας; Αυτό ξέρεις πώς λέγεται; Κοινωνική & Πολιτική απομόνωση σε μια εποχή ταχύτατων εξελίξεων στις επιστήμες και στην τεχνολογία. Δεν μου φαίνεται παράξενο στο να πρωτοτυπίσουμε και εκεί με κάτι μυαλά ορισμένων...αφού σαν χώρα, έχουμε επιτυχημένες πρωτοτυπίες στα αρνητικά.

Λυπάμαι και φοβάμαι νέους με παρωπιδικές σκέψεις και απόψεις...:(

Ok. Δεχόμαστε την συγγνώμη σου...:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Μου αρέσει πάντως που όταν κάποιος ξεφεύγει απ'την πεπατημένη : "Οι αλλοδαποί ; ίδιοι με μας. ολοίδιοι. Αδέρφια μας, καλέ ! " γίνεται αντικείμενο λιθοβολισμού. Απλά όλοι ενισχύετε αυτά που προσπαθώ να πω με τον τρόπο σας, αν και καταφέρατε να τα διαστραβλώσετε όλα. Συγχαρητήρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Μου αρέσει πάντως που όταν κάποιος ξεφεύγει απ'την πεπατημένη : "Οι αλλοδαποί ; ίδιοι με μας. ολοίδιοι. Αδέρφια μας, καλέ ! " γίνεται αντικείμενο λιθοβολισμού. Απλά όλοι ενισχύετε αυτά που προσπαθώ να πω με τον τρόπο σας, αν και καταφέρατε να τα διαστραβλώσετε όλα. Συγχαρητήρια.

Όταν κάποιος τα σπάει και δε σέβεται το μέρος που είναι φυσικά και πρέπει να είναι αντικείμενο κατακραυγής από όλους. Όμως δεν είναι όλοι οι μετανάστες έτσι! Όποιος μετανάστης όμως δεν πετάει τα σκουπίδια του όπου βρει, όποιος εκτιμάει ότι η Ελλάδα και η κάθε Ελλάδα είναι η δεύτερή του πατρίδα αφού αυτή του έδωσε ψωμί και μόρφωση, αυτός είναι Ε-Λ-Λ-Η-Ν-Α-Σ και πανάξιος μάλιστα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Αλλοδαποί στην τριτοβάθμια ;;; Χριστός και Παναγία ! Αυτό μας έλειπε... Δεν φτάνει που τους τρώμε στη μάπα δημοτικό και Γυμνάσιο θα τους έχουμε και μετά Λύκειο ;;; Ευτυχώς οι πνευματικές τους επιδόσεις σταματάνε στην τρίτη γυμνασίου... :lol:

αυτο που ειπες τα λεει ολα τι να διαστρεβλωσουμε? η αποψη σου ειναι ξεκαθαρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Δεν είπαμε αδέλφια μας. Ούτε το αντίθετο. Ούτε οι Έλληνες σώνει και καλά είμαστε αδέλφια. Αφού πάντα τρωγώμασταν μεταξύ μας.

Και δε διαστρεβλώνουμε τίποτα. Η άποψη σου ακούγεται και καταγράφεται. Εσύ μήπως θέλεις να διαστρεβλώσεις αυτά που λέμε; (1) πχ.παιδεία εκπαίδευση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μου αρέσει πάντως που όταν κάποιος ξεφεύγει απ'την πεπατημένη : "Οι αλλοδαποί ; ίδιοι με μας. ολοίδιοι. Αδέρφια μας, καλέ ! " γίνεται αντικείμενο λιθοβολισμού. Απλά όλοι ενισχύετε αυτά που προσπαθώ να πω με τον τρόπο σας, αν και καταφέρατε να τα διαστραβλώσετε όλα. Συγχαρητήρια.
μηπως εισαι ρατσιστης?
τι το διαφορετικο εχουν?
και να εχουν δηλ κατι διαφορετικο γιατι κρατας τετοια σταση απεναντι τους?
γιατι εχεις την ταση να κατακρινεις το καθετι διαφορετικο,δεν γινεται ρε συ σε εναν πλανητη να ειμαστε ολοι ιδιοι?
μην περιθωριοποιεις ετσι τους ανθρωπους,γτ δεν ξερεις πως θα σου τα φερει η ζωη....κρατα το ως συμβουλη απο μια αγνωστη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top