Πώς νιώθετε για του χρόνου;

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
εγώ αντιμετωπίζω φοβερό πρόβλημα άγχους....αν και καλή μαθήτρια φέτος φοβάμαι πολύ την αποτυχία για του χρόνου...
τώρα βέβαια έχω καταλάβει ότι το άγχος δεν βοηθάει πουθενά και για αυτό κάνω προσπάθειες να το αποβάλω... δύσκολα τα πράγματα όμως και το μόνο που κάνω είναι υπομονή να περάσει....ένας χρόνος είναι που θα πάει θα τελειώσει!!!
εσείς πώς νιώθετε?????

σκεψου θετικα.. για ολα τα πραγματα υπαρχει πρωτη φορα..το μονο που μπιρεις να κανεις του χρονου ειναι, πιστευω,διαβασμα κ καλη προετοιμασια!
αν παλι δν σου ερθουν οπως τα ποθεις, μν φοβασαι το νημα της ζωης δν κοβεται εδω...θα σου δοθουν και αλλες ευκαιριες....απολαυσαι το καλοκαιρακι σου τωρα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gmk3l3ut1s

Νεοφερμένος

Ο gmk3l3ut1s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά κανένας δεν πρέπει να αγχώνεται. Εγώ μέχρι και Α λυκείου ήμουν από τους καλύτερους μαθητές και στη Β τα πήγα χάλια. Βέβαια διάβαζα μόνο αθλητική εφημερίδα. Τέλος πάντων συνιστώ σε όσους έχουν την δυνατότητα να προτιμήσουν το εξωτερικό. Και αν δεν το έχουν προτεραιότητα , αν (πράγμα που απεύχομαι) δεν περάσουν εκεί που θέλουν , να πάνε στο εξωτερικό. Ανώτερες σπουδές και πιο οργανωμένα πράγματα. Επίσης σε καμιά χώρα δεν υπάρχει σύστημα σαν τις Πανελλήνιες...Αυτά είναι τα καλά του ελληνικού κράτους , που προσθέτει άγχος χωρίς λόγο στα παιδιά. Αυτά και Καλή Επιτυχία σε όλους ό,τι και αν κάνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

single

Νεοφερμένος

Η single αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Μην εχεις καθολου ανγχος
ολα θα κοιλησουν ομαλα!!!Εγω περιμενω πωσ και πωσ να αρχισει η καινοθρια σχολικη σεζον!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ναι... μονο που εσυ δν δινεις πανελληνιες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerr

Νεοφερμένος

Ο qwerr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
θα δείξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papakos1

Νεοφερμένος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
ναι... μονο που εσυ δν δινεις πανελληνιες....
Θαρθει η ωρα για όλους οπότε............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joannaki25576

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
εγώ ρε παιδιά δεν έχω καθόλου άγχος και αυτό είναι που με ανησυχεί!!:P
Δεν φοβάμαι για το πως θα τα πάω του χρόνου στις Πανελλήνιες,
αλλά για το πως θα περάσουν αυτά τα 2 ατελείωτα χρόνια με πίξιμο και πάρα πολυ δίαβασμα!:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Εγώ ξέρω πως και τώρα, στη Β' Λυκείου, πρέπει να διαβάσουμε σοβαρά. Δεν ξέρω πως νιώθω. Από την άλλη σκέφτομαι "Μα πώς κάνουν όλοι έτσι, μια εξέταση είναι, άμα δεν περάσεις ξαναδίνεις; Και εξάλλου άμα διαβάσεις θα γράψεις καλά."

Αλλά από την άλλη με πιάνει μια σχετική ανασφάλεια, γιατί ποτέ δεν ξέρεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
άμα διαβάσεις θα γράψεις καλά
Συγγνωμη που θα σας αγχωσω, αλλα τουλαχιστον εγω πιστευω οτι ΟΣΟ και να διαβασεις παντα μπορει να γινει η στραβη και να μην γραψεις. Παντα υπαρχει αυτη η πιθανοτητα... Μπορει και να ειναι και λαθος αυτο που λεω, αλλα αυτο πιστευω.

άμα δεν περάσεις ξαναδίνεις
Δεν ειναι παντα ευκολο αυτο... (το να ξαναδωσεις εννοω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Όχι. Ούτε το να δώσεις πρώτη φορά είναι εύκολο. Όσον αφορά τη στραβή, νομίζω ότι είπα πως "ποτέ δεν ξέρεις"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ειδικά σε κάτι ΜΚ, παίζει να διαβάζεις όλη τη χρονια και να σου πέσει ερώτημα που δεν έχεις δει στη ζωή σου. Εντάξει, τα Αρχαία πχ., αντίθετα, αν τα έχεις διαβάσει, δεν σε προδίδουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loliaris

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γιατί όλα τα κορίτσια πρέπει είναι τόσο νευρικά? :s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
εγω προσωπικα δεν νιωθω..δηλαδη σιγα μην αρχιζω απο τωρα να αγχωνομαι..και στην τριτη οπως με κοβω δεν προκειται να αγχωθω..εν αντιθεσει με αρκετα παιδια στο σχολειο που το χουν παρει πολυ πατριωτικα το θεμα απο τωρα...

οπως και να χει δεν νομιζω οτι ωφελει καπου να αγχωνομαστε,οχι μονο απο τωρα,αλλα και γενικα..δεν πιστευω οτι σε αυτες τις περιπτωσεις υπαρχει καν το λεγομενο δημιουργικο αγχος...λιγη ορεξη και συστηματικη δουλεια χρειαζεται και επισης να μην δινουμε σημασια στου αχρηστους που μας φορτωνουν απο τωρα και μας λενε "κρινεται το μελλον σας...μπουχαχα":mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Εγώ που είμαι αναίσθητη και δεν καταλαβαίνω από άγχος, δε μπορώ να το σκέφτομαι ότι έρχεται η στιγμή..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Εγώ έχω ένα μικρό άγχος, αλλά γενικά είμαι ήρεμος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danai!

Νεοφερμένος

Η Danai! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Εγώ ΆΓΧΟΣ, ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΑΓΧΟΣ επίσης!
Και τέλος έχω και πολύ άγχος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexia1992

Νεοφερμένος

Η Αλεξια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Συμφωνώ μαζί σου Danai.:iagree: Μόνο που ξέχασες κάτι πάρα πόλυ αγχος!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ωρες-ωρες ειμαι υπερβολικα χαλαρος, και αλλες νιωθ οτι ειμαι ο αχρηστιλας και δεν προκειτε να γραψω πανω απο την βαση... Αλλα και γενικα απο ψυχολογικη σταθεροτιτα.. αφηστε το καλητερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Κι εγω ωρες-ωρες νιωθω οτι εχω βρει το ρυθμο μου (πραγμα οχι τοσο ευκολο για εναν αποφοιτο) και αλλες (οπως τωρα) οτι δεν προσπαθω οσο πρεπει, οτι δεν ειμαι ικανος να βαλω τον εαυτο μου σε προγραμμα, οτι τζαμπα μπαινω στον κοπο να ξαναδωσω, οτι ειμαι αχρηστος και αλλα τετοια...

Απο ψυχολογικη σταθεροτητα καλα παμε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

personGR

Νεοφερμένος

Ο Χριστόφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Τύρναβος (Λάρισα). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Και εμένα είναι πως με πετύχει η διάθεση...
Άλλες φορές, και γενικά όταν μια μέρα βαίνει καλώς σκέφτομαι πως έχω μεγάλες πιθανότητες να βγάλω έναν αξιοπρεπή βαθμό..
Άλλες φορές θέλω να ανοίξει η γη να με καταπιεί από το άγχος :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top