Πώς φαντάζεστε τον εαυτό σας σε 10 χρόνια;

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Καλά, άλλαξα γνώμη.. μπορεί να με δείτε και νηπιαγωγό.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Μμμμ... δεν ξέρω. σε 10 χρόνια θα είμαι 23. Λογικά θα έχω αποφοιτήσει από το τμήμα Νομικής του ΕΚΠΑ (πρώτα ο Θεός) και μάλλον θα βρίσκομαι στο μεταπτυχιακό μου, πάνω στις διεθνείς σχέσεις :P.

πολύ φιλόδοξο σε βρίσκω σ' αυτό το θέμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xx-Giota-xX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Στα 32 μου?
God θα περνάω σίγουρα την κρίση των 30.Η αλήθεια είναι οτι φοβάμαι να μεγαλώΝω.
Κατα τ'άλλα αν όλα πάνε καλά, μόλις θα έχω τελειώσει κάποια ειδικότητα. Δεν νομίζω πως θα κάνω τίποτα ξεχωριστό, ίσως να βγουν και κάποια απωθημένα που καταπιέζω τώρα...Who knows?

Θεωρητικά είμαι 22 παρόλο που δεν τα έκλεισα ακόμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Really now?? ... Seriously, και ειλικρινά μιλώντας, ΔΕ ξέρω! Εγώ δε μπορώ να φανταστώ πως θα είναι ο εαυτός μου σε δυο ώρες από τώρα, θα με φανταστώ στα 10 χρόνια;; :confused: ... Άσε που ό,τι και να πω, στράφι θα πάει. Σάμπως και θα γίνει;; Anyway, θα κάνω μία προσπάθεια!;)

Λοιπόν, πολλά θα ήθελα, αλλά επειδή όλα όσα θέλω είναι συνάρτηση της ψυχικής και σωματικής υγείας του ανθρώπου, αρχικά λοιπόν, θέλω να βλέπω εμένα και τους δικούς μου στο μέλλον υγιείς. Με ότι αυτό συνεπάγεται. Πιστεύω ότι αν ξεπεράσει η οικογένειά μου τα όσα προβλήματα υγείας 'διαθέτει' (που δυστυχώς όλες οι οικογένειες έχουν σε κάποιο βαθμό), τότε όλα θα γίνουν πιο εύκολα και αισιόδοξα. Βέβαια, μακάρι σε 10 χρόνια, όλος ο κόσμος να βιώνει μία καλύτερη πραγματικότητα (σε όλους τους τομείς), αλλά επειδή και αυτό μάλλον μάταιο μου ακούγεται, ας περιοριστούμε σε πιο ευκόλως υλοποιήσιμους (προσωπικούς) στόχους, που άπτονται σε εμάς και όχι σε άλλους εξωτερικούς παράγοντες:

1). Να καταφέρω να συνεχίσω τις σπουδές μου στη Φυσική. Και αν στην Ελλάδα των ανισοτήτων, δεν είναι εφικτό αυτό, τότε ας ολοκληρώσω τις σπουδές μου στο εξωτερικό. (Βέβαια για να μπορέσω να φύγω "έξω", πολλά πρέπει να έχουν γίνει πριν) Πάντως, σε γενικές γραμμές, επιθυμώ να ασχοληθώ επιτέλους με κάτι που μου αρέσει και με γεμίζει, και που μου δίνει τη δυνατότητα να εκμεταλλευτώ όσες ικανότητες έχω (αν έχω, και δε με δουλεύουν όλοι δηλαδή).
2). Να έχω σταματήσει κάθε φαρμακευτική αγωγή (κάτι μου μεταφράζεται σε "τέρμα οι παρενέργειες"). Αλλά, όπα. Λάθος. Αυτό δεν άπτεται σε μένα, οπότε το ξεχνάμε!
3). Να έχω γνωρίσει έναν άνθρωπο τουλάχιστον επιτέλους, με τον οποίο να μπορώ να συνεννοηθώ, να έχω έναν κοινό κώδικα επικοινωνίας, κοινά ενδιαφέροντα, να τον καταλαβαίνω και να με καταλαβαίνει. Γενικά, να επικοινωνούμε. Να αντιλαμβανόμαστε τον κόσμο με παρόμοιο τρόπο. Να μπορώ και εγώ να πω αυτά που σκέφτομαι χωρίς να φοβάμαι την αντίδραση των άλλων. Δε με νοιάζει τι θα είναι αυτός ο άνθρωπος για μένα. Σύντροφος, φίλος, συνάδελφος, οτιδήποτε. Αρκεί να τον/την βρω... Τώρα που το σκέφτομαι, ούτε αυτό εξαρτάται άμεσα από εμένα.:hmm:

Αυτά. Λίγα και καλά. Βέβαια, τώρα που το ξανά σκέφτομαι, προσπάθησα να γράψω πράγματα που εξαρτώνται μόνο από εμένα και που αφορούν το μέλλον μου σε 10 χρόνια από τώρα, αλλά και πάλι, κατέληξα πως λίγο πολύ, όλα είναι συνάρτηση πολλών παραγόντων τελικά. Οπότε, μάλλον η Φαντασία δε φτάνει. Επίσης μ@λακίες του τύπου "Αν θες κάτι με όλη σου την ψυχή, το σύμπαν θα συνωμοτήσει για να σε βοηθήσει να το πετύχεις" (αλά Coelho) δε μπορώ να τις πιστέψω!!

Υ.Γ:Αυτό το τελευταίο το είπα για να προλάβω απόψεις τύπου "Είσαι απαισιόδοξη, πρέπει να κάνεις όνειρα και αυτά θα πραγματοποιηθούν κλπ" :D


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
please don't judge me for using woody allen's classic
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγώ δε μπορώ να φανταστώ πως θα είναι ο εαυτός μου σε δυο ώρες από τώρα, θα με φανταστώ στα 10 χρόνια;; :confused: ...
Χαχαχαχαχα κάτι τέτοιο σκεφτόμουν και γω. :hehe:

Εμμ να πω ίσως αν όλα πάνε καλά Γερμανία ή κάπου προς τα εκεί πάνω. Τώρα τι και πως βλέπουμε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jucticeee

Νεοφερμένος

Η jucticeee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
πωω σε 10 χρονια θα ειμαι αρχαια.. 28 χρονων.. θα ζω στο los angeles θα εχω κερδισει το τζοκερ και θα κανω διακοπες στη χαβαι.. (και μετα ξυπνησα)
ελπιζω μεχρι τα 28 να εχω κανει αυτα που θελω απεγνωσμενα να κανω τωρα και δεν μπορω! :wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
πολύ φιλόδοξο σε βρίσκω σ' αυτό το θέμα :P
Χαχαχα :P δεν ξέρω εάν το παρατήρησες, αλλά έχω βάλει ''μάλλον'', ''πρώτα Ο Θεός''.. :) αν και είμαι λίγο ονειροπόλος.. :P :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Dan Bilzerian vol.2



(πλάκα κάνω φυσικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ManolisDaratso

Νεοφερμένος

Ο ManolisDaratso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Σε 10 χρόνια θα είμαι 25 χρονών, θα έχω τελειώσει το Χημικό Κρήτης καθώς και το μεταπτυχιακό μου στη Βιομηχανική Χημεία στο ΕΚΠΑ. Θα έχω μόλις πάει στρατό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Έτσι

Πιο average πεθαίνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Ζήσε χωρίς λεφτά, πτυχιακές γνώσεις (ή διδακτορικό) και σύντροφο (ή γκόμενες) και μετά έλα να μου πεις πόσο ευτυχισμένος είσαι.





Δηλαδη αν καποιος δε τα εχει αυτα να πεσει σε καταθληψη? Αλιμονο αν η ευτυχια εξαρτιοταν απο κατι συγκεκριμενο,οπως τα παραπανω που γραφεις ή να περιμενεις να αποκτησεις τα παραπανω για να εισαι ευτυχισμενος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
ζωντανό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Στα 47, ανύπαντρη, όπως και τώρα.:P Είμαι κατά των συμβάσεων.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Σε 10 χρονια απο τωρα 3 Πιθανες περιπτωσεις υπαρχουν.

1) Πλουσιος και παντρεμενος με μια ομορφη Σουηδεζα με την οποια Θα μενουμε μονιμα στον Καναδα, Τοροντο. Το χειμωνα θα πηγαινουμε για 2 βδομαδες διακοπες Σκανδιναβιες, ενω το καλοκαιρι ελληνικα νησια. Θα ειμαι μεγαλομετοχος σε τραπεζα, ενω η συζυγος θα ειναι στο χωρο της μοδας. Θα εχω μια πορσε, μια μερσεντες και μια χαρλει. Απο χομπυ θα πηγαινω καθημερινα γυμναστηριο και κυριακες για γκολφ με συναδελφους απο τη δουλεια. Τελος, Θα εχω φιλους αλλα και εχθρους - ανταγωνιστες.

2) Θα με εχουν μπουζουριασει μεσα για κανα δεκα χρονια για ξεπλυμα βρωμικου χρηματος. Τα πρωινα θα προσεχω στις ντουζιερες μη με πεσει κανα σαπουνι κατω, ενω τα βραδια θα σκεφτομαι διαφορους τροπους αποδρασης.

3) Θα βρισκομαι σπιτι με μια κουπα καφε και Θα γραφω ακομα εδω για το πως με φανταζομαι τα επομενα δεκα χρονια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Λίγο πιο ανώριμο :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άνθρωπο, με κεφάλι, με μαλλιά, με μύτη, με στόμα, με οστά, με σπονδυλική στύλη, με πόδια, με χέρια, με εγκέφαλο, με πάγκρεας, με συκώτι, με μύες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νομικής (Αθήνα). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Σε 10 χρονια θα είμει 30 . Με τρομάζει . Τέλος μιας 10ετίας , αρχή μιας άλλης .
Δε με φαντάζομαι σε σχέση με υλικά αγαθά .

Απλά σκέφτομαι οτι θα 'μαι πολύ πιο έμπειρη σχετικά με τους ανθρώπους , τις κοινωνικές συναναστροφές , με το να λύνω τα προβλήματά μου μόνη μου.
Θα 'θελα να 'μαι καθόλα ανεξάρτητη αν και -ίσως- παντρεμένη .
Πολύ πιο συνειδητοποιημένη όσον αφορά σ' εμένα και την προσωπικότητα μου.
Από κει και πέρα, θα προτιμούσα να έχω δημιουργήσει τη δική μου οικογένεια , να ασχολούμαι επαγγελματικά με το αντικείμενο των σπουδών μου , στην Ελλάδα και πάντα με τη στήριξη του πατέρα μου και των φίλων μου που θα ΄ναι ως τότε κοντά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top