Πώς να αποβάλλω το άγχος μου

mr.thewritikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Λοιπόν αυτό το άγχος είναι ένα μεγάλο θέμα....Πάντα έχω και εγώ άγχος....Και παρατήρησα το εξής που δούλεψε για μένα....Έδινα ένα δίπλωμα στα γερμανικά και σε όλα τα tests έπιανα κάτω από την βάση....Τα έπαιρνα όμως γιατί ήμουν αγχωμένος γιατί νόμιζα έτσι όπως τα ξέρω εγώ τα γερμανικά είναι σαν να μην τα ξέρω...Λάθος μου...Τέσπα συμβιβάστηκα με τον εαυτό μου ότι δεν θα το έπαιρνα με τίποτα το δίπλωμα....Πάω να δώσω με το σκεπτικό ότι δεν θα το περάσω και έτσι δεν είχα καθόλου άγχος (για πρώτη φορά)...Ήμουν με καθαρό μυαλό και πέρασα (όχι με τέλειο βαθμό αλλά πολύ πιο πάνω από την βάση)....Είναι από τα πιο περίεργα που μου έχουν συμβεί αλλά δούλεψε...Και είναι 100% αληθινό γεγονός...(αυτό βέβαια ισχύει όταν δεν είσαι σίγουροσ για τον εαυτό σου αλλά τεσπά)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
αμα δεν μπορεις να ελεγξεις το αγχος σου, μην περιμενεις να ελεγξεις αλλα πραγματα στην ζωη σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
αμα δεν μπορεις να ελεγξεις το αγχος σου, μην περιμενεις να ελεγξεις αλλα πραγματα στην ζωη σου

:iagree::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimiper

Νεοφερμένος

Η dimiper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Νομίζω πως κάποιος που έχει διαβάσει πολύ καλά δεν έχει λόγο να είναι αγχωμένος. Εγώ πάντα αγχωνόμουν σε εξετάσεις/ διαγωνίσματα (σε λογικά όμως πλαίσια). Όταν ήρθε όμως η ώρα των Πανελλαδικών, για πρώτη φορά στη ζωή μου, δεν είχα άγχος. :fss: Σκεφτόμουν ότι τα ξέρω όλα και ότι δεν θα πέσει κάτι το φοβερό, αλλά κάτι που απευθύνεται σε παιδιά σαν εμένα. Κ τελικά όλα πήγαν καλύτερα απ' ό,τι περίμενα! Αντίθετα, άτομα που είχαν άγχος, δεν τα πήγαν τόσο καλά (αν κ ήταν έξυπνα κ είχαν διαβάσει). Εξάλλου, και αν κάτι δεν πάει καλά, δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
παιδιά...... εγώ είμαι γενικά άνθρωπος που ούτε κόμπλαρα, ούτε είχα άγχος...
ήξερα οτι είχα διαβάσει και έλεγα.. Διάβασες, θες 20 τέρμα!!!

τώρα όμως διαβάζοντας αυτό το θέμα καταφέρατε να με αγχώσετε!!!


είναι μόνο στο μυαλό και στην σκέψη.. αν δεν σκεφτείς οτι κατι μπορεί να μην το ξέρεις, τότε θα γράψεις καλά!
αν όμως λες.. ούτε αυτό το ξέρω καλά, ούτε εκείνο.... το έχασες το πλοίο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
εγω στην αρχη ειχα παρα πολυ ανχος.μετα οταν αρχισα να συνηθιζω τα τεστ μου φανικε πολυ ευκολο και τωρα οι καθηγητες παλυ σε ανχονουν.εκει που λες <ενταξει εξετασεις ειναι θα περασουν> ερχετε ο καθηγητης και σου λεει δεν εχουμε χρονο και δεν προλαβενουμε και εκει που εχεις χαλαρωσει σε τσιτονουν παλι................:jumpy:
εγω ποτε δεν εχω ανχωθει στις εξετασεις μονο σε μερικα μαθηματα. αφου τα εχω διαβασμενα σε ολοι την χρονια τοτε δεν χρειαζεται να ανχονομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Μα γιατί να αγχωθώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ποτε και για τιποτα δεν εχω αγχος.βασικα με λενε ολοι αναισθητη,σε τετοιο βαθμο που αναρωτιεμαι αν εχω κανενα προβλημα.αλλα οταν ειμαι υπο πιεση και στρεσαρισμενη,βγαζω σπυρια στα χερια.μικροσκοπικα και με τρωνε παρα πολυ,απιστευτα πολυ.βγαινουν οταν εχω και μεγαλη στεναχωρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos123>>>>>

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panos123>>>>> αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
αγχιλααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
γενικα ειμαι αγχωδης τυπος, μπορει να αγχωθω και για κατι απλο ακομα και για κατι που δεν με αφορα αμμεσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M@r@ki

Δραστήριο μέλος

Η M@r@ki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 506 μηνύματα.
Είμαι πάααααρα πολύ αγχώδης τύπος. Όχι τόσο στα διαγωνίσματα του τριμήνου (καρφί δε μου καίγεται τότε:P) αλλά στις εξετάσεις. Ειδικά στο πρώτο μάθημα (Ιστορία) πέρυσι, ενώ είχα διαβάσει τέλεια είχα τρομερό άγχος αλλά και σε άλλα μαθήματα (όχι δευτερεύοντα μη τρελαθούμε κιόλας). Άμα με πιάσει το άγχος μου πονάει η κοιλιά μου με αποτέλεσμα να μη μπορώ να κοιμηθώ αρκετές ώρες (δηλαδή τελειώνω το διάβασμα πες 1, κοιμάμαι 2, ξυπνάω 5), ιδρώνουν οι παλάμες μου, μπορεί να μη φάω τίποτα και δύο μέρες και σε εξαιρετικές περιπτώσεις μπορεί να κάνω κι εμετό...:sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Είσαι Β' Γυμνασίου.
Τι άγχος παίζει να έχεις? -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Είμαι πάααααρα πολύ αγχώδης τύπος. Όχι τόσο στα διαγωνίσματα του τριμήνου (καρφί δε μου καίγεται τότε:P) αλλά στις εξετάσεις. Ειδικά στο πρώτο μάθημα (Ιστορία) πέρυσι, ενώ είχα διαβάσει τέλεια είχα τρομερό άγχος αλλά και σε άλλα μαθήματα (όχι δευτερεύοντα μη τρελαθούμε κιόλας). Άμα με πιάσει το άγχος μου πονάει η κοιλιά μου με αποτέλεσμα να μη μπορώ να κοιμηθώ αρκετές ώρες (δηλαδή τελειώνω το διάβασμα πες 1, κοιμάμαι 2, ξυπνάω 5), ιδρώνουν οι παλάμες μου, μπορεί να μη φάω τίποτα και δύο μέρες και σε εξαιρετικές περιπτώσεις μπορεί να κάνω κι εμετό...:sick:
Ναι,είχες διαβάσει τέλεια ιστορία,έχεις μάθει όμως;Πραγματικά.Πέρα απ'αυτό,γιατί έχεις τέτοιο άγχος;Και ειδικά στην Β'Γυμνασίου.Και ποιό το νόημα να είσαι τόσο αγχώδης στο σχολείο;Και διάβασμα μέχρι αργά τη νύχτα;Να μην φας τίποτα σε 2 μέρες;Είπαμε.Όλα αυτά τα διαβάσματα επί ώρες,το απίστευτο άγχος κλπ,άμα αρχίζουν απο το Γυμνασίο,τότε βράστα.Χαλάρωσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Είμαι πάααααρα πολύ αγχώδης τύπος. Όχι τόσο στα διαγωνίσματα του τριμήνου (καρφί δε μου καίγεται τότε:P) αλλά στις εξετάσεις. Ειδικά στο πρώτο μάθημα (Ιστορία) πέρυσι, ενώ είχα διαβάσει τέλεια είχα τρομερό άγχος αλλά και σε άλλα μαθήματα (όχι δευτερεύοντα μη τρελαθούμε κιόλας). Άμα με πιάσει το άγχος μου πονάει η κοιλιά μου με αποτέλεσμα να μη μπορώ να κοιμηθώ αρκετές ώρες (δηλαδή τελειώνω το διάβασμα πες 1, κοιμάμαι 2, ξυπνάω 5), ιδρώνουν οι παλάμες μου, μπορεί να μη φάω τίποτα και δύο μέρες και σε εξαιρετικές περιπτώσεις μπορεί να κάνω κι εμετό...:sick:


Έχουμε τα ίδια συμπτώματα, εκτός από τον εμετό. Όταν εγω αγχώνομαι, κατουριέμαι... Γι'αυτο και στο θρανίο, κάθομαι με τα πόδια κάπως διπλωμένα μεταξύ τους... Είναι μέχρι να μου δώσουν το γραπτό... Τότε ξεαγχώνομαι... Εγώ βέβαια, άρχισα να τα εμφανίζω απο την α' λυκείου και μετά, αυτά τα συμπτώματα. Και οι παλάμες που ιδρώνουν... Α, καλά, αφού μια φορά, είχα μουτζουρώσει το γραπτό, από τον ιδρώτα της παλάμης μου.

Πάντως, εγώ στη β' και στο γυμνάσιο γενικότερα δεν είχα τόσο άγχος... Ύστερα μου δημιουργήθηκε... Μην αγχωνεσαι από τώρα... Αργούν ακόμη τα δύσκολα... Έχεις όλο τον καιρό μπροστά σου για να αγχωθείς στο λύκειο...:P

Πάντως φέτος, και μόνο που σκεφτομαι εκείνες τις ώρες που θα γράφω, με πιάνει κρύος ιδρώτας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g!orgos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Έχουμε τα ίδια συμπτώματα, εκτός από τον εμετό. Όταν εγω αγχώνομαι, κατουριέμαι... Γι'αυτο και στο θρανίο, κάθομαι με τα πόδια κάπως διπλωμένα μεταξύ τους... Είναι μέχρι να μου δώσουν το γραπτό... Τότε ξεαγχώνομαι... Εγώ βέβαια, άρχισα να τα εμφανίζω απο την α' λυκείου και μετά, αυτά τα συμπτώματα. Και οι παλάμες που ιδρώνουν... Α, καλά, αφού μια φορά, είχα μουτζουρώσει το γραπτό, από τον ιδρώτα της παλάμης μου.

Πάντως, εγώ στη β' και στο γυμνάσιο γενικότερα δεν είχα τόσο άγχος... Ύστερα μου δημιουργήθηκε... Μην αγχωνεσαι από τώρα... Αργούν ακόμη τα δύσκολα... Έχεις όλο τον καιρό μπροστά σου για να αγχωθείς στο λύκειο...:P

Πάντως φέτος, και μόνο που σκεφτομαι εκείνες τις ώρες που θα γράφω, με πιάνει κρύος ιδρώτας...

Ακριβώς το ίδιο και εγώ! :D Kansas Rocks! να σε ρωτήσω κάτι?! Δεν ξέρω αν σου έχει τύχει κάτι παρόμοιο αλλά πως αντιδράς σε περίπτωση που "κολλάς" σε ένα θεματάκι ? Πως μπορείς να "καθαρίζεις" το μυαλό σου? Thnx!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Ακριβώς το ίδιο και εγώ! :D Kansas Rocks! να σε ρωτήσω κάτι?! Δεν ξέρω αν σου έχει τύχει κάτι παρόμοιο αλλά πως αντιδράς σε περίπτωση που "κολλάς" σε ένα θεματάκι ? Πως μπορείς να "καθαρίζεις" το μυαλό σου? Thnx!


Δεν ξέρω, δε μου έχει τύχει να κολλήσω ποτέ, νομίζω.

:idea:
Αν και τώρα που το λες, κάποιες φορές, σε προφορικά μαθήματα, μου έχει τύχει να σκέφτομαι αυτό που θέλω να γράψω, και μετά να σκεφτομαι την επόμενη φραση και να ξεχνάω αυτό που είχα σκεφτεί αρχικά, στιγμιαία.

Σε αυτές τις περιπτώσεις, απλά σταματάω για ένα λεπτό, κλείνω τα μάτια μου, και προσπαθώ να τα ξαναφέρω όλα στο μυαλό μου. Και πετυχαίνει, γιατί αυτά που ξεχνάω είναι συνήθως λεπτομέρειες... Δηλαδή δεν είναι κάτι σημαντικό... Δεν ξεχνάω ολόκληρες παραγράφους ξέρω 'γω.

Στα άλλα μαθήματα, δεν κολλάω. Τα θετικοτεχνολογικά, πλέον και αφού ξεκίνησα και τα φροντιστήρια της γ' λυκείου, είδα ότι είναι καθαρά θέμα λογικής, και εξάσκησης. Οπότε, αν κολλήσω ότι και να μου ζητήσουν, εγώ κάπου το έχω ξαναδεί, άρα μπορώ να το λύσω... (Ναι, αυτά σκεφτομαι για να ανεβαίνει η ψυχολογία μου... Ελπίζω να είναι το ίδιο ανεβασμένη και εκείνη τη στιγμη...:fss:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Λοιπόν γενικά έχω άγχος, σε οτιδήποτε και αν κάνω, αλλά αυτό στις φετινές πανελλήνιες ήταν το κάτι άλλο.
Μάλλον έφταιγε ότι δεν ήθελα να απογοητεύσω τους καθηγητές και τους γονείς μου για δεύτερη φορά.
Γύρω στα Χριστούγεννα με έπιασε τρομερό (και ανεξήγητο αν σκεφτεί κανείς πως και διάβαζα και στα διαγωνίσματα του φροντ τα πήγαινα πολύ καλά..) άγχος.
Μέχρι και στο γιατρό έφτασα όπου μου διέγνωσε νευρώσεις στομάχου εξαιτίας του άγχος. Τι σήμαινε αυτό; Δυό χάπια για 5 μήνες περίπου -.-

Να φανταστείτε με είδε η επιτηρήτρια στο Αοδε και μου είπε ' Κοπέλα μου δεν βγαίνεις λίγο έξω να πάρεις λίγο αέρα έχεις γίνει κάτασπρη' :p Τόοοοσο χάλια ήμουν...:P:P

Βέβαια το άγχος είχε ως συνέπεια να κάνω αστεία λάθη σε πράγματα που ήξερα. :(

Anyway τώρα έχω άγχος για την 1η μέρα στο πανεπιστήμιο και για το αν θα τα καταφέρω να μείνω μόνη μου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g!orgos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Δεν ξέρω, δε μου έχει τύχει να κολλήσω ποτέ, νομίζω.

:idea:
Αν και τώρα που το λες, κάποιες φορές, σε προφορικά μαθήματα, μου έχει τύχει να σκέφτομαι αυτό που θέλω να γράψω, και μετά να σκεφτομαι την επόμενη φραση και να ξεχνάω αυτό που είχα σκεφτεί αρχικά, στιγμιαία.

Σε αυτές τις περιπτώσεις, απλά σταματάω για ένα λεπτό, κλείνω τα μάτια μου, και προσπαθώ να τα ξαναφέρω όλα στο μυαλό μου. Και πετυχαίνει, γιατί αυτά που ξεχνάω είναι συνήθως λεπτομέρειες... Δηλαδή δεν είναι κάτι σημαντικό... Δεν ξεχνάω ολόκληρες παραγράφους ξέρω 'γω.

Στα άλλα μαθήματα, δεν κολλάω. Τα θετικοτεχνολογικά, πλέον και αφού ξεκίνησα και τα φροντιστήρια της γ' λυκείου, είδα ότι είναι καθαρά θέμα λογικής, και εξάσκησης. Οπότε, αν κολλήσω ότι και να μου ζητήσουν, εγώ κάπου το έχω ξαναδεί, άρα μπορώ να το λύσω... (Ναι, αυτά σκεφτομαι για να ανεβαίνει η ψυχολογία μου... Ελπίζω να είναι το ίδιο ανεβασμένη και εκείνη τη στιγμη...:fss:)

Εγώ μόνο στα ναθηματικά μου τυχαίνει να "κολλάω" και να μην έχω ιδέα από που πρέπει να ξεκινήσω.. Άλλες φορές στο τέλος μου έρχεται , άλλες όχι.. Φυσικοχημεία ακόμα και να μην έχω δει κάτι που να ζητείται σε διαγώνισμα , θα καταφέρω να το λύσω.. Thnx anyway για την απάντηση! :D:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Στις εξετάσεις γενικά δεν έχω άγχος. Η μόνη φορά που είχα άγχος ήταν φέτος, έδινα για 2η φορά πανελλήνιες και γενικώς τα είχα ψηλοπαίξει γιατί δεν ήθελα να αποτύχω ξανά. Βέβαια, λίγο πριν αρχίσουν οι εξετάσεις απέκτησα ξαφνικά την τέλεια ψηχολογία του στυλ "ό,τι και να πέσει θα το λύσω εύκολα". Αυτή την ψηχολογία την ενίσχυσαν και τα πρώτα μαθήματα που έγραψα καλά. Ομως, αυτό μου γύρισε μπούμερανγκ καθώς λόγω της τρομερής αυτοπεπήθησης που είχα αποκτίσει στη Φυσική και στην ΑΕΠΠ έκανα αστεία λάθη απροσεξείας (κυρίως στη Φυσική).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Αν δεν έχετε κενά ΜΗΝ φοβάστε απολύτως τίποτα!! Με μια καλή προετοιμασία θα τα καταφέρετε!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top