Πώς νιώθετε για του χρόνου;

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Δυστυχώς, δεν είναι μόνο αυτά τα δύο μαθήματα που χρειάζονται παπαγαλία, αλλά όλα!
Ακόμα και μαθηματικά-φυσική θέλει απ έξω τις αποδείξεις.
Αν τα κατάφερνες καλά τόσα χρόνια, θα είσαι μια χαρά παπαγάλος ;)
Μαθηματικά - φυσική δεν τα ανέφερα, επειδή δεν είναι της κατευθύνσεώς μου. Αν και νομίζω πως η παρατήρησή σου αυτή ήταν γενική και δεν αναφερόταν συγκεκριμένα σ' εμένα.
Καλά τα κατάφερνα, αλλά ποτέ δε θυμάμαι να κατάφερα να παπαγαλίσω τόσες σελίδες. Βέβαια, ποτέ μέχρι τώρα δεν προσπαθούσα για 9 μήνες να μάθω κάτι απ' έξω.

Όλα της θεωρητικής δε χρειάζονται απαραίτητα παπαγαλία, αλλά αποστήθιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Καλά τα κατάφερνα, αλλά ποτέ δε θυμάμαι να κατάφερα να παπαγαλίσω τόσες σελίδες. Βέβαια, ποτέ μέχρι τώρα δεν προσπαθούσα για 9 μήνες να μάθω κάτι απ' έξω.

Ε, ναι, στην ανάγκη παπαγαλίζεις μια χαρά :D
Άλλωστε, αυτό είναι το καλό με την παπαγαλία, πως όλοι είναι ίσοι (είναι δίκαιο μέτρο αξιολόγησης) , αφού είναι f(x)= (ώρες διαβάσματος)^(συγκέντρωση την ώρα που διαβάζεις) και τίποτα άλλο πιστεύω :P

Τεσπα, ας ξαναπώ κι εγώ. Για του χρόνου δεν νιώθω καθόλου πίεση προς το παρόν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
εγώ έχω τρομερό άγχος το καλό είναι ότι συνήθως δεν είμαι αγχωμένη την ώρα των εξετάσεων (βάση εμπειριών από πτυχία αγγλικών και γαλλικών) ελπιζω να ισχύσει το ίδιο και στις πανελλήνιες αλλιώς...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Προς το παρόν τίποτα. Ούτε καλά ούτε άσχημα. Έχω όρεξη να πετύχω κάποιους στόχους, έχω ελπίδες και όνειρα. Και δεν αισθάνομαι κούραση ούτε βαρεμάρα. Πιστεύω πως αν πάω το Σεπτέμβρη παίζοντας τα Αρχαία και τα Λατινικά της Β' στα δάχτυλα, δε θα έχω πρόβλημα να διευθετήσω τα της 3ης. Σταματήστε επίσης να μετράτε το διάβασμα με ώρες, είναι η ίδια λογική με το να πουλά κάποιος βιβλία με το κιλό.
Ποσότητα και ποιότητα ύλης που αφομοιώνετε είναι τα αξιόπιστα μετρήσιμα μεγέθη. Για να γράψω πχ 19 σε διαγώνισμα λατινικών θέλω 3-4 ώρες διάβασμα, άλλος μπορεί να θέλει 1, άλλος 7.

Έκθεση - Αρχαία - Ιστορία τα φοβάμαι λιγότερο
Κείμενα - Λατινικά περισσότερο. Ειδικά τα κείμενα, έχω συνηθίσει να τα αποδίδω μόνος μου και με το ένστικτό μου, σωστά μεν, μακριά από κάθε κονσέρβα δε. Και φοβάμαι πως ίσως αυτό στοιχίσει του χρόνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NeNoOz95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NeNoOz95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 138 μηνύματα.
qwertyuiop:::συμφωνω απολυτα μαζι σου και επαυξανω !!! ποιοι ειναι οι στοχοι σου αν επιτρεπεται? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t00nS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο t00nS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Εγώ πιο πολύ σκέφτομαι το χάος που 8α επικρατεί του χρόνου σε όλα τα επίπεδα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
qwertyuiop:::συμφωνω απολυτα μαζι σου και επαυξανω !!! ποιοι ειναι οι στοχοι σου αν επιτρεπεται? :)

Νομική θέλω να περάσω. Έχω ήδη χωθεί σε μαθητικά παρακλάδια του ευρωπαϊκού κοινοβουλίου και των ηνωμένων εθνών, κι ως φοιτητής και απόφοιτος της σχολής αυτής έχω σοβαρότατες πιθανότητες να ανελιχθώ από εκεί. Αυτός είναι ο στόχος. Το όνειρο είναι να μπω στο δικαστικό/διπλωματικό σώμα. Δύσκολες εξετάσεις - ψυχοφθόρες δουλειές, αλλά κυρίως το επάγγελμα του δικαστικού μου αρέσει πολύ ως ιδέα, ειδικά αφού παρακολούθησα μια δίκη το καλοκαίρι που πέρασε. :)
Τώρα τελευταία σκέφτομαι και την ψυχολογία (μάλλον Κρήτης), ως μαξιλάρι σε περίπτωση που δεν πετύχω εισαγωγή μου σε κάποια νομική. Μου φαίνεται επίσης ενδιαφέρουσα επιστήμη, θα ήθελα να την εξασκήσω και / ή να την εξελίξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NeNoOz95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NeNoOz95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Νομική θέλω να περάσω. Έχω ήδη χωθεί σε μαθητικά παρακλάδια του ευρωπαϊκού κοινοβουλίου και των ηνωμένων εθνών, κι ως φοιτητής και απόφοιτος της σχολής αυτής έχω σοβαρότατες πιθανότητες να ανελιχθώ από εκεί. Αυτός είναι ο στόχος. Το όνειρο είναι να μπω στο δικαστικό/διπλωματικό σώμα. Δύσκολες εξετάσεις - ψυχοφθόρες δουλειές, αλλά κυρίως το επάγγελμα του δικαστικού μου αρέσει πολύ ως ιδέα, ειδικά αφού παρακολούθησα μια δίκη το καλοκαίρι που πέρασε. :)
Τώρα τελευταία σκέφτομαι και την ψυχολογία (μάλλον Κρήτης), ως μαξιλάρι σε περίπτωση που δεν πετύχω εισαγωγή μου σε κάποια νομική. Μου φαίνεται επίσης ενδιαφέρουσα επιστήμη, θα ήθελα να την εξασκήσω και / ή να την εξελίξω.

καιιι γω νομικη θελω ειναι το ονειρο μου απο πολυ μικρη !!! εγω θελω να ρχισω σαν ειρηνοδικης και μετα να μπω στο δικαστικο σωμα κοιτα συμπτωση :P ααα θελω να κανω και ενα μεταπτυχιακο στην ποινικολογια-εγκληματολογια :clapup::D πολλα ζηταω ???:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Παμε δυνατα να περασουμε στη σχολη που θελουμε.Αν υπαρχει κατι που με φοβιζει,ειναι η κατασταση που επικρατει στη χωρα και το αντικτυπο που θα εχει στην παιδεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NeNoOz95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NeNoOz95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 138 μηνύματα.
παιδια ετοιμαστειτε σε λιγοτερο απο 2 μηνες θα γραφουμε και εμεις επισημα στη στηλη της γ λυκειου !!!;):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
^ Είναι κι αυτό μία παρηγοριά! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Αγχώνομαι αρκετά μπορώ να πω...αλλά σκέφτομαι να ξεκινήσω την ύλη της Ιστορίας και της Βιολογίας από το καλοκαίρι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
αυτο το 13 που θα ειναι στον τιτλο του θεματος των πανελληνιων μας εδω μου καθεται! :P και γενικα δεν ειμαι και προληπτικη...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Αγχώνομαι αρκετά μπορώ να πω...αλλά σκέφτομαι να ξεκινήσω την ύλη της Ιστορίας και της Βιολογίας από το καλοκαίρι...
Πού σκέφτεσαι να περάσεις;
Καλό είναι να ξεκινήσεις κάτι από το καλοκαίρι. Μην ξεχνάς και την εισαγωγή στα αρχαία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Πού σκέφτεσαι να περάσεις;
Καλό είναι να ξεκινήσεις κάτι από το καλοκαίρι. Μην ξεχνάς και την εισαγωγή στα αρχαία!
Όντως..υπάρχει και η εισαγωγή των Αρχαίων,την είχα ξεχάσει....θέλω να περάσω λογοθεραπεία Ιωαννίνων..αλλά θα δηλώσω και σχολές Κύπρου..βέβαια δεν περιορίζομαι στις επιλογές μου..θα δηλώσω και παιδαγωγικό/παιδαγωγικό ειδικής αγωγής,φιλολογία,φυσικοθεραπεία,εργοθεραπεία,φ.π.ψ... Εσύ έχεις κατασταλάξει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Λένε πως η εισαγωγή των αρχαίων είναι δύσκολη.

Off: Σου στέλνω pm, επειδή βγήκαμε off. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t00nS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο t00nS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Αντε πλησιάζει το τελος για την φετινή χρονιά και σιγά σιγά τα κοντέρια ανεβάζουν στροφές για τον μακρύ αυτό δρόμο που ακούει στο όνομα πανελλήνιες..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna00

Νεοφερμένος

Η ioanna00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
άγχος... θέλω να ξεκινήσω ύλη τρίτης, γιατί όσο περισσότερη προετοιμασία, τόσο το καλύτερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Κι εγώ το ίδιο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Κάθομαι και παρακολουθώ τι γράφετε από χθες το απόγευμα και πραγματικά δεν μπορώ να το πιστέψω ότι τέλειωσε η β λυκείου,ότι τελειώνει το λύκειο,ότι τελειώνει το σχολείο...γιατί εδώ δεν καταλάβαμε πως πέρασαν τόσα χρόνια θα καταλάβουμε μία χρονιά?
Σ'ένα χρόνο περίπου θα τελειώσει ένα μεγάλο κεφάλαιο της ζωής μας...το σχολείο...και θα αρχίσει ένα καινούργιο...το πανεπιστήμιο ή μία τεχνική σχολή ή μία δουλειά...Αλλά μέχρι τότε θα κουραστούμε λιγάκι...γιατί ως γνωστόν "με πορδές αυγά δεν βάφονται" ...πρέπει να προσπαθήσεις και να πιστέψεις πραγματικά στο εαυτό σου για να πετύχεις τους στόχους σου!
Η χρονιά του '94 τελειώνει...ας ευχηθούμε σ'αυτά τα παιδιά "ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ" και να πραγματοποιήσουν τους στόχους τους και τα όνειρά τους...μετά από αυτούς ερχόμαστε εμείς...άλλη μία χρονιά θα περάσει χωρίς να το καταλάβουμε,μόνο που αυτή τη χρονιά θα είναι διαφορετική για όλους μας...

Καλή δύναμη σε όλους και κουράγιο για την καλοκαιρινή προετοιμασία...γύρω στις 20 Ιουνίου ξεκινάμε ..! :clapup:

Καλή επιτυχία στις ενδοσχολικές παιδιά! :D


Σημείωση: Το μήνυμα προήλθε από το thread Σε ποια σχολή στοχεύετε για του χρόνου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top