Πώς να χάσω τα περιττά κιλά;

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
σταματα να σκεφτεσαι καθε πρωι, μεσημερι , βραδυ που ξυπνας
το κλασσικο
''τι θα φαω''
ααααραξε και θα δεις για ποτε θα αδυνατισεις
α αρχισε και το καπνισμα κοβει την ορεξη :P
με το "ααααααραξεεεεεε" και το καπνισμα θα αδυνατισει η θεληση του οποιουδηποτε για απωλεια κιλων και οχι το εκαστοτε ατομο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
σκεφτομαι να 3εκινησω κολυμβητηριο μολις τελειωσει ολο αυτο το μαρτυριο που ονομαζεται ''πανελληνιες'' αλλα δεν εχω καθολου εμπειρια απο κολυμβηση(να κολυμπαω 3ερω πολυ καλα)αλλα σχετικα με το κολυμβητηριο τι κανεις ??πας και κανεις ομαδικα οπως ενα γυμναστηριο??η πας μονη σ και κανεις περα δωθε την πισινα ?? δεν εχω καταλαβει ακριβως αν μπορει καποιος να μ ε3ηγησει που εχει την εμπειρια ..θεωρειται οτι αμα δεν εχεις εμπειρια απο κολυμβητηριο ειναι δυσκολα τα πραγματα..εχω ακουσει οτι εινια η καλυτερη γυμναστικη για συσφι3η και εχει περισσοτερα πλεονεκτηματα απο το γυμναστηριο ..8ελω να αχασω 45 κιλα αλλα φοβαμαι το πλαδαρεμα :worry:γι αυτο επελε3α αυτο το αθλημα...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
45? Πόσα είσαι τώρα δηλαδή?
Πήγαινα 2 χρόνια εγώ. είχαμε προπονήτρια και μας έλεγε τι να κάνουμε και ποιες ασκήσεις. Εύκολο ειναι. Όρεξη απλα να εχεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
45? Πόσα είσαι τώρα δηλαδή?
Πήγαινα 2 χρόνια εγώ. είχαμε προπονήτρια και μας έλεγε τι να κάνουμε και ποιες ασκήσεις. Εύκολο ειναι. Όρεξη απλα να εχεις...
Μεταφορικά το λέει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
εφτασα επισημως τα 100 ζυγιστηκα χθες ..2υπνησα αποτομα μπορω να πω ντα3ει ετρωγα αρκετα αλλα δεν πιστυα οτι 8α χω φτασει τοσο εινια ψιλοτρομαχτικο σιγα σιγα 8α μειωσει το τροφη για να μπορεσω να χασω τουλαχιστον 25 κιλα μεχρι τον ιουνι και επειδη το εψα3α βρηκα την κολυμβηση οτι καλυτερο την ορε3η την εχω και λατρευω το κολυμπι ειδικα το καλοκαιρι ειναι εινια καλυτερη μου καθε μερα καθομαι και μουλιαζω ..τεσπα μονο αυτο ειναι δηλ ?δεν 3ερω ντρεπομαι να παω τωρα ολοκληρη μουλαρα χωρις εμπειρια ..

Μεταφορικά το λέει :P
τι εννοεις??εχεις καθολου εμπειρια απο καλυμβηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
τι εννοεις??εχεις καθολου εμπειρια απο καλυμβηση?

μαλλον εννοει ορεξη για κολυμπι, και οχι για φαγητο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Κανείς δεν γεννήθηκε με την εμπειρία..μικρή είσαι ακόμα πήγαινε στο κολυμβητήριο να δείς τι γίνετε. Πάντως σε δημόσιο που ξέρω μόνος σου κάνεις αλλα δεν είναι όλα ίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
στο fitness star στo village σκεφτομουν εχω ακουσει τα καλυτερα τι λετε ??το 3ερετε??

το πα σε μια φιλη μ οτι θα παω σε κολυμβητηριο και μ πε οτι πανε μονο οι γριες ..τι λετε εσεις??θελω περισσοτερες αποψεις για την κολυμβηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Η φίλη σου είναι ηλίθια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Έχω ακούσει πως αν κόψεις τελείως το αλάτι χωρίς να αλλάξεις κάτι άλλο στη διατροφή σου θα χάσεις κιλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Λοιπόν ας τα πάρουμε από την αρχή.
Αυτά που λες τώρα είναι βλακείες, με το συμπάθιο.
Δε μιλάμε απλά για περιττά κιλά, μιλάμε ανησυχητικά για πολλά περιττά κιλά.
Σκέφτηκες ότι ίσως δεν φταις εσύ με τη διατροφή σου αλλά υπάρχει πρόβλημα υγείας; Με αυτά ΔΕΝ ΠΑΊΖΟΥΜΕ!
Θα τα πάρεις όλα με τη σειρά, θα επισκεφτείς και έναν ενδοκρινολόγος για να ελέγχεις για προβλήματα με τον θυροειδή σου, θα σε βάλει να κάνεις κάποιες εξετάσεις ορμονολογικές και γυναικολογικές και έπειτα αφού βεβαιωθείς ότι όλα είναι καλά τότε και μόνο τότε θα αρχίσεις να ασχολείσαι με διατροφές γυμναστικές και ιστορίες.

Επίσης δε μιλάμε για 1-2 κιλάκια που έβαλες στις γιορτές και θα τα χάσεις μόνη σου, μιλάμε για αρκετά κιλά και μπορεί καθώς εσύ ακολουθείς μια διατροφή ο οργανισμός σου να αντιδράσει, για αυτό αυτό ΔΕΝ θα παίρνεις μόνη σου αποφάσεις, μιλάμε για την υγεία σου και μετά για την εμφάνιση! Θα πας σε έναν διατροφολόγο, θα του πεις με τι άθλημα σκέφτεσαι να ασχοληθείς, θα σου προτείνει αυτός τι σου ταιριάζει και σε συνεργασία αφού σε μετρήσει, παρατηρήσει τους ρυθμούς σου στα κιλά, και αναλόγως το άθλημα, και γενικότερα τη καθημερινότητα σου, θα σου βγάλει μια δίαιτα ειδική για εσένα και τον οργανισμό σου.

Όσο για τη κολύμβηση η φίλη σου λέει όχι μ@λακίες, αλλά χοντρομ@λακίες, όσο πάει το άθλημα κερδίζει μικρούς μεγάλους, ειδικά το χειμώνα τα κολυμβητήρια που είναι ανοιχτά από τους δήμους γίνεται πανικός από μωρά μέχρι και γιαγιάδες.
Είναι γαμάτο άθλημα από μόνο του, τι να λέμε τώρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Καλύτερα να μας πει και τι ύψος έχει, γιατί αν είναι 1,90 δεν νομίζω να έχει πρόβλημα υγείας αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Τα 10 κιλά απο το άχγος βάζονται. Αλλά αν είναι 1,60 τότε ναι όντως το πιθανότερο είναι να έχει κάποιο πρόβλημα υγείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Καλύτερα να μας πει και τι ύψος έχει, γιατί αν είναι 1,90 δεν νομίζω να έχει πρόβλημα υγείας αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Τα 10 κιλά απο το άχγος βάζονται. Αλλά αν είναι 1,60 τότε ναι όντως το πιθανότερο είναι να έχει κάποιο πρόβλημα υγείας.

Υπέθεσα λόγο του ότι είναι κορίτσι πως δεν είναι 1,90.
Μπορεί να βιάστηκα να βγάλω συμπέρασμα, θα δείξει όταν μας απαντήσει η ίδια
Εγώ αναφέρομαι πιο πολύ για θυροειδή γιατί σε αυτή την ηλικία αρχίζει να κάνει τα παλαβά του με απότομη αύξηση ή απώλεια βάρους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
1.74 στην πρωτη λυκειου υπηρ3α 76 αλλα μετα σιγα σιγα η ορε3η για φαι κ το ανχος ανεβαινε σκεφτηκα οτι τωρα που 8α τελεισουν οι πανελληνιες θα εχω τον απλετο χρονο για καινουρια χομπι και δραστηριοτητες και γενικα να 3εκουνηθω απο μια καρεκλα ..και δεν ειμαι ενα κοριτσι που βαριεται να αθλειται ισα ισα στην γυμναστικη παιζω καθε φορα βολευ ενω οι περισσοτεροι καθονται και 3υνονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Η Ζωή έχει δίκαιο, πρέπει πριν από όλα να κάνεις εξετάσεις και μετά να επισκεφθείς και διατροφολόγο για να σε βοηθήσει να χάσεις τα κιλά. Στα κιλά που είσαι τώρα εφτάσες φέτος λόγω πανελληνίων ή από πάντα είχε μία τάση ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
ειχε και μια ταση αλλα πιο πολυ με τρομαζει το γεγονος μην μεινω ετσι ολη μ την ζωη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
να σταματησεις να τρως σαν λαιμαργος/ργη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
ειχε και μια ταση αλλα πιο πολυ με τρομαζει το γεγονος μην μεινω ετσι ολη μ την ζωη

Λοιπόν, όπως σου είπα με αυτά δε παίζουμε.
Εγώ βγήκα να έχω πρόβλημα με τον θυροειδή χωρίς καν να υπάρχουν εμφανές συμπτώματα, τυχαία έκανα εξετάσεις μπας και είναι κληρονομικό και όντως βγήκε ότι έχω θεματάκι και να σου που τα κιλά που έχανα και νόμιζα ότι είναι από τη γυμναστική τελικά ήταν από αλλού, τσάμπα κοκορευόμουν δηλαδή ότι μπορώ να χάνω κιλά όποτε θέλω. :P

Εγώ πιστεύω ότι είναι τελείως λάθος το σκεπτικό σου.
Σκέψου ότι είσαι κοντά 30 κιλά πάνω από το φυσιολογικό (περίπου φυσιολογικό), είναι ακατόρθωτο να τα χάσεις μόνη σου.
Αυτά από εμένα, από εκεί και πέρα εύχομαι να πάρεις τις σωστές αποφάσεις και να μη κάνεις σπασμωδικές κινήσεις από το άγχος σου. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
ειχε και μια ταση αλλα πιο πολυ με τρομαζει το γεγονος μην μεινω ετσι ολη μ την ζωη

είσαι ψηλή κοπέλα και τα κιλά που θες να φτάσεις είναι λίγα για το ύψος σου, τα 55 δηλαδη.αν φτάσεις τα 68 κιλά θα είσαι μια χαρά...εκτός και αν πας για μοντέλο μετά :P και εγω 1,74 είμαι αλλά δε ζυγίζω 55 κιλά...μην ανησυχείς, πρέπει να το βάλεις πείσμα και θα αδυνατίσεις...εμένα μία γνωστή μου ήταν 125 κιλά σχεδόν και μέσα σε δύο χρόνια περίπου έχει φτάσει να ζυγίζει 70! άλλος άνθρωπος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
1.74 στην πρωτη λυκειου υπηρ3α 76 αλλα μετα σιγα σιγα η ορε3η για φαι κ το ανχος ανεβαινε σκεφτηκα οτι τωρα που 8α τελεισουν οι πανελληνιες θα εχω τον απλετο χρονο για καινουρια χομπι και δραστηριοτητες και γενικα να 3εκουνηθω απο μια καρεκλα ..και δεν ειμαι ενα κοριτσι που βαριεται να αθλειται ισα ισα στην γυμναστικη παιζω καθε φορα βολευ ενω οι περισσοτεροι καθονται και 3υνονται

Καλύτερα να επισκευτείς έναν Ιατρό άμεσα και να μην περιμένεις μέχρι το καλοκαίρι. Αν όλα είναι οκ τότε καλύτερα να αρχίσεις στην αρχή γυμναστική να χάσεις τα πολλά κιλά και μετά την κολύμβηση για ενδυνάμωση και συσφιξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top