Πώς να σου το πω αφού δεν μου το έχεις δείξει;

nimos96

Νεοφερμένος

Ο nimos96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Καλησπέρα σας. Αρχικά ζητώ συγνώμη για το spam επειδή το θέμα μου έχει συζητηθεί πολλές φορές, ΑΛΛΑ κανένα τοπικ δεν ανταποκρίνεται σε αυτό που θέλω. Και φυσικά αφορά κοπέλα... Πάω πρώτη λυκείου και με ενδιαφέρει μια κοπέλα τις τελευταίες μέρες (σημειωτέον ότι είμαι σταθερός στις σχέσεις μου οπότε δεν θα είναι κάτι περιστασιακό). Άρχισα να την βλέπω έτσι τον τελευταίο καιρό. Είμαστε στο ίδιο σχολείο, διαφορετικά τμήματα, και γνωριζόμαστε από το γυμνάσιο αλλά ήρθαμε κοντά τις τελευταίες 2-3 εβδομάδες μέσα από το μάθημα της Ερευνητικής Εργασίας (Project). Δίνω να της αρέσω και εγώ... οπότε όλα καλά μέχρι εδώ, ΑΛΛΑ, όπως ξέρετε οι περισσότεροι της γενιάς μου η γυναίκες όσο περνάνε οι γενιές γίνονται όλο και πιο "ελαφρών ηθών" (για να μην πω "το πρώτο συνθετικό της γνωστής μακαρονάδας"). Έχω μπερδευτεί. Με την κοπέλα ενδεικτικά δεν είχα μιλήσει ποτέ Facebook και γενικά όταν βλεπόμασταν λέγαμε ο ένας στον άλλον κανένα "γεια" "τι κάνεις" και το τρομερό "τι έχει την επόμενη ώρα"(!!!), ενώ τώρα όποτε βρισκόμαστε την κάνω να γελάει (γελάει με σχεδόν ότι πω για αστείο), μιλάμε στα διαλλείματα, μιλάμε Facebook (με πολλά emoticons και γενικά) κλπ. Επίσης η λεγόμενη γλώσσα του σώματος φανερώνει ότι της αρέσω, π.χ. καθόμαστε στο θρανίο και γράφουμε και βάζει τα πόδια της πάνω μου έρχεται προς το μέρος μου ναζάκια κλπ και εγώ το ίδιο βέβαια. Σήμερα όμως έγραψε το όνομα ενός πρώην της κάπου και μετά με ρωτούσε πως γράφεται (ΕΛΕΟΣ Δηλαδή δεν είμαι τόσο χαζός, ποιος δεν ξέρει πως γράφεται το πιο γνωστό όνομα στην Ελλάδα μετά το Γιάννης) (οπότε λογικά το έκανε για να δει πως θα αντιδράσω… λέτε;) και έπειτα είδε που μου "κολλούσε" μια γνωστή μου και άλλαξε 22 χρώματα. Αυτός είναι ο λόγος που έχω μπερδευτεί. Ένας συμμαθητής μου, μου λέει προχώρα. Τί λέτε εσείς. Δεν έχω μεγάλη πείρα στις σχέσεις και χρειάζομαι βοήθεια για το πως να τα εξηγήσω και να συνεχίσω. Θα πω παρακάτω κι άλλα απλα για τώρα κουράστηκα να γράφω :-P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ποντικας

Νεοφερμένος

Ο Ποντικας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Γιατι αυτη την στιγμη δεν εισαι στο ραντεβου σου με την κοπελα αυτη??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nimos96

Νεοφερμένος

Ο nimos96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Μπορώ να πω ότι δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς αλλά θέλω να της ζυτήσω να πάμε τουλάχιστον μια βόλτα, π.χ. Κυριακή μετά το διάβασμα της που το κάνει συχνα. Και εκεί να κάνω ότι κάνω αλλα για τώρα δεν ξέρω τι ακριβώς να κάνω... έχω σκαλώσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ποντικας

Νεοφερμένος

Ο Ποντικας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Οχι βολτα.Ραντεβου. Με τις τωρινες σου κινησεις (η ελλειψη αυτων) εχεις δειξει οτι την θες φιλη. Πρεπει να την ζητησεις σε ραντεβου και να το τονισεις οτι θα ειναι ραντεβου , και το οτι εχεις ερωτικο ενδιαφερον. Με χαρη ομως, μην αρχισεις τα σαχλα. Απο αυριο κιολας την ζητας να βγειτε.
Αμα δεν το κανεις θα βρει αλλον
Αμα το κανεις και αποτυχεις θα βρει αλλον
Αμα το κανεις και πετυχει θα ειναι δικια σου.
Οποτε χαλαρωσε και κανε το προφανες.
Αν θες σου προτεινω μερη για πρωτα ραντεβου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Koίτα, η αλήθεια είναι ότι δεν έχεις δώσει και πολλά "στοιχεία" ώστε να μπορούμε να βγάλουμε κι εμείς ένα ορθό συμπέρασμα το οποίο θα αντιστοιχεί σε έναν ικανοποιητικό βαθμό, σε αυτό που πραγματικά συμβαίνει. Συνεπώς, εγώ τουλάχιστον, θα περιμένω να δώσεις και τα υπόλοιπα "στοιχεία" που μας υποσχέθηκες.

Αλλά ναι σε γενικές γραμμές και εγώ αυτό θα σε συμβούλευα: "Προχώρα αδερφέ...χούφτωσ' την, χούφτωσ' την!!"
Βέβαια αυτό με τα emoticons με ανησυχεί κάπως, αλλά δε ξέρω...
Όπως και να χει περιμένω εναγωνίως τα επόμενα!!!


οφφ: ποιά είναι η γνωστή μακαρονάδα και ποιό το πρώτο συνθετικό της; Μίλα ξεκάθαρα, δεν μπορώ να σε καταλάβω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nimos96

Νεοφερμένος

Ο nimos96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Κοίτα Παρασκευή δεν γίνεται να βγούμε γιατί είναι τα πάρτυ τα αποκρυάτικα και Παρασκευή θα είμαστε σε διαφορετικά πάρτυ. Σάββατοδεν ξέρω αλλά δεν είμαι και σίγουρος. Παρασκευή πρωί θα είμαστε έξω με το σχολείο το Project μας, η ομάδα μας, και σκέφτομαι ενώ θα είμαστε εκεί να της ζητήσω το κινητό της(άσχετα που πρέπει να το έχω ήδη) και να της πω την Κυριακή να πάμε έξω(τώρα βόλτα,ραντεβού δεν ξέρω) και να την ρωτήσω στα ίσα αν έει αγόρι ή αν παίζει κάτι με κάποιον(πραγμα που δεν γίνεται γιατί μου το έχουν πει)

να συνεχίσω αυτό που ξεκίνησα να γράφω, σήμερα μου έκανε αυτό με το όνομα και εγώ κράτησα χαρακτήρα αλλά όταν ήρθε αυτή η γνωστή μου με αγγάλιασε και με κρατουσε από το χέρι(η κοπέλα που ενδιαφέρομαι ήταν μέσα στην τάξη της και την περίμενα να πάμε κάπου) και αυτή με το που βγαίνει και με βλέπει με κοιτάει και πάει να φύγει χωρίς να πει τίποτα. Και μετά εκεί που πάμε μένουμε μόνοι μας και πάω να δέσω το κορδόνι μου και ξαφνικά αρχίζει και με σπρώχνει με τον γοφο της... βάζει το πόδι της στο δικό μου και μου επιδεικνύει τα πίσω προσόντα της κλπ. Η αλήθεια είναι Μαρία ότι έχουν συμβεί κι σαν τα προαναφερθέντα αλλά δεν μου πολυ έρχονται τώρα γιατί έχω κολλήσει... :/ :/
επίσης έκανε το λάθος και άνοιξε το fb της μπροστά μου και το όνομα που έγραψε πουθενά, ενώ το δικό μου στους top friends, άσχετα που μιλήσαμε μόνο 4-5 φορές(από τότε που αρχίσαμε να μιλάμε, μιλάμε σχεδόν κάθε μέρα, εδώ και 6 μέρες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
οφφ: ποιά είναι η γνωστή μακαρονάδα και ποιό το πρώτο συνθετικό της; Μίλα ξεκάθαρα, δεν μπορώ να σε καταλάβω!!

Πάστα αλά Πουτανέσκα.. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.

Πουτανέσκα :p

Μήπως φταίει που τα αντράκια γίνονται πάστα φλώρα?
Καλό,ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nimos96

Νεοφερμένος

Ο nimos96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Εγώ το λέω από την άποψη ότι το παίζεται πολύ φιλικά σε πολλούς. Για αυτό μπερδευόμαστε και εμεις οι καημένοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Εγώ το λέω από την άποψη ότι το παίζεται πολύ φιλικά σε πολλούς. Για αυτό μπερδευόμαστε και εμεις οι καημένοι

Ναι,εγώ ειδικά το παίζω φίλη σε πολλούς καημένους.
τρολολολολ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
βάζει το πόδι της στο δικό μου και μου επιδεικνύει τα πίσω προσόντα της κλπ.
Είσαι σοβαρός ρε συ; Σου έκανε τέτοιο πράγμα και εσύ κάθεσαι; Όρμα λέμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Γοφούς,ναζάκια,ποδαράκια πάνω στα δικά σου ακούω.Ρε φίλε,πέτα της τα μάτια έξω να δει τη γλύκα. Μην καταντήσει από Πουτανέσκα σε πάστα φλώρα όπως είπε παραπάνω ο φίλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Είσαι σοβαρός ρε συ; Σου έκανε τέτοιο πράγμα και εσύ κάθεσαι; Όρμα λέμε...
Πριν από 4-5 χρόνια,ένα φεγγάρι,μια τύπισσα μου 'χε δείξει το κορδόνι της.
Δε το πήρα το μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Πριν από 4-5 χρόνια,ένα φεγγάρι,μια τύπισσα μου 'χε δείξει το κορδόνι της.
Δε το πήρα το μήνυμα.
τς τς τς!! Πλάκα κάνεις; τι να πω; Το "χαζός" είναι το λιγότερο που μπορώ να πω!!
Την επόμενη φορά θα ξέρεις : "άδραξε την ευκαιρία" ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nimos96

Νεοφερμένος

Ο nimos96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Είσαι σοβαρός ρε συ; Σου έκανε τέτοιο πράγμα και εσύ κάθεσαι; Όρμα λέμε...

τς τς τς!! Πλάκα κάνεις; τι να πω; Το "χαζός" είναι το λιγότερο που μπορώ να πω!!
Την επόμενη φορά θα ξέρεις : "άδραξε την ευκαιρία" ;)


Αχά... Λαμβάνοντας υπ' όψιν και τις γνώμες των άλλων πείστηκα ότι θέλει... (όχι ότι αμφισβητούσα ιδιαίτερα) το θέμα είναι να της το πω στο ξέμπαρκο ή να της ζητήσω ραντεβού-βόλτα-όπως θέλετε πείτε το....;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Να κάνω μια ερώτηση: Δεν είμαι δημοφιλής σε καμιανής την λίστα στο facebook. Θα μπορέσω να βρω δεύτερη ελεύθερη κοπέλα ή δεν έχω ελπίδες; Πόσους μήνες πριν πρέπει να μπω σε λίστα αναμο*νής στο facebook; Το φακελάκι πιάνει ή θέλουν άτοκες βδομαδιαίες δόσεις;

Patty καλά; Η ζωή είναι έξω από το facebook. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Να κάνω μια ερώτηση: Δεν είμαι δημοφιλής σε καμιανής την λίστα στο facebook. Θα μπορέσω να βρω δεύτερη ελεύθερη κοπέλα ή δεν έχω ελπίδες; Πόσους μήνες πριν πρέπει να μπω σε λίστα αναμο*νής στο facebook;

Patty καλά; Η ζωή είναι έξω από το facebook. :)
Σε καμιανής ρε; Εεε όχι!!
Λυπάμαι αλλά αν είναι έτσι όπως τα λες... εσύ παιδάκι μου είσαι χαμένος από χέρι!!
Ασ'τα να πάνε. Ασχολήσου με κάτι άλλο αν είναι!! Τι να σου πω;
_________________________________________
@nimo Και από την άλλη ρε συ σου το έδειξε μας λες, ξεκάθαρα κιόλας, άρα και εσύ πες της το!! Πού κολλάς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Γοφούς,ναζάκια,ποδαράκια πάνω στα δικά σου ακούω.Ρε φίλε,πέτα της τα μάτια έξω να δει τη γλύκα. Μην καταντήσει από Πουτανέσκα σε πάστα φλώρα όπως είπε παραπάνω ο φίλος.

φοβάμαι ότι αν το κάνει έτσι χοντροκομμένα όπως το λες, θα μείνει με τον ματοβγάλτη ανά χείρας..:worry:

εδώ βλέπεις και πάστα φλώρα με γέμιση πουτανέσκας...;) :P

Μια Πίκρα (Κωστής Παλαμάς)

{...}

Ποια τάχα φουρτούνα φουρτούνιαζε μέσα μου
και ποια ανεμοζάλη,
που δεν μου την κοίμιζες και δεν την ανάπαυες,
πανώριο ξαγνάντεμα, κοντά στ’ ακρογιάλι,
Μια πίκρα είν’ αμίλητη, μια πίκρα είν’ ανεξήγητη,
μια πίκρα μεγάλη,
η πίκρα που είν’ άσβηστη και μες τον παράδεισο
των πρώτων μας χρόνων κοντά στ’ ακρογιάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
κάποιος θα καλοπεράσει...
:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Βουρ ρε,τι το φιλοσοφείς?Και πίτα να φας,μισή ντροπή δικιά σου και μισή ντροπή δικιά της.Σιγά τα λάχανα.

Υπάρχουν δύο εύκολοι τρόποι,μπορείς να της πεις να πάτε χαλαρά βόλτα και τότε να της πεις ότι σου αρέσει (what I would do),οπότε να βγείτε και κανονικό ραντεβού,το οποίο στην ηλικία σου μην περιμένεις πολλά,λογικά σε κανά τσιμπουκάκι θα οδηγήσει,ή να βγάλεις έξω το ματζαφρίγκι σου και να της πεις "το βλέπεις αυτό!ε,θα το φας!βάλ'του πάνω καρύδια,μέλι,ό,τι αγαπάς,δεν με νοιάζει,αλλά θα το φας!"Κούνα το και ελικοπτεράκι,θα βοηθήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top