Γενικό -  Πώς νιώθετε που θα πάτε Α' Λυκείου;

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Όχι, για Α' γλώσσα είναι :P

Επιλέγεις ανάμεσα σε αγγλικά, γαλλικά, γερμανικά.

ααα εμεις δεν επιλεξαμε τιποτα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Xαλια. Θελω να γυρισω στον παιδικο σταθμο. :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rabo97

Νεοφερμένος

Ο Rabo97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Ναι, γιατί πήρα από πέρσι το καλοκαίρι το proficiency και έτσι θέλω να ασχοληθώ με άλλη γλώσσα μετά από ένα χρόνο κενό από γλώσσες(τον οποίο και σκυλοβαρέθηκα). Έτσι επέλεξα γαλλικά, αλλά μετά έμαθα ότι όλοι μου οι φίλοι επέλεξαν αγγλικά! Όπως και να έχει, στο θέμα των ξένων γλωσσών (και όχι μόνο) το δημόσιο σχολείο (για το ιδιωτικό δεν ξέρω :P ) έχει μηδαμινή πρόοδο, οπότε θέλω να αλλάξω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Ναι, γιατί πήρα από πέρσι το καλοκαίρι το proficiency και έτσι θέλω να ασχοληθώ με άλλη γλώσσα μετά από ένα χρόνο κενό από γλώσσες(τον οποίο και σκυλοβαρέθηκα). Έτσι επέλεξα γαλλικά, αλλά μετά έμαθα ότι όλοι μου οι φίλοι επέλεξαν αγγλικά! Όπως και να έχει, στο θέμα των ξένων γλωσσών (και όχι μόνο) το δημόσιο σχολείο (για το ιδιωτικό δεν ξέρω :P ) έχει μηδαμινή πρόοδο, οπότε θέλω να αλλάξω!
εμασ παντωσ περσυ μονο αγγλικα ειχαν....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rabo97

Νεοφερμένος

Ο Rabo97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Εμάς στο τέλος της περσινής χρονιάς μας έδωσαν δηλώσεις στις οποίες μας έδιναν να επιλέξουμε μεταξύ αγγλικών, γαλλικών και γερμανικών. Τώρα το κατά πόσο αυτές στάλθηκαν στο λύκειο και κατά πόσο τις μετράει το λύκειο μου είναι άγνωστο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ανάλογα με την πλειοψηφία των δηλώσεων είναι:P

Αν οι περισσότεροι επιλέξουν π.χ. γερμανικά, θα κάνουν όλοι γερμανικά, ανεξάρτητα των επιλογών της μειοψηφίας. Αυτό στη θεωρία. Στην πράξη, μπορεί να δημιουργηθούν τμήματα για κάθε γλώσσα (π.χ. το Α1 αγγλικών, το Α2 γαλλικών), αλλά αυτό θα είναι παράνομο, I think.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos27

Νεοφερμένος

Ο panos27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ανάλογα με την πλειοψηφία των δηλώσεων είναι:P

Αν οι περισσότεροι επιλέξουν π.χ. γερμανικά, θα κάνουν όλοι γερμανικά, ανεξάρτητα των επιλογών της μειοψηφίας. Αυτό στη θεωρία. Στην πράξη, μπορεί να δημιουργηθούν τμήματα για κάθε γλώσσα (π.χ. το Α1 αγγλικών, το Α2 γαλλικών), αλλά αυτό θα είναι παράνομο, I think.

και ομως ετσι ήταν εμάς στο γυμνάσιο μας είχαν χωρίσει με βαση την δευτερη ξένη γλώσσα , δηλαδή τα ιταλικά ( εγώ δηλαδή ) είμουν το Α1,Β1,Γ1 .Τα γαλλικά ήταν το Α3,Β3,Γ3, και πάει λέγοντας.... Επί της ευκαιρίας θέλω να σας ρωτήσω πότε ξεκινάνε τα σχολεία φέτος?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Tα σχολεια ξεκινουν Τριτη 11 Σεπτεμβριου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
και ομως ετσι ήταν εμάς στο γυμνάσιο μας είχαν χωρίσει με βαση την δευτερη ξένη γλώσσα , δηλαδή τα ιταλικά ( εγώ δηλαδή ) είμουν το Α1,Β1,Γ1 .Τα γαλλικά ήταν το Α3,Β3,Γ3, και πάει λέγοντας.... Επί της ευκαιρίας θέλω να σας ρωτήσω πότε ξεκινάνε τα σχολεία φέτος?:)
Κι εμάς έτσι μας χώρισαν, αλλά είναι παράνομο:P Η νομοθεσία έλεγε ότι η γλώσσα της πλειοψηφίας θα διδάσκεται σε όλους και όσοι δεν την είχαν διδαχθεί σε προηγούμενες τάξεις, θα έπαιρναν απαλλαγή από το μάθημα.

Δεν ίσχυσε κάτι τέτοιο, όμως:P Τουλάχιστον στο δικό μας σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rabo97

Νεοφερμένος

Ο Rabo97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Εμείς στο γυμνάσιο ανα τμήμα ήμαστε 50-50. Δηλαδή όλοι είχαμε αγγλικά και την ώρα της 2ης ξένης γλώσσας χωριζόμασταν σε γαλλικά και γερμανικά και πηγαίναμε με τα αντίστοιχα μισά γαλλικών και γερμανικών του άλλου τμήματος! Not FUN
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daphne123

Νεοφερμένος

Η daphne123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Τρία χρόνια πέρασαν από τότε που πήγαμε για πρώτη φορά γυμνάσιο. Τώρα αλλά τρία χρόνια μας περιμένουν στο Λύκειο! Πώς νιώθετε και τι περιμένετε από τη νέα σχολική χρονιά;;; Ας γίνει αυτό το δικό μας θέμα για όσους θα πάμε Α Λυκείου:D:D

Ανυπομονώ. :panwkatw: :vroum: :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
το πρωτο τριμηνο ειναι το χειροτερο ρε γκαιζ , δεν περναει με τιποτα το γαμηδι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
το πρωτο τριμηνο ειναι το χειροτερο ρε γκαιζ , δεν περναει με τιποτα το γαμηδι

Γιατί ρε;Μια χαρά είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daphne123

Νεοφερμένος

Η daphne123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
4μηνα δεν είναι ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί ρε;Μια χαρά είναι.

ειναι ατελειωτο , γαμω το φελεκι του

4μηνα δεν είναι ;

εγω εννοω το διαστημα σεπτ-δεκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Πόσα μαθήματα έχει η 1η λυκείου?
Δεν πιστεύω να είναι σαν το γυμνάσιο! 17!!:wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
ειναι ατελειωτο , γαμω το φελεκι του

Υπερβολές!Μια χαρά είναι.Το μόνο που με χάλασε φέτος γενικά ήταν αυτό το 5ωρο στα αρχαία.

Πόσα μαθήματα έχει η 1η λυκείου?
Δεν πιστεύω να είναι σαν το γυμνάσιο! 17!!:wall:

Φέτος είχαμε 11.Μπορεί και 12 με το project θα σε γελάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Φέτος είχαμε 11.Μπορεί και 12 με το project θα σε γελάσω.

Ας κάνουμε μια λίστα:
1. Άλγεβρα
2. Γεωμετρία
3. Αρχαία
4. Φυσική
5. Χημεία
6. Βιολογία
7. Λογοτεχνία
9. Έκθεση
10. Project
11. ....
12. ....


Το 11 και το 12 ?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top