Πώς πετυχαίνει κανείς στην εξεταστική;

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Νομιζεις στη δικη μου πιανει η κωλοφαρδια? Που ειναι και θεωρητικη η σχολη? Θελει πολυ πολυ κωλοφαρδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Εμ...Διάβασμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ναι κι εγω αυτο καταλαβα αλλα ηταν η πρωτη εξεταστικη και πηγα στα ''κουτουρου'' δε το ηξερα και βαριομουνα κιολας να διαβασω επειδη ειχαν προηγηθει οι πανελλαδικες που ειχαν πολυ διαβασμα!
Μη νομίζεις ότι στο 1ο έτος ήξερα να διαβάζω. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
δώστε μου κανένα βαθμό από τις βαθμάρες που σας δίνουν έτσι απλόχερα...:D
γιατί φτάσαμε να κάνουμε διαπραγματεύσεις για τον βαθμό 7 :P
το διάβασμα δεν αποδίδει άλλο!!! σε λίγο θα πάψουμε να ζούμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
δώστε μου κανένα βαθμό από τις βαθμάρες που σας δίνουν έτσι απλόχερα...:D
γιατί φτάσαμε να κάνουμε διαπραγματεύσεις για τον βαθμό 7 :P
το διάβασμα δεν αποδίδει άλλο!!! σε λίγο θα πάψουμε να ζούμε...

για αυτό μακριά από το μαθηματικό.....το μαθηματικό είναι από τα δυσκολότερα τμήματα (μη πω και το δυσκολότερο).
όποιος θέλει να περάσει στο μαθηματικό να ξέρει ότι αν τα καταφέρει θα είναι Θεός έστω και με πτυχίο με βαθμό 5...καλά με 7 δε το συζητάμε, κατευθείαν υποτροφία στα καλύτερα πανεπιστήμια και μεγάλες καριέρες στο εξωτερικό.
μαθηματικό forever :clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Αυτά που λές δεν στέκουν.Όσους πτυχιούχους ξέρω που το γούσταραν και μπήκαν,μέσα στο νερό πάνω απο 6.5 έχουν.Ξέρω περιπτώσεις με 9.Πρόσφατα (μεσα στην 4ετία για να ειμαι 100% σίγουρος) στο τμήμα σου νπβ εβγαλε κάποιο παιδί βαθμό πτυχίου 10!Αυτό βεβαια δεν ειναι και ο κανονας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
φίλε Χρήστο, δεν είναι δύσκολο στο διάβασμα...οι βαθμοί κάτι παθαίνουν και πάνε προς τα κάτω
δηλ., πρέπει να τους ευχαριστείς που σου βάζουν ένα 5άρι ή 6άρι στο μάθημα
καλά για 7 ή 8, απλά κάνεις πάρτυ με παρθένες φοιτήτριες των Νηπιαγωγών και άφθονο κρασί :lol: :lol:

ήθελα να ξέρω οι φοιτήτριες άλλων σχολών π.χ. Παιδαγωγικών...κτλ συνειδητοποιούν τι σημαίνει ο καθηγητής να σου βάζει βαθμό από 7 - 10 ; :hmm:


τεμπέλη ξέρω το παιδί αυτό (ακουστά το έχω)
μακάρι να είχαμε και εμείς οι υπόλοιποι που δεν θα γίνουμε επόμενοι Νεύτωνες κάποιες "συγκυρίες" από χρόνια πριν περάσουμε στο Μαθηματικό αλλά και εν διάρκεια των σπουδών
δεν γίνεται 2 έτη βασικά να τινάζονται στον αέρα και να διαλύεται το Πανεπιστήμιο λόγω καταλήψεων και να ζητάμε λαγούς με πετραχείλια
ας ήταν το Πανεπιστήμιο όπως το Cambridge και θα σου έλεγα εγώ πόσα απίδια χωράει ο σάκος!
υπάρχουν τρόποι ...απλά το θέμα κολλάει αλλού
καλό είναι να πατάμε στην Γη...
και όποιος δεν έχει προσωπική άποψη καλό είναι να μην ανοίγει το στόμα του :P

γιατί ξέρω άτομα με βαθμό πτυχίου 9 που περιφέρονται μέσα στο Μαθηματικό ως διδακτορικοί φοιτητές μέχρι τα 35 τους, κάνοντας μια τρύπα στο νερό και τους πληρώνει ο πατέρας τους τα σπασμένα...
συνεπώς όλα είναι σχετικά
και άλλοι με βαθμό 5 ή 6...έχουν βγει στην αγορά εργασίας σε μεγάλα πόστα του ιδιωτικού ή του δημοσίου τομέα (θέληση να υπάρχει και ένας βαθμός πτυχίου δεν ρυθμίζει το εργασιακό μέλλον και την επιστημονική του επάρκεια ενός ανθρώπου)

επίσης τεμπέλη να έχεις υπόψιν σου ότι υπάρχουν μαθήματα και "μαθήματα"
η πλειοψηφία και κάποιοι που κοιτάζουν μόνο τον βαθμό (πιθανόν) επιλέγουν "μαθήματα" και 0 γνώση
συνεπώς δεν αποφοιτούμε όλοι με το ίδιο περιεχόμενο σε γνώσεις, σε είδος γνώσεων και σε ποιότητα γνώσεων

φιλικά πάντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
φίλε Χρήστο, δεν είναι δύσκολο στο διάβασμα...οι βαθμοί κάτι παθαίνουν και πάνε προς τα κάτω
δηλ., πρέπει να τους ευχαριστείς που σου βάζουν ένα 5άρι ή 6άρι στο μάθημα
καλά για 7 ή 8, απλά κάνεις πάρτυ με παρθένες φοιτήτριες των Νηπιαγωγών και άφθονο κρασί :lol: :lol:

ήθελα να ξέρω οι φοιτήτριες άλλων σχολών π.χ. Παιδαγωγικών...κτλ συνειδητοποιούν τι σημαίνει ο καθηγητής να σου βάζει βαθμό από 7 - 10 ; :hmm:


τεμπέλη ξέρω το παιδί αυτό (ακουστά το έχω)
μακάρι να είχαμε και εμείς οι υπόλοιποι που δεν θα γίνουμε επόμενοι Νεύτωνες κάποιες "συγκυρίες" από χρόνια πριν περάσουμε στο Μαθηματικό αλλά και εν διάρκεια των σπουδών
δεν γίνεται 2 έτη βασικά να τινάζονται στον αέρα και να διαλύεται το Πανεπιστήμιο λόγω καταλήψεων και να ζητάμε λαγούς με πετραχείλια
ας ήταν το Πανεπιστήμιο όπως το Cambridge και θα σου έλεγα εγώ πόσα απίδια χωράει ο σάκος!
υπάρχουν τρόποι ...απλά το θέμα κολλάει αλλού
καλό είναι να πατάμε στην Γη...
και όποιος δεν έχει προσωπική άποψη καλό είναι να μην ανοίγει το στόμα του :P

γιατί ξέρω άτομα με βαθμό πτυχίου 9 που περιφέρονται μέσα στο Μαθηματικό ως διδακτορικοί φοιτητές μέχρι τα 35 τους και τους πληρώνει ο πατέρας τους...
συνεπώς όλα είναι σχετικά
και άλλοι με βαθμό 5 ή 6...έχουν βγει στην αγορά εργασίας σε μεγάλα πόστα του ιδιωτικού ή του δημοσίου τομέα (θέληση να υπάρχει και ένας βαθμός πτυχίου δεν ρυθμίζει το εργασιακό μέλλον και την επιστημονική του επάρκεια ενός ανθρώπου)

φιλικά πάντα
Η αποψη που "εκπροσωπώ" είναι από λόγια πτυχιούχων και δεν χρειάζεται να μου ρίχνεις μπηχτή.Αυτο που λες στο τέλος το ερμηνεύω ως "όσα δεν φτάνει η αλεπού...".

Επίσης φιλικά.

Υ.Γ.:Δεν συνεχίζω το οφφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
δεν γίνεται 2 έτη βασικά να τινάζονται στον αέρα και να διαλύεται το Πανεπιστήμιο λόγω καταλήψεων και να ζητάμε λαγούς με πετραχείλια
ας ήταν το Πανεπιστήμιο όπως το Cambridge και θα σου έλεγα εγώ πόσα απίδια χωράει ο σάκος!
υπάρχουν τρόποι ...απλά το θέμα κολλάει αλλού
καλό είναι να πατάμε στην Γη...
και όποιος δεν έχει προσωπική άποψη καλό είναι να μην ανοίγει το στόμα του :P

γιατί ξέρω άτομα με βαθμό πτυχίου 9 που περιφέρονται μέσα στο Μαθηματικό ως διδακτορικοί φοιτητές μέχρι τα 35 τους και τους πληρώνει ο πατέρας τους...
συνεπώς όλα είναι σχετικά
και άλλοι με βαθμό 5 ή 6...έχουν βγει στην αγορά εργασίας σε μεγάλα πόστα του ιδιωτικού ή του δημοσίου τομέα (θέληση να υπάρχει και ένας βαθμός πτυχίου δεν ρυθμίζει το εργασιακό μέλλον και την επιστημονική του επάρκεια ενός ανθρώπου)

Καλώς ή κακώς το αποτέλεσμα μετρά. ;) Και πάντα θα υπάρχουν κάποιοι που ανεξαρτήτως των συνθηκών θα το επιτύχουν. Και στο λέει άτομο που στη σχολή του η βαθμολογία δε διαφέρει καθόλου από τα σημεία του προπο.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
ποιους πτυχιούχους; :hmm:
γτ εγώ ξέρω αρκετά παιδιά που με τίμιο αγώνα και προσπάθεια δεν αρίστευσαν αλλά σπούδασαν και αμοίφθηκε ο κόπος τους
συνεπώς ότι ακούς να το εξετάζεις λίγο πιο αναλυτικά
γιατί όπως ξέρεις δεν αποφοιτούμε Μαθηματικοί με το ίδιο υπόβαθρο

προσωπικά δεν με νοιάζει αν κάποιος έβγαλε 9 στο πτυχίο
μπράβο του και μακάρι να συνεχίσει με 9 και...στην ζωή (εκεί που ο κόσμος δεν καταλαβαίνει από θεωρία ομάδων)
τουλάχιστον έχω καθαρή την συνείδησή μου για τον τίμιο αγώνα που κάνω
απλά κάποιες φορές δεν αμοίβεται όπως πρέπει επειδή δεν έχω μάθει να είμαι γλύφτης - δεν έχω κονέ με κόμματα ή να χρησιμοποιώ μεθόδους (σκονάκια, αντιγραφές,...κτλ) μόνο και μόνο για να γράψω το 9άρι ή το 10άρι

για ποιο αποτέλεσμα λες venividivici43946; όταν σχεδόν όλοι οι καθηγητές που είχα (ειδικά στην κατεύθυνση) στο λένε ωμά ότι δεν γουστάρουν να βάζουν άνω του βαθμού 7; :hmm:και αν επιτύχεις βαθμούς άνω του 7 είναι από καθαρή τύχη (που είχα αρκετές φορές); για να μην μιλήσω για τα φαινόμενα (π.χ. σκονάκι) που έκαναν αρκετοί τα προηγούμενα χρόνια μέχρι να παρθούν δραστικά μέτρα εκ μέρους του Δ.Σ. με επιβολή ποινών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
από την εμπειρία μου...με μεθοδικό διάβασμα σε όλη την διάρκεια του χρόνου και φυσικά πολύ τύχη!!!!! τώρα αν κάποιοι θέλουν να καταφεύγουν σε μεθόδους τύπου σκονάκι, αντιγραφή και δεν ξέρω εγώ τι, για εμένα είναι απλώς ανώριμοι και κλασσικοί τεμπέληδες που τα θέλουν όλα στο πιάτο! έλεος...στο Πανεπιστήμιο είστε! αν δεν σας αρέσει, τότε σηκωθείτε και φύγετε, ποτέ δεν είναι αργά! πάντως γενικά σε εμάς π.χ. σε μαθήματα μετάφρασης σπάνια θα μπει το 10 γιατί απλά...δεν υπάρχει τέλεια μετάφραση:redface: εεε..μετά στα υπόλοιπα 12 μαθήματα που είναι και θεωρητικά ορισμένα και πρακτικά μπορείς αν έχεις πολύπλευρες γνώσεις να γράψεις!
διάβασμα καλά μου παιδιά! διάβασμα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
διαβάζετε ρε ρεμάλια.

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
διάβασμα καλά μου παιδιά! διάβασμα...:)

από το ένα και μοναδικό-α σύγγραμμα-συγγράμματα που απαιτεί ο καθηγητής και το/τα μοιράζουν παραμονές της εξεταστικής; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
για ποιο αποτέλεσμα λες venividivici43946; όταν σχεδόν όλοι οι καθηγητές που είχα (ειδικά στην κατεύθυνση) στο λένε ωμά ότι δεν γουστάρουν να βάζουν άνω του βαθμού 7; :hmm:και αν επιτύχεις βαθμούς άνω του 7 είναι από καθαρή τύχη (που είχα αρκετές φορές); για να μην μιλήσω για τα φαινόμενα (π.χ. σκονάκι) που έκαναν αρκετοί τα προηγούμενα χρόνια μέχρι να παρθούν δραστικά μέτρα εκ μέρους του Δ.Σ. με επιβολή ποινών

Πτυχίο στα 4 με 5, το πολύ, έτη και μ.ο. άνω του 8,5. Και σε μας είναι αλλεργικοί σε οτιδήποτε άνω του 7, αλλά το καλό παλικάρι ξέρει κι άλλο μονοπάτι. Και όχι απαραίτητα μόνο με τις γνωστές "μεθόδους".
Πάντως κακά τα ψέματα, το άριστα ανοίγει πόρτες και η χαμηλή βαθμολόγηση αποτελεί έναν από τους πιο πρόσφορους τρόπους για να περιορίσεις τις επιλογές ενός νέου, όσο εργατικός και αν είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Πώς πετυχαίνει κανείς στην εξεταστική;


α. Διαβάζει.
β. Γράφεται στη ΔΑΠ. Ή στην ΠΑΣΠ. Ή τέλος πάντων στην παράταξη με την οποία συνεργάζεται η σχολή του. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
Πάντως κακά τα ψέματα, το άριστα ανοίγει πόρτες και η χαμηλή βαθμολόγηση αποτελεί έναν από τους πιο πρόσφορους τρόπους για να περιορίσεις τις επιλογές ενός νέου, όσο εργατικός και αν είναι.

για ποιο λόγο;
έχουν κάποια προηγούμενα με τον κάθε φοιτητή; :hmm:

ας πούμε για μένα μια πόρτα είναι το πρωτοκλασσάτο και μοδάτο επάγγελμα του Έλληνα πρωθυπουργού εν μέσω ΔΝΤ
με ένα άριστα, θα μπορούσα να γινόμουν πρωθυπουργός...αν δεν με λέγανε Παπαντρέου ή Καραμανλή; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Απ'την εμπειρία της πρώτης εξεταστικής μου...κωλοφαρδία.Αρκεί δηλαδή ως "επιτυχία" να ορίζουμε το pass και όχι τον βαθμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
για ποιο λόγο;
έχουν κάποια προηγούμενα με τον κάθε φοιτητή; :hmm:

ας πούμε για μένα μια πόρτα είναι το πρωτοκλασσάτο και μοδάτο επάγγελμα του Έλληνα πρωθυπουργού εν μέσω ΔΝΤ
με ένα άριστα, θα μπορούσα να γινόμουν πρωθυπουργός...αν δεν με λέγανε Παπαντρέου ή Καραμανλή; :worry:

Προηγούμενα δεν έχουν. Όμως ειθίσταται να γίνεται διαχωρισμός της ήρας από το στάρι. Και όχι, δε γίνεται πάντα αξιοκρατικά. Ενδεικτικά οι συστατικές, τα μεταπτυχιακά, οι συνεργασίες και ούτω καθεξής.
Να συμπληρώσω ότι πέραν του διαβάσματος, που είναι αυτονόητο, στην επιτυχή εξέταση των μαθημάτων βοηθά η εκπόνηση εργασιών.

Πρωθυπουργός είναι μια καλή διέξοδος που πολλοί εξ ημών θα επιθυμούσαμε, όμως δυστυχώς έχει αυστηρότατες δικλείδες ασφαλείας. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
από το ένα και μοναδικό-α σύγγραμμα-συγγράμματα που απαιτεί ο καθηγητής και το/τα μοιράζουν παραμονές της εξεταστικής; :hmm:
ως προς το πρώτο, κανείς δεν σε δεσμεύει και δεν πρέπει να σε δεσμεύει να διαβάζεις μόνο από ένα σύγραμμα. ο καθηγητής θέλει ένα συγκεκριμένο βιβλίο για την εξεταστική όμως δεν σου απαγορεύει να διαβάσεις και άλλα. εκτός αυτού, αυτός δεν είναι ή τουλάχιστον θα έπρεπε να είναι ο στόχος του Πανεπιστημίου? ο κάθε φοιτητής κάνει αυτό που θεωρεί σωστό για εκείνουν και μαθαίνει, εφόσον θέλει πάντα το κάτι παραπάνω! στο Πανεπιστήμιο τίποτα δεν είναι εκτός ύλης...μαθαίνεις από παντού αρκεί οι πηγές σου να έιναι έγκυρες και αξιόπιστες!!!
ως προς το δεύτερο, είναι μια από τις "πληγές" του Ελληνικού κρατούς, το οποίο ακόμα δεν έχω καταλάβει...αφού τα δίνει που τα δίνει τα λεφτά για βιβλία, γιατί δεν τα μοιράζει και στην ώρα τους???:worry:(η ερώτηση ήταν μάλλον ρητορική)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Απ'την εμπειρία της πρώτης εξεταστικής μου...κωλοφαρδία.Αρκεί δηλαδή ως "επιτυχία" να ορίζουμε το pass και όχι τον βαθμό.

ναι όντως...εγώ με διάβασμα τελευταίων ημερών (και σιγά το διάβασμα)..έβγαλα 6,6 μο ..χωρίς να έχω περάσει δυο μαθήματα..με 5 περασμένα μαθήματα δλδ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top