Ρατσισμός και μετανάστες στην Ελλάδα

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Ο Αλβανός της καρδιάς μας ❤️
 

Συνημμένα

  • C4B95CA9-1851-46CE-B0A0-E337CAC74885.jpeg
    C4B95CA9-1851-46CE-B0A0-E337CAC74885.jpeg
    73.7 KB · Εμφανίσεις: 99

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,843 μηνύματα.

New member

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η New member αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Οι μισοί βρίζετε την Ελλάδα και οι μισοί την Αλβανία . Δεν καταλαβαίνω τι έχετε να χωρίσετε .
Άλλοι είναι αυτοί που μοιράζουν το διχασμό κι όπως φαίνεται το καταφέρνουν με μεγάλη επιτυχία.
Πουθενά δεν είναι όλα ρόδινα και το να συγκρίνεστε δεν έχει νόημα.
Υπάρχει κόσμος που σέβεται τη χώρα στην όποια ζει (είτε κατάγεται από αυτήν είτε όχι) και κόσμος που δεν το κάνει.
Το να τα τσουβαλιαζετε όλα δεν βγάζει κάπου

Ο πύργος της Βαβέλ γίναμε εδώ μέσα. Άσε τουλάχιστον μήπως δούμε κανα καλό μπιφ.
 

thecrazycretan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thecrazycretan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Ότι να ναι λες, η Ελλάδα χρεωκοπημένη και κάνει επενδύσεις στην Αλβανία 😁 και σιγά μην πάρουν την γνώμη της Ελλάδας για να βάλουν την Αλβανία στην ΕΕ, το πρόβλημα με την διαφθορά είναι μεγάλο στην χώρα όπως και στην Ελλάδα, και πολύ πιθανόν στον μέλλον να μην υπάρχει καν ΕΕ, η Ρουμανία είναι η μεγαλύτερη οικονομία στα Βαλκάνια, η Κροατία τα πάει περίφημα, μιλούσα με φίλο Κροάτη, φοβερή ανάπτυξη 😊 δεν είστε η πιο ανεπτυγμένη χώρα των Βαλκανίων, sorry folks 😁
Η Ελλάδα είναι η 2η μεγαλύτερη οικονομία στα βαλκάνια
διατηρεί τις ισχυρότερες ένοπλες δυνάμεις στα βαλκάνια λόγο της απειλής εξ ανατολάς.
"Γνώμη της Ελλαδος" η Ελλας είναι μέλος της Ευρωπαικής Ένωσης για να γίνει μία τρίτη χώρα μέλος πρέπει να πληρεί κάποια αυστηρα κριτήρια (εννοείται η Αλβανία δεν τηρεί κανένα από αυτά) και να ψηφίσουν "ΝΑΙ" και οι 27
 

New member

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η New member αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Έχει δίκιο το παιδί από πάνω και εγώ αυτό ξέρω, για να γίνει μία τρίτη χώρα μέλος της ΕΕ πρέπει να ψηφίσουν υπέρ όλα τα κράτη μέλη της. Οπότε, η άποψη της Ελλάδας μετράει ασχέτως τι γνώμη έχουν γι' αυτήν οι υπόλοιποι Ευρωπαίοι. Αντιστάσεις δεν είχε συναντήσει και η Τουρκία με την Γαλλία παλαιότερα;
 

thecrazycretan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thecrazycretan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Έχει δίκιο το παιδί από πάνω και εγώ αυτό ξέρω, για να γίνει μία τρίτη χώρα μέλος της ΕΕ πρέπει να ψηφίσουν υπέρ όλα τα κράτη μέλη της. Οπότε, η άποψη της Ελλάδας μετράει ασχέτως τι γνώμη έχουν γι' αυτήν οι υπόλοιποι Ευρωπαίοι. Αντιστάσεις δεν είχε συναντήσει και η Τουρκία με την Γαλλία παλαιότερα;
Τα βαλκάνια κι ας είναι μία εν δυναμεί εμπόλεμη ζώνη λόγο εθνικισμού μοιράζονται όλοι ένα κρυφό πάθος...
Όλες οι παρακμαικές χώρες των βαλκανίων κράζουν παρέα την Ελλάδα
 

New member

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η New member αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Κράζεις, θαυμάζεις! :D


(Συγγνώμη εκ των προτέρων από τον ΑΚ-92, αλλά το ξεμπουρδελέψαμε που το ξεμπουρδελέψαμε... )
 

thecrazycretan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thecrazycretan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Κράζεις, θαυμάζεις! :D


(Συγγνώμη εκ των προτέρων από τον ΑΚ-92, αλλά το ξεμπουρδελέψαμε που το ξεμπουρδελέψαμε... )
Η Αλβανία, η ψευτομακεδονία και αρκετές άλλες βαλκανικές χώρες είναι Puppet state του Ερντογάν
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.
η Ρουμανία είναι η μεγαλύτερη οικονομία στα Βαλκάνια, η Κροατία τα πάει περίφημα, μιλούσα με φίλο Κροάτη, φοβερή ανάπτυξη 😊 δεν είστε η πιο ανεπτυγμένη χώρα των Βαλκανίων, sorry folks 😁
Αποτυγχάνεις να αναγνωρίσεις την επιστήμη της πολιτικής οικονομίας και αναλώνεσαι σε περιττά πράγματα όπως η ανάπτυξη και η μεγάλη οικονομία. Και στην Ελλάδα τώρα υπάρχει θεωρητικά οικονομική ανάπτυξη. Το θέμα είναι ότι η πολιτική οικονομία μελετάει την κατανομή του πλούτου. Ανάπτυξη για ποιους; Για τον απλό λαό; Όχι. Η Ρουμανία με τη μεγαλύτερη οικονομία και η Κροατία με την μεγάλη ανάπτυξη που λες έχεις δει σε τι χάλια ζουν οι λαοί τους; Τα ίδια και στην Ελλάδα που κάθε τρεις και λίγο αναρτούν εδώ άρθρα για οικονομική ανάπτυξη. Ναι, ανάπτυξη για τους πλούσιους, όχι για μένα και για σένα.
Τα βαλκάνια κι ας είναι μία εν δυναμεί εμπόλεμη ζώνη λόγο εθνικισμού μοιράζονται όλοι ένα κρυφό πάθος...
Όλες οι παρακμαικές χώρες των βαλκανίων κράζουν παρέα την Ελλάδα
Αμάν αυτό το παραμύθι με τον κακό εθνικισμό που φταίει για τα πάντα. Ιστορικά πάντα όταν τα Βαλκάνια στον Μεσοπόλεμο είχαν Εθνικισμό με τον εθνικό ηγέτη μας Ιωάννη Μεταξά, τον εθνικιστή Μουσταφά Κεμάλ " Ατατούρκ " στην Τουρκία, τον εθνικιστή Ρουμάνο Ταταρέσκου κλπ είχαμε τις πιο καλές σχέσεις με το Βαλκανικό Σύμφωνο Φιλίας.
Η Αλβανία, η ψευτομακεδονία και αρκετές άλλες βαλκανικές χώρες είναι Puppet state του Ερντογάν
Της Δύσης βασικά πάνε να γίνουν puppet states όπως είναι η Ελλάδα. Κάποτε ιδίως η ψευτομακεδονια ήταν αποκλειστικά δικό μας puppet state. Παντού ελληνικές τράπεζες είχαν, οπότε ήθελε η Ελλάδα μπορούσε να τους παραλύσει για τα καλά ολόκληρη την οικονομία, μετά την επαίσχυντη και προδοτικη συνθήκη των Πρεσπών έχει μπει για τα καλά πλέον η Αμερική, οι τράπεζες μας έχουν συρρικνωθεί πολύ και η επιρροή μας εξαφανίζεται. Αυτά συμβαίνουν όταν είσαι μια χώρα προτεκτοράτο. Η Τουρκία τώρα είναι να είχαμε να λέγαμε.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Ο Αλβανός της καρδιάς μας ❤️

... 5 στρέμματα γκαζόν αλλά κεί η κυρία ήθελε σκολούμαι και με άλλο γκαζόν
- τι εννοείς βρε πύρρο;

το πιάσατε το υπονοούμενο; :upside:

Η Αλβανία, η ψευτομακεδονία και αρκετές άλλες βαλκανικές χώρες είναι Puppet state του Ερντογάν

Πάντα μου αρέσει που στην Ελλάδα ζούμε με φαντάσματα του παρελθόντος. Έτσι οι μισοί Έλληνες κοιμούνται με το παρελθόν και όσοι είναι έξυπνοι πιάνουν τη ζωή στα χέρια τους και δημιουργούν ευκαιρίες. Η ζωή είναι τώρα. Προσωπικά δεν έχω να χωρίσω κάτι με τον μέσο Αλβανό και ούτε με προβληματίζει η ιδέα ενός πολέμου επειδή οι πολεμικές βιομηχανίες κάνουν παιχνίδι εντυπώσεων για πώληση όπλων, από τη στιγμή που δεν είναι ξεκάθαροι οι στόχοι της εγχώριας κομματικής-εκκλησιαστικής διαπλοκής. Επίσης από τη στιγμή που η Ελλάδα είναι μια καταναλώτρια χώρα ακόμη και σε σουτιέν με ενίσχυση, γιατί να κάνουμε πόλεμο; :-* Και οι Τουρκάλες και οι Ελληνίδες αποτριχώνουν τη γάμπα. Οι Τουρκάλες νέας γενιάς είναι φοβερές γυναικάρες. Αχχχ...γιατί να μην έχουμε και τέτοιες φοιτήτριες στην Ελλάδα. Γείτονες είναι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

New member

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η New member αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 184 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Η σοβαρότερη άποψη που γράφτηκε εδώ μέσα, sorry guys... Μίλα μας ρε μύστη!

Aκριβώς. Από όσο ξέρω, οι Τουρκάλες νέες επιδιώκουν φιλίες με Έλληνες νέους σε αντίθεση με τις μισανδρικές απόψεις που καλλιεργούν τα ΜΜΕ και διάφορες "ενώσεις" στην Ελλάδα που δείχνουν ότι μόνιμα οι Τούρκοι από το πρωί μέχρι το βράδυ μας μισούν. Ή ότι ένας πρόεδρος μιας χώρας 80 εκατομμυρίων ασχολείται ημερησίως με την Ελλάδα. Δεν γίνεται. Έχει τόσα εσωτερικά και εξωτερικά θέματα αυτή η χώρα και η μέρα είναι μόνο 24 ώρες. Με φίλους Τούρκους που έχω μιλήσει, η Τούρκικη τηλεόραση αναφέρεται για την Ελλάδα όχι και τόσο συχνά όσο νομίζουμε, εκτός και αν μας αρέσει να πιστεύουμε τόσο πολύ τούρκικες εφημερίδες κίτρινου τύπου ή trash TV της τούρκικης τηλεόρασης.

Όταν δεν γίνονται κινήσεις από την κάθε πλευρά για να γνωρίσουν οι νέοι τις δυο χώρες, και να πέσουν κάποια στερεότυπα, να δούμε ότι η ζωή είναι πιο ωραία όταν βελτιώνεσαι ως άνθρωπος κοιτώντας το μέλλον, ότι οι νέοι Τούρκοι δεν έχουν σχέση με τους Οθωμανούς πάντα θα βλέπουμε εφιάλτες ότι μόνιμα απειλούν τα σύνορά μας και τον τόσο περιούσιο μπολιτισμό της Ελλάδας ...της μεταπολίτευσης: φτύνουμε την τσίχλα στο πεζοδρόμιο, πετάμε τα γενικά σκουπίδια σε κάδο με χάρτινα απορρίματα, εκδίδουμε πλαστά απολυτήρια λυκείου για να μπούμε στο δημόσιο και άλλα πολλά. Ουστττ υποκριτές της ορθότητας. :wacko:
 

New member

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η New member αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Aκριβώς. Από όσο ξέρω, οι Τουρκάλες νέες επιδιώκουν φιλίες με Έλληνες νέους σε αντίθεση με τις μισανδρικές απόψεις που καλλιεργούν τα ΜΜΕ και διάφορες "ενώσεις" στην Ελλάδα που δείχνουν ότι μόνιμα οι Τούρκοι από το πρωί μέχρι το βράδυ μας μισούν. Ή ότι ένας πρόεδρος μιας χώρας 80 εκατομμυρίων ασχολείται ημερησίως με την Ελλάδα. Δεν γίνεται. Έχει τόσα εσωτερικά και εξωτερικά θέματα αυτή η χώρα και η μέρα είναι μόνο 24 ώρες. Με φίλους Τούρκους που έχω μιλήσει, η Τούρκικη τηλεόραση αναφέρεται για την Ελλάδα όχι και τόσο συχνά όσο νομίζουμε, εκτός και αν μας αρέσει να πιστεύουμε τόσο πολύ τούρκικες εφημερίδες κίτρινου τύπου ή trash TV της τούρκικης τηλεόρασης.

Όταν δεν γίνονται κινήσεις από την κάθε πλευρά για να γνωρίσουν οι νέοι τις δυο χώρες, και να πέσουν κάποια στερεότυπα, να δούμε ότι η ζωή είναι πιο ωραία όταν βελτιώνεσαι ως άνθρωπος κοιτώντας το μέλλον, ότι οι νέοι Τούρκοι δεν έχουν σχέση με τους Οθωμανούς πάντα θα βλέπουμε εφιάλτες ότι μόνιμα απειλούν τα σύνορά μας και τον τόσο περιούσιο μπολιτισμό της Ελλάδας ...της μεταπολίτευσης: φτύνουμε την τσίχλα στο πεζοδρόμιο, πετάμε τα γενικά σκουπίδια σε κάδο με χάρτινα απορρίματα, εκδίδουμε πλαστά απολυτήρια λυκείου για να μπούμε στο δημόσιο και άλλα πολλά. Ουστττ υποκριτές της ορθότητας. :wacko:
Δεν έχω ιδέα, αλλά το φαντάζομαι ότι δε μετράμε και τόσο για τους Τούρκους - αναφερόμενη πάντα στον μέσο Τούρκο, στο κομμάτι της πολιτικής δεν μπορώ να έχω άποψη. Κατά τα λοιπά, συμφωνώ ότι ένα μέρος των Ελλήνων αναμασάει παρωχημένες ιδέες και πεποιθήσεις για τους γείτονές του, αλλά και για τον ίδιο.

Παρεμπιπτόντως, οι Τουρκάλες είναι τόσο όμορφες όσο στα σήριαλ (που παρακολουθεί η μαμά μου); Μαγευτικές... σκαλιά ανώτερες από τις δικές μας.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Δεν έχω ιδέα, αλλά το φαντάζομαι ότι δε μετράμε και τόσο για τους Τούρκους - αναφερόμενη πάντα στον μέσο Τούρκο, στο κομμάτι της πολιτικής δεν μπορώ να έχω άποψη. Κατά τα λοιπά, συμφωνώ ότι ένα μέρος των Ελλήνων αναμασάει παρωχημένες ιδέες και πεποιθήσεις για τους γείτονές του, αλλά και για τον ίδιο.

Παρεμπιπτόντως, οι Τουρκάλες είναι τόσο όμορφες όσο στα σήριαλ (που παρακολουθεί η μαμά μου); Μαγευτικές... σκαλιά ανώτερες από τις δικές μας.

Ρίξε μια ματιά σε φοιτητικές ομάδες για μαθήματα των Τουρκικών Πανεπιστημίων, ομάδες Tandem πρακτικής ξένης γλώσσας, κλπ και θα δεις πολύ όμορφες κοπέλες. Είναι αρκετά προσαρμοσμένες στον δυτικό τρόπο ζωής. Ο τυφλός ισλαμισμός είναι συνώνυμος του τυφλού δογματισμού σε κάθε θρησκεία και δεν εκφράζει μεγάλο μέρος των νέων σε κάθε έθνος. Όσοι πιστεύουν το αντίθετο, μάλλον δεν έχουν βγει ποτέ από τα σύνορα της χώρας τους. Οι φυσιολογικοί νέοι (αν δεν παίζουν ψυχολογικά θέματα ή άσχημα παιδικά χρόνια) δεν δίνουν δεκάρα για την θρησκεία. Για την κάθε θρησκεία ή πολιτική που εξαναγκάζει τους ανθρώπους να μισούν ανθρώπους αλλά και το φυσικό περιβάλλον μέσω των συνεπειών (πολέμων, περιβαλλοντικών καταστροφών λόγω δοκιμής όπλων κτλ). Ζουν την ζωή τους, το παρόν, την επανάστασή τους και θέλουν να γνωρίζουν νέα πράγματα.
 

New member

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η New member αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 184 μηνύματα.
μάλλον δεν έχουν βγει ποτέ από τα σύνορα της χώρας τους
Αχ αχ (ΑΧ!), μη μου το χτυπάς κι εσύ. :bleh:


Θα ψάξω αυτά που λες, γιατί η μόνη μου επαφή, μέχρι στιγμής, με την Τουρκική κουλτούρα είναι μέσω της τηλεόρασης. Δεν είναι ούτε θετική ούτε αρνητική, κλίνω στο ότι είναι ψιλο ουδέτερη - ενίοτε εντοπίζω πολλά δανεικά στοιχεία εκατέρωθεν.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης, αν υπάρχει καμιά Τουρκάλα εδώ μέσα, ας μου στείλει ένα ΠΜ παρακαλώ, διότι έχω κάτι απορίες αναφορικά με κάτι πολιτισμικά. :cool:

Μήπως έγινα πολύ επιθετική;
 
Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Αχ αχ (ΑΧ!), μη μου το χτυπάς κι εσύ. :bleh:


Θα ψάξω αυτά που λες, γιατί η μόνη μου επαφή, μέχρι στιγμής, με την Τουρκική κουλτούρα είναι μέσω της τηλεόρασης. Δεν είναι ούτε θετική ούτε αρνητική, κλίνω στο ότι είναι ψιλο ουδέτερη - ενίοτε εντοπίζω πολλά δανεικά στοιχεία εκατέρωθεν.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης, αν υπάρχει καμιά Τουρκάλα εδώ μέσα, ας μου στείλει ένα ΠΜ παρακαλώ, διότι έχω κάτι απορίες αναφορικά με κάτι πολιτισμικά. :cool:

Μήπως έγινα πολύ επιθετική;

Οι περισσότεροι άνθρωποι όταν δεν έχουν βγει στο εξωτερικό ή όταν δεν έχουν έρθει σε επαφή με άλλους λαούς είναι λογικό να αναπαράγουν γενικά κλισέ που ακούν. Αν δεν έχεις προσωπική άποψη για έναν άνθρωπο άλλης κουλτούρας δεν μπορείς να γενικεύεις και να σπέρνεις μίσος επειδή δεν συμπαθείς την πολιτική της χώρας του. Με την ίδια λογική ρωτάω εδώ μέσα τους "ελληνάκηδες": για ποιο λόγο ΠΡΕΠΕΙ να μας αγαπάνε άλλοι λαοί; Τι έχουμε προσφέρει στην ανθρωπότητα τον 21ο αιώνα;

Δεν έγινες επιθετική απλά ξέρω ότι θα με κράξουν με την άποψη που έχω. :wacko:
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Βλέπετε 2 σίριαλ στην τηλεόραση και νομίζετε ότι οι Τούρκοι και οι κάθε Τούρκοι ειναι γκλαμουρατοι εξευρωπαισμενοι ανοιχτόμυαλοι Αινσταιν που «δεν εχουν πρόβλημα με τους άλλους» και ειναι «ανεκτικοί».


Προφανως, δεν ειναι όλοι μουτζαχεντίν τζιχαντιστες και εθνικιστές, αρκετοί ξαν δεν ενδιαφέρονται καν γι αυτα και. Οι περισσότεροι ομως ειναι γαλουχημένοι με συγκεκριμένο τροπο και θίγονται ευθέως αν προσεγγίσει κανείς ευαίσθητα θέματα με κριτικό τροπο. Try it out.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Προφανως, δεν ειναι όλοι μουτζαχεντίν τζιχαντιστες και εθνικιστές, αρκετοί ξαν δεν ενδιαφέρονται καν γι αυτα και. Οι περισσότεροι ομως ειναι γαλουχημένοι με συγκεκριμένο τροπο και θίγονται ευθέως αν προσεγγίσει κανείς ευαίσθητα θέματα με κριτικό τροπο. Try it out.

Θα στείλουμε το @giannhs2001 για διαπραγματεύσεις. :shifty:
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Με την ίδια λογική ρωτάω εδώ μέσα τους "ελληνάκηδες": για ποιο λόγο ΠΡΕΠΕΙ να μας αγαπάνε άλλοι λαοί; Τι έχουμε προσφέρει στην ανθρωπότητα τον 21ο αιώνα;

Δεν έγινες επιθετική απλά ξέρω ότι θα με κράξουν με την άποψη που έχω. :wacko:

Η Ελλάδα φιλε ειναι η χώρα του ηλίου, του πολιτισμού, της φιλοξενίας και της προόδου-ιδιαίτερα σε σχεση με κατι ανύπαρκτες πρώην σοσιαλιστικές δημοκρατίες που ανακάλυψαν ξαφνικά αρχαίες καταγωγές όταν απέκτησαν πλήρη εθνική ανεξαρτησία. Ετσι ήταν παλαιότερα και ειναι και σήμερα γνωστή σε ολο τον κόσμο.

Δυστυχως ομως, δεν καταλαβαίνουμε τι κληρονομιά κουβαλάμε και ποια θα έπρεπε να ήταν η θέση μας και η συμπεριφορά μας. Όπως έλεγε ένας καθηγητής μ παλαιότερα, η Ελλάδα ειναι η πιο πανέμορφη χώρα της υφηλίου αλλά έχει την ατυχία να κατοικείται από τους νεοέλληνες.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top