Πώς τα πήγατε στις τελικές εξετάσεις Μαίου-Ιουνίου;

helenap

Νεοφερμένος

Η helenap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
σωστη! αμα δεν εχεις κενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
σωστη! αμα δεν εχεις κενα!

Ω ναι ναι! Από ότι είδα είσαι πολύ καλή άρα δεν θα έχεις κενά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Όχι και πολύ καλά... :P Στην α' γυμνασίου είχα πάρει στο τέλος χωρίς διάβασμα:
Ιστορία 16
Γλώσσα 16
Οδύσσεια 19
Κείμενα 18
Αρχαία 16
Θρησκευτικά 15
Μαθηματικά 12 :P
Γεωγραφία 10 :P
Φυσική 15
Βιολογία 08 :(
Αγγλικά 18
Γαλλικά 13 :P
Γ.Μ.Ο. 18 1/15
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

somebody!

Νεοφερμένος

Η somebody! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Ρε παιδιά μην αγχώνεστε τόσο πολύ για τους βαθμούς! Τι σημασία έχει αν θα βγάλετε 18 ή 18.2? Ποια η ουσιαστική διαφορά μεταξύ του 19 και του 19.5? εγώ προσωπικά στο Γυμνάσιο ήμουν καλή μαθήτρια, έκανα τις αδιαβασιές μου, διάβαζα βέβαια αλλά με μέτρο. Από την τρίτη γυμασίου βέβαια όλα άλλαξαν σοβαρεύτηκα περισσότερο και στο Λύκειο στα μάτια πολλών συμμαθητών μου ήμουν απλών ένας στόχος. Τώρα στη γ Λυκείου τα πράγματα είναι διαφορετικά διάβασμα και ξενύχτι πραγματικότητα. Αλλά ξεκαθαρίζω κάτι: Αυτά όχι για να πάρω τους βαθμούς. Αυτά απλώς για να επιτύχω τους στόχους μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,794 μηνύματα.
Ρε παιδιά μην αγχώνεστε τόσο πολύ για τους βαθμούς! Τι σημασία έχει αν θα βγάλετε 18 ή 18.2? Ποια η ουσιαστική διαφορά μεταξύ του 19 και του 19.5? εγώ προσωπικά στο Γυμνάσιο ήμουν καλή μαθήτρια, έκανα τις αδιαβασιές μου, διάβαζα βέβαια αλλά με μέτρο. Από την τρίτη γυμασίου βέβαια όλα άλλαξαν σοβαρεύτηκα περισσότερο και στο Λύκειο στα μάτια πολλών συμμαθητών μου ήμουν απλών ένας στόχος. Τώρα στη γ Λυκείου τα πράγματα είναι διαφορετικά διάβασμα και ξενύχτι πραγματικότητα. Αλλά ξεκαθαρίζω κάτι: Αυτά όχι για να πάρω τους βαθμούς. Αυτά απλώς για να επιτύχω τους στόχους μου.

Mετά απορούμε γιατί έχουμε γίνει μια κοινωνία ανθρώπων που κοιτάζουν την πάρτη τους! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

somebody!

Νεοφερμένος

Η somebody! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Συγγνώμη, εγώ κοιτάζω την πάρτη μου; ή μήπως όλοι όσοι ενδιαφέρονται για το 20 και δε δέχονται το 19,9 και που αγχώνονται από το Δεκέμβρη για το πόσο πρέπει να διαβάσουν στην α γυμνασίου;
Ε όχι. Σε αυτό διαφωνώ κάθετα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Mετά απορούμε γιατί έχουμε γίνει μια κοινωνία ανθρώπων που κοιτάζουν την πάρτη τους! :hmm:

Και εγω δε συμφωνώ σε αυτο που λες, απο τα λεγόμενα του/της somebody! δεν προκύπτει κάτι τετοιο! Συμφωνώ οτι δεν πρεπει να είμαστε βαθμοθηρες και να έχουμε εμμονή με τους βαθμούς, αλλού βρίσκεται η ουσία!!! Απο την άλλη δεν σημαίνει αυτο οτι τα φορτώνω στον κόκορα, αντιθέτως θα πρεπει να μπορούμε να επιτυγχάνουμε τους στόχους που θέτουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανασης II

Νεοφερμένος

Ο Θανασης II αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Ρε παιδια αυτο με το ξενυχτι δεν το καταλαβαινω αληθεια νευριαζω οταν το ακουω..σιγα μην κατσω να λιωσω κιολας στο διαβασμα..Ειπαμε στοχους αλλα οχι και ετσι..με μετρο ολα πρεπει ελεος δηλαδη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Η αλήθεια ειναι οτι στο Γυμνάσιο γενικά δεν χρειάζεται ξενύχτι, θα το μετανιώσετε αργότερα... Στο Λυεκιο όσο να ναι θα ειναι αναπόφευκτα κάποιες φορές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Και εγω ετσι ελεγα παλιοτερα για το ξενυχτι.Οτι δεν χρειαζεται και οτι λενε υπερβολες.Ομως τελικα αναγκαζεσαι να ξενυχτησεις για να προλαβεις ορισμενα πραγματα.Οχι ομως και καθημερινο ξενυχτι γιατι αυτο εξουθενωνει τον οργανισμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Είναι πολύ κακό το ξενύχτι, ο οργανισμός ειναι σε πολυ ευαίσθητη φάση απο τα 12 μέχρι τα 18. Αν λοιπόν ξενυχτας επι συχνής βάσεως το έχασες το παιχνίδι! Δεν λέμε, να το κανεις 5-10 φορές μέσα στη χρονιά αν υπάρχει πολλή πίεση, αλλα οχι καθε εβδομάδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανασης II

Νεοφερμένος

Ο Θανασης II αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Ποιο γυμνασιο? Και στο λυκειο επιτρεπεται? Δεν ξερω μου ακουγεται καπως ... Ο καθηγητης που εχω και κανω ιδιαιτερα μου λεει οτι ποτε δεν ξενυχτισε και ομως περασε στην σχολη που ηθελε..Δεν χρειαζεται να τα κανουμε ολα τα μαθηματα ρε παιδια ειπαμε..καποια τα αφηνουμε εξω !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Μην ξεχνάμε ότι το θέμα αφορά το γυμνασιο, εννοείται ότι στο γυμνάσιο δεν χρειάζονται ξενυχτια! Αλλά και στο λυκειο, εγώ το αργότερο να έμενα ξύπνια μέχρι τις 1 το βράδυ και αυτό όχι πολλές φορές, μόνο για να τελειώσω κάποια σχέδια ή για κανένα τεστάκι στο ΑΟΔΕ. Και πέρασα εκεί που ήθελα. Είναι ανάλογα το άτομο,εγώ δεν άντεχα τα ξενύχτια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Εγω έκανα πολλά ξενύχτια σε όλα τα χρόνια, και γι'αυτο οι συμβουλές μου προέρχονται απο την πείρα που έχω...μετάνιωσα που ξενυχτουσα καθε τρεις και λίγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

somebody!

Νεοφερμένος

Η somebody! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Συγγνώμη, προσωπικά στο γυμνάσιο δεν είχα ξενυχτίσει. Πάω γ λυκείου τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ! Γενικό Μ.Ο έβγαλα 19 12/13 χωρίς καθόλου προσπάθεια!

είναι παλιό ποστ αλλά δεν μπορούσα να μην το σχολιάσω. ΠΩΣ γίνεται να έβγαλες σχεδόν 20 χωρίς καθόλου προσπάθεια? :wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
είναι παλιό ποστ αλλά δεν μπορούσα να μην το σχολιάσω. ΠΩΣ γίνεται να έβγαλες σχεδόν 20 χωρίς καθόλου προσπάθεια? :wall:

Από την α γυμνασίου έως και τώρα το μόνο που κάνω είναι να προσέχω στο μάθημα. Σπίτι διαβάζω το πολύ 2 ώρες σε περίπτωση διαγωνισμάτων... Αλλιώς λύνω μόνο τις ασκήσεις... Ιστορία κλπ δεν χρειάστηκε να μάθω ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ManolisDaratso

Νεοφερμένος

Ο ManolisDaratso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
A' Γυμνασίου:
Θρησκευτικά 18
Ιστορία 20
Γλώσσα 19
Κείμενα 20
Αρχαία 19
Οδύσσεια 20
Μαθηματικά 19
Βιολογία 20
Γεωγραφία 20
Αγγλικά 20
Γερμανικά 20

Β' Γυμνασίου:
Θρησκευτικά 20
Ιστορία 20
Γλώσσα 20
Κείμενα 20
Αρχαία 20
Ιλιάδα 20
Μαθηματικά 20
Φυσική 20
Χημεία 20
Γεωγραφία 20
Αγγλικά 20
Γερμανικά 20
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
20 με 10 λεπτά διάβασμα την μέρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top