Γενικό -  Πώς περνάω την A' Λυκείου;

d_p

Νεοφερμένος

Ο d_p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Καλησπέρα,
βρήκα αυτό το site : https://www.anodos.edu.gr/Ypologiste/Ypologiste2.htm
όπου μπορούμε να υπολογίσουμε την βαθμολογία μας. Τελικά όντως είναι πολύ δύσκολο να μείνει κάποιος απο τα μαθήματα στο λύκειο,
εγώ έβαλα τους βαθμούς μου που ήδη ξέρω απο το πρώτο και δεύτερο τετράμηνο και υποθετικά έβαλα σε όλα τα μαθήματα ότι έγραψα 5 και πάλι περνάω :).
Καλή τύχη σε όλους !

https://www.anodos.edu.gr/Ypologiste/Ypologiste2.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sirapsag21

Νεοφερμένος

Ο sirapsag21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
φιλε d_p ευχαριστω για το προγραμματακι μου εφυγε ενα βαρος αλλα εισαι σιγουρος οτι ισχυει αυτο? ξερω οτι γινομαι κουραστικος αλλα εχω χεστει πανω μου :worry: (σορρυ για την εκφραση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

d_p

Νεοφερμένος

Ο d_p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
φιλε d_p ευχαριστω για το προγραμματακι μου εφυγε ενα βαρος αλλα εισαι σιγουρος οτι ισχυει αυτο? ξερω οτι γινομαι κουραστικος αλλα εχω χεστει πανω μου :worry: (σορρυ για την εκφραση)

Σε καταλαβαίνω απόλυτα :).
Iσχύει ρώτησα στο σχολείο μερικούς φίλους που ξέρουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sirapsag21

Νεοφερμένος

Ο sirapsag21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
οκ ευχαριστω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_97

Νεοφερμένος

Η _97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Να ρωτήσω 9.5 μ.ο γενικό ή σε κάθε μάθημα 9.5?? Πολλοί μου λένε το 1ο και πολλοί το 2ο... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Να ρωτήσω 9.5 μ.ο γενικό ή σε κάθε μάθημα 9.5?? Πολλοί μου λένε το 1ο και πολλοί το 2ο... :/

Σε κάθε μάθημα πρέπει να βγάλεις πάνω από 9,5 .. αλλά και στα δύο τετράμηνα ,ο ΜΟ να είναι πάνω απο 9,5

Αλλά μην ανησυχείς τόσο, στην 1ην δεν αφήνουν λόγο ότι είσαι ένα βήμα πριν τις κατευθύνσεις και το μέλλον σου :) ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_97

Νεοφερμένος

Η _97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Σε κάθε μάθημα πρέπει να βγάλεις πάνω από 9,5 .. αλλά και στα δύο τετράμηνα ,ο ΜΟ να είναι πάνω απο 9,5

Αλλά μην ανησυχείς τόσο, στην 1ην δεν αφήνουν λόγο ότι είσαι ένα βήμα πριν τις κατευθύνσεις και το μέλλον σου :) ..

Σ'ευχαριστώ! :) Απλά σε κάποια μαθήματα και στα 2 τετράμηνα έχω 12 και δεν ξέρω αν θα γράψω πάνω απο 10, αλλά μέσω όρο έχω πάνω απο 9.5!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ! :) Απλά σε κάποια μαθήματα και στα 2 τετράμηνα έχω 12 και δεν ξέρω αν θα γράψω πάνω απο 10, αλλά μέσω όρο έχω πάνω απο 9.5!

Και εγώ έχω ένα θεματάκι με την άλγεβρα, αλλά δεν υπάρχει κίνδυνος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_97

Νεοφερμένος

Η _97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Ωραία ευχαριστώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

20den3exnw

Νεοφερμένος

Η 20den3exnw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Γεια σας.
δεν ξερω αν ειναι η σωστη κατηγορια η υποκατηγορια για να γραψω...!:P
λοιπον...εχω αγχωθει αρκετα!
καταρχην ακουω οτι ειναι πολυ δυσκολο να μεινεις στην Α λυκειου για σεπτεμβρη...πρεπει να εχεις κανει συμφωνια με τον διαολο :P
αλλοι ομως μας αγχωνουν τρομερα!
λοιπον...στο πρωτο τετραμηνο εβγαλα μεσο ορο 12 και τωρα στο δευτερο τετραμηνο που πηρα τους βαθμους βγαζω 13.
αλγεβρα γεωμετρια ειχα πρωτο τετραμηνο 9 και τωρα μου το πηγε 10 και στα δυο.
επεισης φυσικη χημεια 11αρια...
σε αλλα μαθηματα τα παω αρκετα καλα...π.χ θρησκευτηκα 17,αρχες οικονομιας 19,λογοτεχνια 15...κτλ...!
τελος παντων...περναω?:/
Αγλεβρα και γεωμετρια υπολογιζω να εχω γραψει κανα 3 το πολυ.παρολο που προσπαθησα τρομερα για να διαβασω...αλλα το αποτελεσμα...αφηστεε! :(
ενα παιδι μου ειπε οτι με τον μεσο ορο που βγαζω πρεπει να γραψω τουλαχιστον 6,5 σε καθε μαθημα.ισχυει? εγω ομως στα θετικα μαθηματα ουτε 4 δεν μπορω να πιασω:O στα θεωρητικα ανετα...!
ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΓΙΑ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ?! :/:
του χρονου θα παω επαλ...αρα το μονο που με ενδιαφερει τωρα ειναι να περασω...
θα παρακαλουσα απαντησεις απο ατομα που γνωριζουνε και ειναι αρκετα σιγουροι!
ευχαριστω εκ τον πρωτερον!

Επισήμανση: Τα μηνύματα 586-590, 604-605 προήλθαν απο νήμα με παρόμοιο περιεχόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Kαλυτερα να μεινεις σεπτεμβρη για να αποκτησεις καλυτερες βασεις για τις επομενες ταξεις.Μην μεινεις ξυλο απελεκητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

20den3exnw

Νεοφερμένος

Η 20den3exnw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
θα παω επαλ;p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isom1312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
πρεπει να βγαλεις μεσο ορο σε καθε μαθημα απο 9,5 και πανω.δυσκολα μενεις.προσπαθησε να γραψεις οσο καλυτερα μπορεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notisss

Νεοφερμένος

Ο notisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Αυτό που λένε ότι ο βαθμός του γραπτού στο τέλος μετράει μόνο το 50% υσχιει???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νasia212

Νεοφερμένος

Η Νasia212 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
https://www.anodos.edu.gr/Ypologiste/Ypologiste.htm
Ουαου αυτο το προγραμμα μου δειχνει οτι ακομα και αν εγραφα σε ολα 0 στις εξετασεις θα περναγα χαχα :P
πολυ χρησιμη πληροφορια .... ;) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
https://www.anodos.edu.gr/Ypologiste/Ypologiste.htm
Ουαου αυτο το προγραμμα μου δειχνει οτι ακομα και αν εγραφα σε ολα 0 στις εξετασεις θα περναγα χαχα :P
πολυ χρησιμη πληροφορια .... ;) :P
To παραπάνω πρόγραμμα είναι ΛΑΘΟΣ. Δεν υπολογίζει σωστά το γενικό μέσο όρο. (Τα κλαδικά μαθήματα πρέπει να πολλαπλασιάζονται με το πλήθος των κλάδων τους).
Για το σωστό πρόγραμμα υπολογισμού (το οποίο περιέχει και επεξηγήσεις για τον υπολογισμό) Γ.Μ.Ο. Α΄λυκείου κάνετε

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Bαβμος AL 2013.xls
    181 KB · Εμφανίσεις: 327

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Μερικοί λένε ότι βγάζουν τον μέσο όρο του 1ου τετραμήνου

μετά του 2ου

μετά τον Μέσο Όρο των εξετάσεων

προσθέτουν τους 3 ΜΟ και τους διερούν διά τρία, και πρέπει να περνάει το 9.5

νομίζω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Μερικοί λένε ότι βγάζουν τον μέσο όρο του 1ου τετραμήνου - μετά του 2ου - μετά τον Μέσο Όρο των εξετάσεων - προσθέτουν τους 3 ΜΟ και τους διερούν διά τρία, και πρέπει να περνάει το 9.5 - νομίζω..
Πιο λάθος πεθαίνεις.

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
πιο *

σορρυ :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

sirapsag21

Νεοφερμένος

Ο sirapsag21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
παιδια μηπως ξερετε αν συμψιφηζονται τα μαθηματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top