Γενικό -  Πώς περνάω την A' Λυκείου;

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
και να τους πλήρωνες , με μέσο όρο 18 δεν μένεις μην ανησυχείς :P.
 

Nikoletaant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nikoletaant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Γεια σας είμαι καινούρια. Διάβασα τις προηγούμενες απαντήσεις απλα επειδή μερικοί καθηγητές μας τα αλλαζουν κ τα λενε διαφορετικά, θα ήθελα να σιγουρευτώ. Στο πρώτο τετράμηνο έβγαλα Γενικό 17,9 και στο δευτερο 18,7. Οι μόνοι χαμηλοί βαθμοί μου ειναι άλγεβρα (10,12). Σήμερα εγραφα άλγεβρα και τα πήγα πολύ χάλια (κάτω απτη βάση, γυρω στο 5) Υπαρχει περίπτωση να μείνω; γιατι πολλοί λένε ότι για να περάσεις Πρέπει να προσθέσεις α τετράμηνο + β τετραμηνο + εξετάσεις κ να βγαλεις ενα άθροισμα, το οποιο θα το διαιρέσεις διά 3 και αυτο που θα βγει να ειναι 9,5+. Αυτό δεν υπαρχει περίπτωση να το καταφερω δεδομενου οτι εχω γραψει μονο γυρω στο 5. Ευχαριστώ εκ των προτερων :).
 

Panelele19

Νεοφερμένος

Ο Panelele19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Γεια σας είμαι καινούρια. Διάβασα τις προηγούμενες απαντήσεις απλα επειδή μερικοί καθηγητές μας τα αλλαζουν κ τα λενε διαφορετικά, θα ήθελα να σιγουρευτώ. Στο πρώτο τετράμηνο έβγαλα Γενικό 17,9 και στο δευτερο 18,7. Οι μόνοι χαμηλοί βαθμοί μου ειναι άλγεβρα (10,12). Σήμερα εγραφα άλγεβρα και τα πήγα πολύ χάλια (κάτω απτη βάση, γυρω στο 5) Υπαρχει περίπτωση να μείνω; γιατι πολλοί λένε ότι για να περάσεις Πρέπει να προσθέσεις α τετράμηνο + β τετραμηνο + εξετάσεις κ να βγαλεις ενα άθροισμα, το οποιο θα το διαιρέσεις διά 3 και αυτο που θα βγει να ειναι 9,5+. Αυτό δεν υπαρχει περίπτωση να το καταφερω δεδομενου οτι εχω γραψει μονο γυρω στο 5. Ευχαριστώ εκ των προτερων :).

Περνας απο το γ.μ.ο ... Αν ο γ.μ.ο απο 1ο ,2ο τετράμηνο και εξετάσεις είναι πανω απο 9,5+ περνας ακόμα και αν δεν περασεις το 9,5+ σε κάποιο μαθημα
 

Giorgos18

Νεοφερμένος

Ο Giorgos18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γεια σας! Θέλω να ρωτήσω κάτι!
Υπάρχει πιθανότητα να μείνω σε τρία μαθήματα! (Άλγεβρα, γεωμετρία, χημεία)
Ο Γ.Μ.Ο είναι 16.4 πρώτο και στο δεύτερο 16.3. Ας πούμε άλγεβρα με είχε 11 και 11 και έγραψα μάλλον κάνα 2. Υπάρχει περίπτωση να μείνω μετεξεταστεος ή θα με σώσει κάτι από το Γενικό;
Σας παρακαλώ απαντήστε μου!!
 

SonGokuUI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Δυτικής Μακεδονίας (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Γεια σας! Θέλω να ρωτήσω κάτι!
Υπάρχει πιθανότητα να μείνω σε τρία μαθήματα! (Άλγεβρα, γεωμετρία, χημεία)
Ο Γ.Μ.Ο είναι 16.4 πρώτο και στο δεύτερο 16.3. Ας πούμε άλγεβρα με είχε 11 και 11 και έγραψα μάλλον κάνα 2. Υπάρχει να μείνω μετεξεταστεος ή θα με δώσει κάτι από το Γενικό;


Έχεις περάσει ήδη, άραξε!
 

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όσοι ακόμα θα γράψουν ας δώσουν σημασία και στα προηγούμενα μηνύματα, αφού όλοι την ίδια απορία έχετε.
 

Giorgos18

Νεοφερμένος

Ο Giorgos18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Όσοι ακόμα θα γράψουν ας δώσουν σημασία και στα προηγούμενα μηνύματα, αφού όλοι την ίδια απορία έχετε.


Ναι... ουτε μετεξεταστεος έτσι;

Έχεις περάσει ήδη, άραξε!


Ουτε μετεξεταστεος έτσι;
 

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Giorgos18

Νεοφερμένος

Ο Giorgos18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

Praxis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Praxis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Ο γενικός;
Ε πόσο από το 16.3 να επηρεαστεί από δύο δυάρια που έγραψα στα μαθηματικά;


Με ΚΑΜΙΑ δύναμη δεν θα κατέβεις 9.5, και ούτε θα κοπείς, ούτε θα μείνεις μετεξεταστέος. Χαλάρωσε. Απλά του χρόνου προσπάθησε να τα πηγαίνεις έστω και λίγο καλύτερα σε αυτά τα μαθήματα.
 

Giorgos18

Νεοφερμένος

Ο Giorgos18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Με ΚΑΜΙΑ δύναμη δεν θα κατέβεις 9.5, και ούτε θα κοπείς, ούτε θα μείνεις μετεξεταστέος. Χαλάρωσε. Απλά του χρόνου προσπάθησε να τα πηγαίνεις έστω και λίγο καλύτερα σε αυτά τα μαθήματα.
Σε ευχαριστώ τόσο μα τόσο πολυ! Άρα περνάω;!! Αν επιτρέπετε με μαθήτρια μιλάω; ρωτάω γιατί θέλω να την έχω σίγουρη την πληροφορία αυτή!
 

Praxis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Praxis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ τόσο μα τόσο πολυ! Άρα περνάω;!! Αν επιτρέπετε με μαθήτρια μιλάω; ρωτάω γιατί θέλω να την έχω σίγουρη την πληροφορία αυτή!


Ναι, περνάς άνετα χωρίς άγχος. Αλλά μην τα εγκαταλείψεις τα τελευταία μαθήματα τώρα που τελειώνουν σιγά σιγά οι εξετάσεις. Παραθέτω το μήνυμα το Βενέδικτου:

"Προς γνώση και συμμόρφωση, στον νόμο 4610/19 ΦΕΚ Α΄, άρθρο 112 και παράγραφο 1 αναγράφεται αυτολεξεί:


Για την προαγωγή και την απόλυση των μαθητών στο Γενικό Λύκειο απαιτείται Γ.Μ.Ο. τουλάχιστον εννέα και πέντε δέκατα (9,5), ο οποίος προκύπτει από τον μέσο όρο των βαθμών ετήσιας επίδοσης του μαθητή όλων των γραπτώς και μη γραπτώς εξεταζόμενων μαθημάτων, με εξαίρεση το μάθημα της Φυσικής Αγωγής."

Α, και απευθύνεσαι σε αγόρι :thumbup:
 

Giorgos18

Νεοφερμένος

Ο Giorgos18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ναι, περνάς άνετα χωρίς άγχος. Αλλά μην τα εγκαταλείψεις τα τελευταία μαθήματα τώρα που τελειώνουν σιγά σιγά οι εξετάσεις. Παραθέτω το μήνυμα το Βενέδικτου:

"Προς γνώση και συμμόρφωση, στον νόμο 4610/19 ΦΕΚ Α΄, άρθρο 112 και παράγραφο 1 αναγράφεται αυτολεξεί:


Για την προαγωγή και την απόλυση των μαθητών στο Γενικό Λύκειο απαιτείται Γ.Μ.Ο. τουλάχιστον εννέα και πέντε δέκατα (9,5), ο οποίος προκύπτει από τον μέσο όρο των βαθμών ετήσιας επίδοσης του μαθητή όλων των γραπτώς και μη γραπτώς εξεταζόμενων μαθημάτων, με εξαίρεση το μάθημα της Φυσικής Αγωγής."

Α, και απευθύνεσαι σε αγόρι :thumbup:


Απλώς επειδή άκουγα πολλά και επειδή είμαι της θεωρητικής και έχω κάποια θέματα στα θετικά μαθήματα και επειδή όπως είπα παραπάνω δεν τα πήγα καλά νόμιζα ότι πάω Σεπτέμβριο.
 

Praxis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Praxis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Απλώς επειδή άκουγα πολλά και επειδή είμαι της θεωρητικής και έχω κάποια θέματα στα θετικά μαθήματα και επειδή όπως είπα παραπάνω δεν τα πήγα καλά νόμιζα ότι πάω Σεπτέμβριο.


Για να λέμε την αλήθεια, και εγώ είμαι πιο πολύ των θεωρητικών μαθημάτων και μπορεί να έχω κοπεί στις εξετάσεις Άλγεβρας, αλλά δεν υπάρχει φόβος επανεξέτασης, ούτε για εμένα, ούτε για εσένα. Τώρα απλά συνεχίζουμε!
 

Giorgos18

Νεοφερμένος

Ο Giorgos18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Για να λέμε την αλήθεια, και εγώ είμαι πιο πολύ των θεωρητικών μαθημάτων και μπορεί να έχω κοπεί στις εξετάσεις Άλγεβρας, αλλά δεν υπάρχει φόβος επανεξέτασης, ούτε για εμένα, ούτε για εσένα. Τώρα απλά συνεχίζουμε!

Τι ταξη είσαι;
 

Guest 675594

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτο το 'ειμαι της θεωρητικης δεν αγγιζω αλγεβρα/γεωμετρια' ή "ειμαι της θετικης δεν ξερω ουτε να κλινω το ειμι" με νευριαζει.
 

Giorgos18

Νεοφερμένος

Ο Giorgos18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Αυτο το 'ειμαι της θεωρητικης δεν αγγιζω αλγεβρα/γεωμετρια' ή "ειμαι της θετικης δεν ξερω ουτε να κλινω το ειμι" με νευριαζει.

Εγώ δεν είναι ότι δεν τα αγγίζω απλώς δε τα καταλαβαίνω... και δυστυχώς δε μπορώ να κάνω φροντιστήρια!
 

Praxis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Praxis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Εσύ δεν αγχώθηκες καθόλου για το αν περνάς και όλα αυτά που ρώτησα;

Όχι, διότι αναρίθμητα άτομα Λυκείου εύλογα είχαν τις ίδιες απορίες με εσένα και έχουν προ πολλού απαντηθεί, οπότε δεν υπάρχει διόλου φόβος για πιθανότητα επανεξέτασης.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top