Πώς νιώθετε για του χρόνου;

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Αισθάνομαι αισιόδοξος τουλάχιστον στη Χημεία, Φυσική , Βιολογία Γεν & Κατ. Αγχώνομαι λίγο για Μαθηματικά..Έκθεση πολύ καλά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kristain

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ηρεμη, συνειδητοποιημενη και αισιοδοξη. Ισως συμβαλλει και το οτι εχω θεσει σωστες βασεις στα απαιτουμενα μαθηματα. :)
το μονο που με απασχολει ειναι το μηχανογραφικο (εχουμε καιρο, ευτυχως!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
αν και εχω αρκετο αγχος,να σας πω την αληθεια μακαρι να εδινα φετος πανελληνιες να τελειωνα!βαρεθηκα λιγο το σχολειο!!!αλλα ναι εχω αγχος και φοβο για του χρονου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Μακάρι να υπήρχε κάποιο άλλο σύστημα....!
Αυτό το πράγμα είναι πααααρα πολύ ψυχοφθόρο...!
Νιώθω ότι δεν έχω περιθώριο ούτε για το παραμικρό λάθος γιατί θα κοστίσει.....
Είναι υψηλόβαθμη κ η σχολή που θέλω...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,855 μηνύματα.
να κάνω δυο αφελείς ερωτήσεις:

Σοβαρές επιστήμες με πολύ υψηλό επίπεδο σπουδών, ενδιαφέρον πρόγραμμα σπουδών, καλές επαγγελματικές προοπτικές (για όσους φοιτητές διαβάζουν και είναι συνεπείς με τις σπουδές τους) και με χαμηλά μόρια στο μηχανογραφικό για ποιο λόγο δεν δελεάζουν τους υποψηφίους; "Σοβαρό" Πανεπιστήμιο είναι μόνο επιστήμες σε φάσμα μορίων άνω των 18.000;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δεν πιστεύω ότι το ψάχνουν και πολύ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,855 μηνύματα.
Δεν πιστεύω ότι το ψάχνουν και πολύ...

Αυτό πιστεύω και εγώ. :/: Φταίει η απουσία σωστού επαγγελματικού προσανατολισμού. Τα περισσότερα παιδιά επιλέγουν με βάση τις τελείως «άκυρες» πληροφορίες από το οικογενειακό - συγγενικό περιβάλλον και γενικά με μια κατευθυνόμενη λογική που την προωθεί το σύστημα των ΜΜΕ, των φροντιστηρίων,...κτλ. Επαναλαμβάνω ποιος μαθητής γνωρίζει ποια είναι η επί της ουσίας διαφορά για παράδειγμα της επιστήμης του Γεωλόγου από την επιστήμη του Φαρμακοποιού όπως επίσης ποιος μαθητής γνωρίζει το περιεχόμενο αυτών των επιστημών; Κανένας. Δηλαδή ένας φοιτητής που επιλέγει να σπουδάσει Γεωλογία είναι κατώτερος από έναν φοιτητή που επιλέγει να σπουδάσει Φαρμακευτική; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Εγώ δε μπορώ να πω άγχος, πιο πολύ σαν πρόκληση το βλέπω.Ανυπομονώ να έρθει το καλοκαίρι να ξεκινήσουμε προετοιμασία.
Ιατρική :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Αυτό πιστεύω και εγώ. :/: Φταίει η απουσία σωστού επαγγελματικού προσανατολισμού. Τα περισσότερα παιδιά επιλέγουν με βάση τις τελείως «άκυρες» πληροφορίες από το οικογενειακό - συγγενικό περιβάλλον και γενικά με μια κατευθυνόμενη λογική που την προωθεί το σύστημα των ΜΜΕ, των φροντιστηρίων,...κτλ. Επαναλαμβάνω ποιος μαθητής γνωρίζει ποια είναι η επί της ουσίας διαφορά για παράδειγμα της επιστήμης του Γεωλόγου από την επιστήμη του Φαρμακοποιού όπως επίσης ποιος μαθητής γνωρίζει το περιεχόμενο αυτών των επιστημών; Κανένας. Δηλαδή ένας φοιτητής που επιλέγει να σπουδάσει Γεωλογία είναι κατώτερος από έναν φοιτητή που επιλέγει να σπουδάσει Φαρμακευτική; :hmm:

Εγώ πάντως μόνη μου είχα ψάξει τι ήθελα να κάνω....έκατσα και έψαξα, δεν περίμενα κανέναν να μου πει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
Σοβαρές επιστήμες με πολύ υψηλό επίπεδο σπουδών, ενδιαφέρον πρόγραμμα σπουδών, καλές επαγγελματικές προοπτικές (για όσους φοιτητές διαβάζουν και είναι συνεπείς με τις σπουδές τους) και με χαμηλά μόρια στο μηχανογραφικό

πες και μερικά παραδείγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
να κάνω δυο αφελείς ερωτήσεις:

Σοβαρές επιστήμες με πολύ υψηλό επίπεδο σπουδών, ενδιαφέρον πρόγραμμα σπουδών, καλές επαγγελματικές προοπτικές (για όσους φοιτητές διαβάζουν και είναι συνεπείς με τις σπουδές τους) και με χαμηλά μόρια στο μηχανογραφικό για ποιο λόγο δεν δελεάζουν τους υποψηφίους; "Σοβαρό" Πανεπιστήμιο είναι μόνο επιστήμες σε φάσμα μορίων άνω των 18.000;

Δε θα μιλήσω για τους υπόλοιπουν μαθητές γιατί δεν ξέρω πως σκέφτονται,εγώ όμως δε θεωρώ κατώτερες τις χαμηλόβαθμες σχολές.Το ονειρό μου πάντα ήταν να γίνω φαρμακοποιός.Ούτε μου το επέβαλλε κανείς ούτε θέλω να σπουδάσω στη συκγεκριμένη σχολή για να περνιέμαι για έξυπνη.
Η σχολή που έχω ως στόχο είναι υψηλόβαθμη κ αυτό με αγχώνει.Αυτό είναι όλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,855 μηνύματα.
Mα το σημείο απορίας μου, είναι ότι σχεδόν όλοι στην Ελλάδα μόνο, όλως τυχαίως επιδιώκουν επιστήμες με πολλά μόρια. Ασχέτως αν τις πετυχαίνουν ή όχι. Τυχαίο; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Mα το σημείο απορίας μου, είναι ότι σχεδόν όλοι στην Ελλάδα μόνο, όλως τυχαίως επιδιώκουν επιστήμες με πολλά μόρια. Ασχέτως αν τις πετυχαίνουν ή όχι. Τυχαίο; :hmm:

Δυστυχώς το σχολείο δεν κάνει καθόλου καλή δουλεία.Δε σε ενημρώνει,δε σε προετοιμάζει για τη ζωή.Το μόνο που κάνει είναι να σε μπουκώνει με γνώσεις με αποτέλεσμα να μη βλέπεις πέρα απ'τη νομική κ την ιατρική γιατί σε έχει κάνει να πιστεύεις ότι εκείνος που έχει αξία είναι εκείνος που βγάζει τους μαγαλύτερους βαθμούς κ όταν το κάνει πρέπει να νιώθει πολυ περίφανος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Απλα, η βαθμοθηρια δεν κοβεται ευκολα... χεχε.

εγω νιωθω τα χερια μου να τρεμουν, τα ματια μου κανουν πουλακια, στα ποδια η τριχα καγκελο, τα γυαλια μου θαμπωσανε, και τα δαχτυλα μου να τρολλαρουν-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Απλα, η βαθμοθηρια δεν κοβεται ευκολα... χεχε.

εγω νιωθω τα χερια μου να τρεμουν, τα ματια μου κανουν πουλακια, στα ποδια η τριχα καγκελο, τα γυαλια μου θαμπωσανε, και τα δαχτυλα μου να τρολλαρουν-
πολλες φορες νιωθω το ιδιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Κι εγώ όμως....:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Mα το σημείο απορίας μου, είναι ότι σχεδόν όλοι στην Ελλάδα μόνο, όλως τυχαίως επιδιώκουν επιστήμες με πολλά μόρια. Ασχέτως αν τις πετυχαίνουν ή όχι. Τυχαίο; :hmm:

Το μισό φόρουμ (μην πω και παραπάνω) θέλει να πάει Ιατρική. Τυχαίο; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Mα το σημείο απορίας μου, είναι ότι σχεδόν όλοι στην Ελλάδα μόνο, όλως τυχαίως επιδιώκουν επιστήμες με πολλά μόρια. Ασχέτως αν τις πετυχαίνουν ή όχι. Τυχαίο; :hmm:
Το μισό φόρουμ (μην πω και παραπάνω) θέλει να πάει Ιατρική. Τυχαίο; :P
Ναι ρε,τυχαίο. :xtipao:
Έλεος πια,καραμέλα το καταντήσατε.Οκέ επειδή μερικοί σκέφτονται με αυτή την λογική δεν σημαίνει ότι όλη η ελλάδα έχει αυτη την αντίληψη. :knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Ναι ρε,τυχαίο. :xtipao:
Έλεος πια,καραμέλα το καταντήσατε.Οκέ επειδή μερικοί σκέφτονται με αυτή την λογική δεν σημαίνει ότι όλη η ελλάδα έχει αυτη την αντίληψη. :knife:

Καλά, ας ήταν πιο δύσκολη η εισαγωγή στην Ιατρική όπως σε άλλες χώρες (π.χ. Αμερική) και θα βλέπαμε πόσοι θα είχαν αυτή τη λογική. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Καλά, ας ήταν πιο δύσκολη η εισαγωγή στην Ιατρική όπως σε άλλες χώρες (π.χ. Αμερική) και θα βλέπαμε πόσοι θα είχαν αυτή τη λογική. ;)

Εγώ όταν ζούσα σε τετοιου είδους χώρα,αυτήν την λογική είχα και ευτυχώς ακόμα την έχω. :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top