Γενικό -  Πώς περνάω την A' Λυκείου;

geitonas

Νεοφερμένος

Ο geitonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
υπαρχουν μαθηματα που ανεβαζουν το Μ.Ο ~> θρησκευτικα, αγγλικα, τεχνολογια, οικονομια, ιστορια κλπ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Μπορεί να φανώ κακός αλλά γιατί αφού παιδεύεστε τόσο πολύ να περάσετε στην Α' Λυκείου (που θεωρείται αυτονόητο να περάσει κάποιος) δεν πάτε σε κάποιο ΕΠΑΛ;
Αν φέτος βγάζετε με το ζόρι 10-11,στις πανελλαδικές τι ελπίδες έχετε;
Γιατί όλοι οι Έλληνες έχουν την εντύπωση πως ΠΡΕΠΕΙ να γίνουν επιστήμονες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Συνήθως υπάρχει εξωτερική πίεση. Ξερς υπερήφανοι γονείς και τα σχετικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Συνήθως υπάρχει εξωτερική πίεση. Ξερς υπερήφανοι γονείς και τα σχετικά.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου,αλλά αυτό πρέπει να σταματήσει κάποια στιγμή.

Θα ναι καλύτερα δηλαδή να μην περάσει κάποιο παιδί πουθενά στις πανελλαδικές από το να πάει στο ΕΠΑΛ και να έχει μια ικανοποιητική επαγγελματική αποκατάσταση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TRELOSSS

Νεοφερμένος

Ο ΒΑΓΓΕΛΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ευχαριστώωωωωω. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου,αλλά αυτό πρέπει να σταματήσει κάποια στιγμή.

Θα ναι καλύτερα δηλαδή να μην περάσει κάποιο παιδί πουθενά στις πανελλαδικές από το να πάει στο ΕΠΑΛ και να έχει μια ικανοποιητική επαγγελματική αποκατάσταση;
Ε ναι προφανώς πρέπει να σταματήσει. Έχει αναφερθεί αρκετές φορές οτι έχουμε πάρα πολλούς πτυχιούχους και λίγους ανειδίκευτους ή με κάποια τεχνική εκπαίδευση εργάτες. Και φυσικά εκεί που υπάρχει έλλειψη, έρχονται οι εργατικότατοι (και φτηνοί η αλήθεια είναι) μετανάστες να συμπληρώσουν το κενό, και μετά παραπονιούνται όλοι οι πτυχιούχοι οτι δε βρίσκουν δουλειά.

Δεν έχει νόημα να τα λέμε μεταξύ μας όμως, αφού συμφωνούμε, πρέπει κάπως να περαστεί αυτή η αντίληψη και παραέξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

futureshock

Νεοφερμένος

Ο futureshock αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
στην ταξη δν μενεις .... μενεις σε μαθηματα πολυ ευκολα ομως :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geitonas

Νεοφερμένος

Ο geitonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
στην ταξη δν μενεις .... μενεις σε μαθηματα πολυ ευκολα ομως :(
μαλλον δεν διαβασες σωστα την διαδικασια...
1η φαση:
Λοιπον κανεις τον βαθμο του συγκεκριμενου μαθηματος των 2 4μηνων προσθεση και μετα διαιρεση με το 2. (π.χ. 11 + 9 = 20 και μετα 20 / 2 = 10). Μετα κανεις προσθεση τον βαθμο που εγραψες στις εξετασεις (π.χ. εγραψες 9.. κανεις 10 + 9 = 19 και μετα δια 2 = 9,5 περασες :) )

Τωρα 2η φαση:
π.χ. δν εγραψες το 9 που επρεπε και εγραψες ας πουμε 5, δεν περνας και πρεπει να περασεις μεσο του γ.μ.ο.
Δλδ κανεις τον μ.ο τον 2 4μηνων προσθεση και μετα δια 2... (π.χ. 13 + 13 = 26 δια 2 13 ). Τωρα το 13 το κανεις προσθεση με τον μ.ο. των εξετασεων κ παλι δια 2 ( γιατι μπορει στο ενα μαθημα ας πουμε φυσικη να εγραψες 5 αλλα αγγλικα η αρχες οικονομιας 17 ). Δλδ 13 + πες εχεις 7 μ.ο. στα γραπτα = 20 δια 2 10 .. περασες .. γιατι πρπ να εχεις 9,5 και πανω :jumpy:
Κοιτα καλα την 2η φαση. ειναι γελοια !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsifmaster

Νεοφερμένος

Ο tsifmaster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
συγγνωμη αν εχω μ.ο των τετραμηνων 14.75 και γραψω στισ εξετασεις 5 θα περασω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geitonas

Νεοφερμένος

Ο geitonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
συγγνωμη αν εχω μ.ο των τετραμηνων 14.75 και γραψω στισ εξετασεις 5 θα περασω?

ναι ρε φιλε ανετα... πρεπει να γραψεις πανω απο 4,3 μεσο ορο εξετασεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alani

Νεοφερμένος

Ο alani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
τι εννοειται δεν μενεις στην ταξη αλλα στα μαθηματα ευκολα υπαρχει περιπτωση να εχεις περασει την ταξη δηλαδη και να εχεις μεινει σε μαθημα??πως γινεται αυτο???

πως μενεις σε μαθηματα αν εχεις περασει την ταξη???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

TaSsa

Νεοφερμένος

Η TaSsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
4,3 :P
θα περασεις θα περασεις :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris7662

Νεοφερμένος

Ο dimitris7662 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής ΤΕΕ Α' κύκλου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Στο πρότο τετράμινο είχα 13 στο δεύτερο 14,5. στα γραπτά έχω περάσει σε όλα τα μα8ήματα εκτός αρχαία και αγγλικά. Αρχαάα είχα πρότο τετράμινο 10 και δεύτερο 12 και έγραψα 5 και αγγλικά το ίδιο και έγραψα 3. τώρα στα άλλα μαθήματα έχω καλούς βαθμούς π.χ φυσική 18 - 19 + γραπτό 15 περίπου\\\ Γεωμετρία 15 - 17 + γραπτό 17 περίπου και αλλα.. Τι λέτε περνάω; Ένας καθηγιτής μου είπε ότι φέτος η μέθοδος έχει αλάξει και οτι και σε 8 μαθήματα να έχω μίνη αν ο Μ.Ο. των 2 τετραμίνων και των γραπτών είναι πάνο από 9,5 περνάς στην επόμενη τάξη χορής να δόσεις αυτά τα 8 μαθήματα. εσεις τι λετε;;;:(:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
μην ανισυχεις σιγουρα περνας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyr-nikos

Νεοφερμένος

Ο kyr-nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Μήπως θα ήταν καλύτερο αν διάβαζες? :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raziel

Νεοφερμένος

Ο Raziel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Φιλε και του χρονου...
Στο ιδιο θρανιο θα εισαι.Αλλα με αλλον διπλανο.
Θα παρακολουθησεις τα ιδια μαθηματα.
Αντε,τωρα που σου φτιαξα το κεφι,παω σε αλλο θεμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Στο πρότο τετράμινο είχα 13 στο δεύτερο 14,5. στα γραπτά έχω περάσει σε όλα τα μα8ήματα εκτός αρχαία και αγγλικά. Αρχαάα είχα πρότο τετράμινο 10 και δεύτερο 12 και έγραψα 5 και αγγλικά το ίδιο και έγραψα 3. τώρα στα άλλα μαθήματα έχω καλούς βαθμούς π.χ φυσική 18 - 19 + γραπτό 15 περίπου\ Γεωμετρία 15 - 17 + γραπτό 17 περίπου και αλλα.. Τι λέτε περνάω; Ένας καθηγιτής μου είπε ότι φέτος η μέθοδος έχει αλάξει και οτι και σε 8 μαθήματα να έχω μίνη αν ο Μ.Ο. των 2 τετραμίνων και των γραπτών είναι πάνο από 9,5 περνάς στην επόμενη τάξη χορής να δόσεις αυτά τα 8 μαθήματα. εσεις τι λετε;;;:(:(:(:(
Περνας!!Αλλωστε δεν ειναι οπως στο γυμνασιο που πρεπει να κοιτας αν περνας σε καθε μαθημα ξεχωριστα...Στο λυκειο και να θελεις ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ:P γιατι μετραει ο μεσος ορος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
πρέπει κάποιος να είναι πολύ βλάκας για να μείνει στο λύκειο... εγώ όσους ξέρω να έχουν μείνει, έχουν μείνει από απουσίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolis15

Νεοφερμένος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Παιδιία βοήθεια όλο λένε ότι δε μένουν στην ίδια τάξη παιδιά και ερυσι στο σχολείο μου έμειναν 6 άτομα....Μια ερώτηση για το φίλο μου,γιατί όλο με ρωτάει και δεν αντέχω άλλο.Μένει σε 4 μαθήματα αλλά βγάζει ΓΜΟ πάνω από 9,5.Περνάει.Μέσος όρος τετραμήνων είναι 13,5
Ευχαριστώ πολύ για την προσοχή σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deadeyebutch

Νεοφερμένος

Ο Deadeyebutch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Αν ο Γ.Μ.Ο. είναι >9,5 περνάει χωρίς δεύτερη κουβέντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top