Πώς τα πήγατε στις τελικές εξετάσεις Μαίου-Ιουνίου;

elli-anna

Νεοφερμένος

Η elli-anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
δειτε και τη δικη μου εινΑΙ οιο πανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Ρε παιδιά, ο ένας θα βαθμολογεί την έκθεση του άλλου τώρα; Είμαστε με τα καλά μας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elli-anna

Νεοφερμένος

Η elli-anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Στο σημειο που διαφωνω μαζι σου ειναι η χρηση αγνωστων(για καποιους) και λογιων εκφρασεων και λεξεων.Στο γυμνασιο η εκθεση πρεπει να ειναι διανθισμενη με εξειδικευμενο και πιο πλουσιο λεξιλογιο,γεγονος που σημαινει οτι η τοποθετηση τους καθιστανται απολυτως αναγκαια.Γινεται απολυτα κατανοητη απο ενα ατομο γνωσεις(δεν ξερω τι δε καταλαβες)Αν η ηλικια που δηλωνεις ειναι σωστη(και ειμαστε συνομιλικοι)και λαμβανοντας υπ οψην τα προηουμενα μηνυματα που εχεις ανα ρτησει στα αποια αυποστηριζεις πως εισαι αριστος μαθητης,θεωρω οτι η εκθεση σου θα πρεπει να ειναι αναλογη η ακομα καλυτερη και προτιστως με αναλογο λεξιλογιου
κατι τελευταιο.δεν προκειται για εκθεση αλλλα για ολιγολεπτη γραπτη δοκιμασια εντος ταξεως δυο παραγραφεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
χωρις να πηγαινει σε ιδιωτικα και να της δινουν τα θεματα οπως γινεται σημερα που οι μισοι αριστουχοι ειναι κολλεγιοπαιδα!

Θα ήταν καλό να προσέχουμε τι γράφουμε γιατί scripta manent.

Για αρχή, δεν καταλαβαίνω το "οι μισοί αριστούχοι είναι κολλεγιόπαιδα". Ας πούμε ότι η Αθήνα έχει δύο Κολλέγια (το Pierce και το Ελληνοαμερικάνικο), ας πούμε ότι το καθένα έχει περίπου 2000 παιδιά. Βάλε και κανά Ελληνικό Κολλέγιο Θεσσαλονίκης , πες χοντρά-χοντρά ότι τα 'κολλεγιόπαιδα' είναι 6000-7000. Αν οι μισοί αριστούχοι είναι κολλεγιόπαιδα, τότε έχουμε συνολικά γύρω στους 12-15 χιλιάδες αριστούχους. Άμα βασιστούμε στον αριθμό υποψηφίων της φετινής Γ' Λυκείου (γύρω στους 100 χιλιάδες), όλοι οι μαθητές στα γυμνάσια-λύκεια της χώρας είναι 600 με 700 χιλιάδες χοντρικά-χοντρικά (και λίγα λέω). Μας λες δηλαδή ό,τι το ποσοστό αριστούχων είναι 2.1% περίπου. Δεν νομίζω.

Αν μιλάμε τώρα για Γ' Λυκείου, πληροφοριακά να πω από τα αποτελέσματα των Πανελλαδικών 2011 ότι το 46.1% των τελειόφοιτων του κολλεγίου βρισκόταν στην κλίμακα 15-17.9 και το 31% στην κλίμακα 18-20 (Γενικού Βαθμού Πρόσβασης) - το 31% αντιστοιχεί σε περίπου 40 παιδιά. Πληροφοριακά, επίσης, δεν υπήρχε άριστος βαθμός στην έκθεση σε κανέναν υποψήφιο (18 και άνω). Δηλαδή, από αριθμούς και μόνο, δεν στέκει ο ισχυρισμός για τα κολλεγιόπαιδα.

Αυτό περί της διαρροής θεμάτων καλύτερα να μείνει ασχολίαστο. Ένα περιστατικό είχε συμβεί στις Πανελλήνιες του 2009 στα εκπαιδευτήρια Μπουγά, έκτοτε δεν έχω ακούσει κάτι (αντίθετα, κάθε χρονιά ακούω για διαρροές θεμάτων από φροντιστηριακούς καθηγητές στα κινητά των μαθητών). Αν κάποιος έχει στοιχεία για οποιοδήποτε σχολείο πάνω σε αυτό το θέμα, τότε μπορεί να κινηθεί νομικά. Δεν θυμάμαι να έχει συμβεί αυτό ποτέ όμως, οπότε τέτοια σχόλια βασίζονται μάλλον σε αερολογίες / κουτσομπολιά που αποσκοπούν μόνο στη δυσφήμιση, διόλου παράξενο φαινόμενο.

Γενικά, πολλά σχόλια από δημόσιους προς ιδιωτικούς ακούγονται σαν οι ιδιωτικοί να έχουν "κλέψει" κάτι (θέση, διάκριση, βαθμό, δεν ξέρω τι άλλο μπορείτε να σκεφτείτε) από αυτούς. Τίποτα δεν έχει 'κλαπεί' από τα δημόσια σχολεία. Ισάξια βαθμολογούνται όλοι, χωρίς διακρίσεις (το μαύρο χαρτάκι που πάει πάνω στο όνομα του μαθητή σε κάθε πανελλήνιο διαγωνισμό / εξέταση έχει λόγο να μπαίνει εκεί). Όποιος αξίζει, δεν έχει να φοβάται τίποτα, από όποιο σχολείο και να είναι θα αναδειχθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ody1999

Νεοφερμένος

Ο ody1999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Παιδιά,θα σας πω τους γενικούς βαθμούς που είχα σε κάθε μάθημα:
Θρησκεύτικα:19
Γλώσσα:19
Κείμενα:19
Αρχαία:19
Οδύσσεια:19
Γεωγραφία:20
Βιολογία:20
Ιστορία:19
Μαθηματικά:18
Αγγλικά:18
Γερμανικά:20
Πληροφορική:20
Τεχνολογία:20
Μουσική:20
Γυμναστική:20
Καλλιτεχνικά:20
Οικιακή Οικονομία:20

Μπορείτε να μου πείτε πόσο βγαίνει ο γενικός μέσος όρος σε δέκατα-τρίτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Αν δεν κάνω κάποιο λάθος είναι 19 κ 5/13 ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ody1999

Νεοφερμένος

Ο ody1999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Αν δεν κάνω κάποιο λάθος είναι 19 κ 5/13 ;)
Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις πως το βρήκες;:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Κάποια μαθήματα συμψηφίζονται, άρα είναι
Θρησκευτικά :19 άρα -1/13
Νέα Ελληνικά (Γλώσσα+Λογοτεχνία) : (19+19)/2 = 19 άρα -2/13
Αρχαία Ελληνικά (Αρχαία+Οδύσσεια) : (19+19)/2 = 19 άρα -3/13
Γεωγραφία : 20
Βιολογία: 20
Ιστορία: 19 άρα -4/13
Μαθηματικά: 18 άρα -6/13
Αγγλικά: 18 άρα -8/13
Γερμανικά: 20
Πληροφορική+Τεχνολογία: (20+20)/2 = 20
Μουσική+Καλλιτεχνικά : (20+20)/2 = 20
Γυμναστική : 20
Οικ.Οικονομία : 20
Άρα είναι 20 - 8/13 άρα 19 κ 5/13
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΤηλέμαχοςΚ

Νεοφερμένος

Ο ΤηλέμαχοςΚ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις πως το βρήκες;:):)

όντως είναι 19 5/13... Το βρηκα με ενα σύστημα βαθμών που έχω φτιάξει στο Excel.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheStranger

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
'Εγραψα 11 Γερμανικά ! Αντε ΚΑι καλό μας καλοκαίρι xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
όντως είναι 19 5/13... Το βρηκα με ενα σύστημα βαθμών που έχω φτιάξει στο Excel.

Ναι παιδιά έχω φτιάξει και πρόγραμμα στο excel , είμαι και ο πρώτος:crazy::crazy::crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΤηλέμαχοςΚ

Νεοφερμένος

Ο ΤηλέμαχοςΚ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Ναι παιδιά έχω φτιάξει και πρόγραμμα στο excel , είμαι και ο πρώτος:crazy::crazy::crazy:
Φτάνει,ε! Νομίζω το παράκανες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Εγώ έβγαλα 19 ακριβώς...Καλά μιλάμε φέτος είδα άτομα να κάνουν σκονάκια που ούτε καν μπορούσα να σκεφτώ ότι θα το έκαναν!!!!:eek::eek::eek:Απογοητεύτηκα πολύ με τα αποτελέσματα που έβγαλαν, ενώ άνετα θα μπορούσαν να βγάλουν ένα ωραιότατο 18,5 ή κάπου εκεί, έβγαλαν κάπου στο 16 και κάτι...:/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
εγω τελειωσα με 19 5/13 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Αντε επειδη ειπατε ολοι ας πω κι εγω τι γραφει το Απολυτηριον του Γυμνασιου :P (πολυ που σας ενδιαφερει να μου πειτε)
ΓΜΟ εβγαλα 19 και 10/13 και ειλικρινα δε το περιμενα καθως ημουν γενικα πολυ χαλαρη αυτη τη χρονια.Σχεδον ποτε δε ζοριστηκα , διαβαζα οσο επρεπε , ποτε παραπανω...Ομορφη χρονια η φετινη.
Να δουμε τωρα το λυκειο πως θα ειναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Εγώ 19 και 11/13.

Πείτε μου μπράβοοοο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Όλα 13-14 εξαιρώντας τα της κατεύθυνσης που είναι 20 φιλοσοφία, 19 αρχαία, 18 λατινικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Ξέρετε πόσο του μηνός θα αρχίσουν τα σχολεία φέτος??????? Υπάρχει κάποια επίσημη ανακοίνωση?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ξέρετε πόσο του μηνός θα αρχίσουν τα σχολεία φέτος??????? Υπάρχει κάποια επίσημη ανακοίνωση?????

Δεν εχει σχεση η ερωτηση σου με το συγκεκριμενο topic!
Aκουσα Τρίτη 11 Σεπτεμβρίου 2012!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top