Ρατσισμός

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Το 18 για σένα το χειρότερο; Έλεος...δηλαδή ο μεγαλύτερος βαθμός στην Ελλάδα (19,3) ειναι "καλούλης";
Φίλε μου, στους λαούς τη φέρνουν πάντα οι φασίστες. Είτε αυτοί μιλούν ελληνικά, είτε τούρκικα, είτε αλβανικά, είτε βουλγάρικα, είτε σλαβοβουλγάρικα (δεν θα τα πω "μακεδονικά"). Ο κοινός τους παρονομαστής λέει ότι όλοι τους είναι τα ίδια οπισθοδρομικά ζώα που έπρεπε οι ίδιοι οι λαοί να τους κάψουν.

Συμφωνώ απόλυτα...Μόνο τα φασιστικά καθεστώτα κ τα εκτελεστικά τους όργανα είναι επικίνδυνα...έτσι κ εσύ λοιπόν με τις φασιστικές σου αντιλήψεις συγκαταλέγεσαι σε αυτούς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πες μου την πλήρη εκφώνηση της Έκθεσης σε παρακαλώ...Γιατί το αναλυτικό πρόγραμμα του Γυμνασίου μιλάει για ανάπτυξη λόγου και ιδεών, δε μιλάει για επιχειρήματα...
-----------------------------------------
στο ξαναλέω:

από τη στιγμή που μια χώρα σου επιτίθεται (όχι απαραίτητα πολεμικά) δε σου επιτίθεται μόνο με τους φασίστες της...


Ναι, δίκιο έχεις. Έχει προηγηθεί η πλύση εγκεφάλου των λαικών στρωμάτων ΑΠΟ τους φασίστες της. Κι εδώ και πολλές δεκαετίες (τι δεκαετίες λεω...έτσι γινόταν και στην Αρχαία Αθήνα), στα Νομικά, η ηθική αυτουργία καταδικάζεται πολύ σκληρότερα από την απλή εκτέλεση ενός εγκλήματος. Ιδίως όταν ο εγκληματίας είναι εκτός συνείδησης, όπως ενας άνθρωπος που έχει υποστεί πλύση εγκεφάλου από τη φασιστική προπαγάνδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
κάτω από 18 είπα, που σημαίνει ότι το 18 για μένα είναι το χειρότερο. Μιβ, τον μεγαλύτερό μου βαθμό (19.5) τον πήρα σε επιχειρηματολογική έκθεση...

Μια χαρά μυαλά κουβαλάω. Εσείς που παίζετε ότι είστε ανοιχτόμυαλοι κτλ. όταν θα σας τη φέρουν οι αλβανοί βούλγαροι σκοπιανοί και τούρκοι θα σας πω εγώ ανοιχτομυαλία που θα έχετε...

άντε, γεμίσαμε ρέμπελους...
Επιχειρηματολογική έκθεση... μάλιστα. Δηλαδή υπάρχουν και εκθέσεις που δεν πρέπει να είναι επιχειρηματολογικές.

Χαχαχαχαχαχαχαχ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Πες μου την πλήρη εκφώνηση της Έκθεσης σε παρακαλώ...Γιατί το αναλυτικό πρόγραμμα του Γυμνασίου μιλάει για ανάπτυξη λόγου και ιδεών, δε μιλάει για επιχειρήματα...
-----------------------------------------



Ναι, δίκιο έχεις. Έχει προηγηθεί η πλύση εγκεφάλου των λαικών στρωμάτων ΑΠΟ τους φασίστες της. Κι εδώ και πολλές δεκαετίες (τι δεκαετίες λεω...έτσι γινόταν και στην Αρχαία Αθήνα), στα Νομικά, η ηθική αυτουργία καταδικάζεται πολύ σκληρότερα από την απλή εκτέλεση ενός εγκλήματος. Ιδίως όταν ο εγκληματίας είναι εκτός συνείδησης, όπως ενας άνθρωπος που έχει υποστεί πλύση εγκεφάλου από τη φασιστική προπαγάνδα.


"Να αναφέρετε τα θετικά και τα αρνητικά του σύγχρονου κινηματογράφου και να δικαιολογήσετε τις απαντήσεις σας"

Διαγώνισμα Β' Τριμήνου στα Νέα Ελληνικά.


και οντοπικ γιατί ξεφύγαμε:

πλύση εγκεφάλου κάνουν τα γειτονάκια μας. Εμείς δικές μας απόψεις έχουμε...
(ίσως να γίνεται και σε μας αλλά σίγουρα σε μικρότερο βαθμό)


dythor κούλαρε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Έκθεση ανάπτυξης-προσέγγισης δεδομένης ιδέας είναι αυτό. Που τα είδες τα επιχειρήματα;
-----------------------------------------
"Να αναφέρετε τα θετικά και τα αρνητικά του σύγχρονου κινηματογράφου και να δικαιολογήσετε τις απαντήσεις σας"

Διαγώνισμα Β' Τριμήνου στα Νέα Ελληνικά.


και οντοπικ γιατί ξεφύγαμε:

πλύση εγκεφάλου κάνουν τα γειτονάκια μας. Εμείς δικές μας απόψεις έχουμε...


Ποιος έχει δικές του απόψεις μωρε; Μου λες ότι δεν υπάρχουν φασίστες στην Ελλάδα, τη στιγμή που υπάρχουν σε όλον τον υπόλοιπο κόσμο και μάλιστα ότι δεν κάνουν και προπαγάνδα; Είσαι τρελός; Απλά σε μια πιο δημοκρατική χώρα μπορείς να βρεις πιο εύκολα περιτυλίγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
"Να αναφέρετε τα θετικά και τα αρνητικά του σύγχρονου κινηματογράφου και να δικαιολογήσετε τις απαντήσεις σας"

Διαγώνισμα Β' Τριμήνου στα Νέα Ελληνικά.


και οντοπικ γιατί ξεφύγαμε:

πλύση εγκεφάλου κάνουν τα γειτονάκια μας. Εμείς δικές μας απόψεις έχουμε...
(ίσως να γίνεται και σε μας αλλά σίγουρα σε μικρότερο βαθμό)


dythor κούλαρε...

Μπορώ να πω ότι το θέμα της έκθεσης απαιτεί μεγάλη κ δύσκολη επιχειρηματολογία...όπως για παράδειγμα οι εκθέσεις του τύπου να αναπτύξετε τα προβλήματα των σύγχρονων κοινωνιών ή τις απόψεις σας για την παιδεία κτλ...τόσο δύσκολο ήταν...Πραγματικά όμως απορώ γιατί χαίρεσαι που έγραψες τέτοια έκθεση...απορώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
dythor κούλαρε...

Θα κουλάρω όταν σου σπάσω το κεφάλι, γελιέσαι αν νομίζεις ότι μπορείς να απαιτείς διάλογο και επίπεδο όταν λες τέτοια πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Επιχειρηματολογική έκθεση... μάλιστα. Δηλαδή υπάρχουν και εκθέσεις που δεν πρέπει να είναι επιχειρηματολογικές.

Χαχαχαχαχαχαχαχ.

Εντάξει απλά επειδή πρόλαβα κ ειδα τους χαρακτηρισμούς σου όσο δίκιο κ αν έχουμε νομίζω ότι δεν πρέπει να το εκφράζουμε έτσι αλλά κόσμια...άσε αυτούς να μιλάνε όπως θέλουν κ να πέφτουν ακόμα πιο πολύ σε επίπεδο...δεν πιστεύεις ότι θα ήταν καλύτερα έτσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
ΟΧΙ ΡΕ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΕΣΥ ΚΑΘΕΣΑΙ ΣΤΟ ΠΙΣΙ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΑΙΡ ΚΟΝΤΙΣΙΟΝ ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΙΣ Ο ΚΟΣΜΑΚΗΣ ΕΞΩ ΨΟΦΑΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΤΥΠΟΥΣ ΣΑΝ ΤΟΝ ΚΟΥΕΡΤΗ. ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ;

ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΦΤΑΙΕΙ Η ΑΝΟΧΗ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ, Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ. ΒΟΥΤΥΡΟΜΠΕΜΠΕΔΕΣ ΤΟΥ ΚΩΛΟΥ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
γιατί απορείς ράφα;

οντόπικ:

Με λίγα λόγια πρέπει να προσέξουμε τα νώτα μας. Όλοι μας οι γείτονες θέλουν από ένα κομμάτι της Βόρειας ή της Ανατολικής ελλάδας. (όχι πώς θα κερδίσουν και τίποτα αν τα πάρουν, μια ξεραιλα σκέτη είναι... τέσπα... για το γαμώτο ας τα κρατήσουμε) χοχοχοχο :lol:
-----------------------------------------
ΟΧΙ ΡΕ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΕΣΥ ΚΑΘΕΣΑΙ ΣΤΟ ΠΙΣΙ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΑΙΡ ΚΟΝΤΙΣΙΟΝ ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΙΣ Ο ΚΟΣΜΑΚΗΣ ΕΞΩ ΨΟΦΑΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΤΥΠΟΥΣ ΣΑΝ ΤΟΝ ΚΟΥΕΡΤΗ. ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ;

ο κοσμάκης ψοφάει από τους ρέμπελους...

είδες τι έγινε στην αλβανία πριν 20 χρόνια και μας ήρθαν όλοι εδώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
ΟΧΙ ΡΕ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΕΣΥ ΚΑΘΕΣΑΙ ΣΤΟ ΠΙΣΙ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΑΙΡ ΚΟΝΤΙΣΙΟΝ ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΙΣ Ο ΚΟΣΜΑΚΗΣ ΕΞΩ ΨΟΦΑΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΤΥΠΟΥΣ ΣΑΝ ΤΟΝ ΚΟΥΕΡΤΗ. ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ;

κατάλαβα κ ξέρω οτι έχεις δίκιο...εξάλλου ξέρω ότι η κακομεταχείριση των μεταναστών στη χώρα μας γίνεται σε μεγάλο βαθμό κ πολλοί τους εκμεταλλεύονται...δεν είπα ότι είμαι υπέρ αυτής της κατάστασης ούτε ότι κάνεις κάπου λάθος...απλά πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερα αν μιλούσαμε πιο ήρεμα κ η παράθεση των απόψεών μας γινότανε σε πιο ήπιο τόνο...δεν σου είπα να μην κανεις κριτική απλά να μην προβαίνεις σε άσεμνους χαρακτηρισμούς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Γαμώ τον αντίθεο, ποιός μου κάνει εντιτ τα ποστ, εγώ δεν τα κάνω πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
κάτω από 18 είπα, που σημαίνει ότι το 18 για μένα είναι το χειρότερο. Μιβ, τον μεγαλύτερό μου βαθμό (19.5) τον πήρα σε επιχειρηματολογική έκθεση...

Μια χαρά μυαλά κουβαλάω. Εσείς που παίζετε ότι είστε ανοιχτόμυαλοι κτλ. όταν θα σας τη φέρουν οι αλβανοί βούλγαροι σκοπιανοί και τούρκοι θα σας πω εγώ ανοιχτομυαλία που θα έχετε...

άντε, γεμίσαμε ρέμπελους...

Καλά ρε ξέρεις τι λες; Έχεις καμιά ιδέα;

Ανοιχτόμυαλος είναι αυτός που βλέπει τα πράγματα σφαιρικά, κρίνει απ' όλες τις πλευρές, δεν είναι απόλυτος και φασίστας και δεν έχει προκαταλήψεις.

Σαφέστατα, τα παραπάνω δεν τα έχετε εσύ και ο ρίμπο. Τώρα εάν δε θεωρείς τα παραπάνω άξια, μάλλον είσαι, ή θες να είσαι, εκτός πραγματικότητας.

Αλλά πάλι, θα αλλάξει τίποτα με όλο αυτό το μπλα μπλα; Αν έχεις τέτοια στερεότυπα στα 14, δε βλέπω να διορθώνεται τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
γιατί απορείς ράφα;

οντόπικ:

Με λίγα λόγια πρέπει να προσέξουμε τα νώτα μας. Όλοι μας οι γείτονες θέλουν από ένα κομμάτι της Βόρειας ή της Ανατολικής ελλάδας. (όχι πώς θα κερδίσουν και τίποτα αν τα πάρουν, μια ξεραιλα σκέτη είναι... τέσπα... για το γαμώτο ας τα κρατήσουμε) χοχοχοχο :lol:
Απορώ γιατί μια τέτοια έκθεση είναι πολύ χαμηλού επιπέδου...όσο για την Βόρεια Ελλάδα πρόσεχε πως μιλάς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Γαμώ τον αντίθεο, ποιός μου κάνει εντιτ τα ποστ, εγώ δεν τα κάνω πάντως.
Εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Μπράβο καμάρι μου κι εσύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Γαμώ τον αντίθεο, ποιός μου κάνει εντιτ τα ποστ, εγώ δεν τα κάνω πάντως.

Πραγματικά όσο δίκιο κ να έχεις το χάνεις μόνο κ μόνο από τον τρόπο με τον οποίο παραθέτεις αυτά που πιστεύεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Πρωτα απο ολα ηρεμηστε μερικοι-μερικοι...οπως ευστοχα επισημανε ο ναδαλ ειχα παρακαλεσει να λειπουν οι ακραιοι χαρακτηρισμοι...και δεν το εγραψα ουτε στα πακιστανικα, ουτε στα αλβανικα ..στα ελληνικα το εγραψα ...αμα ειναι να πεσετε και στα ..... για τη χωρα μας,μαθετε πρωτα τουλαχιστον να διαβαζετε την επισημη γλωσσα της...

θελω να αναφερω ,επισης,(χωρις να πηγαινει σε καποιον συγκεκριμενο αλλα σε ολους οσους ακολουθουν τετοιες τακτικες) οτι η αποφυγη των βλακωδων γενικευσεων δεν ειναι χαρακτηριστικο του ανοιχτομυαλου ανθρωπου αλλα του ανθρωπου(σκετο)...και αυτο γιατι ανθρωπος συνεπαγεται και συνειδηση...και η συνειδηση με την υπερβολη,την κακια και την εσκεμμενη διαστρεβλωση και κριση ουδεμια σχεση εχουν..

για το ποιος ειναι απολιτιστος και ποιος οχι ,αφηστε να εξαγει ο καθενας τα συμπερασματα του...η δικη μου θεση ,παντως,ειναι οτι απολιτιστος και ζωον ειναι οποιος δε σεβεται τα δικαιωματα του διπλανου του...αν νομιζετε οτι φαινεται στην καταγωγη του ,το θρησκευμα του και τα λοιπα .... μεγαλο κακο του κεφαλιου σας...οποιος σεβεται τον διπλανο του,δε πα να ναι απο τον πλανητη Αρη και να πιστευει στα τελεταμπις ειναι Ανθρωπος και μαλιστα πολυ καλυτερους απο καποιους αλλους...

τους ψευτοηρωισμους αφηστε τους στην ακρη...μια φιλικη συμβουλη μου...οπως λεει ο σοφος λαος μας του οποιου τα χωματα ΤΟΣΟ υπεραγαπατε μεγαλη μπουκια φαε,μεγαλη κουβεντα μη πεις...υπαρχουν απειρες παροιμιες αυτου του λαου να σας πω για να υποστηριξω την θεση μου για την αμεριστη υποκρισια που σας δερνει..

αν κινδυνευει η χωρα μου και απο ποιον το ξερω καλα και μαλιστα καλυτερα απο αρκετους μιας και εχω συναναστραφει με ορισμενους απο τους ΔΙΑΒΟΛΙΚΟΥΣ εχθρους μας ,τους σκοπιανους,τους αλβανους,τους αμερικανους...και χωρις να στερειται τιποτα απο την αγαπη μου για τον τοπο μου σας διαβεβαιω οτι απο τους γειτονικους μας λαους (λαους,ειπα..για τους πολιτικους και την προπαγανδα θα αναφερθω αλλη φορα)δεν εχετε τιποτα να φοβαστε...

κλειστε τηλεορασεις και βγειτε λιγο εξω στους δρομους μπας και μαθετε να σεβεστε τους αλλους χωρις να ειστε θυματα της καθε ψυχασθενικης ανοησιας που σας ποτιζει ο καθε ηλιθιος..δειτε τον αγωνα για επιβιωση και -οσο μπορει το επιπεδο σας-διδαχτειτε απο αυτον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Οι Σκοπιανοί, δυστυχώς, είναι πρόσφατα επηρεασμένοι από την προπαγάνδα, οπότε δεν ξέρω κατα πόσον η πλειοψηφία αυτων θα ήταν σε θέση να διαλεχθεί μαζί μου. Θα το επιθυμούσα πάντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Πρωτα απο ολα ηρεμηστε μερικοι-μερικοι...οπως ευστοχα επισημανε ο ναδαλ ειχα παρακαλεσει να λειπουν οι ακραιοι χαρακτηρισμοι...και δεν το εγραψα ουτε στα πακιστανικα, ουτε στα αλβανικα ..στα ελληνικα το εγραψα ...αμα ειναι να πεσετε και στα ..... για τη χωρα μας,μαθετε πρωτα τουλαχιστον να διαβαζετε την επισημη γλωσσα της...

θελω να αναφερω ,επισης,(χωρις να πηγαινει σε καποιον συγκεκριμενο αλλα σε ολους οσους ακολουθουν τετοιες τακτικες) οτι η αποφυγη των βλακωδων γενικευσεων δεν ειναι χαρακτηριστικο του ανοιχτομυαλου ανθρωπου αλλα του ανθρωπου(σκετο)...και αυτο γιατι ανθρωπος συνεπαγεται και συνειδηση...και η συνειδηση με την υπερβολη,την κακια και την εσκεμμενη διαστρεβλωση και κριση ουδεμια σχεση εχουν..

για το ποιος ειναι απολιτιστος και ποιος οχι ,αφηστε να εξαγει ο καθενας τα συμπερασματα του...η δικη μου θεση ,παντως,ειναι οτι απολιτιστος και ζωον ειναι οποιος δε σεβεται τα δικαιωματα του διπλανου του...αν νομιζετε οτι φαινεται στην καταγωγη του ,το θρησκευμα του και τα λοιπα .... μεγαλο κακο του κεφαλιου σας...οποιος σεβεται τον διπλανο του,δε πα να ναι απο τον πλανητη Αρη και να πιστευει στα τελεταμπις ειναι Ανθρωπος και μαλιστα πολυ καλυτερους απο καποιους αλλους...

τους ψευτοηρωισμους αφηστε τους στην ακρη...μια φιλικη συμβουλη μου...οπως λεει ο σοφος λαος μας του οποιου τα χωματα ΤΟΣΟ υπεραγαπατε μεγαλη μπουκια φαε,μεγαλη κουβεντα μη πεις...υπαρχουν απειρες παροιμιες αυτου του λαου να σας πω για να υποστηριξω την θεση μου για την αμεριστη υποκρισια που σας δερνει..

αν κινδυνευει η χωρα μου και απο ποιον το ξερω καλα και μαλιστα καλυτερα απο αρκετους μιας και εχω συναναστραφει με ορισμενους απο τους ΔΙΑΒΟΛΙΚΟΥΣ εχθρους μας ,τους σκοπιανους,τους αλβανους,τους αμερικανους...και χωρις να στερειται τιποτα απο την αγαπη μου για τον τοπο μου σας διαβεβαιω οτι απο τους γειτονικους μας λαους (λαους,ειπα..για τους πολιτικους και την προπαγανδα θα αναφερθω αλλη φορα)δεν εχετε τιποτα να φοβαστε...

κλειστε τηλεορασεις και βγειτε λιγο εξω στους δρομους μπας και μαθετε να σεβεστε τους αλλους χωρις να ειστε θυματα της καθε ψυχασθενικης ανοησιας που σας ποτιζει ο καθε ηλιθιος..δειτε τον αγωνα για επιβιωση και -οσο μπορει το επιπεδο σας-διδαχτειτε απο αυτον...

Ευτυχώς που πήρε θέση η scully...πραγματικά περίμενα μια σωστή το ποθέτηση...πιστεύω να σας κάλυψε όλους...εμένα πάντως με κάλυψε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top