Πώς θα τον προσεγγίσω;

ΓιάννηςΜ

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης.Μ (το υπόλοιπο το κρύβω! ;) Όσοι/ες θέλουν ας το μ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
H κοπελα δεν ειναι τολμηρη το ξεκαθαρισε,νομιζω!
Πηγαινε, πες ενα γεια παρηγγειλε τον καφε, βαλε και τα δυο χερια πανω στον παγκο για να φανεις αποφασιστικη, και κοιταξε τον με βαθος (?) καταλαβες μια ματια που να του μεινει μπας και καταλαβει οτι κατι υπαρχει στον αερα.Ε μετα παρε τα ματια σου απο πανω του, μη σε περασει και για κανε τσουλι!Παρε τον καφε,πληρωσε και πες, ΣΕ ευχαριστω, τονισε το ΣΕ! ε θα το καταλαβει ελπιζω εκτος και αν ειναι στοκος. Αν ειναι στοκος καλυτερα να μην ξανα ασχοληθεις, δεν αξιζουν οι στοκοι. Επισης μην περνεις καθε μερα καφε,παιρνα και καμια φορα τυχαια απο εκει και δες αν ειναι μεσα,δωσε του να καταλαβει οτι αυτον εψαχνες χωρις να καρφωθεις και αααν μπορεις χαμογελα του. Αν δε κανει τιποτα νταξει ισως δεν αξιζει η προσπαθεια και μην ασχοληθεις καθολου με αυτον και ψωνιζε και απο αλλου καφε.Αυτα!

Ναι σωστα δεν ειναι τολμηρη... το ξεκαθαρισαμε .. ομως δν της ειπα να μιλησει.. απλα να κανει αυτο το ΤΟΣΟ απλο...
Ολα αυτα που λες σωστα, ομως οταν και οταν -για εμας | για καποιους απο εμας δλδ- η γυναικα που θελει να εμφανισει κατι παραπανω του φιλικου και ΔΙΣΤΑΖΕΙ τοτε δεν αξιζει.. εαν για εσας δεν αξιζει ο "στοκος" τοτε για εμας δν αξιζει η δειλια (βασικα αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη και καποιους αλλους φιλους/γνωστους που εχω μιλησει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexbz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexbz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Καλησπέρα..! :)
Είμαι νέα στο forum και αυτό είναι το πρώτο μου post!
Ας μπω κατευθείαν στο ψητό: μου αρέσει κάποιος, ο οποίος δουλεύει σε ένα μαγαζί που είναι σαν καφετέρια (δεν έχει τραπέζια για τον κόσμο μόνο 2 σταντ) και παίρνω από εκεί καφέ στο χέρι, όποτε είναι στο δρόμο μου. Τον συγκεκριμένο τον έχω και φίλο στο facebook.. Από το μαγαζί παίρνω καφέ σχεδόν 1 χρόνο και γνωρίζω το αφεντικό του μαγαζιού. Το παιδί που μου αρέσει άρχισε να δουλεύει εκεί τους τελευταίους μήνες. Το θέμα είναι ότι δεν έχω καμία ιδέα πώς να τον προσεγγίσω... Έχουμε ένα γεια, αλλά μέχρι εκεί...Στο μαγαζί δεν μπορώ να κάτσω να πιω καφέ.. Καμιά ιδέααααα;;;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!! :) ;) ;)

ακου εμενα :) πες του:Απο εδω εισαι η σπουδαζεις εδω χαμογελαστη αν σου απαντησει με ενδιαφερον συστησου αν ειναι τυπικος ειτε εισαι ασχημη ειτε εχει γκομενα ειτε ειναι ξενερωτος ...αυτο που σου ειπα ειναι το κλασσικο αν κανεις αυτο που σου λενε οι αλλοι θα σου βγει το ονομα (λυσσαρα) φιλικα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓιάννηςΜ

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης.Μ (το υπόλοιπο το κρύβω! ;) Όσοι/ες θέλουν ας το μ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
ακου εμενα :) πες του:Απο εδω εισαι η σπουδαζεις εδω χαμογελαστη αν σου απαντησει με ενδιαφερον συστησου αν ειναι τυπικος ειτε εισαι ασχημη ειτε εχει γκομενα ειτε ειναι ξενερωτος ...αυτο που σου ειπα ειναι το κλασσικο αν κανεις αυτο που σου λενε οι αλλοι θα σου βγει το ονομα (λυσσαρα) φιλικα :)

Αυτό λέγετε γνωριμία παρεμπιπτόντως... και το θεωρω αυτονόητο πως έχει ήδη γίνει από την στιγμή που έχει πάει τόσες φόρες, εάν δεν έχει γίνει -και δεν το έχει πει- τότε μάλλον θα πρέπει να αρχίσει από τα βασικά!!! :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓιάννηςΜ

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης.Μ (το υπόλοιπο το κρύβω! ;) Όσοι/ες θέλουν ας το μ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ρε συ είναι απλό. Πες του να παίξετε volley δωματίου: Εσύ θα του τι σηκώνεις και αυτός θα στην καρφώνει! :bleh:

Χεχεχε αν και ωραίο μεν αλλα καλό θα ήταν εάν δεν υπάρχει κάτι εποικοδομητικο για την συζήτηση να ειπωθεί να παραμένει "στα πρακτικά" - Φιλικά πάντα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

lizzy

Νεοφερμένος

Η lizzy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εαν γνωριζεις τι ωρα κλεινει καθε μερα γιατι δεν περνας δηθεν τυχαια απο εκει και οταν τον δεις να κλεινει πηγαινε και πες του...πως και κλεινεις τοσο νωρις/αργα(αναλογα την ωρα) σημερα;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Θα πω κάτι που έκανα κι έπιασε και γενικώς πιάνει σχεδόν πάντα! Είναι καλό δηλαδή να δείχνουμε ενδιαφέρον για την ειδικότητα του άλλου, για τα χόμπι του, για όσα του αρέσουν γενικώς και να του μιλάμε γι' αυτά. Ο φίλος μου (είμαι σε φρέσκη σχέση) είναι φυσικός. Ε, επιστρατεύω όσες γνώσεις έχω στη φυσική, για να μιλάμε για το αντικείμενο που τον ενδιαφέρει. Ε, αυτό του αρέσει πάρα πολύ. Ευτυχώς δεν είναι χημικός, γιατί με τη χημεία δεν το είχα.:P Το 17 με παπαγαλία το έπαιρνα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelomogolo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelomogolo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Γεια...καταρχην το facebook ξεχνa to γτ μπορει να φρικαρει.Παντα να χαμογελας οταν εισαι στο μαγαζι και κανε καποια κινηση ρε κοπελια γτ σε βλεπω να ξεπαραδιαζεσε αν πας κα8ε μερα εκει ;) .Τωρα για να του πιασεις την κουβεντα πεσ του οτι βαρε8ηκεσ να πινεισ τον ιδιο καφε κα8ε μερα και να σου προτεινει κατι..Αφου συμφωνησετε πεσ του οτι ειναι πολυ ευγνενικοσ.αυτοσ λογικα 8α χαμογελασει η 8α πει ναι ευχαριστω..μετα εσυ παρακαλω και δωστου το χερι σου και πεσ (πχ) Κατερινα..και καπωσ ,,ετσι ρε κοπελα μην τα κανεισ δυσκολα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Φαντάζομαι ότι μετά από 2 σχεδόν χρόνια, η κοπέλα που έβαλε το ερώτημα, είτε θα έχει βρει λύση στο πρόβλημά της είτε θα έχει ξεχάσει εντελώς το παλικάρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Helenbo

Νεοφερμένος

Η Helenbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας μου αρεσει ενας συμμαθητης μου με τον οποιο δεν μιλαμε σχεδον καθολου θα ηθελα να τον πλησιασω αλλα ειμαι πολυ ντροπαλη και αυτος δεν μου εχει δειξει πως τον ενδιαφερω.Δεν γνωριζομαστε πολυ μονο 5 εβδομαδες. Τι να κανω? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bekker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bekker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Αποτρίχωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Αντ, μπλοκ, ρεπορτ στο φβ. Παίζει και η μόδα "διαβάστηκε" στο τσατ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Δημοτικό, γυμνάσιο, λύκειο; Τι πιο απλό από το να τον πλησιάσεις και να ρωτήσεις κάτι σχετικό για το επόμενο μάθημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
eye-contact.
Αν δεν το πιάσει, προχώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Να του την πεσεις στην ψυχρα. Ξερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Γεια σας μου αρεσει ενας συμμαθητης μου με τον οποιο δεν μιλαμε σχεδον καθολου θα ηθελα να τον πλησιασω αλλα ειμαι πολυ ντροπαλη και αυτος δεν μου εχει δειξει πως τον ενδιαφερω.Δεν γνωριζομαστε πολυ μονο 5 εβδομαδες. Τι να κανω? :redface:

Το google και το ehow τι τα χουμε; https://www.wikihow.com/Approach-the-Guy-You-Like
καιιιι https://slism.com/girlstalk/how-to-approach-a-guy.html
https://www.wikihow.com/Approach-the-Guy-You-Like
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foithths1985

Νεοφερμένος

Ο foithths1985 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Γεια σας μου αρεσει ενας συμμαθητης μου με τον οποιο δεν μιλαμε σχεδον καθολου θα ηθελα να τον πλησιασω αλλα ειμαι πολυ ντροπαλη και αυτος δεν μου εχει δειξει πως τον ενδιαφερω.Δεν γνωριζομαστε πολυ μονο 5 εβδομαδες. Τι να κανω? :redface:

μην ασχολεισαι καν.5 βδομαδεσ και ακομα δεν σου χει μιλησει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Αντ, μπλοκ, ρεπορτ στο φβ. Παίζει και η μόδα "διαβάστηκε" στο τσατ.

κανε με αδδ ειμαι μπλοκ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Γεια σας μου αρεσει ενας συμμαθητης μου με τον οποιο δεν μιλαμε σχεδον καθολου θα ηθελα να τον πλησιασω αλλα ειμαι πολυ ντροπαλη και αυτος δεν μου εχει δειξει πως τον ενδιαφερω.Δεν γνωριζομαστε πολυ μονο 5 εβδομαδες. Τι να κανω? :redface:
Για Σένα :P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Αντ, μπλοκ, ρεπορτ στο φβ. Παίζει και η μόδα "διαβάστηκε" στο τσατ.

Παίζει κι η μόδα... κάνουμε πως δεν "διαβάστηκε". :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria99

Νεοφερμένος

Η Ria99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
γεια σας!
εδω και καποιους μηνες μου αρεσει καποιος αλλα δυσκολευομαι στο να τον προσεγγισω
ως χαρακτηρας ειμαι ιδιαιτερα ντροπαλη και δεν ειμαι ατομο που θα ανοιξει ευκολα κουβεντα απο μονο του η θα προτεινει εξοδο.επισης ειναι και καποια χρονια μεγαλυτερος και δεν θελω να ξενερωσει μαζι μου αν πραξω ανωριμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top