Πώς νιώθετε για του χρόνου;

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
ξερω οτι δεν ειναι καθολου καλο αλλα εχω φοβερο αγχος απο τωρα..
εχω βαλει ενα στοχο και θελω οπωσδηποτε να το πετυχω.
γι αυτο ακομα και στα τεστακια αγχωνομαι παρα πολυ.
το ξερω, δεν ειναι καθολου καλο! αλλα δν μπορω να κανω κατι! :/
βεβαια αν αγχωνομαι ετσι που αγχωνομαι απο τωρα, του χρονου τι θα κανω..?
ααααααααααααααχ.. :/
για να είμαι ειλικρινής,του χρόνου δεν νομίζω να προλαβαίνεις καν να αγχώνεσαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,055 μηνύματα.
Θεωρώ πολύ υπερβολικά αυτά για άγχος κλπ. Σίγουρα έχουμε όλοι κάποια ανησυχία για το τι θα γίνει αλλά αυτό που ακούω πολλές φορές κυρίως από κορίτσια "τα ήξερα αλλά από το άγχος μου δεν μπορεσα να τα γράψω" το βρίσκω ανοησία. Ή αυτά τα αχ και αχ τι θα κάνω χαζά είναι. Πάντως εντάξει εντελώς κουλ ας μην είμαστε αλλά να διαβάζουμε όσο πιο ήρεμα μπορούμε και να μην επηρεαζόμαστε από τους άλλους.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Εγώ αν δεν έμπαινα σε κάτι θέματα του ischool όπου διαβάζω πως 8 ώρες διάβασμα τη μέρα είναι λίγες,δε θα είχα καθόλου άγχος.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Εγώ αν δεν έμπαινα σε κάτι θέματα του ischool όπου διαβάζω πως 8 ώρες διάβασμα τη μέρα είναι λίγες,δε θα είχα καθόλου άγχος.:P
Χαχαχαχα,ναι κ μένα μου είπε ο μαθηματικός μου τώρα στις διακοπές να ξεκουραστω κ να μη διαβάσω πολύ,μόνο 8 με 10 ώρες την ημέρα,4 με 5 το πρωί και 4 με 5 το απόγευμα.Και να μη διαβάσω καθόλου 25-26,31-1 του μήνα:P
δηλαδή έλεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρούλα!!!

Νεοφερμένος

Η Χαρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
βλέπω τη φίλη μου,η οποία είναι τρίτη λυκείου να ξενυχτά σχεδόν κάθε βράδυ και κάποιες φορές μέχρι τις 04:00 και αγχώνομαι αρκετά!είμαι καλή μαθήτρια και προσπαθώ να μην αφήνω κενά,αλλά ο φόβος για τις πανελλήνιες υπάρχει.ας μην ξεχνάμε ότι από αυτές κρέμονται η τύχη μας,αλλά κυρίως τα όνειρά μας!ωστόσο,προσπαθώ να αποβάλλω το άγχος,όσο μπορώ,γιατί το άγχος μπορεί να καταστρέψει τα πάντα,το αδιάλειπτο διάβασμα μιας χρονιάς.δεν πρέπει να το αφήσουμε να μας πάρει από κάτω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
βλέπω τη φίλη μου,η οποία είναι τρίτη λυκείου να ξενυχτά σχεδόν κάθε βράδυ και κάποιες φορές μέχρι τις 04:00 και αγχώνομαι αρκετά!είμαι καλή μαθήτρια και προσπαθώ να μην αφήνω κενά,αλλά ο φόβος για τις πανελλήνιες υπάρχει.ας μην ξεχνάμε ότι από αυτές κρέμονται η τύχη μας,αλλά κυρίως τα όνειρά μας!ωστόσο,προσπαθώ να αποβάλλω το άγχος,όσο μπορώ,γιατί το άγχος μπορεί να καταστρέψει τα πάντα,το αδιάλειπτο διάβασμα μιας χρονιάς.δεν πρέπει να το αφήσουμε να μας πάρει από κάτω!!
Αν διαβάζεις συστηματικά, με ηρεμία και πρόγραμμα, δεν έχεις τίποτα να φοβάσαι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Xωρίς παρεξήγηση,η φίλη σου είναι ακραία περίπτωση.Δεν υπάρχει λόγος να σε αγχώνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Βασικα, ολα αυτα με τις πανελληνιες ειναι μυθος.
Ξενυχτια και απιστευτη κουραση και 10 ωρες καθημερινο διαβασμα.
Μπουλσιτ.
Εγω διαβαζω 5-6 ωρες τη μερα μαξιμουμ με ενδιαμεσα διαλειμματα 10-15 λεπτων, κοιμαμαι κανονικα, βγαινω κανονικα, ολα μια χαρα.
Και ετσι ειναι αν δεν σε πιανει πανικος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kasioph

Νεοφερμένος

Η Kasioph αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Ακριβως αυτο που λεει και η Rania. . Οκ μετα τα χριστουγεννα πρεπει να διαβαζεις λιγο πιο εντατικα (συνηθως και τα φροντιστηρια αρχιζουν να σπρωχνουν ) αλλα κατα τα αλλα ηρεμια.Αν διαβαζει καποιος με σταθερο ρυθμο , προγραμμα και γενικα δεν αφηνει κενα δεν χρειαζεται να αγχωνεται.Και γενικα ομως δεν χρειαζονται υπερβολες (πχ ελαχιστος υπνος).Κατι τετοια μονο κακο μπορει να κανουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Μην αγχωνεστε.Το παν ειναι ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ!!Αν δεν αφηνετε κενα δεν υπαρχει λογος να σας πιανει πανικος.Και το διαβασμα δεν ειναι τοσο κουραστικο πια.Μονο το σχολειο με κουραζει εμενα:mad:.Επισης ΠΟΤΕ μην κανετε υπερβολες και χανετε τον υπνο σας.Ο υπνος θα σας βοηθησει στο να κατανοησετε αυτα που θα μαθετε την επομενη μερα και να ειστε συγκεντρωμενοι οταν διαβαζετε.Ουτε τις εξοδους σας να στερειστε, εγω πηγαινω κανονικα γυμναστηριο και βγαινω τα Σ/Κ οταν εχω ορεξη.Το πιο σημαντικο ομως ειναι (το ξαναλεω) ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΤΕ ΚΕΝΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες. Είδα σε άλλο θρεντ μια φράση που μου άρεσε πολύ και την συγκράτησα.
"Η επιτυχία στις Πανελλήνιες οφείλεται : 30% στην καλή ψυχ. κατάσταση, 30% στις βάσεις που δίνουν σχολείο-φροντιστήρια και κυρίως 40% στην προσωπική προσπάθεια".
Γι' αυτό προτείνω όλοι να χαλαρώσουμε και να το δεχτούμε ως έχει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
παιδια με οσα διαβασα μεχρι στιγμης αγχωθηκα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kasioph

Νεοφερμένος

Η Kasioph αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Δηλαδη αν σας προτρεπαμε να πανικοβληθειτε τι θα εκανες?:P
Οπως ειπαμε ολοι δεν υπαρχει λογος αγχους.Θα το δεις και του χρονου.Ειναι θεμα του πως θα χειριστεις εσυ την κατασταση.Και μην ακους οσους λενε οτι ειναι κατι το τρομερο-φοβερο-δυσκολο-ακατορθωτο και τις λοιπες μπουρδες.Οι πανελληνιες ειναι τοσο δυσκολες οσο τις αφηνεις εσυ να γινουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roilCall

Νεοφερμένος

Η Γλυκερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Παιδιά, αυτό το θέμα άρχισα να το παρακολουθώ το καλοκαίρι και τώρα συνειδητοποιώ πως έχουμε φτάσει στη μέση από αυτό το τρομερό, σκοτεινό και αγχωτικό πράγμα που όλοι φοβόμαστε. Καλώς ή κακώς, το καλοκαίρι πλησιάζει αλματωδώς και σε λίγο θα ανοίξω θέμα: "Παιδιά, πώς αισθάνεστε τώρα;"...!

ΕΥΓΕ ΜΑΣ! =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ElMyk

Νεοφερμένος

Η ElMyk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εγω τρεμω την ωρα και την στιγμη! τρεμω να σκεφτω οτι ερχετε ο σεπτεμβριος! γενικα ειμαι πολυ αγχωδης και λογου του οτι θελω να περασω σε καλη σχολη κ ο οργανισμος μου δεν εχει συνηθησει ακομα στο βαρη διαβασμα τρομοκρατουμαι ακομα περισσοτερο! αφηστε που ολες μου οι φιλες που εχουν δωσει πανελληνιες η δινουν φετος παχαινουν , γινονται ντουλαπες και ξερω χαζο και οτι αν περασω εκει που θελω χαλαλι τα λιγα κιλα που θα παρω αλλα το σωμα μου το κραταω με το ζορι στα 60 κιλα αρα θα πεσω σε μαυρη καταθλιψη απο το διαβασμα και τις σοκολατες και θα γινω αλλη τοοοοοοοοση! (μπορειτε να γελασετε ελευθερα! )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Καλε μην αγχωνεσαι τοσοοοο. Και γω εχω πολυ αγχος απο τωρα για του χρονου, για το αν θα τα καταφερω με τοσο διαβασμα, αν θα τα θυμαμαι ολα, αν επηρεασει ολο αυτο τους γυρω μου κτλ... Αλλα πρεπει να ηρεμησεις και να σκεφτεσαι θετικα. Σκεψου οτι αν εισαι χαλαρη θα διαβαζεις πιο ανετα, θα συγκεντρωνεσαι πιο ευκολα.
Για τα κιλα που παιρνουν το' χω παρατηρησει κι εγω, αλλα αν φτιαξεις προγραμμα διατροφης απο το καλοκαιρι ωστε να συνηθισεις να τρως σωστα, δεν νομιζω μετα να πεσεις στα γλυκα και στα φαστ φουντ. Αλλα δεν ειναι αυτος λογος να αγχωνεσαι.
Απλα να' χεις σταθερο στοχο και αυτο θα σε κανει να τα περνας ολα ευκολα.:)

Καλο κουραγιο. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,055 μηνύματα.
Εγω τρεμω την ωρα και την στιγμη! τρεμω να σκεφτω οτι ερχεται ο σεπτεμβριος! γενικα ειμαι πολυ αγχωδης και λογου του οτι θελω να περασω σε καλη σχολη κ ο οργανισμος μου δεν εχει συνηθησει ακομα στο βαρυ διαβασμα τρομοκρατουμαι ακομα περισσοτερο! αφηστε που ολες μου οι φιλες που εχουν δωσει πανελληνιες η δινουν φετος παχαινουν , γινονται ντουλαπες και ξερω χαζο και οτι αν περασω εκει που θελω χαλαλι τα λιγα κιλα που θα παρω αλλα το σωμα μου το κραταω με το ζορι στα 60 κιλα αρα θα πεσω σε μαυρη καταθλιψη απο το διαβασμα και τις σοκολατες και θα γινω αλλη τοοοοοοοοση! (μπορειτε να γελασετε ελευθερα! )
Ηρέμησε καλή μου. Μην επηρεάζεσαι από αυτά που ακούς. Σιγά. Εξετάσεις είναι. Καλά ήταν μάλλον τότε που δίνανε και πανελλήνιες στη Β και συνηθίζανε. Πάντως το λίγο άγχος χρειάζεται κι αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ntina_btfc

Νεοφερμένος

Η Ntina_btfc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Εγω τρεμω την ωρα και την στιγμη! τρεμω να σκεφτω οτι ερχετε ο σεπτεμβριος! γενικα ειμαι πολυ αγχωδης και λογου του οτι θελω να περασω σε καλη σχολη κ ο οργανισμος μου δεν εχει συνηθησει ακομα στο βαρη διαβασμα τρομοκρατουμαι ακομα περισσοτερο! αφηστε που ολες μου οι φιλες που εχουν δωσει πανελληνιες η δινουν φετος παχαινουν , γινονται ντουλαπες και ξερω χαζο και οτι αν περασω εκει που θελω χαλαλι τα λιγα κιλα που θα παρω αλλα το σωμα μου το κραταω με το ζορι στα 60 κιλα αρα θα πεσω σε μαυρη καταθλιψη απο το διαβασμα και τις σοκολατες και θα γινω αλλη τοοοοοοοοση! (μπορειτε να γελασετε ελευθερα! )
ΕΝΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ:Ειναι η τελευταια χρονια,την περιμενω πώς και πώς (νταξει και το παραπάνω διαβασμα είναι φυσιολογικό) ,αλλα αυτο που θα κοιτάξω είναι να περάσω πρωτίστως ΚΑΛΑ με τους φιλους μου :D, να διαβάσω λιιιιγο παραπάνω (να περάσουμε και πουθενα της προκοπής:P), και γενικότερα θελω να έχω ωραίες αναμνήσεις απο την Γ' Λυκείου, επειδή ακριβώς είναι η τελευταία μας χρονια guys!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasos21

Νεοφερμένος

Ο Nάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Εμένα το μόνο που με προβληματίζει ειναι η έκθεση.
Ειλικρινά την τρέμω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εμένα το μόνο που με προβληματίζει ειναι η έκθεση.
Ειλικρινά την τρέμω.

Κανε κανενα εξτρα μαθημα, θα σε βοηθησει σιγουρα. Αρχισε απο φετος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top