Πώς σας φαίνεται η Άλγεβρα;

Falcon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο - αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Aυτό πλέον δε λέγεται άλγεβρα, αλλά πληροφορική :P

(Βάσικα άλγεβρα είναι αλλά την έχει καβαντζώσει η πληροφορική)

Αλγόριθμος: Μια πεπερασμένη σειρά ενεργειών, αυστηρά καθορισμένων και εκτελέσιμων σε πεπερασμένο χρόνο, που στοχεύουν στην επίλυση ενός προβλήματος.

Λογάριθμος: Μια συνάρτηση που ορίζεται ως η αντίστροφη της εκθετικής.

...
-----------------------------------------
Α, καλά, εγώ διάβασα αλγόριθμους. Ό,τι να' ναι. Και δε νομίζω να έχει αλγόριθμους η Άλγεβρα, έχει; :p

Πάντως η λογάριθμοι χρησιμεύουν στην πληροφορική (log,e)

Δες παραπάνω τον ορισμό του αλγοριθμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Μην βγαίνετε ρε οφφ εδώ.
Κάποιοι δουλεύουν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Εμένα προσωπικά μπορώ να πω πως μου φαίνεται αρκετά βατή. Περίμενα να είναι πολύ πιο δύσκολα. Ποια είναι η δική σας γνώμη;


Βρήκα την άλγεβρα της β' πολύ πιο βατή και πολύ πιο διασκεδαστική από την άλγεβρα της α'... Ίσως εξαιτίας της ύλης, δεν ξέρω γιατί...

Αν και η άλγεβρα της β' είναι μόνο τύποι... Γι'αυτό αρέσει σε όλους... Αλλά πέρα από τους τύπους έχει και κάτι ασκησούλες μούρλια.

Πάντως, με βοήθησε ιδιαιτερα ωστε να ξεπεράσω ένα φόβο που είχα στα μαθηματικά γενικότερα, και να μπω με περισσότερη άνεση στην κατεύθυνση της γ'.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Μας έτυχε και καλή καθηγήτρια στο σχολείο. :D GG :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alkgeopa

Νεοφερμένος

Ο Άλκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Μουζάκι (Καρδίτσα). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Η αλγεβρα είναι ασ το πουμε ''θεωρητικά'' μαθηματικά. Πολλά πράγματα φαίνονται βαρετά, χαζά ή απλώς άσχετα και ασαφή. Πάντως η τριγωνομετρία που έχει χρειάζεται στη Φυσική Γ Λυκαίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leo 93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leo 93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Αν και μέχρι τώρα λίγα έχω κάνει εύκολη και ενδιαφέρουσα μου φαίνεται. Πιο ωραία και 'έξυπνη' από της α'.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Μας έτυχε και καλή καθηγήτρια στο σχολείο. :D GG :P


Ένας καλός καθηγητής που αφιερώνεται στο αντικείμενό του και δεν τα ξεπετάει γρηγορα, βοηθάει αφάνταστα, ειδικά σε τέτοια μαθήματα...


Ποια καθηγήτρια έχετε αν επιτρέπεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Ένας καλός καθηγητής που αφιερώνεται στο αντικείμενό του και δεν τα ξεπετάει γρηγορα, βοηθάει αφάνταστα, ειδικά σε τέτοια μαθήματα...


Ποια καθηγήτρια έχετε αν επιτρέπεται?


Παπαμιχαήλ.. τώρα δεν θυμάμαι όνομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

13diagoras

Δραστήριο μέλος

Ο 13diagoras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Αν και μέχρι τώρα λίγα έχω κάνει εύκολη και ενδιαφέρουσα μου φαίνεται. Πιο ωραία και 'έξυπνη' από της α'.

συμφωνω διαφωνω:P:P
-----------------------------------------
Παπαμιχαήλ.. τώρα δεν θυμάμαι όνομα.
πολυ καλη ειναι εχω ακουσει...ηταν παλια και σε μας..:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Παπαμιχαήλ.. τώρα δεν θυμάμαι όνομα.


:no1:Πολύ καλή... Και προσιτή στους μαθητές... Θα περάσετε καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chartson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κανενας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
εύκολη είναι η άλγεβρα, η ανάλυση όμως είναι άλλη φάση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εγω ειμαι ασχετη στην αλγεβρα.στο τελος περσυ ειχα γραψει 2.:P
φετος ομως εχουμε ενα φοβερο καθηγητη.τελειο.ειναι σαν να κανουμε φροντιστηριο.δεν ξερω πώς γινεται,αλλα ο,τι εχουμε πει στα 3 μαθηματα ως τωρα τα εχω καταλαβει ΟΛΑ.οκ,ειναι καπως κουφιες γνωσεις αφου απο περσυ δεν εχω τιποτα,αλλα τι να πω.βεβαια κανουμε ακομα το βιβλιο της Α,οποτε δεν ξερω πώς ειναι της Β.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

V@silis

Νεοφερμένος

Ο V@silis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
εγω να πω την αληθεια ποτε δεν μ πολυαρεσε η αλγεβρα κ για αυτο πηγα κ θεωρητικη-τι να πω, ισως φταινε κ οι καθηγητες μας,αλλα ειδικα φετος δεν τη μπορω κα8ολου:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pauline

Δραστήριο μέλος

Η pauline αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Τέλεια ήταν η άλγεβρα, το αγαπημένο μου μάθημααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

louche93

Νεοφερμένος

Ο loukas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
η άλγεβρα εύκολη είναι φέτος, τουλάχιστον για παιδιά σαν κι εμένα που εχουν μεγάλη ευχέρεια στα θετικοτεχνολογικα μαθήματα(γιατί από θεωρητικά έχω μάυρα μεσάνυχτα). εκεί όμως που πολλά παιδιά θα συναντήσουν δυσκολίες είναι στα μαθηματικά κατεύθυνσης, γιατί μιλάει για εντελώς αφηρημένες έννοιες... θέλει πολυ διάβασμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi_Panay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
εμενΑ τα μαθηματικα κατ μου φαινονται πιο ευκολα απο την αλγεβρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tonix

Νεοφερμένος

Ο Tonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
παιδια παει αναλογα με τον καθηγητη και κατα καποιο ποσοστο απο τον εαυτο μας. Γενικα ομως ειναι μεχρι τωρα βατη αλλα εχει πλους τυπους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Βαρετή, δύσκολη...:mad:

Ειδικά η τριγωνομετρία... δεν την παλεύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
εμενΑ τα μαθηματικα κατ μου φαινονται πιο ευκολα απο την αλγεβρα...

Και μένα μπορώ να πω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
H φετινγ αλγεβρα ειναι οργασμος γνωσεων :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top