Πώς να βελτιωθώ στα Αγγλικά;

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Ρε παιδιά εγώ δεν μπορώ άλλο τα Αγγλικά!Κουράστηκα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mamaguena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mamaguena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
  • Άκου ξένη μουσική και προσπάθησε να καταλάβεις τους στίχους.
    Αν δεν το έχεις, ψάξε και βρες τους στιχους στο internet.
  • Βλέπε ξένες ταινίες με υπότιτλους και προσπάθησε να μην κοιτάς τους υπότιτλους παρά μόνο όταν δεν καταλαβαίνεις γρι.
  • Σκέψου κάτι (πχ μια πρόταση) στα ελληνικά προσπάθησε να την μεταφράσεις στα αγγλικά.
  • Αγγλική λογοτεχνία.Υπάρχουν σειρές βιβλίων με γνωστές ιστορίες με απλοποιημένα Αγγλικά.


    + διάβασμα

Ελπίζω να βοήθησα.Καλή επιτυχία!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Ρε παιδιά εγώ δεν μπορώ άλλο τα Αγγλικά!Κουράστηκα!

Σε κουραζουν επειδη σε δυσκολευουν ή επειδη τα βαριεσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

magda_16

Νεοφερμένος

Η magda_16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Παιδια hello φετος θα παω 1 γυμνασιου και εχω αγχος για τα αγγλικα....ποτε δεν ημουν καλη στα αγγλικα στο σχολειο λιγο καλυτερα αλλα εκει γινοταν χαμος και η δασκαλα δν εβλεπε τους καλους μαθητες εκτος απο 2-3 ορισμενους και φοβαμε παρα πολυ γιατι στο γυμνασιο δεν παιζεις ωπος στο δημοτικο.....και ποιο πολυ που οι περισοτεροι φιλοι μου θα πανε μεση και προχωριμενους και εγω θα παω αρχαριοι!!!:'( :'(παρακαλω δωστε ιδεες και πειτε μου πως να βελτιωθω λιγακι....και να κανω περιφανη την μανα μου που ολο με κατσιαζει για αυτο το θεμα!παρακαλω!! sos sos!(μην σχολιαζετε ορθογραφια παρακαλω αλλο ενα αδυνατο σημειο μου!)
λοιπον ακου πανω απο ολα μην ανγχονεσαι κ στ γυμνασιο γινεται χαμος στν ταξη..ειναι αναλογα τν καθηγητη τεσπα..δν παιζει ρολος αν θα πας αρχαριους η' προχορημενους...αλλα που πιστευεις εσυ οτι θα τ πας καλα...η καλυτερη λυση ειναι οτι μαθαινεις να τ κανεις πολλες επαναληψεις κ θα δεις βελτιωση...εγω προσωπικα αυτο κανω και πετυχενει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Ε τοτε δεν ξερω...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Βασικά καλά είναι..αλλά μαζεύονται πολλά και είναι κουραστικά όλα μαζί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Renee

Νεοφερμένος

Η Renee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
  • Άκου ξένη μουσική και προσπάθησε να καταλάβεις τους στίχους.
    Αν δεν το έχεις, ψάξε και βρες τους στιχους στο internet.
  • Βλέπε ξένες ταινίες με υπότιτλους και προσπάθησε να μην κοιτάς τους υπότιτλους παρά μόνο όταν δεν καταλαβαίνεις γρι.
  • Σκέψου κάτι (πχ μια πρόταση) στα ελληνικά προσπάθησε να την μεταφράσεις στα αγγλικά.
  • Αγγλική λογοτεχνία.Υπάρχουν σειρές βιβλίων με γνωστές ιστορίες με απλοποιημένα Αγγλικά.


    +Κοίτα, τα Αγγλικά πηστεύω οτι μια αρκετά εύκολη γλώσσα. Εγώ ας πούμε πάω πρι-λοουερ με λοουερ και απο πέρσι με φέτος η καθηγήτρια μου λέει
οτι έχω βελτιώσει πολύ την προφορά μου. Οι ταινίες βοηθούν πολύ.Εγω κατέβασα στο κινητό μου, από την αγαπημένη μου σειρά βιβλίων που το τελευταίο είναι στο εξωτερικό(πριν λίγες μέρες ήρθε στην Ελλάδα), και το διάβασα στα Αγγλικά.Με βοήθησε πολύ!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PAOKI

Νεοφερμένος

Ο PAOKI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
στο γυμνασιο τα αγγλικα ειναι ιδια με το δημοτικο απο θεμα παιδικης χαρας και χειροτερα μη σου πω.Μην ανησυχεις το επιπεδο ειναι ιδιαιτερα χαμηλο και με λίγο διαβασμα και ενα καλο λεξικο θα τα καταφερεις.Ουσιαστικα μεχρι να τελειωσεις το λυκειο θα τα μαθαινεις ολα απο την αρχη...
παιδια γεια σας του χρονου θελω να παω σε αθλητικο σχολειο αλλα ο πατερας μου μου λεει οτι ειναι πολυ υποβαθμησμενα!
-----------------------------------------
αγγλικα η θανατο;
-----------------------------------------

Σε κουραζουν επειδη σε δυσκολευουν ή επειδη τα βαριεσαι?[/εμενα μου λεσ εμενα με κανει ιδιαιτερα ο πατερας μου και ειναι ****!απο μικρος ελεγα καταραμενα αγγλικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Ρε παιδιά εγώ δεν μπορώ άλλο τα Αγγλικά!Κουράστηκα!

Γιατί ποιος σου είπε ότι εγώ αντέχω:PΈχω αυτόν και άλλα 2 χρόνια + που θέλουν να με στείλουν και για proficiency:'(:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Εγω παλι κανω ιδιαιτερα και ετσι τα αγγλικα του σχολειου ειναι μια καλη επαναληψη... Γενικα παντως δε με τραβαει και πολυ σαν μαθημα... Οσο για εσας που λετε οτι δεν αντεχετε τα αγγλικα, εχω μια απορια: Αν λετε οτι δεν τα αντεχετε απο Α Γυμνασιου, τοτε τι θα πειτε στο Λυκειο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Και εγώ του χρόνου λέω να αρχίσω ιδιαίτερα.Πιστεύω πως είναι καλύτερα γιατί ο/η καθηγητής/ίτρια συγκεντρώνεται απόλυτα σε σένα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dk13

Δραστήριο μέλος

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 508 μηνύματα.
Πρεπει για αρχη να μην νομιζεις οτι ειναι δυσκολη η αγγλικη γλωσσα και οταν μαθαινεις αγγλικα (με οποιον τροπο πιστευεις οτι βοηθαει), να ασχολεισαι μονο με αυτα και να μην σκεφεσαι την αγαπημενη σου φιλη/σειρα τηλεορασης κλπ. Αυτο το εχω εφαρμοσει και εγω και εχω βελτιωθει παρα πολυ! Ομως εχω να σου προτινω και κατι αλλο : να βαλεις τα αγγλικα μες στη ζωη σου! Να βλεπεις αγγλικες ταινιες με υποτιτλους αλλα να προσεχεις πιο πολυ τι λενε οι ηθοποιοι παρα τι γραφουν οι υποτιτλοι! Αυτο θα βοηθησει στο να μπορεσεις να συγκρινεις την ισια προταση στα ελληνικα και στα αγγλικα και να καταλαβεις την διαφορα αναμεσα τους! Ενα τελευταιο ειναι αν χρησιμοποιεις πολυ τους υπολογιστες, να εχεις τα προγραμματα στα αγγλικα, κατι που νομιζω οτι δεν εχεις ηδη εφαρμοσει!:P
ωραια τα λες μπραβο σου:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina.maria

Δραστήριο μέλος

Η Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.
κατι που με βοηθησε πολυ ηταν να θυμαμαι αγγλικες λεξεις και να προσπαθω να μιλαω οσο πιο πολυ αγγλικα μπορω! Αυτη τη στιγμη ειμαι στους προχωρημενους στο σχολειο,σε πληροφορω οτι οι αρχαριοι μαθαινουν το ρημα του be και την ωρα κι εμεις τον past simple ενω εγω δινω του χρονου lower...Παντως μια καλη ιδεα ειναι να προσπαθεις να μεταφραζεις μονη σου τα αγγλικα τραγουδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dk13

Δραστήριο μέλος

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 508 μηνύματα.
κατι που με βοηθησε πολυ ηταν να θυμαμαι αγγλικες λεξεις και να προσπαθω να μιλαω οσο πιο πολυ αγγλικα μπορω! Αυτη τη στιγμη ειμαι στους προχωρημενους στο σχολειο,σε πληροφορω οτι οι αρχαριοι μαθαινουν το ρημα του be και την ωρα κι εμεις τον past simple ενω εγω δινω του χρονου lower...Παντως μια καλη ιδεα ειναι να προσπαθεις να μεταφραζεις μονη σου τα αγγλικα τραγουδια!

ναι κοριτσακι μου πρεπει να κανεισ εξασκηση πολυ για να τα καταφερεις :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina.maria

Δραστήριο μέλος

Η Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.
γενικα πρεπει να τα αγαπησεις τα αγγλικα αλλιως οσο και να προσπαθεις δε θα γινει τιποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mapa

Νεοφερμένος

Ο mapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
να σκεύτεσε οτι μπορείς αυτό είναι το πρώτο βήμα :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
σιιιιγααααα!! τα αγγλικα του σχολειου ειναι επιπεδο...ασε που εμας μας εχουν βαλλει στο ιδιο τμημα μεσα ολοι!αρχαριοι προχωριμενοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yamcha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Κατα την γνωμη μου θα επρεπε να βλεπεις αγγλικες ταινιες να ακους αγγλικα τραγουδια(να ξερεις τι λενε ομως) να διαβασεις αγγλικα βιβλια και οσο μπορεις να χρησιμοποιεις τα αγγλικα στην καθημερινη σου ζωη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eirini kotsi

Νεοφερμένος

Η eirini kotsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Και εγω θα παω α γυμνασιου!!!Λοιπον δες!Αυτο το λινγκ https://ebooks.edu.gr/2013/ebooks.php?course=DSGYM-A111 ειναι πανευκοα τα αγγλικα!!!:) Εγω δν ηξερα την τύφλα μου και μέσα σε ένα μηνα ξέρω και να πιάνω συζήτηση!!!!!!!Και αυτό από την παραλία (θάλασσα)!!!!Ακουγα ξενους που μιλουσαν αγγλικα και από games!!!!!!Πάντως μην ανησυχείς!!!!!(δειτε ορθογραφια και πειτε)
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top