Πώς να πλησιάσω μια κοπέλα;

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Ρε γαμώτο, ισχύει πως οι γυναίκες γενικά δε γουστάρουν νταραβέρια με μικρότερους ή πρόκειται για μύθο;
Στις λυκειακες ταξεις δεν ειναι μυθος. Ελαχιστες οι αντιθετες περιπτωσεις.
Βασικα σε αυτη την ηλικια τα κοριτσια γουσταρουν εξωσχολικους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariaal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mariaal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Ρε γαμώτο, ισχύει πως οι γυναίκες γενικά δε γουστάρουν νταραβέρια με μικρότερους ή πρόκειται για μύθο;

Εγώ προσωπικά δεν προτιμώ τους μικρότερους. Ωστόσο η πλειοψηφία του περιβάλλοντός μου είναι ανοιχτή στο ενδεχόμενο να κάνει σχέσεις με μικρότερους ή έχει ήδη σχέση με μικρότερους ή την εξιτάρουν οι μικρότεροι! Να τονίσω ότι το περιβάλλον αυτό κινείται στον χώρο του λυκείου. Επομένως ή υπάρχει ελπίδα ή η περιοχή μου πάσχει από "πιπινίαση" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,826 μηνύματα.
Στις λυκειακες ταξεις δεν ειναι μυθος. Ελαχιστες οι αντιθετες περιπτωσεις.
Βασικα σε αυτη την ηλικια τα κοριτσια γουσταρουν εξωσχολικους.

Πάντα το μη εύκολα προσβάσιμο, το απαγορευμένο, το όχι κάθε μέρα φασολάδα...είναι ελυστικά στις κοπέλες. :hmm: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,826 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά δεν προτιμώ τους μικρότερους. Ωστόσο η πλειοψηφία του περιβάλλοντός μου είναι ανοιχτή στο ενδεχόμενο να κάνει σχέσεις με μικρότερους ή έχει ήδη σχέση με μικρότερους ή την εξιτάρουν οι μικρότεροι! Να τονίσω ότι το περιβάλλον αυτό κινείται στον χώρο του λυκείου. Επομένως ή υπάρχει ελπίδα ή η περιοχή μου πάσχει από "πιπινίαση" :P

Τι εξιτάρει ακριβώς μια κοπέλα ένας μικρότερος ηλικιακά; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

goth

Νεοφερμένος

Η Kατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γέρακας (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Στις λυκειακες ταξεις δεν ειναι μυθος. Ελαχιστες οι αντιθετες περιπτωσεις.
Βασικα σε αυτη την ηλικια τα κοριτσια γουσταρουν εξωσχολικους.

Που γίνεται αυτό:worry:.Εγώ είμαι πρώτη Λυκείου κι όλες λένε <<οι μεγαλύτεροι είναι καλύτεροι γιατί είναι ώριμοι ,έμπειροι κλπ>>.Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ συμφωνώ,δηλαδή συνεννοούμαι καλύτερα με έναν της 2ας ή της 3ης Λυκείου παρά με έναν της 1ης Λυκείου πόσο μάλλον του Γυμνασίου...Βέβαια κάποια στιγμή προέκυψε και ήμουν με κάποιον που ήταν έναν χρόνο μικρότερο αλλά είδα πως δεν δουλεύει :/: ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,826 μηνύματα.
Σε τι ακριβώς δεν σε εξυπηρετούσε ο ένα χρόνος μικρότερος πρώην σου; :P Πραγματικά είναι λιγάκι αστείο το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

goth

Νεοφερμένος

Η Kατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γέρακας (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Χαχαχαχαχαχα :P !!!Δεν είναι ότι δεν με εξυπηρετούσε απλά έβλεπα ότι σε μερικά θέματα είχαμε διαφορετική ιδεολογία και φαινόταν ότι ήταν από διαφορά ηλικίας(και φαντάσου δεν ήταν μεγάλη ήταν μόνο ένας χρόνος).Μπορεί βέβαια να ήταν απλά ανώριμος...αλλά η αλήθεια είναι ότι μετά είδα ότι ταιριάζω καλύτερα με μεγαλύτερους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,826 μηνύματα.
Eίναι τοις πάσι γνωστό ότι μια κοπέλα είναι πιο ώριμη κατά 10 δέκα χρόνια από ότι ένα αγόρι. Οπότε υπάρχει μια λογική βάση που δεν ταίριαζες. :P Όμως στην εφηβεία, δεν υπάρχουν επιδιώξεις μακροχρόνιας κοινής συμβίωσης με απώτερο στόχο τον γάμο. Συνεπώς; Χρηματιστηριακό συμβούλιο θα έκανες μαζί του; Όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

goth

Νεοφερμένος

Η Kατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γέρακας (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Καλά είπαμε :eek: !
Όχι ρε :P!Αλλά αν δεν υπάρχει επικοινωνία σε μια σχέση τότε η σχέση πολύ απλά δεν προχωράει!Και μην το λες...υπάρχουν διάφοροι περίοδοι που ζητάς μια μακροχρόνια σχέση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,826 μηνύματα.
Σκέψου ότι στην εφηβεία μια ερωτική σχέση έχει διαφορετική φιλοσοφία από μια οποιαδήποτε ερωτική σχέση που θα κάνεις στη ζωή σου. Επειδή πέρασα από αυτά τα έτη (φωτός), ξέρω πως νιώθει ένας έφηβος. Οι ορμόνες του κάνουν πάρτι μασκέ ενώ υπάρχουν συνεχείς συναισθηματικές μεταπτώσεις. Δεν πρέπει να στηρίζεσαι με λόγους τιμής σε ό,τι λέει. Είναι ένα παιδί σε σώμα ενήλικα. Σαν να φοράει κάποια "στολή". Τονίζω ότι ένας έφηβος δένεται πολύ εύκολα συναισθηματικά από ότι ένας ενήλικας. Ας μη το δείχνει ή ας μη γνωρίζει τον τρόπο να το δείξει στην κοπέλα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

goth

Νεοφερμένος

Η Kατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γέρακας (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Εμμμ...Για να είμαι ειλικρινής θα ήθελα να το διασαφηνίσεις...Εννοώ καταλαβαίνω ότι το γεγονός ότι οι ορμόνες κάνουν πάρτυ έχει επίπτωση ότι μπορεί να γίνουν λάθος κινήσεις ή χειρισμοί...Και η φιλοσοφία είναι διαφορετική γιατί σκέφτεσαι διαφορετικά απ'ότι θα σκέφτεσαι σε 5 χρόνια ίσως και περισσότερο!Αλλά αυτό δεν καθιστά μια μακροχρόνια σχέση απίθανη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,826 μηνύματα.
Μην κρίνεις το πως βλέπεις εσύ τον έρωτα ή την γνωριμία με το πως το βλέπει κάποιος άλλος. Παίζουν πολλά πράγματα ρόλο: π.χ. τα βιώματα, η ανατροφή, η οικογένειά του,...κλπ. Απλά, στο σχολείο έχεις τα χρονικά περιθώρια να βιώσεις πολλές έντονες στιγμές περισσότερο με πλάκα και καλές αναμνήσεις παρά τελειωτικούς έρωτες που να δείχνουν μια "μικρομεγαλία". Υπάρχει ζωή μπροστά (σας) για να ερωτευτείτε σε κάθε επίπεδο. Μάθε να μην δένεις την κάθε αρνητική στιγμή ως προδοσία. Στην εφηβική περίοδο, η προσωπικότητα είναι ...under construction.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Που γίνεται αυτό:worry:.Εγώ είμαι πρώτη Λυκείου κι όλες λένε <<οι μεγαλύτεροι είναι καλύτεροι γιατί είναι ώριμοι ,έμπειροι κλπ>>.Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ συμφωνώ,δηλαδή συνεννοούμαι καλύτερα με έναν της 2ας ή της 3ης Λυκείου παρά με έναν της 1ης Λυκείου πόσο μάλλον του Γυμνασίου...Βέβαια κάποια στιγμή προέκυψε και ήμουν με κάποιον που ήταν έναν χρόνο μικρότερο αλλά είδα πως δεν δουλεύει :/: ...

Σε αυτη την ηλικια ειναι αρκετα περιεργα τα πραγματα . Ναι μεν η πλειοψηφια τωv αγοριων μικροτερης (που εμενα προσωπικα...δε με τραβανε τι να κανουμε :P ) ή ακομη και ιδιας , ειναι αρκετα ανωριμοι , οι πολυ μεγαλυτεροι ομως , οι περισσοτεροι τουλαχιστον , σε εκμεταλευονται... :\ Βεβαια ακουω και κατι κουλα απο συμμαθητριες μου του στυλ "αν δεν εχει αυτοκινητο εγω ε κανω σχεση μαζι του"
sorry αν βγηκα εκτος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,826 μηνύματα.
To μηχανάκι ή το αυτοκίνητο Εχέμυθη, έχει και επιθετικό προσδιορισμό: μ**νοεργαλείο. Αν όχι εσύ, άλλες κοπέλες έλκονται. Σε αγροτικές περιοχές της χώρας μας έχω δει 10χρονα να οδηγούν dieselοκίνητα αγροτικά αυτοκίνητα με τετρακίνηση (που εύκολα τουμπάρουν). Πολλά εξ' αυτών, καπνίζουν κιόλας για να δείξουν στον κοριτσίστικο πληθυσμό ότι μεγάλωσαν, έγιναν άντρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

goth

Νεοφερμένος

Η Kατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γέρακας (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Μην κρίνεις το πως βλέπεις εσύ τον έρωτα ή την γνωριμία με το πως το βλέπει κάποιος άλλος. Παίζουν πολλά πράγματα ρόλο: π.χ. τα βιώματα, η ανατροφή, η οικογένειά του,...κλπ. Απλά, στο σχολείο έχεις τα χρονικά περιθώρια να βιώσεις πολλές έντονες στιγμές περισσότερο με πλάκα και καλές αναμνήσεις παρά τελειωτικούς έρωτες που να δείχνουν μια "μικρομεγαλία". Υπάρχει ζωή μπροστά (σας) για να ερωτευτείτε σε κάθε επίπεδο. Μάθε να μην δένεις την κάθε αρνητική στιγμή ως προδοσία. Στην εφηβική περίοδο, η προσωπικότητα είναι ...under construction.

Εννοείται πως ζεις έντονες στιγμές περισσότερο για την πλάκα και τις καλές αναμνήσεις παρά τελειωτικούς έρωτες...διότι δεν είμαστε ώριμοι για να καταλάβουμε τι είναι έρωτας...Εδώ δεν γνωρίζουμε τον εαυτό μας και κάθε μέρα δοκιμάζουμε μια άλλη προσωπικότητα(<<στολή>>) για να δούμε ποια μας <<ταιριάζει>> θα είμαστε και σε θέση να προσδιορίσουμε τον έρωτα και πόσο μάλλον να τον ζήσουμε!;!;Απλά κάθε φορά κάνεις αυτό που μπορείς και που θέλεις μέχρι να είσαι έτοιμος για το επόμενο...

Σε αυτη την ηλικια ειναι αρκετα περιεργα τα πραγματα . Ναι μεν η πλειοψηφια τωv αγοριων μικροτερης (που εμενα προσωπικα...δε με τραβανε τι να κανουμε :P ) ή ακομη και ιδιας , ειναι αρκετα ανωριμοι , οι πολυ μεγαλυτεροι ομως , οι περισσοτεροι τουλαχιστον , σε εκμεταλευονται... :\ Βεβαια ακουω και κατι κουλα απο συμμαθητριες μου του στυλ "αν δεν εχει αυτοκινητο εγω ε κανω σχεση μαζι του"
sorry αν βγηκα εκτος :P
Δυστυχώς υπάρχουν μερικοί που σε εκμεταλλεύονται...αλλά μερικοί άλλοι είναι αρκετά ώριμοι για να δουν και να εκτιμήσουν τον εσωτερικό σου κόσμο(τι λέω κι εγώ βαδυάτικα,ε; :P:/:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
To μηχανάκι ή το αυτοκίνητο Εχέμυθη, έχει και επιθετικό προσδιορισμό: μ**νοεργαλείο. Αν όχι εσύ, άλλες κοπέλες έλκονται. Σε αγροτικές περιοχές της χώρας μας έχω δει 10χρονα να οδηγούν dieselοκίνητα αγροτικά αυτοκίνητα με τετρακίνηση (που εύκολα τουμπάρουν). Πολλά εξ' αυτών, καπνίζουν κιόλας για να δείξουν στον κοριτσίστικο πληθυσμό ότι μεγάλωσαν, έγιναν άντρες.

(Ειχα ριξει χυλοπιτα σε ενα γι'αυτο το λογο :redface::redface: :pfff: )Μην ξεχνας Νικο οτι και εμενα το χωριο μου , μπορει να μην απεχει πολυ απο τη Θεσσαλονικη , αλλα οσο να'ναι αυτη η νοοτροπια αυτοκινητο , μηχανακι επικρατει σε αρκετα μεγαλο βαθμο...Τωρα για το τσιγαρο , πιο πολυ καπνιζουν τα κοριτσια παρα τα αγορια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
τόσο "σημαντικό" το θεωρούν κάποιες το αυτοκίνητο; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherchez

Νεοφερμένος

Ο Cherchez αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.

Johnnys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Koρίτσια,αν σας πλησιάσει ένα παιδί που δεν ξέρεται με σκοπό να σας την πέσει,τι θα θέλατε να σας πει,ποια θα ήταν η αντίδραση σας,αν σας άρεσε και ποια αν όχι!!Γενικά σας αρέσει να τον παιδεύεται και να σας κυνηγάει ή τον ενθαρρύνετε να συνεχίσει?(και με ποιον τρόπο)?Μου έχει τύχει περίπτωση να φάω χυλόπιτα και να στρέψω την προσοχή μου σε άλλα κορίτσια και μετά από 1 χρόνο μου είπε πως με γούσταρε και αυτή και με ήθελε πιο διεκδικητικό.Μόλις έγινε αυτό,άρχισα να κυνηγάω ο κακομοίρης πιο πολύ τα κορίτσια,χωρίς αποτέλεσμα?Τι παίζει με σας??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,652 μηνύματα.
Ρε, ούτε οι ίδιες δεν ξέρουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top