Πώς να χάσω τα περιττά κιλά;

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Μία ερώτηση. Είσαι άσχημη;

Σε ρωτάω γιατί και εγώ ήμουν κάποτε χονδρός(έφτασα 101 κιλά, ύψος 1.81) και άσχημος. Σήμερα είμαι άσχημος αλλά έχασα τα κιλά(είμαι ~75). Το πρόβλημά μου είναι πως παλιά τα κορίτσα μου ζουμπούσαν τα μάγουλα κλπ και ασχολούνταν μαζί μου. Τώρα όμως που δεν έχω μαγουλάκια(αλλά παραμένω άσκημος) δεν ασχολούνται καθόλου μαζί μου.

Το ίδιο ίσως να συμβαίνει και με σένα και τα αγόρια. Σκέψου το πριν το κάνεις.

Κοίτα.Οι λέξεις όμορφος-άσχημος,ειναι σχετικές.Ομορφος...ως προς τι?Ασχημος,σε σχέση με τι?Φιλοσόφησε το λιγο...είναι διαφορετική η ύλη απο την οποία αποτελείσαι εσύ,απο την οποία αποτελείται καποιος που εσύ θεωρείς "όμορφο"?Ως φοιτητής Ιατρικής,θα επρεπε ήδη να πιστεύεις πως το ανθρώπινο σώμα είναι ό,τι τελειότερο υπάρχει στο σύμπαν(αυτό τουλαχιστον που μπορούμε να αντιληφθούμε)Δεν υποβαθμίζω τις υπόλοιπες μορφές ζωής-αγαπώ πολύ τα ζώα,θα συνεχίσω να το πιστεύω όμως,μεχρι να μου αποδειχθεί πως κι ένα άλλο ών,θρώσκει άνω,εκτός απο εμάς.Δεν έχω μάθει να χωρίζω τους ανθρώπους σε κατηγορίες.Φυσικά έχω τα δικά μου γούστα,αυτό δε σημαίνει όμως πως οτιδήποτε έξω απο αυτά το απαξιώ.Αναγνωρίζω τα γουστα μου ως χαρακτηρηστικό της ΔΙΚΗΣ μου προσωπικότητας,όχι της εμφάνισης του άλλου.Και δεν προκειται να πιστεψω ποτε πως υπαρχει ανθρωπος στον πλανήτη,για τον οποίο δεν υπάρχει τουλάχιστον ενάς άλλος καπου,με την προοπτική να τον ερωτευτεί,εκτός των άλλων,και για την εμφάνιση του.Δουλειά σου είναι να ψάξεις να τον βρεις.
Διαφωνώ κάθετα! Ο κάθε άνθρωπος θα έπρεπε να αδυνατίσει! Παλαιότερα ήμουν ένα Χονδρό Ρεμάλι! Αδυνάτισα και άλλαξε η ζωή μου!
Μου θυμίζει μια αποτυχημένη διαφήμιση στο facebook αυτό.:PΣυμφωνώ με τα οφέλη του αδυνατίσματος στο θέμα της υγείας,δαιφωνώ με τους χαρακτηρισμούς προς ομάδες ανθρώπων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
ΜΕ ΕΙΠΕΣ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟ;

Ρε συ και μένα μ'αρέσουν οι στρουμπουλούλες αλλά αυτή που πόσταρα είναι άσκημη. Άλλο το ένα άλλο το άλλο και το άλλο μπερδεύτηκα.
Σου λέω, τώρα που δεν είμαι στρουμπουλός/εύσωμος ή χονδρός, καμία δεν μου κάνει ζουζουνιές όπως παλιά(περίοδο λυκείου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
ΜΕ ΕΙΠΕΣ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟ;

Ρε συ και μένα μ'αρέσουν οι στρουμπουλούλες αλλά αυτή που πόσταρα είναι άσκημη. Άλλο το ένα άλλο το άλλο και το άλλο μπερδεύτηκα.
Σου λέω, τώρα που δεν είμαι στρουμπουλός/εύσωμος ή χονδρός, καμία δεν μου κάνει ζουζουνιές όπως παλιά(περίοδο λυκείου).

Η πρώτη σου προταση προσωπικά μου βγάζει ανασφάλεια.Δε σε γνωρίζω.Αλλωστε,κι η λέξη αποτυχημένος είναι σχετική.Τι είναι επιτυχία?(Αλλα αυτό αποτελεί άλλο μεγάλο θέμα)

Ας γυρίσουμε στις φωτογραφίες.Καποια μου είπε πως την σόκαραν,για μενα όμως ήταν τζάπα ο κόπος-συνεχισα να τρωω.Και να σου πω γιατι?Σε ενα υποθετικο πείραμα που θα κάνουμε εγω κι εσυ,πάρε την κοπέλα που λες άσχημη,ασε την στα χέρια ενός ειδικού,ντυσε την ομορφα,σε ένα ωραιο περιβάλλον,και πες της να κοιτά το φακό αντι το διάολο.(Μη σχολιασεις τη λεξη ειδικό,η αλλη δε χρησιμοποίησε νομιζεις?)Αντιστοιχα,πάρε την "όμορφη",μέθυσε την σε σημείο εμετού,και βγάλε την ένα δυο ερασιτεχνικες φωτογραφιουλες.

Οι φωτογραφιες με το σκυλί κανουν τις συγκρισεις ακομη πιο αξιολύπητες.Μη συγκρίνεις ώντα που δεν μπορουν τα ιδια να μεριμνήσουν για αυτά,με εσενα και άλλους.Πηγαινε το σκυλί σε κτηνίατρο,δωσε του τροφή,τα φαρμακα που χρειάζεται-αυτα για εναν ανθρωπο ανεπτυγμενης χωρας ειναι δεδομενα-,πέτα το αλλο στο δρομο,και επεστρεψε να τα δεις μετα απο δυο βδομάδες.

Yeah Baby,η ομορφιά τελικά ΕΙΝΑΙ υποκειμενική.

Οσον αφορα αυτο που είπες στην κοπέλα,τι ειναι προτιμότερο,να κάνει αυτο που θέλει κι ας περιμενει ως τα 30 για να βρει καποιον που να κοβει φλεβα για παρτη της-αν τον βρει,αλλιως ας παντρευτει με αλλα κριτηρια-ή να παραμείνει οπως δε θέλει,ωστε να θεωρηθεί απο τους αντρες "ευκολη",με την ελπίδα να κερδισει μια δυο...ζουζουνιες..?(Ενω οι τυποι θα θελουν να π****ουν,και μετα δε σε ξερω δε με ξερεις?-στην καλυτερη περιπτωση)
Αν οι τελευταιες ειναι αυτοσκοπός,υπάρχουν και οι ιερόδουλοι/-ες,των οποιων τα ματια τους βλεπουν τα παντα,και εξειδικεύονται καθαρα στη σαρκική ικανοποίηση.

Εχεις σκεφτεί μηπως ενας διαφορετικός παράγοντας (πχ ανασφάλεια,δυσκολια χαρακτηρα) απωθει τις γυναικες απο το να ασχοληθούν μαζι σου?Η ηληκία που οι κοπελίτσες-οι σοβαρες τουλαχιστον-πειραζουν μαγουλακια όποιου όποιου,για σενα και για μενα εχει περασει ανεπιστρεπτί.

(Συγγνώμη απο την ΟΔ αν ημουν απότομος,μα δεν μπορεσα να εκφραστω διαφορετικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Καταρχην συμφωνω με τον avenger.Προσωπικα εγω μεχρι περσυ ημουν 70 κιλα με 1,62 υψος.Αλλα τωρα ειμε νε μεν 62 κιλα και 1,66 υψος.Ζηλευα που τουσ εβλεπα ολους αδυνατους ηθελα και εγω να εχω ενα ομορφο σωμα.ΑΛΛΑ 1.Μην στεναχωριεσε που οι φιλεσ σου ειναι αδυνατες.2.Βαλε στοχο να γινεις ομορφη ετσι οπως λεει και ο avenger θεμα προτεραιοτητας ειναι.3.Αυτονοητη ειναι η καλη διατροφη.4.Και μια και δεν θεσ γυμναστικη θα σου προτεινα να πηγαινεις καθε μερα απλο περπατημα τουλαχιστον μιση ωρα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
:)Και τωρα ως προς την ομορφια γενικοτερα:Η ομορφια κατα την γνωμη μου ειναι κατι το εντελως αντικειμενικο.Το παχος γενικοτερα ανηκει στην κατηγορια της ποιοτητας ζωης.Ενας αλλος ανθρωπος θα ηταν λογικο να σε αγαπησει για τον χαρακτηρα σου.τα ονειρα σου.τισ συνηθειες σου.Η εμφανιση εχει να κανει με ΕΜΑΣ.Εμεις πρεπει να εχουμε ενα ομορφο σωμα για να νιωθουμε ΕΜΕΙΣ καλα.Και σιγα τωρα που σου πειραζανε τα μαγουλα ρε ,σιγα μην δινεις σημασια απλα.Το σωμα σε μια σχεση αφορα μονο το ΣΕΞ.Γιατι ο ερωτας δεν κοιταει τετοια.Βεβαια και παλι ΓΙΑΤΙ ειναι παντα φυσιολογικοι οι λεπτοι και οι γυμνασμενοι ανθρωποι και οχι οι χοντροι?ΜΗΝ ΚΟΛΛΑΤΕ.ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΜΚΙΑ ΕΠΟΧΗ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ.Εγω προσωπικα αν και λεπτος γουσταρω ολων των ειδων γυναικες.ΑΠΛΟ ΕΙΝΑΙ.ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΧΕΙ ΚΑΛΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ.ΨΑΓΜΕΝΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΜΕ ΤΟΤΕ ΘΑ ΜΕ ΚΕΡΔΙΣΕΙ:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Η πρώτη σου προταση προσωπικά μου βγάζει ανασφάλεια.Δε σε γνωρίζω.Αλλωστε,κι η λέξη αποτυχημένος είναι σχετική.Τι είναι επιτυχία?(Αλλα αυτό αποτελεί άλλο μεγάλο θέμα)

Ας γυρίσουμε στις φωτογραφίες.Καποια μου είπε πως την σόκαραν,για μενα όμως ήταν τζάπα ο κόπος-συνεχισα να τρωω.Και να σου πω γιατι?Σε ενα υποθετικο πείραμα που θα κάνουμε εγω κι εσυ,πάρε την κοπέλα που λες άσχημη,ασε την στα χέρια ενός ειδικού,ντυσε την ομορφα,σε ένα ωραιο περιβάλλον,και πες της να κοιτά το φακό αντι το διάολο.(Μη σχολιασεις τη λεξη ειδικό,η αλλη δε χρησιμοποίησε νομιζεις?)Αντιστοιχα,πάρε την "όμορφη",μέθυσε την σε σημείο εμετού,και βγάλε την ένα δυο ερασιτεχνικες φωτογραφιουλες.

Οι φωτογραφιες με το σκυλί κανουν τις συγκρισεις ακομη πιο αξιολύπητες.Μη συγκρίνεις ώντα που δεν μπορουν τα ιδια να μεριμνήσουν για αυτά,με εσενα και άλλους.Πηγαινε το σκυλί σε κτηνίατρο,δωσε του τροφή,τα φαρμακα που χρειάζεται-αυτα για εναν ανθρωπο ανεπτυγμενης χωρας ειναι δεδομενα-,πέτα το αλλο στο δρομο,και επεστρεψε να τα δεις μετα απο δυο βδομάδες.

Yeah Baby,η ομορφιά τελικά ΕΙΝΑΙ υποκειμενική.

Οσον αφορα αυτο που είπες στην κοπέλα,τι ειναι προτιμότερο,να κάνει αυτο που θέλει κι ας περιμενει ως τα 30 για να βρει καποιον που να κοβει φλεβα για παρτη της-αν τον βρει,αλλιως ας παντρευτει με αλλα κριτηρια-ή να παραμείνει οπως δε θέλει,ωστε να θεωρηθεί απο τους αντρες "ευκολη",με την ελπίδα να κερδισει μια δυο...ζουζουνιες..?(Ενω οι τυποι θα θελουν να π****ουν,και μετα δε σε ξερω δε με ξερεις?-στην καλυτερη περιπτωση)
Αν οι τελευταιες ειναι αυτοσκοπός,υπάρχουν και οι ιερόδουλοι/-ες,των οποιων τα ματια τους βλεπουν τα παντα,και εξειδικεύονται καθαρα στη σαρκική ικανοποίηση.

Εχεις σκεφτεί μηπως ενας διαφορετικός παράγοντας (πχ ανασφάλεια,δυσκολια χαρακτηρα) απωθει τις γυναικες απο το να ασχοληθούν μαζι σου?Η ηληκία που οι κοπελίτσες-οι σοβαρες τουλαχιστον-πειραζουν μαγουλακια όποιου όποιου,για σενα και για μενα εχει περασει ανεπιστρεπτί.

(Συγγνώμη απο την ΟΔ αν ημουν απότομος,μα δεν μπορεσα να εκφραστω διαφορετικά)

Σε έχασα εκεί που έλεγες να τις ντύσω όμορφα και να τις περιποιηθώ, τι εννοείς όμορφα;

Μετά που έλεγες για κάτι παντρειές σε έχασα τελείως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
[...]

Στο θέμα μας. Αφού το πρόβλημά σου είναι ότι εσύ έχεις παραπάνω κιλά ενώ οι φίλες σου είναι λεπτές, γιατί δεν τις κερνάς συνέχεια στα μακντόναλντς να πάρουν και αυτές κιλά; Πιο εύκολο, λίγο με τα λεφτά παίζει πρόβλημα, αλλά χαλάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

SuXu-MuXu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SuXu-MuXu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Μία ερώτηση. Είσαι άσχημη;

Σε ρωτάω γιατί και εγώ ήμουν κάποτε χονδρός(έφτασα 101 κιλά, ύψος 1.81) και άσχημος. Σήμερα είμαι άσχημος αλλά έχασα τα κιλά(είμαι ~75). Το πρόβλημά μου είναι πως παλιά τα κορίτσα μου ζουμπούσαν τα μάγουλα κλπ και ασχολούνταν μαζί μου. Τώρα όμως που δεν έχω μαγουλάκια(αλλά παραμένω άσκημος) δεν ασχολούνται καθόλου μαζί μου.

Το ίδιο ίσως να συμβαίνει και με σένα και τα αγόρια. Σκέψου το πριν το κάνεις.

Χαχαχα, κορυφέος.:clapup:

Ακούσαμε και την άλλη άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.

Crown

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Κοίτα εγώ πιστεύω οτι οι δίαιτες-διατροφές δεν είναι πάντα καλες. Εγώ πιστεύω οτι η καλύτερη και πιο αποτελεσματική λύση ειναι ένας συνδυασμός γυμναστικής- σωστής διατροφής (πρωινό, μεσημεριανό, βραδυνό οχι πολύ το βράδυ ,2-3 ώρες πριν πάς για ύπνο, με διαφόρα 5 ωρών ανάμεσα στα γεύματα). Όσον αφορά την γυμναστική 9α σου πρότεινα το τρέξιμο (αν είσαι με κάποιον φιλο ακόμα καλύτερα) γιατί 9ες μόνο να χασεις τα περιττά κιλά.


Υ.Γ. μετά από τρέξιμο ένας φυσικος χυμός ή ένα φρούτο 9α ήταν ό,τι καλύτερο. Μην τρως πάρα πολύ στα γεύματα γιατί είναι σαν μην κάνεις τίποτα. Μην ξεχνάς τα φρούτα, χυμούς , νερό ανάμεσα στα γεύματα ΑΛΛΑ ελαφρά. Και να κοιμάσαι νώρις, 8-10 ώρες την ήμερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coco :D

Νεοφερμένος

Η coco :D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Διάβασα το μήνυμα με τις συμβουλές που έδωσες για διατροφή. Σε θαυμάζω που έχασες τόσα πολλά κιλά σε λίγους μήνες:) Ήταν δύσκολο στην αρχή?

Πάλευα πολλά χρόνια να τα χάσω... Πήρα πολλά κιλά στην γ' δημοτικού και κάποια στιγμή το αποφάσισα και ομολογώ πως ήταν ιδιαίτερα δύσκολο

Διάβασα το μήνυμα με τις συμβουλές που έδωσες για διατροφή. Σε θαυμάζω που έχασες τόσα πολλά κιλά σε λίγους μήνες:) Ήταν δύσκολο στην αρχή?

Βασικά δύσκολη ήταν η απόφαση ... Είχα προσπαθήσει πολλές φορές να αρχίσω δίαιτα αλλά πάντα έχανα 5 κιλά και μετα τα ξανάπαιρνα διπλά ... Ώσπου μια μέρα με είδα στο καθρέφτη και συνειδητοποίησα ότι είχα παχύνει πάρα πολύ ... Έξι μήνες μετά οι φίλοι και γνωστοί δεν με αναγνωρίζουν ... Όταν σου πουν για πρώτη φορά ότι αδυνάτισες και ομόρφυνες τότε σκέφτεσαι ότι ο κόπος και οι στερήσεις άξιζαν :D

Επιτρεψέ μου να διαφονίσω στο θέμα της καφείνης(άλλο καφές και άλλο καφείνη(ο καφές έχει ελάχιστη καφείνη)) δεν είναι τυχαίο που στους αθλητές επιτρέπεται μέχρι ένα ποσοστό καφείνης καθώς η καφείνη είναι διεγερτική ουσία....καθώς αυξάνει και τον μεταβολισμό!!!Τώρα μερικές συμβουλές είναι 5-6 γεύματα απαραιτήτως την ημέρα,κάθε 3 ώρες πρέπει να τρώς για να κρατάς τον μεταβολισμό στα μέγιστα επίπεδα..Επίσης κόβεις λίποι(κορεσμένα,τρανσ),κόβεις φαγητό απ' έξω κόβεις οτιδήποτε φαί αγόραζες σε σακουλάκια(πατατακια,κρουασαν....) , κόβεις σφολιατοείδη και κρουασάν ,κόβεις και τηγανήτα και περιορίζεις τους υδατάνθρακες...Αντί για λευκό ψωμί θα τρώς ολικής (όχι πάνω απο 2 φέτες ημερεσίως).Επίσης πρέπει να προσθέσεις πράσινα λαχανικά και φρούτα(όχι μετα το απόγευμα).Άμα πίνεις γάλα να πέρνεις το 1,5% γλυκά και αναψυκτικά τα ΞΕΧΝΑΣ!!!

Όχι ρε συ δε λέω γενικά τους καφέδες... Αυτούς που διαφημίζουν για το αδυνάτισμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα και εγώ πριν πολλούς μήνες.Πρέπει να σημειώσω ότι δεν μου "άρεσε" η αιτία για την οποία θες να χάσεις περιττά κιλά,μιας και όλες οι φίλες σου είναι αδύνατες.Προσπερνάω (δικό σου θέμα είναι γιατί το θες) και λέω ότι βασικότατο γεύμα είναι το πρωινό.Συνήθως έπινα μια κούπα γάλα και έτρωγα δυο-φρυγανιές.Τον πρώτο καιρό μου φαίνονταν πολύ περίεργο το ότι δεν θα έτρωγα κάποιο κρουασάν ή οτιδήποτε τέτοιο.Κατά τις 11-12 ώρα φάε ένα φρούτο της αρέσκειας σου.Μεσημεριανό θα σου πρότεινα να αποφεύγεις τα τηγανιτά,ζυμαρικά και γενικά φαγητά με πολλές θερμίδες.Αν προτιμήσεις να φας κάτι παχυντικό φρόντισε να το συνοδέψεις με πολύ σαλάτα.Φάε το απόγευμα φρούτα και το βράδυ ένα τόστ και ένα γιαουρτάκι.Αυτό περίπου ήταν το καθημερινό μου πρόγραμμα.Βέβαια το συν μου ήταν το ότι έτρεχα κάθε μέρα για 45 λεπτά ασταμάτητα με γρήγορα ρυθμό.Αν δεν θες ή δεν μπορείς προτίμησε το περπάτημα.ΠΡΟΣΟΧΗ: Θα δεις ότι χάνεις κιλά με αργό και σταθερό ρυθμό αυτό λοιπόν μπορεί να σου ¨σπάσει¨τα νεύρα όμως προς θεού μην προσπαθήσεις να βρεις μεθόδους για να επιταχύνεις αυτή την διαδικασία..μπορεί να χάσεις κιλά αλλά θα πάρεις τα διπλάσια ακαριαία.Με εμετούς,χάπια,ή εξοντωτικές δίαιτες δεν καταφέρνεις τίποτα.Σου μιλάει κάποια της παλιάς σχολής :P

Φιλικά,Σεμίνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Εγώ έχω γράψει όλα τα απαγορευμένα σε μια σελίδα και από την άλλη όλα τα "υγειινά" και μπορώ να πω πως με βοήθησε αυτό να χάσω 3 κιλά το καλοκαίρι. Αλλά δυστυχώς επειδή μάλλον το χρονικό διάστημα που τα χασα ήταν μικρό όταν ξανάρχισε σχολείο-φροντηστήριο-σπίτι-σχολείο-φροντηστήριο-σπίτι έβαλα τα διπλάσια σε 2 μόνο μήνες!!!! Απίστευτο; Κι όμως, τώρα κλαίω τη μοίρα μου.Αλλά δεν έφτεγε μόνο αυτό, καθώς άρχισα να ξανατρώω τα ανθυυγειινά και μην φανταστείτε συνέχεια, αλλά σε ένα λογικό πλαίσιο.Αλλά πιστεύω πως σ αυτό φταίει και η ψυχολογία (πχ το καλοκαίρι δεν μου σκαγε καρφάκι για τίποτα ενώ τώρα αγχώνομαι, βιάζομαι, πιέζομαι, νεύρα πολλά και δεν συμμαζεύεται που για μένα όλα αυτά είναι πολύ σημαντικά!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Εγω ειμαι λεπτος αλλα θελω να χασω 4 κιλα σε 7 μερες!
γιατι εχω κατι αγωνες και τα εχω λιγο παιξει!!!!!!!
καμια ιδεα?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Εγω ειμαι λεπτος αλλα θελω να χασω 4 κιλα σε 7 μερες!
γιατι εχω κατι αγωνες και τα εχω λιγο παιξει!!!!!!!
καμια ιδεα?:worry:

Κι εγώ θέλω το Νόμπελ Φυσιολογίας/Ιατρικής. Τώρα.

Το να χάσεις 4 κιλά σε 7 μέρες α) δεν είναι εφικτό, εκτός αν πας σε πλαστικό χειρουργό β) δεν είναι υγιές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
@Irodis: Το "φυσιολογικό" απ'όσο ξέρω είναι να χάνει κάποιος ενώ κάνει δίαιτα 1 με 1,5 κιλό την εβδομάδα.
Παραπάνω είναι υπερβολικό και δεν κάνει καλό στην υγεία μας.

Eπίσης το ότι είσαι λεπτός, δεν "πολυβοηθάει" στην συγκεκριμένη περίπτωση. Γιατί ξέρω πως γρηγορότερα χάνουν κιλά,άνθρωποι που ζυγίζουν παραπάνω από το κανονικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Για τσεκάρετε εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Βασικά εφικτό είναι αν δεν τρώει τίποτα 7 μέρες και την βγάζει με νερό. (οκ, μην το κάνεις)
Πάντως, και να έχανες 4 κιλά σε 7 μέρες, σίγουρα θα τα ξαναέπαιρνες διπλάσια όταν αρχίσεις να τρως κανονικά.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Εγω ειμαι λεπτος αλλα θελω να χασω 4 κιλα σε 7 μερες!
γιατι εχω κατι αγωνες και τα εχω λιγο παιξει!!!!!!!
καμια ιδεα?:worry:
Συγγνωμη τελευταια στιγμη το θυμηθηκες οτι πρεπει να χασεις κιλα για τον αγωνα?

ελεος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Μη παίζετε με το σώμα σας. Καλύτερα να έχεις κάποια κιλάκια παραπάνω και να είσαι υγιείς παρά να γίνεσαι αδύνατος επιβαρύνοντας τρομερά την υγεία σου. Που είναι το σπουδαιότερο αγαθό...


Και συμφωνώ με την Όλγα ότι θα έπρεπε να το είχες σκεφτεί νωρίτερα έτσι ώστε να μπεις σε ένα κατάλληλο πρόγραμμα και να χάσεις αυτά που θες.
Όλος ο οργανισμός δουλεύει σε μια πληρότητα...σαν ένα άρτια φτιαγμένο εργοστάσιο...με τεράστια ακρίβεια, μη το ''τρελαίνουμε''. Για το καλό μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top