Γενικό - Πώς σας φάνηκε η Β' Γυμνασίου;

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Σχετικα ευκολη ως τωρα...διαβαζω 4-5 ωρες την ημερα, αλλα δεν ειναι κατι ιδιαιτερα δυσκολο πιστευω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Πάντως ποιο εύκολη από την Α' γυμνασίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mamaguena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mamaguena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Αν και δεν είχα πρόβλημα στους βαθμούς πιστεύω ότι μπορεί να είναι η δυσκολότερη τάξη του γυμνασίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Πάντως ποιο εύκολη από την Α' γυμνασίου.
Θα 'θελες. :p
Η πρωτη ειναι γελοια, χωρις διαπραγματευσεις.
Απο θεμα μαθηματων τουλαχιστων.
Αλλα και παλι, και απο προσαρμογη, ΠΟΣΟ πια θα σου παρει να προσαρμοστεις?
Ενα μηνα?
Αρα συνεχιζει να ειναι η πιο ευκολη. :P
Ε η Β' Γυμνασιου μου φανηκε ΑΙΣΧΟΣ. :D
Χαλια απο καθηγητες, απο την ψυχολογια μου:p, απο τους συμμαθητες..
Απ' ολα..
Δηλαδη ελεγα οτι αν ειναι ετσι και φετος, πραγματικα θα αλλαζα σχολειο! :jumpy:
Αλλα τωρα και γαμω ειναι. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Ναι, η β' ειναι πιο δυσκολη απο την α'...να λεμε τα συκα συκα...
Ετσι λενε ολοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnv313

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγω απ' οσα εχω δει μεχρι τωρα ειναι χαλια μαυρα. Αναγκαζομαι να διαβαζω αρκετες ωρες την ημερα, εχω χαλια καθηγητες και καθε μερα διαγωνισμα (και ας τελειωσε το τριμηνο αυτοι συνεχιζουν να μας βαζουν καθε μερα για το επομενο). Τα μαθηματα ειναι ευκολα μπορω να πω εκτος απο Φυσικη-Μαθηματικα που δεν τα καταλαβαινω με τιποτα! Τα παω χαλια! :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Για μένα ήταν αρκετά εύκολη θα έλεγα...Ας τα πάρουμε με τη σειρά:
Μαθηματικά: Είχε και δύσκολα και εύκολα σημεία. Σε γενικές γραμμές με προσεκτικό διάβασμα θα είσαι πολύ καλά
Ιστορία: Ωραία κεφάλαια για εμένα, και πιο εύκολη από τα περσινά
Θρησκευτικά: Πραγματικά γελοία. Έχεις ανάγκη από 1 λεπτό διάβασμα, μην σου πω και καθόλου αφού θα τα θυμάσαι από το μάθημα
Φυσική: ....Αρκετά δύσκολη...Είναι όσο να πεις η πρώτη επαφή με πραγματική φυσική...Εξαρτάται και με τον καθηγητή που θα σου τύχει. Αυτό που έχεις να κάνεις είναι να μην διαβάζεις επιφανειακά αλλά να καταλαβαίνεις όσα διαβάζεις, για να μπορείς εκτός από τις απαντήσεις θεωρίας να λύνεις και τις ασκήσεις.
Χημεία: Για μένα πάρα πολύ εύκολο μάθημα και πολύ ωραίο. Άμα ο καθηγητής δεν βαριέται, θα κάνετε και πολλά ωραία πειράματα!
Τεχνολογία - Πληροφορική..: ε καλά τίποτα δεν θα κάνετε...:P
Αρχαία: Είναι αρκετά δύσκολα...Εγω χρειάστηκα καθηγήτρια στο σπίτι...Τι να πω...είναι κάπως μπερδεμένα...Απλώς θέλει διάβασμα, να ξεκαθαρίσεις τις εγκλίσεις και πολλά πολλά άλλα που θα έχετε. Μέχρι και το συντακτικό είναι κάπως δύσκολο.
Κείμενα- νεοελληνική γλώσσα: είναι πολύ εύκολα και τα δύο δεν θα έχεις πρόβλημα.ούτως ή άλλως τα αρχαία τώρα πια είναι ο φόβος και όχι τα νέα.
Και...Ιλιάδα και ένα άλλο που θα κάνετε μάλλον στο τέλος: Η Ιλιάδα είναι αρκετά εύκολη, όχι σαν την Οδύσσεια βέβαια αλλά εύκολη.


Αυτά και ελπίζω να σε βοήθησα!

Sorry που παραθέτω τόσο παλιό ποστ, αλλά θα ήθελα να πω κι εγώ τη γνώμη μου....
Μαθηματικά: Αρκετά εύκολα ως τώρα(Άλγεβρα: Ρίζες, Γεωμετρία: Πυθαγόρειο Θεώρημα)
Ιστορία: Ενδιαφέρουσα η βυζαντινή περίοδος, περισσότερο από την αρχαία, αλλά το βιβλίο νομίζω ότι δεν είναι και το ιδανικό.... Τέσπα καλή είναι...
Θρησκευτικά: 5 λεπτά διάβασμα κάθε φορά. Αυτό μόνο αρκεί...
Φυσική: Εξαιρετικά ενδιαφέρον μάθημα, αλλά σίγουρα πρέπει να προσέχεις στην τάξη για να μη δυσκολεύεσαι στο σπίτι. Η παπαγαλία στη φυσική είναι ό, τι χειρότερο μπορείς να κάνεις.... Ανυπομονώ για τη συνεχεια.... :jumpy:
Χημεία: Συμπαθητικό και εύκολο μάθημα, είναι πολύ ωραία τα πειράματα....
Πληροφορική: Πολύ εύκολη(βασικά δεν κάνουμε από το βιβλίο :P)
Τεχνολογία-Μουσική-Καλλιτεχνικά: Ασχολίαστα... :D
Ιλιάδα: Λίγο δυσκολότερη από την Οδύσσεια, αλλά όχι και κάτι τρομερό...
Αρχαία: Συνέχεια των Αρχαίων της Α Γυμνασίου, αλλά θέλουν διάβασμα...
Λογοτεχνία: Δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο....
Γλώσσα: Απλή και χρήσιμη....
Αυτή είναι η γνώμη που έχω σχηματίσει ως τώρα... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LoCo0o0:-):-P:-0

Νεοφερμένος

Ο LoCo0o0:-):-P:-0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
τα αρχαια τησ β' ειναι ΤΟΠ αλλα η ιστορια ειναι ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
μετριουλα!!!

ρε παιδια τα αρχαια ειναι πολυ ευκολα πλακα μου κανετε???η ιλιαδα πολυ σπαστικια και θελει καλες και προσεκτικες σημιωσεις .το πιο κουραστικο ειναι οι συγκρισεις περιστατικων go for f""""ing δηλαδη...


χημειουλα..... απλα αθλια πολυ απλα πραγματα που τα γνωριζεις απο το δημοτικο...καλο θα ηταν ενα βοηθημα γτ το βιβλιο δεν σου δινει καλα την θεωρια οπως επισης και για επιπλεον ακσησεις!!!

αλγεβρα....κατανοητη και ευκολουλα με λιγη θεωρια


γεωμετρια... μονο η τριγωνομετρια ειναι μεγαλο ζορι!!!

φυσικαρα!!!.... επειγοντως βοηθημα για θεωρια και ασκησεις πολυ ενδιαφερουσα μονο το πρωτο κεφαλαιο ειναι ζορικο μετα ειναι τα ωραια με την θερμοτητα και τις δυναμεις.....

γεωγραφια ... αρκετα ζορικη μπορω να πω


ιστορια....μικρουλα,ευκολη και βαρετηηηηηη!!!!!!αλλα παλευεται!
κριμας που δεν εχει βιολογια ρε γαμωτο αλλα εχω υποκαταστατο την φυσικη και την χημεια!!!!!!! διαβασμα 5 ωρες η 4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos4

Νεοφερμένος

Ο kyriakos4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εμένα με φαίνεται πιο εύκολη απο την Α'
Με το πολύ 3 ώρες διάβασμα (1,5 μ.ο.) πήρα 19 2/12 και θα μπορούσα και παραπάνω αμα δεν εκανα κάποιες βλακίες στα διαγωνίσματα.
Η Ιστορία βαρετή αλλα έχουμε super καθηγήτρια οπότε παλεύεται άνετα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakingMirrors

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ντένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
ειναι ευκολη ταξη αν και στην αρχη δυσκολευεσαι στη φυσική και στη χημεία επειδη τα κάνεις πρωτη φορά...

εγω διαβάζω περιπου 3 ώρες την ημέρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΦΗ-ΜΑΡΙΑ

Νεοφερμένος

Η ΕΦΗ-ΜΑΡΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Εμενα μου φανηκε χαλια...ισως γιατι αλαξαμε τους καθηγητες(οι περσινοι ηταν πιο επιικης:P)την περιμενα να ειναι πιο ευκολη...Eγω την ημερα διαβαζω 1 ωρα το πολυ και αν ειναι να γραψουμε διαγωνισμα 2:PΓενικα δεν διαβαζω πολυ αλλα στην ταξη συμμετεχω σαν τρελη και ετσι βγαζω καλο μεσο ορο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΙΩΑΝΝΑ ΔΡΑΜΑ

Νεοφερμένος

Η ΙΩΑΝΝΑ ΔΡΑΜΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
δεν ξέρω γιατί δεν την έχω τελειώσει ακόμη αλλά προς το παρόν , εύκολη. Δεν διαβάζω πολλές ώρες την ημέρα , το πολύ 1,5 ώρα τις καθημερινές , και περίπου 2 ώρες τα σαββατοκύριακα , έτσι για να λέμε ότι κάτι κάνουμε.Ώσο για τους βαθμούς τέλεια! 19 έβγαλα στο πρώτο τρίμηνο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ellog96

Νεοφερμένος

Η Ellog96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ενταξει, εύκολη είναι...να φανταστειτε στην Α' Γυμνασίου διάβαζα πυρετωδως και εβγαλα Α' τρίμηνο 18,5/13 ενώ φέτος που διαβάζω αλλά στο έτσι και έτσι έβγαλα 18,9/13!!
Αλλά μου λείπει η Α' Γυμνασίου..ήταν πιο ωραία!:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mar|naoussa

Νεοφερμένος

Η mar|naoussa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εμενα αρκετα καλα αν και ακομα δν την τελειωσα αλλα προσπαθψ πρψτο τρημινο 18,9 απφφφ..ελεος πιο πολι επρεπε..:(΄
αλλα παλι καλα ειναι να πεις
-----------------------------------------
συγνωμη:'( για τα λθη αλλα εχω συνηθισει να γραφω αγγλικα xD:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 261 μηνύματα.
εμένα μου φαίνεται πολύ εύκολη..
εγώ με το πολύ 3,5 ώρες διάβασμα πήρα 19 12/13 :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Εμένα μου φανηκε σχετικα ευκολη!Περασε η χρονια και πολυ γρηγορα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Εμένα μου φάνηκε αρκετά εύκολη....καθημερινές διάβαζα το πολύ 2 ώρες.Όντως,πολύ γρήγορα πέρασε η χρονιά...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

egw!!!athina

Νεοφερμένος

Η egw!!!athina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
κατσε να περασουμε πρωτα και μετα σου λεμε...
μαθηματικα αγγλικα και χυμεια ανχωνομαιιιιι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CSX2033

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Είναι ψιλοβαρετή τάξη από πλευράς μαθημάτων. Εγώ διάβαζα 15-20 λεπτά την μέρα,:whistle: ίσα ίσα για να κάνω κάποιες ασκήσεις και να ξέρω τα βασικά και έβγαλα "17 κ 7/13", "17 κ 12/13" και τώρα άντε να δούμε για τις εξετάσεις.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top