Πώς θα τον προσεγγίσω;

kathrine_mayr

Νεοφερμένος

Η kathrine_mayr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Δύο σελίδες και συζητάτε αυτό?Είναι απλό,πας,παίρνεις καφέ,σου τον δίνει,για να πληρώσεις του δίνεις δεκάυερω διπλωμένο (και καλά δεν έχεις ψιλά) και μέσα έχεις αφήσει ένα χαρτάκι με τ'όνομά σου και το τηλέφωνό σου.Πάει αυτός να βάλει το παραδάκι στην ταμειακή μηχανή,βρίσκει το ραβασάκι,σε κοιτάει διερευνητικά,του ρίχνεις ένα βλέμμα με αυτοπεποίθηση και τσαχπινιά,και τελείωσε,έχει ξεροχύσει μέσα στο παντελόνι του.

ΥΓ:Αν είσαι χοντρή ή/και άσχημη,δεν πιάνει.

Εν μέρει καλό..Το θέμα δεν είναι η εμφάνιση, αλλά το ότι δεν είναι του χαρακτήρα μου αυτή η συμπεριφορά και θα φανεί ψεύτικο.. Άσε που είμαστε και μικρή πόλη και μπορεί να συζητηθεί κάτι.. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Χαχαχα μην δαγκώνεις! :P
Μην κάνεις χαρούλες. Σιγά μη σε δαγκώσω έτσι εύκολα! :P Η ουσία είναι ότι...
Τι να πω θέλω ένα espresso και......τι κάνεις; από που είσαι; τι σπουδάζεις; Είναι κάπως ξεκάρφωτο...
... το κάνεις ΤΟΣΟ δύσκολο. Just be yourself. Μην πας με κάποιο πλάνο στο μυαλό σου. Πήγαινε, γνώρισε ένα νέο άτομο και μάθε ό,τι σε ενδιαφέρει πραγματικά. Γνωρίζεις βασικά τι θέλεις να μάθεις γι' αυτόν; Αν όχι, this is not good for you...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kathrine_mayr

Νεοφερμένος

Η kathrine_mayr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Μην κάνεις χαρούλες. Σιγά μη σε δαγκώσω έτσι εύκολα! :P Η ουσία είναι ότι...

... το κάνεις ΤΟΣΟ δύσκολο. Just be yourself. Μην πας με κάποιο πλάνο στο μυαλό σου. Πήγαινε, γνώρισε ένα νέο άτομο και μάθε ό,τι σε ενδιαφέρει πραγματικά. Γνωρίζεις βασικά τι θέλεις να μάθεις γι' αυτόν; Αν όχι, this is not good for you...

Η αλήθεια είναι ότι πνίγομαι σε μια κουταλιά νερό, αλλά δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα για μένα...........μέχρι να πάρω μπρος..! :P
Τι να πω..........θα προσπαθήσω κι ότι βγει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Παιδιά, σε κάποια άτομα το να είναι τόσο ανοιχτοί είναι πολύ δύσκολο. Εγώ από ότι βλέπω, η κοπέλα δεν είναι του τύπου ''Θα σου πιάσω την κουβέντα και δεν με νοιάζει ας γίνει ότι γίνει''. Έχει συστολές. Το θέμα είναι να της προτείνουμε κάτι στα μέτρα της, όπως για παράδειγμα -που είδα και πιο πάνω- να συστηθεί διακριτικά. Μην της λέτε να γίνει διαχυτική :P Αυτό από την μια μέρα στην άλλη δεν γίνεται!

ΥΓ1: Καλώς μας ήρθες κιόλας, όλο μας χαιρετάει η κοπέλα, κανένας δεν της έχει απαντήσει :P
ΥΓ2: Το από πάνω ποστ μόλις με επιβεβαίωσε :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kathrine_mayr

Νεοφερμένος

Η kathrine_mayr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Παιδιά, σε κάποια άτομα το να είναι τόσο ανοιχτοί είναι πολύ δύσκολο. Εγώ από ότι βλέπω, η κοπέλα δεν είναι του τύπου ''Θα σου πιάσω την κουβέντα και δεν με νοιάζει ας γίνει ότι γίνει''. Έχει συστολές. Το θέμα είναι να της προτείνουμε κάτι στα μέτρα της, όπως για παράδειγμα -που είδα και πιο πάνω- να συστηθεί διακριτικά. Μην της λέτε να γίνει διαχυτική :P Αυτό από την μια μέρα στην άλλη δεν γίνεται!

ΥΓ: Καλώς μας ήρθες κιόλας, όλο μας χαιρετάει η κοπέλα, κανένας δεν της έχει απαντήσει :P

Ντάξ' με έχεις ψυχολογήσει..!! :) :thumbup: Θέλω κάτι στα μέτρα μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Ντάξ' με έχεις ψυχολογήσει..!! :) :thumbup: Θέλω κάτι στα μέτρα μου....

Λοιπόν, επειδή σε νιώθω σε μεγάλο βαθμό, θα σου δώσω κι εγώ μια συμβουλή: είμαι ακριβώς σαν εσένα και άμα μου δίνανε όλες αυτές τις επιλογές, όπως αυτό με τα χαρτάκια, θα μου άρεσαν πάρα πολύ αλλά σίγουρα δεν θα μπορούσα να τα κάνω στην πράξη. Το θέμα είναι να πηγάζει από εσένα η σιγουριά. Η σιγουριά ότι το θες και ότι το επιθυμείς τόσο ώστε να προσπαθήσεις και να το παλέψεις, ασφαλώς όσο σου επιτρέπουν οι αντοχές σου. Να το λες είναι εύκολο. Η πράξη είναι δύσκολη. Και πριν ξεσηκώσω θύελλες αντιδράσεις ότι κάνω την τρίχα τριχιά, να υπενθυμίσω ότι δεν είμαστε όλοι οι άνθρωποι τόσο ανοιχτοί ;)

Για να καταλήξω κάπου, αρχικά βρες τα με τον εαυτό σου. Μετά τα άλλα θα έρθουν από μόνα τους, το πιστεύω :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kathrine_mayr

Νεοφερμένος

Η kathrine_mayr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Λοιπόν, επειδή σε νιώθω σε μεγάλο βαθμό, θα σου δώσω κι εγώ μια συμβουλή: είμαι ακριβώς σαν εσένα και άμα μου δίνανε όλες αυτές τις επιλογές, όπως αυτό με τα χαρτάκια, θα μου άρεσαν πάρα πολύ αλλά σίγουρα δεν θα μπορούσα να τα κάνω στην πράξη. Το θέμα είναι να πηγάζει από εσένα η σιγουριά. Η σιγουριά ότι το θες και ότι το επιθυμείς τόσο ώστε να προσπαθήσεις και να το παλέψεις, ασφαλώς όσο σου επιτρέπουν οι αντοχές σου. Να το λες είναι εύκολο. Η πράξη είναι δύσκολη. Και πριν ξεσηκώσω θύελλες αντιδράσεις ότι κάνω την τρίχα τριχιά, να υπενθυμίσω ότι δεν είμαστε όλοι οι άνθρωποι τόσο ανοιχτοί ;)

Για να καταλήξω κάπου, αρχικά βρες τα με τον εαυτό σου. Μετά τα άλλα θα έρθουν από μόνα τους, το πιστεύω :flowers:

Είμαι αρκετά σίγουρη ότι θέλω να προσπαθήσω..! :) Άσε που μέχρι να τα βρω με τον εαυτό μου..........................................................................................................................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
έχει ξεροχύσει μέσα στο παντελόνι του.

Υπερβολές , απλά ανυψώσεις .. Αλλά τώρα που το σκέφτομαι αν δεν είναι προικισμένος και ειναι και απονήρευτος και δεν το καταλάβει :hmm: ?

Άμα πάει το τηλέφωνο στο αφεντικό λέγοντας ήρθε καινούριος συνεργάτης :hmm: ?

Άμα δεν το πάρει χαμπάρι και το δώσει με τα ρέστα στον επόμενο πελάτη και η κοπέλα βγει με λάθος άτομο :hmm: ?

Και αφού τελείωσα με το ωραίο μου σποιλερ ώρα να δώσω ακόμα μια λύση ... Αφού τον έχεις στο facebook ξερεις το ονομα του :whistle: ... Αφού ξερεις το ονομα του μπορεις να του απευθύνεις και το λόγο .. Τι θα έλεγες το προηγούμενο βράδυ να τους στείλεις ένα μηνυματάκι , αύριο το πρωί θα περάσω να πάρω καφέ να τον έχεις έτοιμο . Και το πρωί που θα περάσεις να ρίξεις μια ματιά , ένα ονοματικό χαιρετισμό "Γεια σου Παύλο!!" με ενθουσιασμό και ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτια , να του ξαναπιάσεις τη κουβεντα απο facebook και μετά θα πάει μόνο του :clapup: ..

Ε αφού αρνήθηκες τόσα ήταν το τελευταίο που είχε μείνει , έλεγα να μην το πω στην αρχή αλλά το facebook αποτελεί την ευκολότερη λύση γνωριμίας σήμερα ..

Άντε και αν κάτσει σε κανα μήνα έχεις και :galliko: και καμια :whatever: . Και καμιά :group: αν έχει φίλους ... Και κανά :bleh: .. SORRY ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΠΟΙΛΕΡ ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ SMILIES ΔΕΝ ΚΡΑΤΗΘΗΚΑ ΧΑΧΑ :hehe::jumpy::jumpy: . Είμαι χυδαίος το ξέρω :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kathrine_mayr

Νεοφερμένος

Η kathrine_mayr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Υπερβολές , απλά ανυψώσεις .. Αλλά τώρα που το σκέφτομαι αν δεν είναι προικισμένος και ειναι και απονήρευτος και δεν το καταλάβει :hmm: ?

Άμα πάει το τηλέφωνο στο αφεντικό λέγοντας ήρθε καινούριος συνεργάτης :hmm: ?

Άμα δεν το πάρει χαμπάρι και το δώσει με τα ρέστα στον επόμενο πελάτη και η κοπέλα βγει με λάθος άτομο :hmm: ?

Και αφού τελείωσα με το ωραίο μου σποιλερ ώρα να δώσω ακόμα μια λύση ... Αφού τον έχεις στο facebook ξερεις το ονομα του :whistle: ... Αφού ξερεις το ονομα του μπορεις να του απευθύνεις και το λόγο .. Τι θα έλεγες το προηγούμενο βράδυ να τους στείλεις ένα μηνυματάκι , αύριο το πρωί θα περάσω να πάρω καφέ να τον έχεις έτοιμο . Και το πρωί που θα περάσεις να ρίξεις μια ματιά , ένα ονοματικό χαιρετισμό "Γεια σου Παύλο!!" με ενθουσιασμό και ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτια , να του ξαναπιάσεις τη κουβεντα απο facebook και μετά θα πάει μόνο του :clapup: ..

Ε αφού αρνήθηκες τόσα ήταν το τελευταίο που είχε μείνει , έλεγα να μην το πω στην αρχή αλλά το facebook αποτελεί την ευκολότερη λύση γνωριμίας σήμερα ..

Άντε και αν κάτσει σε κανα μήνα έχεις και :galliko: και καμια :whatever: . Και καμιά :group: αν έχει φίλους ... Και κανά :bleh: .. SORRY ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΠΟΙΛΕΡ ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ SMILIES ΔΕΝ ΚΡΑΤΗΘΗΚΑ ΧΑΧΑ :hehe::jumpy::jumpy: . Είμαι χυδαίος το ξέρω :redface:

χαχαχα ε είσαι χυδαίοςς! :confused: :P
Με το δίκιο σου ανέφερες το facebook.. Έλεγα να μην το χρησιμοποιήσω καθόλου, αλλά με έβαλες σε σκέψεις τώρα.. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Με το δίκιο σου ανέφερες το facebook.. Έλεγα να μην το χρησιμοποιήσω καθόλου, αλλά με έβαλες σε σκέψεις τώρα.. :hmm:

Κοίτα αποτελεί μια πολύ εύκολη λύση γνωριμίας .. Διότι δεν υπάρχει face to face επαφή , προφανώς και καθόλου άγχος , απλά θα νιώσεις λίγο άβολα όταν μιλήσετε την πρώτη φορα , τουλάχιστον θα έχετε γνωριστεί και θα είναι ένα μεγάλο βήμα :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Εάν πας να του ξεκινήσεις συζήτηση απο το facebook χωρίς να έχετε γνωριστεί απο κοντά το πιθανότερο είναι να μην πετύχεις τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Είναι barman δηλαδή; Είναι πολύ εύκολο να πιάσεις την κουβέντα σε barman. :P Ρώτα τον πως λέγεται το τραγούδι που παίζει. Κάνε κάποια (καλή) παρατήρηση για τον καφέ (εκτιμούν αν πεις ότι έχουν τέχνη στο αφρόγαλα ή γενικά στο καπουτσίνο). Ρώτησέ τον από ποια εταιρεία παίρνουν τον καφέ και πες ότι σου αρέσει (ε άμα είναι illy καλύτερα μην πεις τίποτα :P). Ε με τον καιρό να του χαμογελάς πιο πολύ και στο τέλος δεν θα είναι κακό (και ούτε θα του φανεί παράξενο), αν συστηθείτε κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kathrine_mayr

Νεοφερμένος

Η kathrine_mayr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Εάν πας να του ξεκινήσεις συζήτηση απο το facebook χωρίς να έχετε γνωριστεί απο κοντά το πιθανότερο είναι να μην πετύχεις τίποτα.

Βασικά ναι, έχεις δίκιο.. Οπότε για την ώρα το facebook σβήνεται απ την λίστα! :P

Είναι barman δηλαδή; Είναι πολύ εύκολο να πιάσεις την κουβέντα σε barman. :P Ρώτα τον πως λέγεται το τραγούδι που παίζει. Κάνε κάποια (καλή) παρατήρηση για τον καφέ (εκτιμούν αν πεις ότι έχουν τέχνη στο αφρόγαλα ή γενικά στο καπουτσίνο). Ρώτησέ τον από ποια εταιρεία παίρνουν τον καφέ και πες ότι σου αρέσει (ε άμα είναι illy καλύτερα μην πεις τίποτα :P). Ε με τον καιρό να του χαμογελάς πιο πολύ και στο τέλος δεν θα είναι κακό (και ούτε θα του φανεί παράξενο), αν συστηθείτε κιόλας.

Ωραίος ο συλλογισμός σου..! :) Ίσως κάνω κάποια καλή παρατήρηση για τον καφέ (εδώ που τα λέμε (ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ) είναι πολύ ωραίος καφές...... :P ;) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
Σχέσεις που ξεκινούν και εξελίσσονται στο facebook είναι σχέσεις του facebook..της οθόνης. Η ζωή είναι έξω από την φυλακή. Κατερίνα, μην το φιλοσοφείς τόσο. Με αυθορμητισμό ξεκίνα. Αυτό που θέλεις είναι κάτι ωραίο, ανθρώπινο και φυσιολογικό. Σαν άντρας σου λέω ότι και η άλλη πλευρά το ίδιο θέλει. Γενικά μην ακούς πολλές απόψεις γιατί θα σε μπερδέψουν. Κάνε αυτό που λέει η καρδιά σου. Ό,τι και να σου πούμε(νε) εδώ μέσα από την στιγμή που δεν γνωρίζουμε κανέναν από εσάς στην ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ζωή είναι λίγο άτοπο. Εσύ ξέρεις τον νεαρό ώστε να βρεις σημεία προσέγγισης. Οι περισσότεροι αυτά που σου λένε είναι τελείως θεωρητικά και αμφιβάλλω αν οι ίδιοι τα εφάρμοσαν σε δικές τους καταστάσεις. Η θεωρία απέχει πολύ από την πράξη και ειδικά..στους ανθρώπους, όπου ο κάθε άνθρωπος είναι μια ξεχωριστή περίπτωση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαριώ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μαριώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
κανονας no1 και απαραβατος ! δεν κανουμε ποτε την πρωτη κινηση!!! οποιος ενδιαφερεται θα σε κυνηγησει...

πιστεψε με νικ!!! οταν την κανει την πρωτη κινηση η γυναικα δε σας αρεσει καθολου!!!
και ξαναλεω..αν καποιος ενδιαφερεται ας το δειξει...μερικα πραγματα πανε μονοτελειακα!

Το θεωρώ λιγάκι φλώρικο για έναν άντρα να κάνει η γυναίκα την πρώτη κίνηση.
Ο άντρας είναι ο κυνηγός, αυτός θα κάνει την 1η κίνηση. Είναι κανόνας και δε θα αλλάξει αυτό ποτέ :)
Με τρομαζετε...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
.. γιατί ο αυθορμητισμός φαντάζει κυνικός. Στεκόμαστε επαναλαμβάνω σε μια ιδέα και δεν κοιτάμε το βαθύτερο νόημα.
Tι γίνεται όμως όταν ο ένας είναι αυθόρμητος και ο άλλος δεν λέει να ξεκουμπωθεί ;:worry: :P
Α και αν είναι μπάρμαν η φίλη μου το καλοκαίρι έκανε το εξής στον μπάρμαν(που όλες τον ήθελαν επειδή νταξ ήταν κούκλος): Πήγαινε και του ζητούσε νερό μέχρι που κάποια στιγμή αυτός της ρώτησε το όνομά της. Αλλά ο τύπος ήταν πολύ σκληρός, νομίζω ένα ολόκληρο καλοκαίρι έκανε μέχρι να της μιλήσει, και στο facebook 2 μήνες να τη δεχτεί..
Βρε προβλήματα κι αυτά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓιάννηςΜ

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης.Μ (το υπόλοιπο το κρύβω! ;) Όσοι/ες θέλουν ας το μ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Λοιπόν καταρχάς να απαντήσω στην Κατερίνα
Το ποιο σωστό είναι να μάθεις τι θες ΕΣΥ...

Αν περιμένεις από τον άλλον να έρθει να σου μιλήσει ΕΥΘΥΣ ΕΞ'ΑΡΧΗΣ αυτά έχουν
πεθάνει στα '90s. Δεν λέω να μην κάνει κίνηση προς θεού... δλδ να δείξει ενδιαφέρον
η/και να κάνει κάτι αλλα μην ξεχνάς ένα πράγμα...

ΆΛΛΟ το να σε δει σε ενα κλαμπακι η στο στέκι που θα συχνάζει και άλλο το να πηγαίνεις
ΕΣΥ στο χώρο ΕΡΓΑΣΙΑΣ του , να είσαι ΠΕΛΑΤΙΣΣΑ και να περιμένεις να κάνεις κίνηση...

Ακόμα κ εγώ -που ναι κάνω κίνηση και μάλιστα χύμα- ο χώρος εργασίας είναι ΙΕΡΟΣ όποτε
εαν θες να γίνει η κίνηση στο χώρο εργασίας από τον ίδιο ΜΗΝ το περιμένεις ΤΟΣΟ πολυ...

Άκουσα κάτι καλές ιδέες εδώ.. πχ μια ιδέα στο ΦΒ να του στείλεις μήνυμα αν κ πιστεύω
πως επειδή είναι απρόσωπο δεν είναι το καλύτερο ΟΜΩΣ δεν πρέπει να βγαίνει κ εκτός
παιχνιδιού...

Από εκεί και πέρα αυτό που θέλω να αναφέρω για να τελειώνω είναι ένα...
Εαν πηγαίνεις με ΗΤΤΟΠΆΘΕΙΑ δεν θα καταφέρεις τίποτα..

Αυτό από έμενα .... προς τα εσενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kathrine_mayr

Νεοφερμένος

Η kathrine_mayr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Γιάννη, έχεις μεγάλο δίκιο σε όλα αυτά που είπες..... Το πρόβλημα όμως είναι πως ενώ πέρασαν οι μέρες δεν μου δίνει καθόλου σημασία και δεν ξέρω τι να κάνω... Έχω κολλήσει άσχημα............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓιάννηςΜ

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης.Μ (το υπόλοιπο το κρύβω! ;) Όσοι/ες θέλουν ας το μ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Γιάννη, έχεις μεγάλο δίκιο σε όλα αυτά που είπες..... Το πρόβλημα όμως είναι πως ενώ πέρασαν οι μέρες δεν μου δίνει καθόλου σημασία και δεν ξέρω τι να κάνω... Έχω κολλήσει άσχημα............

Χμμμ .... εαν ΔΕΝ εκανες κινηση και περιμενες εσυ ποτε θα κανει ο ιδιος και ΑΝ και ΔΕΝ εκανε προφανως κατι... τοτε δοκιμασε
να πας εσυ ... εαν το εκανες αλλα "με το γαντι" τοτε καντο λιιιιιιγο ποιο εντονα... εαν παλι δν το πιασει... και δν κανει κινηση η/και δν αρχισει την ομιλια.. τοτε παιζουν δυο

Η δν θελει να σε γνωρισει... (για διαφορους λογους) η επειδη ειναι ο χωρος εργασιας του οπως προ-ειπα δν θελει να δωσει δικαιωμα στο αφεντικο του!!!

Τωρα απο εκει κ περα ... εαν εισαι τολμηρη και θες να το ριψοκινδινεψεις ασε και κανα χαρτακι με ενα ραβασακι μαζι με τα λεφτα για τον καφε :P στο γραπτο θα βγουν/μεταφερθουν ποιο ευκολα αυτα που θες να πεις... ε απο εκει κ περα εαν δν κανει κινηση ΠΟΥΘΕΝΑ τοτε παρατα τον και προχωρα!!!! ;Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ξυπόλυτη

Νεοφερμένος

Η Ξυπόλυτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
H κοπελα δεν ειναι τολμηρη το ξεκαθαρισε,νομιζω!
Πηγαινε, πες ενα γεια παρηγγειλε τον καφε, βαλε και τα δυο χερια πανω στον παγκο για να φανεις αποφασιστικη, και κοιταξε τον με βαθος (?) καταλαβες μια ματια που να του μεινει μπας και καταλαβει οτι κατι υπαρχει στον αερα.Ε μετα παρε τα ματια σου απο πανω του, μη σε περασει και για κανε τσουλι!Παρε τον καφε,πληρωσε και πες, ΣΕ ευχαριστω, τονισε το ΣΕ! ε θα το καταλαβει ελπιζω εκτος και αν ειναι στοκος. Αν ειναι στοκος καλυτερα να μην ξανα ασχοληθεις, δεν αξιζουν οι στοκοι. Επισης μην περνεις καθε μερα καφε,παιρνα και καμια φορα τυχαια απο εκει και δες αν ειναι μεσα,δωσε του να καταλαβει οτι αυτον εψαχνες χωρις να καρφωθεις και αααν μπορεις χαμογελα του. Αν δε κανει τιποτα νταξει ισως δεν αξιζει η προσπαθεια και μην ασχοληθεις καθολου με αυτον και ψωνιζε και απο αλλου καφε.Αυτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top